BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 4 Tydzień ciąży

4 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

W tym tygodniu zaczynasz podejrzewać, że się udało... Możesz zacząć odczuwać pierwsze objawy ciążowe. Pierwszym z nich może być oczywiście brak spodziewanej miesiączki. Ponadto możesz odczuwać senność i zmęczenie. Już teraz możesz zauważyć, że Twoje piersi są pełniejsze i wrażliwe na dotyk.

Zarodek intensywnie się rozwija - zachodzą dynamiczne podziały komórkowe. Zaczyna wykształcać się łożysko, które będzie transportowało tlen i substancje odżywcze dla Twojego dziecka przez okres całej ciąży. Na obrazie USG poza zgrubioną ścianą macicy, jeszcze nic nie jest widoczne...

To dobry moment, by zrobić domowy test ciążowy. Otrzymałaś wynik pozytywny? Sprawdź co dalej! 


1-4 TYDZIEŃ CIĄŻY (1 MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Nie wytrzymałam czekania do terminu miesiączki, test ciążowy zrobiłam już w 10 dniu po owulacji. Pojawiła się druga kreska…bardzo, bardzo blada. Test robiłam rano, czytałam że rano jest większe stężenie hormonów hCG we krwi i jeśli robi się test bardzo wcześnie, to lepiej go robić rano. Czy to możliwe, że tym razem się udało? Nie chcę się jeszcze cieszyć, ale …o 6 rano obudziłam mojego męża i już nie zasnęliśmy. Bardzo emocjonująca chwila!! Bałam się, że następnego dnia kreska zniknie, ale pojawiła się. Tym razem trochę mocniejsza. Hurra! Jestem w ciąży. Dla pewności pobiegłam na badanie krwi hCG. Wynik wskazywał na ciążę. Hormon hCG wynosił 103 jednostek. Jest to jeszcze bardzo wczesna ciąża. Dodatkowo co ważniejsze wartość hormonu podwoiła się po 48 godzinach. Co oznacza, że ciąża rozwija się prawidłowo.

Cieszymy się jak wariaci! Zupełnie jeszcze nie czuję, że jestem w ciąży. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK