BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 39 Tydzień ciąży

39 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Zazwyczaj dzieci przychodzą na świat pomiędzy 38 - 42 tygodniem ciąży! Jeśli jeszcze Twój maluszek nie pojawił się na świecie już wkrótce to nastąpi! Pewnie czujesz ogromne podekscytowanie, ale również strach przed nieznanym! To zupełnie normalne... Każda kobieta przechodzi przez to samo. Twoje dziecko również przygotowuje się do porodu - może nawet zwiększyć swoją aktywność np. poprzez "wiercenie". W tym tygodniu pojawiają się skurcze przedporodowe, które są już bolesne, ale jeszcze nieregularne. Faktyczna akcja porodowa rozpoczyna się, gdy skurcze stają się bolesne i regularne, obserwujesz u siebie wydzielinę z pochwy (śluz podbarwiony krwią) lub gdy pęknie pęcherz płodowy (tzw. odejście wód płodowych).


37-40 TYDZIEŃ CIĄŻY


Z Pamiętnika Mamy

Jest mi już ciężko. Cały czas mam sporo energii, ale czuję że przy chodzeniu brzuch coraz częściej się kurczy. Staje się twardy i wtedy muszę przystanąć. Ponadto nabrałam trochę wody, przez co jestem lekko opuchnięta na twarzy.

Mój brzuch już wyraźnie obniżył się, co jest kolejnym sygnałem, że poród jest już blisko! Właściwie brzuch mam już tak nisko, że czasem jak chodzę czuję jakbym miała Bąbelka między nogami… W domu już wszystko przygotowane. Czeka łóżeczko. Czeka przewijak. Czekają maleńkie pieluszki. Czeka sto tysięcy innych rzeczy. Czekamy my. Czekają też inni – rodzina i przyjaciele. Jest to miłe, że wszyscy czekamy na Bąbelka. Chłopak czy dziewczynka? Kiedy Cię poznamy??

Często zastanawiam się czy rozpoznam właściwy moment w którym powinnam pojechać do szpitala. Boję się, że zrobię to za późno lub za wcześnie. Czy rozpoznam, że oto zaczął się poród? Wieczorami coraz częściej czuję bóle w podbrzuszu, zbliżone do tych miesiączkowych. Moje ciało przygotowuje się do porodu, to chyba szyjka macicy rozwiera się – podczas ostatniego badania miałam już lekkie rozwarcie. Czuję ekscytację i obawę – chciałabym aby poród już się rozpoczął. 

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)