BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 35 Tydzień ciąży

35 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

W 35 tygodniu lekarz powinien Cię skierować na badanie w kierunku paciorkowców (GBS). Każda kobieta w ciąży powinna zrobić posiew, ponieważ istnieje ryzyko przeniesienia bakterii na dziecko w czasie porodu. Ok. 30 % kobiet może być nosicielami - w takiej sytuacji kobiecie podawane są antybiotyki.

Do porodu pozostało już zaledwie kilka tygodni, więc warto dobrze wykorzystać ten czas. Dobrym pomysłem jest poszerzenie swojej wiedzy na temat karmienia piersią. Karmienie nie zawsze jest sprawą prostą i często może powodować frustrację u młodych mam. Jeśli tylko masz taką możliwość, wybierz się do poradni laktacyjnej, gdzie nauczysz się m.in. prawidłowego przystawiania dziecka do piersi. Możesz też zaopatrzyć się w książki o karmieniu piersią lub pooglądać filmy instruktażowe np. na YouTube. Wszystko to na pewno zaprocentuje podczas pierwszych, nie zawsze łatwych dni, karmienia dziecka piersią. 

Skurcze Braxtona-Hicksa nasilają się i czasami są mylone z rozpoczęciem akcji porodowej. Jak je odróżnić? Jeśli skurcze przy zmianie pozycji ustępują i nie są bolesne- trzeba się uzbroić w cierpliwość. Nie są to bowiem skurcze przepowiadające poród!

W 35. tygodniu ciąży Twoje dziecko mierzy ok. 47 cm i waży ok. 2400g! 


33-36 TYDZIEŃ CIĄŻY


Z Pamiętnika Mamy

Zaszalałam i kupiłam dziś dwa prezenty dla bąbelka. Pierwszy to piękny mięciutki miś. Właściwie jest to lisek. Rudy, z krawatem, cały wełniany, miękki – aż chce się go tulić. Druga rzecz mnie oczarowała. Jest to miękka słodka owieczka, która ma kilka szumów, które noworodki uwielbiają. Czytałam, że w brzuchu mamy jest bardzo głośno. Bije serce, pracują jelita, w żołądku słychać przelewanie i bulgotanie soków trawiennych. Tam nie ma spokoju, ani ciszy! Stąd może tak wiele dzieci uspokaja się przy szumach, np. odkurzacza lub suszarki do włosów. Owieczka ma kilka takich ulubionych niemowlęcych szumów - jest bicie serca matki, szum fal, ciurkanie wody i deszcz.

Od przyszłego tygodnia wizyty lekarskie będą odbywać się już co tydzień. Lubię Cię podglądać, więc bardzo mnie to cieszy! 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)