BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 34 Tydzień ciąży

34 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Czasami na tym etapie może Ci się wydawać, że Twoje dziecko jest za mało aktywne. Może to budzić Twoje obawy. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków nie ma powodów do zmartwień. To zupełnie normalne, ponieważ w Twoim brzuchu jest już naprawdę ciasno. Dziecko przeciąga się, rozpycha - na więcej aktywności nie wystarcza mu miejsca. Możesz obserwować wypukłości na swoim brzuszku, a nawet rozpoznawać poszczególne części ciała swojego dziecka! Maluszek ma ok. 46 cm długości, a waży ok. 2250g. 

Jeśli chciałabyś się dobrze przygotować do porodu, warto poświęcić kilka minut dziennie na masaż krocza. Masaż krocza poprzez rozciąganie, przygotowuje Twoje krocze do porodu, a co za tym idzie minimalizuje ryzyko jego pęknięcia w trakcie akcji porodowej. Przeczytaj na czym dokładnie polega masaż i jak należy go wykonywać - kliknij tutaj.

Jednym z objawów, który zapowiada zbliżający się poród, jest obniżenie brzucha - może to nastąpić właśnie teraz. Odczujesz wyraźną ulgę, ponieważ oddychanie stanie się łatwiejsze, z drugiej zaś strony powróci potrzeba częstrzego oddawania moczu. Obniżona macica będzie teraz bardziej napierać na pęcherz moczowy. 


DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE W III TRYMESTRZE CIĄŻY


Z Pamiętnika Mamy

Byłam u lekarza. Dziecko jeszcze cały czas nie obróciło się do porodu, czyli głową w dół. Jeśli pozostanie w położeniu pośladkowym czeka mnie cesarskie cięcie. Czasem lekarze decydują się na manualne obracanie dziecka, ale to chyba nie jest przyjemne. Jeszcze mamy trochę czasu na odwrócenie głową w dół, choć miejsca w brzuchu już coraz mniej i dziecko coraz rzadziej fika już koziołki.

Lekarz powiedział również, że moja szyjka macicy zaczęła się zbyt szybko skracać. Powiedział, że muszę odpocząć, zwolnić tempo i najlepiej trochę poleżeć. Jest jeszcze zbyt wcześnie na poród. Teoretycznie większość narządów Bąbelku masz już wykształconych i nawet całkiem nieźle pracujących, ale jeszcze mógłbyś sobie nie poradzić z oddychaniem. Płuca rozwijają się najpóźniej. Poza tym musisz jeszcze przytyć. Jesteś chudy jak szkapka. Lekarz mówił, że jesteś niewielki, ważysz teraz 2 kg. To ponoć niewiele, ale trzeba pamiętać że USG może być obarczone nawet 500 gramowym błędem. A więc możesz ważyć równie dobrze 2,5 kg, ale też niestety 1,5 kg…Hej niejadku – zjadamy co daje mamusia i nie marudzimy! 

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)