BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 34 Tydzień ciąży

34 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Czasami na tym etapie może Ci się wydawać, że Twoje dziecko jest za mało aktywne. Może to budzić Twoje obawy. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków nie ma powodów do zmartwień. To zupełnie normalne, ponieważ w Twoim brzuchu jest już naprawdę ciasno. Dziecko przeciąga się, rozpycha - na więcej aktywności nie wystarcza mu miejsca. Możesz obserwować wypukłości na swoim brzuszku, a nawet rozpoznawać poszczególne części ciała swojego dziecka! Maluszek ma ok. 46 cm długości, a waży ok. 2250g. 

Jeśli chciałabyś się dobrze przygotować do porodu, warto poświęcić kilka minut dziennie na masaż krocza. Masaż krocza poprzez rozciąganie, przygotowuje Twoje krocze do porodu, a co za tym idzie minimalizuje ryzyko jego pęknięcia w trakcie akcji porodowej. Przeczytaj na czym dokładnie polega masaż i jak należy go wykonywać - kliknij tutaj.

Jednym z objawów, który zapowiada zbliżający się poród, jest obniżenie brzucha - może to nastąpić właśnie teraz. Odczujesz wyraźną ulgę, ponieważ oddychanie stanie się łatwiejsze, z drugiej zaś strony powróci potrzeba częstrzego oddawania moczu. Obniżona macica będzie teraz bardziej napierać na pęcherz moczowy. 


DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE W III TRYMESTRZE CIĄŻY


Z Pamiętnika Mamy

Byłam u lekarza. Dziecko jeszcze cały czas nie obróciło się do porodu, czyli głową w dół. Jeśli pozostanie w położeniu pośladkowym czeka mnie cesarskie cięcie. Czasem lekarze decydują się na manualne obracanie dziecka, ale to chyba nie jest przyjemne. Jeszcze mamy trochę czasu na odwrócenie głową w dół, choć miejsca w brzuchu już coraz mniej i dziecko coraz rzadziej fika już koziołki.

Lekarz powiedział również, że moja szyjka macicy zaczęła się zbyt szybko skracać. Powiedział, że muszę odpocząć, zwolnić tempo i najlepiej trochę poleżeć. Jest jeszcze zbyt wcześnie na poród. Teoretycznie większość narządów Bąbelku masz już wykształconych i nawet całkiem nieźle pracujących, ale jeszcze mógłbyś sobie nie poradzić z oddychaniem. Płuca rozwijają się najpóźniej. Poza tym musisz jeszcze przytyć. Jesteś chudy jak szkapka. Lekarz mówił, że jesteś niewielki, ważysz teraz 2 kg. To ponoć niewiele, ale trzeba pamiętać że USG może być obarczone nawet 500 gramowym błędem. A więc możesz ważyć równie dobrze 2,5 kg, ale też niestety 1,5 kg…Hej niejadku – zjadamy co daje mamusia i nie marudzimy! 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK