BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 33 Tydzień ciąży

33 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Zostało tylko kilka tygodni do narodzin Twojego dziecka. To dobry czas na ostatnie przygotowania! Przede wszystkim zrób sobie listę rzeczy, które chciałabyś zabrać do szpitala. Możesz skorzystać z naszej gotowej listy i zmodyfikować ją według własnych potrzeb! Przygotowując rzeczy do szpitala, nie zapomnij o całej dokumentacji medycznej - to bardzo ważne!

Twój maluszek waży już około 2 kilogramów i mierzy ok. 44 cm. Intensywnie specjalizuje się we wszystkich umiejętnościach, które przydadzą mu się w świecie zewnętrznym. Ilość wód płodowych od tego momentu już się nie zwiększa. Dziecko w dalszym ciągu przybiera na wadze. W tym tygodniu rozwija się ośrodek w mózgu, który jest odpowiedzialny za mowę! Z ciekawostek: to niesamowite, ale Twoje dziecko ma już marzenia senne!


33-36 TYDZIEŃ CIĄŻY


Z Pamiętnika Mamy

Kupiłam dziś dwie przydatne rzeczy do karmienia piersią: poduszkę rogala i chustę do karmienia. Obydwa produkty poleciła mi przyjaciółka. Poduszka jest cudowna, bo pomaga wygodnie ułożyć dziecko do karmienia. Ma kształt rogala, kładzie się ją wokół brzucha na kolanach, a dziecko na poduszce. Odkryłam jeszcze jedną zaletę tej poduszki – teraz gdy mój brzuch już jest wielki, łatwiej mi ułożyć się z nią do snu. Chusta do karmienia to taki trochę gadżet, bez którego bym pewnie przeżyła lub po prostu użyła pieluchy tetrowej. Służy do karmienia w miejscach publicznych – osłania piersi (to dla typów bardziej wstydliwych lub tych które zwyczajnie wolą nie paradować z gołymi piersiami) i przede wszystkim co mi się spodobało to, że chusta odgradza dziecko od otoczenia i podczas jedzenia ma ono święty spokój. Może sobie spokojnie jeść, podczas gdy mama będzie piła herbatkę w kawiarni i plotkowała z koleżanką.

Ciekawa jestem jak moje wyobrażenia o macierzyństwie zderzą się z rzeczywistością? Jak to będzie? Wcale nie obrazuję bycia mamą w samych lukrach i różach. Wiem bąbelku, że będziesz płakać i marudkować. Wiem, że czasem nie dasz nam pospać. Być może wcale przez pierwsze miesiące nie dasz nam pospać. Lub może pogryziesz mamusi piersi i mama wcale nie będzie miała ochoty Cię już karmić. Obiecuję, jednak że będę twarda i bardzo wdzięczna jeśli choć trochę od czasu do czasu dasz nam się zdrzemnąć…  

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)