BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 32 Tydzień ciąży

32 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Twój maluch prawdopodobnie przyjął już pozycję do porodu, a mianowicie jest ułożony główką do dołu. Ma coraz mniej miejsca, dlatego jego ruchy nie są już tak gwałtowne. Poza tym większość czasu przesypia (nawet 90-95%!). Zaczyna się budowa układu odpornościowego - dziecko czerpie od matki przeciwciała, które są niezbędne w walce w infekcjami! Skóra dziecka robi się coraz mniej przejrzysta, a to za sprawą cały czas zwiększającej się tkanki tłuszczowej.

W 32. tygodniu Twoje dziecko waży ok. 1800g i mierzy ok. 43 cm.

Twoja macica wypełnia prawie całą jamę brzuszną, a Tobie wykonywanie codziennych czynności może sprawiać trudności. Zapewne od momentu, kiedy dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, myślisz o porodzie. Jak będzie wyglądał, jaki będzie jego przebieg... Prawdopodobnie masz mnóstwo wątpliwości i pytań, w końcu będzie to jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu! Przeczytaj naszą rozmowę na temat przygotowania i przebiegu porodu z najbardziej znaną polską położną Jeannette Kalytą - Wszystko o porodzie!


SUPLEMENTACJA W III TRYMESTRZE CIĄŻY


Z Pamiętnika Mamy

Ciężko spać w nocy – brzuch jest już duży i przeszkadza. Mój sposób to poduszka pomiędzy nogami. Po raz pierwszy w życiu miałam zgagę. Po wieczornym, wcale nie tak dużym, posiłku poczułam palenie w przełyku. Mój brzuch już jest tak ściśnięty rozrastającą się macicą, że już niewiele na raz jestem w stanie zjeść. Z powodu zgagi zasnęłam więc dziś w pozycji półsiedzącej. To trochę pomogło.

Nie mogę doczekać się spotkania z naszym dzieckiem. Musi to być magiczna chwila, zobaczyć dziecko które powstało ze mnie i z mojego męża. Czy może być coś piękniejszego?

Byliśmy dziś na trzecim najważniejszym badaniu USG w ciąży. Lekarz dokładnie sprawdził ile ważysz, czy masz wszystkie rączki, paluszki i wszystko na swoim miejscu. Nie tak łatwo się teraz podglądać, bo masz już coraz mniej miejsca w swoim domku. Robi się ciasno! Lekarz podejrzał też Twoje serduszko. Według mnie serce bije jak dzwon – dobrze to słyszałam. Miło jest na Ciebie patrzeć. Ssałeś sobie bąbelku dziś swojego kciuka. Jestem już coraz bardziej ciekawa czy jesteś dziewczynką czy chłopcem? Postanowiliśmy nie wiedzieć i tego się trzymamy! Lekarz już nawet pamięta, żeby nam czasem nie pokazać żadnego siusiaka lub jego braku. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK