BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 31 Tydzień ciąży

31 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Twoje dziecko nie rośnie już tak szybko, teraz głównie przybiera na wadze (waży ok. 1700g). Pije dużo płynu owodniowego, a następnie go wydala. W tym tygodniu w mózgu Twojego dziecka powstają połączenia między neuronami, co oznacza, że malec zaczyna myśleć!

Ty natomiast powinnaś zaopatrzyć się we wkładki do biustonosza, ponieważ z Twoich piersi może w dużych ilościach wypływać siara. Twoje hormony dosłownie szaleją. Z tego powodu możesz mieć bardzo zmienne nastroje. Rozmawiaj o tym, ze swoim partnerem, nie zapominajcie o bliskości, która teraz jest Ci wyjątkowo potrzebna. Mów mu o swoich obawach i potrzebach, ale też staraj się być dla niego wyrozumiała! On też znajdzie się w nowej sytuacji. Może warto zastanowić się nad zajęciami w szkole rodzenia, na które moglibyście uczęszczać razem.


29-32 TYDZIEŃ CIĄŻY


Z Pamiętnika Mamy

Ciężko spać w nocy – brzuch jest już duży i przeszkadza. Mój sposób to poduszka pomiędzy nogami. Po raz pierwszy w życiu miałam zgagę. Po wieczornym, wcale nie tak dużym, posiłku poczułam palenie w przełyku. Mój brzuch już jest tak ściśnięty rozrastającą się macicą, że już niewiele na raz jestem w stanie zjeść. Z powodu zgagi zasnęłam więc dziś w pozycji półsiedzącej. To trochę pomogło.

Nie mogę doczekać się spotkania z naszym dzieckiem. Musi to być magiczna chwila, zobaczyć dziecko które powstało ze mnie i z mojego męża. Czy może być coś piękniejszego?

Byliśmy dziś na trzecim najważniejszym badaniu USG w ciąży. Lekarz dokładnie sprawdził ile ważysz, czy masz wszystkie rączki, paluszki i wszystko na swoim miejscu. Nie tak łatwo się teraz podglądać, bo masz już coraz mniej miejsca w swoim domku. Robi się ciasno! Lekarz podejrzał też Twoje serduszko. Według mnie serce bije jak dzwon – dobrze to słyszałam. Miło jest na Ciebie patrzeć. Ssałeś sobie bąbelku dziś swojego kciuka. Jestem już coraz bardziej ciekawa czy jesteś dziewczynką czy chłopcem? Postanowiliśmy nie wiedzieć i tego się trzymamy! Lekarz już nawet pamięta, żeby nam czasem nie pokazać żadnego siusiaka lub jego braku. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)