BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 31 Tydzień ciąży

31 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Twoje dziecko nie rośnie już tak szybko, teraz głównie przybiera na wadze (waży ok. 1700g). Pije dużo płynu owodniowego, a następnie go wydala. W tym tygodniu w mózgu Twojego dziecka powstają połączenia między neuronami, co oznacza, że malec zaczyna myśleć!

Ty natomiast powinnaś zaopatrzyć się we wkładki do biustonosza, ponieważ z Twoich piersi może w dużych ilościach wypływać siara. Twoje hormony dosłownie szaleją. Z tego powodu możesz mieć bardzo zmienne nastroje. Rozmawiaj o tym, ze swoim partnerem, nie zapominajcie o bliskości, która teraz jest Ci wyjątkowo potrzebna. Mów mu o swoich obawach i potrzebach, ale też staraj się być dla niego wyrozumiała! On też znajdzie się w nowej sytuacji. Może warto zastanowić się nad zajęciami w szkole rodzenia, na które moglibyście uczęszczać razem.


29-32 TYDZIEŃ CIĄŻY


Z Pamiętnika Mamy

Ciężko spać w nocy – brzuch jest już duży i przeszkadza. Mój sposób to poduszka pomiędzy nogami. Po raz pierwszy w życiu miałam zgagę. Po wieczornym, wcale nie tak dużym, posiłku poczułam palenie w przełyku. Mój brzuch już jest tak ściśnięty rozrastającą się macicą, że już niewiele na raz jestem w stanie zjeść. Z powodu zgagi zasnęłam więc dziś w pozycji półsiedzącej. To trochę pomogło.

Nie mogę doczekać się spotkania z naszym dzieckiem. Musi to być magiczna chwila, zobaczyć dziecko które powstało ze mnie i z mojego męża. Czy może być coś piękniejszego?

Byliśmy dziś na trzecim najważniejszym badaniu USG w ciąży. Lekarz dokładnie sprawdził ile ważysz, czy masz wszystkie rączki, paluszki i wszystko na swoim miejscu. Nie tak łatwo się teraz podglądać, bo masz już coraz mniej miejsca w swoim domku. Robi się ciasno! Lekarz podejrzał też Twoje serduszko. Według mnie serce bije jak dzwon – dobrze to słyszałam. Miło jest na Ciebie patrzeć. Ssałeś sobie bąbelku dziś swojego kciuka. Jestem już coraz bardziej ciekawa czy jesteś dziewczynką czy chłopcem? Postanowiliśmy nie wiedzieć i tego się trzymamy! Lekarz już nawet pamięta, żeby nam czasem nie pokazać żadnego siusiaka lub jego braku. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK