BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 3 Tydzień ciąży

3 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

To wyjątkowy czas - to tydzień, w którym najczęściej dochodzi do zapłodnienia! To także moment, kiedy determinuje się płeć Twojego przyszłego dziecka. Wszystko jednak w rękach, a raczej w plemnikach Twojego mężczyzny. Jeśli do Twojej komórki jajowej dotrze plemnik z chromosomem X - urodzisz dziewczynkę. Jeśli jednak będzie to plemnik z chromosomem Y - zostaniecie rodzicami chłopca.

Pewnie trudno będzie Ci w to uwierzyć, ale już na tym etapie zostają określone także inne cechy Twojego dziecka: kolor oczu, włosów, osobowość, a nawet wyjątkowe uzdolnienia - czyli wszystko to, za co odpowiedzialne są geny. 

Około 7-10 dnia po owulacji, może wystąpić plamienie implantacyjne, które jest oznaką zagnieżdżenia się zarodka w ściance macicy. To idealny moment, by zacząć dbać o siebie (jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiłaś). Przyjmuj kwas foliowy, zdrowo się odżywiaj, zapewnij sobie odpowiednią dawkę ruchu, a przede wszystkim odstaw używki! Bądź ostrożna również z lekami, ponieważ niektóre mogą negatywnie wpływać na rozwijający się płód.


1-4 TYDZIEŃ CIĄŻY (1 MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Staramy się o dziecko! To jest szósty cykl starań o nasze pierwsze dziecko. Jestem podekscytowana, ale też już trochę zniecierpliwiona. Byłam przekonana, że jak tylko zaczniemy starać się o dziecko od razu będę w ciąży. Ostatnio czytałam, że średnio para stara się o ciążę około 7 miesięcy. Wcześniej nigdy bym nie pomyślała, że zajście w ciążę może być problemem…

W tym cyklu w sumie wszystko poszło idealnie, myślę, że trafiliśmy w owulację. Z drugiej strony podobnie sądziliśmy w naszym ostatnim i przedostatnim cyklu. Na razie czekam. Nie czuję żadnych objawów ciąży. Staram się nie myśleć za dużo, ale i tak wyobrażam sobie, że już jestem w ciąży. Byłoby cudownie!

W tym miesiącu postanowiłam nie robić już testów ciążowych, za bardzo mnie to stresuje. Będę czekać na miesiączkę. Jeśli nie przyjdzie na czas, to wtedy zrobię test. Ach to czekanie…

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)