BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 29 Tydzień ciąży

29 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Twarz Twojego malucha jest już coraz bardziej zarysowana - przypomina już buźkę małego niemowlaka! Ciałko nabiera koloru, rozwija się tkanka tłuszczowa i mięśniowa. Na tym etapie dziecko może ważyć nawet 1200g i mierzyć ok.39 cm. Twojemu maluchowi zaczyna powoli brakować miejsca, a jeszcze 11 tygodni przed Wami! Przez ten czas waga Twojego dziecka jeszcze zapewne się podwoi. To również czas, kiedy dziecko zaczyna zapamiętywać zapachy. Po porodzie, to zapach Twojej skóry będzie dawał maluchowi poczucie bezpieczeństwa.

A jakie mamy rady dla Ciebie? Nie wymagaj od siebie zbyt dużo, ciąża i tak jest wystarczającym obciążeniem. Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby coś wykonać, zależnie od sytuacji: bądź asertywna, grzecznie odmawiaj lub proś o pomoc innych!


29-32 TYDZIEŃ CIĄŻY


Z Pamiętnika Mamy

Zastanawiam się dlaczego ludzie widzący kobietę w ciąży czują że, muszą dać jej kilka super ważnych rad lub co gorsza dotknąć jej brzucha. Z początku byłam nawet wdzięczna, że ludzie dzielą się mną swoimi doświadczenia, ekscytują moją ciążą i są chętni do dzielenia się poradami, ale całkiem szczerze mówiąc mam już dość! Wszędzie i od wszystkich słyszę rady - od cioć, wujków, nieznajomych w parku, koleżanek z pracy - każdy radzi. Co powinnam w ciąży a czego nie. Przyjęłam jedną strategię dla wszystkich, uśmiecham się, dziękuję i nie ciągnę tematu. Jednym uchem wchodzi drugim wychodzi.

Od brzucha do spojenia łonowego pojawiła się ciemna kreska, jest to tak zwana linea negra. Moja skóra produkuje teraz więcej pigmentu. Kreska znika po porodzie, więc mimo że nie polubiłam jej za bardzo nie przejmuję się nią. Zaczęłam się natomiast przejmować rozciągającą się na moim brzuchu skórą. Swędzi mnie okropnie i czuję że jest już napięta do granic możliwości. A przede mną jeszcze tyle tygodni. Smaruję się notorycznie, w nadziei że jednak uda mi się uniknąć rozstępów. Moja mama ich nie miała, siostra też nie. Rozstępy podobno są sprawą w dużej mierze dziedziczną.  

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)