BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 27 Tydzień ciąży

27 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Trudności ze snem dają się we znaki.  Oprócz trudności ze znalezieniem wygodnej pozycji do spania, na pewno wstajesz kilka razy w nocy, by opróżnić pęcherz. Kubki smakowe Twojego malucha doskonalą się i potrafi już całkiem dobrze odróżniać smak wód płodowych. Kiedy są wyjątkowo "smaczne" - może reagować zwiększoną aktywnością!

Twoje dziecko w 27. tygodniu ciąży mierzy ok. 37cm, a waży ok. 900g. 

Przykrą dolegliwością, która może Ci teraz doskwierać są problemy z nietrzymaniem moczu, które są spowodowane rozciągnięciem mięśni dna macicy. Pomocne mogą okazać się ćwiczenia Kegla, które polegają na napinaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Korzyści jest wiele, bo ćwiczenia te mogą również zmniejszać ryzyko pęknięcia krocza podczas porodu.


25-28 TYDZIEŃ CIĄŻY (7 MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Na piersiach zauważyłam żółtawą wydzielinę. To siara. Moje piersi zaczęły produkować mleko! Siara to pierwsze mleko, które pojawia się w piersiach. Jest go niewiele, ale jest bardzo odżywcze. Wystarczy kilka kropel, aby dziecko otrzymało super odżywczy pierwszy posiłek. Kupiłam dziś kilka staników do karmienia piersią. Takich rozpinanych z przodu. Kupiłam o rozmiar większe niż mam teraz, a jeden nawet o dwa rozmiary większy na czas nawału pokarmu po porodzie. Do czasu gdy laktacja się nie ustabilizuje, czyli moja podaż mleka wyrówna się z popytem zgłaszanym przez bąbelka, mleka w piersiach może być duuużo, więc piersi będę zapewne jeszcze większe niż teraz. Przyjaciółka poleciła również kupić i zabrać ze sobą krem na popękane brodawki – przyda się na początku karmienia.

W tym tygodniu byliśmy na pierwszym zajęciach w szkole rodzenia. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Niesamowity był szkic na którym było pokazane jak wyglądają organy (żołądek, macica, pęcherz, płuca etc.) przed ciąża, a jak w ostatnich miesiącach ciąży. Pod koniec ciąży macica powiększa swoje rozmiary o kilkaset razy i rozpiera się tak, że wszystkie sąsiadujące organy są zgniecione. Stąd tak wiele problemów odczuwalnych przez kobietę w ciąży. Pod koniec ciąży macica naciska na płuca (problemy z oddychaniem), żołądek (zgaga i niestrawność), pęcherz (potrzeba częstego siusiania) i wiele innych. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK