BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 27 Tydzień ciąży

27 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Trudności ze snem dają się we znaki.  Oprócz trudności ze znalezieniem wygodnej pozycji do spania, na pewno wstajesz kilka razy w nocy, by opróżnić pęcherz. Kubki smakowe Twojego malucha doskonalą się i potrafi już całkiem dobrze odróżniać smak wód płodowych. Kiedy są wyjątkowo "smaczne" - może reagować zwiększoną aktywnością!

Twoje dziecko w 27. tygodniu ciąży mierzy ok. 37cm, a waży ok. 900g. 

Przykrą dolegliwością, która może Ci teraz doskwierać są problemy z nietrzymaniem moczu, które są spowodowane rozciągnięciem mięśni dna macicy. Pomocne mogą okazać się ćwiczenia Kegla, które polegają na napinaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Korzyści jest wiele, bo ćwiczenia te mogą również zmniejszać ryzyko pęknięcia krocza podczas porodu.


25-28 TYDZIEŃ CIĄŻY (7 MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Na piersiach zauważyłam żółtawą wydzielinę. To siara. Moje piersi zaczęły produkować mleko! Siara to pierwsze mleko, które pojawia się w piersiach. Jest go niewiele, ale jest bardzo odżywcze. Wystarczy kilka kropel, aby dziecko otrzymało super odżywczy pierwszy posiłek. Kupiłam dziś kilka staników do karmienia piersią. Takich rozpinanych z przodu. Kupiłam o rozmiar większe niż mam teraz, a jeden nawet o dwa rozmiary większy na czas nawału pokarmu po porodzie. Do czasu gdy laktacja się nie ustabilizuje, czyli moja podaż mleka wyrówna się z popytem zgłaszanym przez bąbelka, mleka w piersiach może być duuużo, więc piersi będę zapewne jeszcze większe niż teraz. Przyjaciółka poleciła również kupić i zabrać ze sobą krem na popękane brodawki – przyda się na początku karmienia.

W tym tygodniu byliśmy na pierwszym zajęciach w szkole rodzenia. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Niesamowity był szkic na którym było pokazane jak wyglądają organy (żołądek, macica, pęcherz, płuca etc.) przed ciąża, a jak w ostatnich miesiącach ciąży. Pod koniec ciąży macica powiększa swoje rozmiary o kilkaset razy i rozpiera się tak, że wszystkie sąsiadujące organy są zgniecione. Stąd tak wiele problemów odczuwalnych przez kobietę w ciąży. Pod koniec ciąży macica naciska na płuca (problemy z oddychaniem), żołądek (zgaga i niestrawność), pęcherz (potrzeba częstego siusiania) i wiele innych. 

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)