BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 2 Tydzień ciąży

2 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Drugi tydzień ciąży to w dalszym ciągu okres, kiedy tak naprawdę nie wiesz, że będziesz w ciąży. Twoje ciało intensywnie przygotowuje się na zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej (błona śluzowa macicy na nowo wzrasta i staje się grubsza). To tydzień, w którym dominujący pęcherzyk rozwija się szybciej niż inne, jest to tzw. pęcherzyk Graafa. To z niego uwalnia się komórka jajowa! Trafia ona do jajowodu, gdzie dojdzie do zapłodnienia (komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia do 24h). Plemniki Twojego mężczyzny muszą teraz przebyć długą drogę- wygra najsilniejszy. I w tym momencie zaczyna się cud zapłodnienia- z połączenia gamet powstanie wyjątkowa istota. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które powinna wiedzieć każda kobieta w ciąży!


Dieta w pierwszym trymestrze ciąży

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)