BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 19 Tydzień ciąży

19 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Może już o niej słyszałaś, albo nawet znasz z własnego doświadczenia: amnezja ciążowa, czyli chwilowe problemy z pamięcią, które są spowodowane działaniem hormonów. Twoja skóra na brzuchu intensywnie się rozciąga, dlatego możesz odczuwać nieprzyjemne swędzenie. Pamiętaj o produktach nawilżających, które na pewno przyniosą ukojenie! Jeśli męczą Cię skurcze łydek, możesz skorzystać z naszych porad, które znajdziesz tutaj.

Czujesz ruchy swojego dziecka, jednak na tym etapie są one w dalszym ciągu nieregularne. Twój maluch słyszy odgłosy zarówno ze świata zewnętrznego, jak również z wewnętrznego, czyli Twojego ciała (bicie serca, przepływającą w żyłach krew itd.). 

Twoje dziecko mierzy już 15- 20 cm, a waży ok. 250g. 


17-20 TYDZIEŃ CIĄŻY (PIĄTY MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Brzuch robi się coraz większy. W spodnie już zdecydowanie się nie mieszczę. W związku z tym wybrałam się na zakupy ubrań ciążowych. Kupiłam sobie dwie ładne szersze sukienki i jedne wygodne jeansy ciążowe. Noszę też leginsy.  Na razie mam w czym chodzić. Koleżanka z pracy obiecała w przyszłym tygodniu przywieźć swoje spodnie ciążowe i pożyczyć mi je na okres ciąży. Super, cieszę się. Może to zabrzmi głupio, ale chciałabym pozostać atrakcyjna do końca ciąży...

Regularnie, dwa razy dziennie wmasowuje w ciało olejek i krem nawilżający przeciw rozstępom. Robię to od początku ciąży, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów. Równie dobry byłby też zwykły, silnie nawilżający krem. Chodzi głownie o to, żeby skóra pozostała dobrze nawilżona i żeby była elastyczna. Rozciągała się, a nie pękała. Rozstępy zazwyczaj pojawiają się, gdy następuje gwałtowny skok wagi. Trzeba przybierać równomiernie. Staram się też jeść zdrowo. Zaczęłam przyrządzać sobie koktajle warzywne i owocowe. Po owocowych miewam wzdęcia, ale warzywne są super. I zaskakująco smaczne. Na śniadanie kanapkę zamiast masłem smaruję awokado, ma w sobie pełno dobrych tłuszczów, które wspomagają rozwój mózgu u dziecka. 

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)