BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 19 Tydzień ciąży

19 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Może już o niej słyszałaś, albo nawet znasz z własnego doświadczenia: amnezja ciążowa, czyli chwilowe problemy z pamięcią, które są spowodowane działaniem hormonów. Twoja skóra na brzuchu intensywnie się rozciąga, dlatego możesz odczuwać nieprzyjemne swędzenie. Pamiętaj o produktach nawilżających, które na pewno przyniosą ukojenie! Jeśli męczą Cię skurcze łydek, możesz skorzystać z naszych porad, które znajdziesz tutaj.

Czujesz ruchy swojego dziecka, jednak na tym etapie są one w dalszym ciągu nieregularne. Twój maluch słyszy odgłosy zarówno ze świata zewnętrznego, jak również z wewnętrznego, czyli Twojego ciała (bicie serca, przepływającą w żyłach krew itd.). 

Twoje dziecko mierzy już 15- 20 cm, a waży ok. 250g. 


17-20 TYDZIEŃ CIĄŻY (PIĄTY MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Brzuch robi się coraz większy. W spodnie już zdecydowanie się nie mieszczę. W związku z tym wybrałam się na zakupy ubrań ciążowych. Kupiłam sobie dwie ładne szersze sukienki i jedne wygodne jeansy ciążowe. Noszę też leginsy.  Na razie mam w czym chodzić. Koleżanka z pracy obiecała w przyszłym tygodniu przywieźć swoje spodnie ciążowe i pożyczyć mi je na okres ciąży. Super, cieszę się. Może to zabrzmi głupio, ale chciałabym pozostać atrakcyjna do końca ciąży...

Regularnie, dwa razy dziennie wmasowuje w ciało olejek i krem nawilżający przeciw rozstępom. Robię to od początku ciąży, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów. Równie dobry byłby też zwykły, silnie nawilżający krem. Chodzi głownie o to, żeby skóra pozostała dobrze nawilżona i żeby była elastyczna. Rozciągała się, a nie pękała. Rozstępy zazwyczaj pojawiają się, gdy następuje gwałtowny skok wagi. Trzeba przybierać równomiernie. Staram się też jeść zdrowo. Zaczęłam przyrządzać sobie koktajle warzywne i owocowe. Po owocowych miewam wzdęcia, ale warzywne są super. I zaskakująco smaczne. Na śniadanie kanapkę zamiast masłem smaruję awokado, ma w sobie pełno dobrych tłuszczów, które wspomagają rozwój mózgu u dziecka. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK