BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 18 Tydzień ciąży

18 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Najbardziej wyczekiwany i wyjątkowy moment całej ciąży właśnie nadchodzi: odczuwanie ruchów dziecka! Początkowo możesz czuć lekkie łaskotanie bądź głaskanie, które z czasem zacznie przybierać na sile. Najczęściej maluch jest aktywny, kiedy Ty odpoczywasz.

Ponieważ większość narządów Twojego dziecka jest już w pełni rozwinięta, tempo rozwoju zwalnia. Zmysły Twojego dziecka są wyczulone - głośny, nagły hałas może go nawet wystraszyć.

Maluch mierzy ok. 14 - 18 cm i waży ok. 200g. 

Ty na pewno jesteś wyczulona na swoje dolegliwości i zapewne czasami trudno Ci odróżnić te typowe i niegroźne, od tych niepokojących. W związku z tym mamy dla Ciebie kilka porad - kliknij tutaj.


17-20 TYDZIEŃ CIĄŻY (PIĄTY MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

W tym tygodniu po raz pierwszy słyszałam bicie serca dziecka. Piękne uczucie! Zaczęłam też mówić do mojego dziecka…sprawia mi to frajdę. Opowiadam bąbelkowi o wszystkim - jak podlewam ogród czy sprzątam w domu. Przeczytałam zresztą że dziecko mnie już słyszy!

Mój brzuch jest już coraz bardziej widoczny. Przytyłam już 5 kg. Sprawdzałam i jest to akurat, nie za dużo a nie za mało. Tak trzymać! Czuję się dobrze. Nawet trochę sexy – moje piersi są pełne i większe. Mam też zdecydowanie większą ochotę na sex. Wyczytałam, że jest to związane z hormonami. Podobno ma być jeszcze lepiej za kilka tygodni, nie tylko libido ma się zwiększyć ale również odczucia mają się wzmocnić. Jest to związane ze zwiększoną objętością krwi w ciele, w tym narządach płciowych, a to wzmacnia doznania. Brzmi dobrze!

Niestety ból wiązadeł jest coraz silniejszy, czuję naciąganie w szczególności jak gwałtownie wykonam jakiś ruch. Ból wtedy jest dość silny. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)