BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 18 Tydzień ciąży

18 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Najbardziej wyczekiwany i wyjątkowy moment całej ciąży właśnie nadchodzi: odczuwanie ruchów dziecka! Początkowo możesz czuć lekkie łaskotanie bądź głaskanie, które z czasem zacznie przybierać na sile. Najczęściej maluch jest aktywny, kiedy Ty odpoczywasz.

Ponieważ większość narządów Twojego dziecka jest już w pełni rozwinięta, tempo rozwoju zwalnia. Zmysły Twojego dziecka są wyczulone - głośny, nagły hałas może go nawet wystraszyć.

Maluch mierzy ok. 14 - 18 cm i waży ok. 200g. 

Ty na pewno jesteś wyczulona na swoje dolegliwości i zapewne czasami trudno Ci odróżnić te typowe i niegroźne, od tych niepokojących. W związku z tym mamy dla Ciebie kilka porad - kliknij tutaj.


17-20 TYDZIEŃ CIĄŻY (PIĄTY MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

W tym tygodniu po raz pierwszy słyszałam bicie serca dziecka. Piękne uczucie! Zaczęłam też mówić do mojego dziecka…sprawia mi to frajdę. Opowiadam bąbelkowi o wszystkim - jak podlewam ogród czy sprzątam w domu. Przeczytałam zresztą że dziecko mnie już słyszy!

Mój brzuch jest już coraz bardziej widoczny. Przytyłam już 5 kg. Sprawdzałam i jest to akurat, nie za dużo a nie za mało. Tak trzymać! Czuję się dobrze. Nawet trochę sexy – moje piersi są pełne i większe. Mam też zdecydowanie większą ochotę na sex. Wyczytałam, że jest to związane z hormonami. Podobno ma być jeszcze lepiej za kilka tygodni, nie tylko libido ma się zwiększyć ale również odczucia mają się wzmocnić. Jest to związane ze zwiększoną objętością krwi w ciele, w tym narządach płciowych, a to wzmacnia doznania. Brzmi dobrze!

Niestety ból wiązadeł jest coraz silniejszy, czuję naciąganie w szczególności jak gwałtownie wykonam jakiś ruch. Ból wtedy jest dość silny. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK