BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 15 Tydzień ciąży

15 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Trwa rozwój mięśni Twojego dziecka, również tych mimicznych. Maluch potrafi mrużyć oczy, wykonywać różne grymasy twarzy, a nawet marszczyć brwi! Twoje dziecko w 15. tygodniu ciąży mierzy ok. 9,3 - 10,3 cm, a waży ok. 75g. 

Co prawda uciążliwe dolegliwości z pierwszego trymestru prawdopodobnie całkiem ustąpiły, mogą pojawić się inne. Wiele kobiet narzeka na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wysoki poziom progesteronu spowalnia przemianę materii, co może skutkować zaparciami - przeczytaj jak sobie z nimi radzić. Może dokuczać Ci zgaga, a także mogą pojawić się wzdęcia. We wszystkich tych dolegliwościach ulgę przynosi odpowiednio skomponowana dieta.


13-16 TYDZIEŃ CIĄŻY (CZWARTY MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Rozmawialiśmy dziś z mężem o imieniu. Po raz pierwszy. Mamy kilka swoich typów. Na wybór poczekamy, aż poznamy płeć.

Moja ciąża i rosnące maleństwo stają się już co raz bardziej namacalne. Dziś Pani w sklepie pogratulowała mi ciąży! Czy to możliwe, że moja ciąża jest już widoczna dla innych? Ludzie raczej tego nie zauważają, ale ta pani była spostrzegawcza. Fakt to był wieczór, a wieczorem mam wrażenie że mój brzuszek staje się większy.

Czuję się już bardzo dobrze. Mdłości przeszły zupełnie. Mam coraz większy apetyt i niestety najbardziej mam ochotę jeść słodycze. W przyszłym tygodniu mamy wizytę u lekarza, uwielbiam wizyty lekarskie w ciąży. Lubię podpatrywać małego mieszkańca mojego brzucha. Piersi mam coraz większe, nie są już bolące i wrażliwe na dotyk, ale wyraźnie powiększyły się. Potrzebuję kupić większy biustonosz. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK