BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 15 Tydzień ciąży

15 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Trwa rozwój mięśni Twojego dziecka, również tych mimicznych. Maluch potrafi mrużyć oczy, wykonywać różne grymasy twarzy, a nawet marszczyć brwi! Twoje dziecko w 15. tygodniu ciąży mierzy ok. 9,3 - 10,3 cm, a waży ok. 75g. 

Co prawda uciążliwe dolegliwości z pierwszego trymestru prawdopodobnie całkiem ustąpiły, mogą pojawić się inne. Wiele kobiet narzeka na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wysoki poziom progesteronu spowalnia przemianę materii, co może skutkować zaparciami - przeczytaj jak sobie z nimi radzić. Może dokuczać Ci zgaga, a także mogą pojawić się wzdęcia. We wszystkich tych dolegliwościach ulgę przynosi odpowiednio skomponowana dieta.


13-16 TYDZIEŃ CIĄŻY (CZWARTY MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Rozmawialiśmy dziś z mężem o imieniu. Po raz pierwszy. Mamy kilka swoich typów. Na wybór poczekamy, aż poznamy płeć.

Moja ciąża i rosnące maleństwo stają się już co raz bardziej namacalne. Dziś Pani w sklepie pogratulowała mi ciąży! Czy to możliwe, że moja ciąża jest już widoczna dla innych? Ludzie raczej tego nie zauważają, ale ta pani była spostrzegawcza. Fakt to był wieczór, a wieczorem mam wrażenie że mój brzuszek staje się większy.

Czuję się już bardzo dobrze. Mdłości przeszły zupełnie. Mam coraz większy apetyt i niestety najbardziej mam ochotę jeść słodycze. W przyszłym tygodniu mamy wizytę u lekarza, uwielbiam wizyty lekarskie w ciąży. Lubię podpatrywać małego mieszkańca mojego brzucha. Piersi mam coraz większe, nie są już bolące i wrażliwe na dotyk, ale wyraźnie powiększyły się. Potrzebuję kupić większy biustonosz. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)