BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 14 Tydzień ciąży

14 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Twoja macica intensywnie rozrasta się w obszarze miednicy i brzucha. U wielu kobiet właśnie teraz pojawia się ciemna linia tzw. linea negra, biegnąca środkiem brzucha do spojenia łonowego (jest skutkiem zmian hormonalnych - związana z nadprodukcją melaniny).

Ruchy Twojego dziecka są teraz bardziej skomplikowane i energiczne (to świetne ćwiczenia dla jego mięśni i układu nerwowego!). Jego ciałko pokrywa meszek płodowy tzw. lanugo, które pełni funkcję ochronną. Główka Twojego dziecka na tym etapie jest już bardziej proporcjonalna do reszty całego ciała. Łożysko jest już w pełni wykształcone i spełnia wszystkie swoje funkcje.

Twój maluch ma teraz ok. 8 - 9 cm długości, a waży ok. 40g. 


DIETA W II TRYMESTRZE CIĄŻY


Z Pamiętnika Mamy

Postanowiłam napisać dziś  listę rzeczy, które powinnam zrobić do końca ciąży. Trochę tego jest. Wychodzi ze mnie prawdziwa planistka. Planowanie w ciąży sprawia mi dużą przyjemność. Dodatkowo będę miała pewność, że wszystko zostanie zrobione.

Dziś moja mama powiedziała, że pewnie będzie chłopiec bo ładnie wyglądam. Dziewczyny ponoć zabierają urodę – hmm nie wierzę w takie rzeczy, ale miło jest usłyszeć komplement. Jestem na początku ciąży a już jestem łasa na komplementy, albo mi się wydaje albo powiększyły mi się nie tylko piersi ale również i biodra…

Bolą mnie pachwiny, jakby mnie tam coś naciągało. To ponoć rosnąca macica. Macica zawieszona jest na wiązadłach. Gdy macica rośnie, wiązadła naciągają się i powodują ból. Czuję to dość wyraźnie.

W dalszym ciągu nie czuję żadnych ruchów dziecka. Już bym chciała. Wpływ na to jak wcześnie kobieta w ciąży poczuje ruchy dziecka ma położenie łożyska. Jeśli łożysko jest umiejscowione z przodu, ruchy generalnie odczuwa się później, niż jeśli jest ono na tylnej ściance macicy. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK