BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 13 Tydzień ciąży

13 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Początek drugiego trymestru! Dla większości kobiet to najprzyjemniejszy okres ciąży - są pełne energii i mają dużo siły do działania. To dobry moment na załatwianie formalności (np. w pracy), podróż czy mały remont.

Twój brzuszek zaczyna być już powoli widoczny, choć inni jeszcze tego nie widzą - Ty wyraźnie dostrzegasz różnicę. Ważne, abyś zadbała o prawidłową pielęgnację swojej skóry. Odpowiednie nawilżanie sprawi, że Twoja skóra będzie elastyczna i mniej podatna na rozstępy. W ciąży postaw na naturalną pielęgnację, warto sięgnąć po olej kokosowy, który może świetnie zastępować zwykły balsam.

U Twojego dziecka pojawiają się zalążki zębów, błony pomiędzy palcami całkiem zanikają i dziecko potrafi ssać już swój paluszek. Ta umiejętność przyda mu się zaraz po porodzie, wówczas gdy przystawisz swojego malucha do piersi! Twoje dziecko mierzy na tym etapie ok. 6,5 - 7,8 cm, a waży od 14 do 20g. 


13-16 TYDZIEŃ CIĄŻY (CZWARTY MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Pojawił mi się brzuszek - jest mały i jeszcze niewidoczny dla innych, ale ja widzę wyraźny brzuszek ciążowy, już nie jest to wzdęcie. Zaczynam wyglądać jak kobieta w ciąży. Super! Niestety wieczorami już muszę odpiąć guzik w spodniach i to jeszcze w tych najluźniejszych, które mam. W jedne ciasne spodnie już nawet przestałam się mieścić. Czy to nie za wcześnie? Rano na szczęście jest dobrze, to może jednak jakieś wieczorne wzdęcia?!

Kupiłam sobie taki specjalny pas, który można zakładać na spodnie i mieć rozpięty guzik. Wcale nie widać, że guzik jest rozpięty, pas trzyma dobrze spodnie i ładnie wygląda. Pewnie niestety takie rozwiązanie wystarczy na krótko, ale w okresie „przejściowym” jest super.

Zauważyłam u siebie dziwną rzecz, a mianowicie ślinię się bardziej niż zwykle. Okropne, poczytałam i to ponoć jeden z objawów ciąży na tym etapie. Dziwne rzeczy przytrafiają się człowiekowi w ciąży! 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)