BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 10 Tydzień ciąży

10 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Ryzyko poronienia z każdym tygodniem maleje - teraz jest już naprawdę niskie (ok. 3%). Twoja macica intensywnie rośnie - na tym etapie jest wielkości grejpfruta. To niesamowite, ale Twoje maleństwo jest już w stanie rozpoznać Twój nastrój. Dlatego dbaj o dobre samopoczucie, odpoczywaj, rozpieszczaj się i unikaj nadmiernego stresu! Oprócz towarzyszących Ci od dłuższego czasu dolegliwości (nudności, zmienne nastroje itd.) - mogą pojawiać się zachcianki kulinarne. Jednak ciąża to szczególny czas i niestety nie wszystkie produkty spożywcze są dozwolone. Surowe jajka, sery pleśniowe, czy niedogotowane mięso mogą być źródłem groźnych bakterii! Nie ryzykuj i przeczytaj, czego jeszcze unikać w ciąży. Jednak prawidłowa to nie wszystko - nie zapominaj o umiarkowanej aktywności fizycznej i bądź w dobrej formie przez całą ciążę!

W 10. tygodniu ciąży Twoje dziecko może ważyć już 5 g i mierzyć 3,1 - 4,2 cm! 


9-12 TYDZIEŃ CIĄŻY (TRZECI MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Bardzo lubię ćwiczyć, ale moja pani ginekolog powiedziała, że lepiej odpuścić sobie ćwiczenia w pierwszym trymestrze. Tak też zrobiłam. Chodzimy z mężem na spacery. Zacznę chodzić na basen po 12 tygodniu ciąży. Zresztą nie czuję się na siłach żeby teraz ćwiczyć.

W tym tygodniu cały czas jeszcze jestem okropnie zmęczona i cały czas mi mdło. Czy to się kiedyś skończy? Ponoć jeszcze dwa tygodnie i mdłości powinny odpuścić. Powoli chyba mija okres największego zagrożenia dla ciąży. Mogę chyba powoli przestać się bać, że coś pójdzie nie tak.

Rozmawialiśmy dziś z mężem kiedy poinformować wszystkich o ciąży. Dziadkowie już wiedzą i moja najbliższa przyjaciółka, ale znajomi jeszcze nie. Wkrótce musimy o tym powiedzieć też w pracy, tylko kiedy? I jak? 

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)