BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 10 Tydzień ciąży

10 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Ryzyko poronienia z każdym tygodniem maleje - teraz jest już naprawdę niskie (ok. 3%). Twoja macica intensywnie rośnie - na tym etapie jest wielkości grejpfruta. To niesamowite, ale Twoje maleństwo jest już w stanie rozpoznać Twój nastrój. Dlatego dbaj o dobre samopoczucie, odpoczywaj, rozpieszczaj się i unikaj nadmiernego stresu! Oprócz towarzyszących Ci od dłuższego czasu dolegliwości (nudności, zmienne nastroje itd.) - mogą pojawiać się zachcianki kulinarne. Jednak ciąża to szczególny czas i niestety nie wszystkie produkty spożywcze są dozwolone. Surowe jajka, sery pleśniowe, czy niedogotowane mięso mogą być źródłem groźnych bakterii! Nie ryzykuj i przeczytaj, czego jeszcze unikać w ciąży. Jednak prawidłowa to nie wszystko - nie zapominaj o umiarkowanej aktywności fizycznej i bądź w dobrej formie przez całą ciążę!

W 10. tygodniu ciąży Twoje dziecko może ważyć już 5 g i mierzyć 3,1 - 4,2 cm! 


9-12 TYDZIEŃ CIĄŻY (TRZECI MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Bardzo lubię ćwiczyć, ale moja pani ginekolog powiedziała, że lepiej odpuścić sobie ćwiczenia w pierwszym trymestrze. Tak też zrobiłam. Chodzimy z mężem na spacery. Zacznę chodzić na basen po 12 tygodniu ciąży. Zresztą nie czuję się na siłach żeby teraz ćwiczyć.

W tym tygodniu cały czas jeszcze jestem okropnie zmęczona i cały czas mi mdło. Czy to się kiedyś skończy? Ponoć jeszcze dwa tygodnie i mdłości powinny odpuścić. Powoli chyba mija okres największego zagrożenia dla ciąży. Mogę chyba powoli przestać się bać, że coś pójdzie nie tak.

Rozmawialiśmy dziś z mężem kiedy poinformować wszystkich o ciąży. Dziadkowie już wiedzą i moja najbliższa przyjaciółka, ale znajomi jeszcze nie. Wkrótce musimy o tym powiedzieć też w pracy, tylko kiedy? I jak? 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK