6 TOP gadżetów przydatnych w opiece nad noworodkiem
Wyprawka kojarzy się głównie z ubrankami dla niemowląt, artykułami do pielęgnacji, środkami higienicznymi oraz produktami do karmienia. Oczywiście są one niezbędne w pierwszych dniach po porodzie, jednak na nich kompletowanie wyprawki się nie kończy. Przystępując do zakupów dla noworodka, warto wyposażyć się w sprzęty, które zapewnią Wam — Rodzicom komfort w opiece nad maluszkiem. Poniżej znajdziecie zestawienie sześciu najprzydatniejszych akcesoriów, które ułatwią Wam pierwsze miesiące rodzicielstwa.
1. Laktator
Laktator to produkt, którego nie trzeba przedstawiać młodym mamom. Te małe i poręczne urządzenia potrafią uratować niejedną laktację. Zwłaszcza na początku, gdy maluszek dopiero uczy się właściwego chwytania piersi, okazują się niezastąpione. A to właśnie pierwsze dni po porodzie są najistotniejsze z punktu widzenia rozkręcania laktacji. Aby piersi produkowały mleko, muszą być skutecznie pobudzane i opróżniane. Dopiero właściwe opróżniona pierś jest gotowa do dalszej produkcji mleka. Z pomocą przychodzą laktatory elektroniczne. Urządzenia ręczne — z uwagi na ich niską wydajność, sprawdzają się w zasadzie tylko przy sporadycznym odciąganiu. Natomiast jeśli kobieta pragnie rozkręcić i utrzymać laktację, warto wyposażyć się w laktator elektroniczny.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie laktatora elektronicznego?
Każda kobieta jest inna i również każda pierś jest inna. Dlatego też przed zakupem laktatora, warto sprawdzić, czy producent oferuje lejki w różnych rozmiarach — to absolutna podstawa. Uniwersalne rozmiary nie zawsze sprawdzają się przy nieco mniejszych lub większych brodawkach. Dlatego też, aby mieć pewność, że laktator faktycznie będzie odpowiedni dla naszych piersi, warto wybierać produkty oferujące lejki w różnych rozmiarach.
Separacja mediów to cecha, na którą warto zwrócić szczególną uwagę przed zakupem laktatora. Zapobiega ona namnażaniu się bakterii, drobnoustrojów i pleśni na elementach trudnych do sterylizacji. Przystępując do zakupów warto zatem wybierać te laktatory, w których mleko pozostaje w obiegu zamkniętym, całkowicie odseparowanym od elementów nie nadających się do sterylizacji. Taką barierę może stanowić np. membrana lub zaworek zapobiegający cofaniu się mleka.
Laktator to urządzenie, które ma nam służyć na długo: nie tylko tuż po porodzie, ale również w związku z powrotem do aktywności zawodowej. Warto zatem sprawdzić, czy producent oferuje szeroki wachlarz części zamiennych (rurek, membran, zaworków). To gwarancja bezpieczeństwa i higieny, ale również podstawa prawidłowego funkcjonowania urządzenia pompującego.
2. Niania elektroniczna
Niania elektroniczna to znacznie więcej niż tylko urządzenie służące do obserwacji aktywności maluszka. To gwarancja spokoju i komfort, że Twoje dziecko jest bezpieczne. Na rynku dostępny jest cały wachlarz urządzeń monitorujących aktywność dziecka. Wyróżnia się dwa podstawowe typy niań elektronicznych:
wyposażone w WiFi — w pełni zintegrowane ze smartfonem (np. Neno Lui) oraz składające się z kamery i odbiornika, bazujące na technologii fal radiowych (np.
Neno Gato 2 lub Neno Vera).
Te ostatnie działają w ograniczonym zakresie: do ok. 50 metrów wewnątrz i do 250 metrów na zewnątrz. Są jednak całkowicie uniezależnione od Internetu — nie musisz się zatem obawiać, że przerwa w dostawie Internetu pozbawi Cię możliwości obserwowania własnego dziecka. Te pierwsze natomiast, nie posiadają osobnego odbiornika — obraz wyświetlany jest na ekranie smartfona po uprzednim zainstalowaniu aplikacji w telefonie. To wygodne rozwiązanie, jednak jeśli chcesz non stop obserwować dziecko, pozbawiasz się możliwości korzystania z telefonu.
Nianie elektroniczne to absolutny "must have" dziecięcej wyprawki: pozwalają na wykonywanie codziennych obowiązków przy jednoczesnym czuwaniu nad bezpieczeństwem dziecka.
3. Nebulizator
Nebulizatory w dobie pandemii zyskują na jeszcze większej popularności. Służą do bezinwazyjnego i bezbolesnego leczenia inhalacyjnego. Terapia nebulizatorem polega na podaniu leku w formie mgiełki, która dostaje się bezpośrednio do dróg oddechowych, zaś lek rozprowadzany jest poprzez przepływ tlenu we krwi. To świetna metoda leczenie dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie połykać lekarstw. Na rynku dostępne są nebulizatory z maseczkami, które mogą być stosowane u niemowląt od 1 miesiąca życia (np. Neno Bene). Zważywszy, że coraz więcej dzieci boryka się z chorobami układu oddechowego, warto od razu wyposażyć się w nebulizator. To produkt dla całej rodziny: dzięki maseczkom w różnych rozmiarach sprawdzi się nie tylko u maluszków, ale również u starszych dzieci, czy nawet dorosłych.
4. Termometr
Kontrola temperatury ciała to podstawowa metoda sprawdzenia, czy dziecko ma się dobrze. Podczas infekcji, korzystanie z termometru odbywa się nawet kilkanaście razy na dobę, dlatego warto zainwestować w sprzęt, który nie zawiedzie w kluczowym momencie. Na rynku dostępne są także urządzenia 2w1 — monitorujące temperaturę ciała dziecka, ale również służące do pomiaru cieczy: wody do kąpieli, czy mleka. To wygodne rozwiązanie, a także produkt dla całej rodziny: uniwersalny i kompaktowy.
5. Aspirator
Infekcje i przeziębienia to zmora rodziców. Maluszki często borykają się z uporczywym katarem, a wydzielina skutecznie utrudnia im oddychanie. Aspirator to doskonałe urządzenie, aby pozbyć się zalegającego kataru. To nic innego jak elektroniczny odpowiednik tradycyjnej gruszki, który sprawdzi się nie tylko w pielęgnacji noworodków, ale również starszych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie wyczyścić noska.
6. Sterylizator
Aby zaoszczędzić cenny czas na wyparzanie butelek, czy poszczególnych elementów laktatora, warto wyposażyć się w elektroniczny sterylizator, który wyręczy Cię w tych czynnościach. Na rynku dostępne są nawet wielofunkcyjne sterylizatory, które ponadto podgrzewają i rozmrażają mleko. Można z nich korzystać również przy rozszerzaniu diety dziecka — do podgrzewania płynnych posiłków lub utrzymywania ich temperatury. Takie wielofunkcyjne urządzenia sprawdzą się nie tylko przy niemowlakach, ale będą "rosły" razem z dzieckiem. Kompletując wyprawkę, warto zatem postawić na produkty, które będą służyły nam przez długie lata. To oszczędność pieniędzy, ale również wyraz dbałości o środowisko.
Aktywuj teraz swoje konto – przejdź do swojej skrzynki pocztowej i kliknij na link, który do
Ciebie wysłaliśmy.
Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj do folderu Spam lub napisz do nas na kontakt@ovufriend.pl
Zainteresują Cię również:
Ubranka dla noworodka - na co zwracać uwagę?
Ogromna oferta ubranek dla dzieci może przyprawić przyszłych rodziców o zawrót głowy. Na co zwracać uwagę? Czy skład i pochodzenie ubranka mają rzeczywiście takie znaczenie? Dzisiaj podpowiadamy 3 najważniejsze zasady, którymi warto kierować się podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.
►czytaj dalej
Idealna laktacja - kiedy, jak powstaje mleko i dlaczego warto kupić laktator?
Czy idealna laktacja istnieje? Tak! Ale czasami wymaga wsparcia. Są kobiety, dla których karmienie piersią jest zupełnie bezproblemowe. Wiele jednak świeżo upieczonych mam zmaga się z problemami na początku swojej drogi laktacyjnej: zbyt mała produkcja pokarmu, nieefektywne ssanie przez dziecko, trudności z przystawianiem... O ile trudności z przystawieniem warto skonsultować z położną lub doradczynią, to problem ze zbyt małą ilością pokarmu można rozwiązać samodzielnie, wspomagając się laktatorem. O idealnej laktacji - kiedy i jak powstaje mleko w piersiach oraz czy warto kupić laktator i na co zwrócić uwagę przy wyborze.
►czytaj dalej