BellyBestFriend
Artykuły / 10 fascynujących faktów, które poznasz dzięki Kalendarzowi Ciąży!

10 fascynujących faktów, które poznasz dzięki Kalendarzowi Ciąży!

Dlaczego warto wypróbować Kalendarz śledzenia ciąży BellyBestFriend? Poznaj 10 powodów, dla których warto prowadzić obserwacje w kalendarzu: 

1. WAGA W CIĄŻY - skontrolujesz, czy Twoja waga w czasie ciąży przyrasta prawidłowo! 

Powszechnie wiadomo, że przekonanie, iż w ciąży należy "jeść za dwoje" jest błędne. Zarówno zbyt wysoki przyrost wagi, jak i zbyt niski, może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne dla Ciebie i Twojego rozwijającego się dziecka. W takich sytuacjach wzrasta ryzyko przedwczesnego porodu, a nawet zwiększa się ryzyko przyjścia na świat dziecka z nieprawidłową masą urodzeniową. Ponadto wiąże się to z wieloma innymi możliwymi konsekwencjami – tutaj możesz przeczytać, dlaczego prawidłowy przyrost wagi w ciąży jest tak istotny. Prowadząc kalendarz ciąży BellyBestFriend możesz na bieżąco monitorować tempo i przyrost swojej wagi. Wszystko za sprawą tego, że system dopasowuje normy indywidualnie do Ciebie. 

2. WYKRESY PŁODU - na bieżąco sprawdzisz, jak rozwija się Twoje dziecko w brzuchu! 

Po każdej wizycie z badaniem USG możesz wprowadzić najważniejsze parametry płodu do kalendarza śledzenia ciąży BellyBestFriend. To doskonały sposób na monitorowanie, czy wszystkie parametry dziecka rozwijają się prawidłowo (czy parametry mieszczą się w normie) - pozwala to na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości na bardzo wczesnym etapie. Ponadto możesz zobaczyć jak wyglądają wykresy płodu innych dzieci na tym samym etapie co Twoje - dowiedz się więcej, czym są i jak działają wykresy płodu w BellyBestFriend.

3. SPERSONALIZOWANE ZALECENIA DIETETYCZNE I PRZEPISY NA KOKTAJLE - dowiesz się, co jeść, aby zapewnić optymalne warunki dla Twojej ciąży oraz poznasz produkty, które będą pomocne na Twoje ciążowe dolegliwości! Ciąża to nie czas na restrykcyjne diety, dlatego w BellyBestFriend czekają na Ciebie zalecenia dietetyczne, które pomogą Ci wprowadzić proste zmiany do diety, tak, aby była ona zdrowa i zbilansowana. Dieta w BellyBestFriend jest dopasowywana indywidualnie do Ciebie (przeczytaj, jak BellyBestFriend dopasuje dietę specjalnie dla Ciebie) i Twoich typowo ciążowych dolegliwości. Dieta oraz przepisy na pyszne koktajle to świetny, naturalny sposób na poprawienie samopoczucia w ciąży.

4. PEŁNA BAZA CIĄŻOWYCH INFORMACJI - zyskasz większą świadomość i poczujesz kontrolę nad sytuacją! W BellyBestFriend wszystkie informacje masz w jednym miejscu! Każdego dnia możesz odnotowywać swoje obserwacje, dolegliwości, aktywności, wyniki badań oraz leki, które zażywasz. Taka systematyczność jest bardzo ważna m.in. przy konieczności codziennego zażywania leków lub w przypadku monitorowania i zaznaczania ruchów dziecka (przeczytaj, jak i dlaczego należy liczyć ruchy dziecka). Zebranie wszystkich informacji w jednym miejscu to ogromna wygoda i poczucie kontroli nad sytuacją. Dzięki temu jesteś w stanie w każdej chwili wrócić do dowolnego okresu ciąży i sprawdzić potrzebne informacje. Niewątpliwie prowadzenie kalendarza śledzenia ciąży bardzo ułatwia współpracę z lekarzem prowadzącym ciążę – Twoja świadomość jest znacznie większa, ponieważ dokładnie wiesz, co się z Tobą dzieje i czego możesz się spodziewać na każdym etapie ciąży.

5. KALKULATORY CIĄŻOWE - łatwo sprawdzisz, czy Twój przyrost hormonu beta HCG jest prawidłowy, dokładnie wyliczysz, w którym tygodniu ciąży jesteś oraz poznasz przewidywany termin porodu. Na wczesnym etapie ciąży, zastanawiasz się, czy Twój przyrost hormonu beta HCG jest prawidłowy. Potem próbujesz oszacować, w którym tygodniu jesteś obecnie i tym samym wyliczyć przewidywany termin porodu. Można się w tych wszystkich obliczeniach pogubić! W BellyBestFriend wszystkie kalkulatory ciążowe są w jednym miejscu - wystarczy, że wpiszesz podstawowe informacje, a system wszystkie wyliczenia wykona za Ciebie! 

6. WAŻNE DATY - przez całą ciążę nie przegapisz żadnej ważnej daty, czy istotnego wydarzenia! Zastanawiasz się, kiedy powinnaś wybrać się na pierwszą wizytę do ginekologa? Kiedy możesz usłyszeć serduszko dziecka? A może masz problem z zapamiętaniem, kiedy wykonuje się poszczególne badania w ciąży? Od teraz o niczym nie zapomnisz! W BellyBestFriend wszystkie "Ważne Daty" będą zaznaczone w Twoim kalendarzu.

7. PORADY DNIA - dopasowane do Ciebie i Twojej ciąży! Masz wrażenie, że zalewa Cię fala informacji i już sama się w tym wszystkim gubisz? W BellyBestFriend każdego dnia otrzymasz konkretną i sprawdzoną poradę, która będzie idealnie dopasowana do momentu ciąży, w którym właśnie się znajdujesz!

8. KALENDARZE NA TABLICY - sprawdzisz, jak inne kobiety przechodzą ciążę, dowiesz się, czy mają podobne objawy do Twoich oraz będziesz mieć podgląd, jak wyglądają ich wykresy i dziennik, na tym samym etapie ciąży! W każdej chwili możesz porównać kalendarze i wykresy ciążowe innych kobiet, które są dokładnie na tym samym etapie ciąży co Ty. Tym samym możesz dowiedzieć się, czy Twoje dolegliwości są typowe, czy może jednak występują stosunkowo rzadko? Z innymi kobietami możecie wymieniać się rozterkami, przemyśleniami i oczywiście... radościami! Społeczność  BellyBestFriend tworzą niesamowite kobiety, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem (zajrzyj do Społeczności BellyBestFriend).

9. NIEZWYKŁA PAMIĄTKA - będziesz mieć wyjątkowe zapiski z okresu całej ciąży - udokumentuj ten cudowny okres w Twoim życiu! Kalendarz śledzenia ciąży BellyBestFriend może być świetną pamiątką i udokumentowaniem całej Twojej ciąży. W każdej chwili masz do niego dostęp i możesz wracać do wszystkich wprowadzonych danych np. podczas kolejnej ciąży! 

10. COTYGODNIOWE INFORMACJE - dopasowane do Ciebie i momentu ciąży, w którym aktualnie się znajdujesz! W każdym tygodniu ciąży otrzymasz ciekawe informacje, dotyczące m.in. zmian, które zachodzą w Twoim organizmie w każdym tygodniu ciąży oraz informacje, na jakim etapie jest rozwój Twojego dziecka! 

 

Wykorzystaj wszystkie możliwości kalendarza śledzenia ciąży. Przejmij kontrolę i zyskaj świadomość - załóż konto w BellyBestFriend


 
Autor: Katarzyna Wójcicka - psycholog, community manager, koordynatorka treści internetowych. Pasjonuje się psychologią w szczególności dotyczącą problemów związanych z niepłodnością. Uwielbia taniec i sport.
 

Czy spodobał Ci się ten artykuł?
Poprzedni artykuł | Następny artykuł
Zainteresują Cię również:

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży.  czytaj dalej

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka!  czytaj dalej

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Kompletując wyprawkę dla noworodka, wielu rodziców staje przed wyborem fotelika samochodowego. Wybór jest ogromny, przez co decyzja o wyborze właściwego fotelika jest często bardzo trudna. Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając fotelik? Czy fotelik powinien być dopasowany do konkretnego modelu samochodu? Dlaczego warto zdecydować się na fotelik z systemem mocowania ISOFIX? czytaj dalej

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się. czytaj dalej

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy. czytaj dalej

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)