BellyBestFriend
Artykuły / 10 fascynujących faktów, które poznasz dzięki Kalendarzowi Ciąży!

10 fascynujących faktów, które poznasz dzięki Kalendarzowi Ciąży!

Dlaczego warto wypróbować Kalendarz śledzenia ciąży BellyBestFriend? Poznaj 10 powodów, dla których warto prowadzić obserwacje w kalendarzu: 

1. WAGA W CIĄŻY - skontrolujesz, czy Twoja waga w czasie ciąży przyrasta prawidłowo! 

Powszechnie wiadomo, że przekonanie, iż w ciąży należy "jeść za dwoje" jest błędne. Zarówno zbyt wysoki przyrost wagi, jak i zbyt niski, może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne dla Ciebie i Twojego rozwijającego się dziecka. W takich sytuacjach wzrasta ryzyko przedwczesnego porodu, a nawet zwiększa się ryzyko przyjścia na świat dziecka z nieprawidłową masą urodzeniową. Ponadto wiąże się to z wieloma innymi możliwymi konsekwencjami – tutaj możesz przeczytać, dlaczego prawidłowy przyrost wagi w ciąży jest tak istotny. Prowadząc kalendarz ciąży BellyBestFriend możesz na bieżąco monitorować tempo i przyrost swojej wagi. Wszystko za sprawą tego, że system dopasowuje normy indywidualnie do Ciebie. 

2. WYKRESY PŁODU - na bieżąco sprawdzisz, jak rozwija się Twoje dziecko w brzuchu! 

Po każdej wizycie z badaniem USG możesz wprowadzić najważniejsze parametry płodu do kalendarza śledzenia ciąży BellyBestFriend. To doskonały sposób na monitorowanie, czy wszystkie parametry dziecka rozwijają się prawidłowo (czy parametry mieszczą się w normie) - pozwala to na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości na bardzo wczesnym etapie. Ponadto możesz zobaczyć jak wyglądają wykresy płodu innych dzieci na tym samym etapie co Twoje - dowiedz się więcej, czym są i jak działają wykresy płodu w BellyBestFriend.

3. SPERSONALIZOWANE ZALECENIA DIETETYCZNE I PRZEPISY NA KOKTAJLE - dowiesz się, co jeść, aby zapewnić optymalne warunki dla Twojej ciąży oraz poznasz produkty, które będą pomocne na Twoje ciążowe dolegliwości! Ciąża to nie czas na restrykcyjne diety, dlatego w BellyBestFriend czekają na Ciebie zalecenia dietetyczne, które pomogą Ci wprowadzić proste zmiany do diety, tak, aby była ona zdrowa i zbilansowana. Dieta w BellyBestFriend jest dopasowywana indywidualnie do Ciebie (przeczytaj, jak BellyBestFriend dopasuje dietę specjalnie dla Ciebie) i Twoich typowo ciążowych dolegliwości. Dieta oraz przepisy na pyszne koktajle to świetny, naturalny sposób na poprawienie samopoczucia w ciąży.

4. PEŁNA BAZA CIĄŻOWYCH INFORMACJI - zyskasz większą świadomość i poczujesz kontrolę nad sytuacją! W BellyBestFriend wszystkie informacje masz w jednym miejscu! Każdego dnia możesz odnotowywać swoje obserwacje, dolegliwości, aktywności, wyniki badań oraz leki, które zażywasz. Taka systematyczność jest bardzo ważna m.in. przy konieczności codziennego zażywania leków lub w przypadku monitorowania i zaznaczania ruchów dziecka (przeczytaj, jak i dlaczego należy liczyć ruchy dziecka). Zebranie wszystkich informacji w jednym miejscu to ogromna wygoda i poczucie kontroli nad sytuacją. Dzięki temu jesteś w stanie w każdej chwili wrócić do dowolnego okresu ciąży i sprawdzić potrzebne informacje. Niewątpliwie prowadzenie kalendarza śledzenia ciąży bardzo ułatwia współpracę z lekarzem prowadzącym ciążę – Twoja świadomość jest znacznie większa, ponieważ dokładnie wiesz, co się z Tobą dzieje i czego możesz się spodziewać na każdym etapie ciąży.

5. KALKULATORY CIĄŻOWE - łatwo sprawdzisz, czy Twój przyrost hormonu beta HCG jest prawidłowy, dokładnie wyliczysz, w którym tygodniu ciąży jesteś oraz poznasz przewidywany termin porodu. Na wczesnym etapie ciąży, zastanawiasz się, czy Twój przyrost hormonu beta HCG jest prawidłowy. Potem próbujesz oszacować, w którym tygodniu jesteś obecnie i tym samym wyliczyć przewidywany termin porodu. Można się w tych wszystkich obliczeniach pogubić! W BellyBestFriend wszystkie kalkulatory ciążowe są w jednym miejscu - wystarczy, że wpiszesz podstawowe informacje, a system wszystkie wyliczenia wykona za Ciebie! 

6. WAŻNE DATY - przez całą ciążę nie przegapisz żadnej ważnej daty, czy istotnego wydarzenia! Zastanawiasz się, kiedy powinnaś wybrać się na pierwszą wizytę do ginekologa? Kiedy możesz usłyszeć serduszko dziecka? A może masz problem z zapamiętaniem, kiedy wykonuje się poszczególne badania w ciąży? Od teraz o niczym nie zapomnisz! W BellyBestFriend wszystkie "Ważne Daty" będą zaznaczone w Twoim kalendarzu.

7. PORADY DNIA - dopasowane do Ciebie i Twojej ciąży! Masz wrażenie, że zalewa Cię fala informacji i już sama się w tym wszystkim gubisz? W BellyBestFriend każdego dnia otrzymasz konkretną i sprawdzoną poradę, która będzie idealnie dopasowana do momentu ciąży, w którym właśnie się znajdujesz!

8. KALENDARZE NA TABLICY - sprawdzisz, jak inne kobiety przechodzą ciążę, dowiesz się, czy mają podobne objawy do Twoich oraz będziesz mieć podgląd, jak wyglądają ich wykresy i dziennik, na tym samym etapie ciąży! W każdej chwili możesz porównać kalendarze i wykresy ciążowe innych kobiet, które są dokładnie na tym samym etapie ciąży co Ty. Tym samym możesz dowiedzieć się, czy Twoje dolegliwości są typowe, czy może jednak występują stosunkowo rzadko? Z innymi kobietami możecie wymieniać się rozterkami, przemyśleniami i oczywiście... radościami! Społeczność  BellyBestFriend tworzą niesamowite kobiety, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem (zajrzyj do Społeczności BellyBestFriend).

9. NIEZWYKŁA PAMIĄTKA - będziesz mieć wyjątkowe zapiski z okresu całej ciąży - udokumentuj ten cudowny okres w Twoim życiu! Kalendarz śledzenia ciąży BellyBestFriend może być świetną pamiątką i udokumentowaniem całej Twojej ciąży. W każdej chwili masz do niego dostęp i możesz wracać do wszystkich wprowadzonych danych np. podczas kolejnej ciąży! 

10. COTYGODNIOWE INFORMACJE - dopasowane do Ciebie i momentu ciąży, w którym aktualnie się znajdujesz! W każdym tygodniu ciąży otrzymasz ciekawe informacje, dotyczące m.in. zmian, które zachodzą w Twoim organizmie w każdym tygodniu ciąży oraz informacje, na jakim etapie jest rozwój Twojego dziecka! 

 

Wykorzystaj wszystkie możliwości kalendarza śledzenia ciąży. Przejmij kontrolę i zyskaj świadomość - załóż konto w BellyBestFriend


 
Autor: Katarzyna Wójcicka - psycholog, community manager, koordynatorka treści internetowych. Pasjonuje się psychologią w szczególności dotyczącą problemów związanych z niepłodnością. Uwielbia taniec i sport.
 

Czy spodobał Ci się ten artykuł?
Poprzedni artykuł | Następny artykuł
Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie:  czy dam radę?   Co, jeśli nie wytrzymam?  Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle. czytaj dalej

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko.  czytaj dalej

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka!  czytaj dalej

Badania w ciąży

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne.  czytaj dalej

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna.  czytaj dalej

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)