BellyBestFriend
Dodaj do ulubionych

Pamietniki / Tytuł: ...................................

Autor: michaela
Przejdź do OvuFriend i przeczytaj moją historię starania się o dziecko
Wstęp

O mnie: 35 lat

Moja ciąża: była bardzo ważnym czasem, zupełnie innym niż to sobie wyobrażałam

Chciałabym być mamą: chcę towarzyszyć, być, wspierać, zrozumieć, dawać radość, obserwować jak moje dziecko się usamodzielnia, rozwija chcę mieć margines swojego świata

25 maja 2013, 06:51
PoradaKomentuj | Lubię (2)

Dziewczy - bardzo fajna, pozytywna strona http://dziecisawazne.pl/ciaza-i-porod/

tego tez nie chce zgubic http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_porod_artykul,11475,1.html


Wiadomość wyedytowana przez autora 25 maja 2013, 07:16

0 komentarzy (pokaż)
26 maja 2013, 08:09
PoradaKomentuj | Lubię (1)

linki których nie chce zgubić:
http://allegro.pl/pieluszki-wielorazowe-bambams-2w1-kieszonka-wkla-i3264904256.html
http://www.youtube.com/watch?v=4DA2UVZQu_0
http://dziecisawazne.pl/naturalna-higiena-niemowlat-nie-jest-to-proste-ale-sie-oplaca/
http://www.bezpieluch.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=33

2 komentarze (pokaż)
12 czerwca 2013, 17:47

http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,5141240.html


Wiadomość wyedytowana przez autora 10 czerwca 2015, 09:55

4 komentarze (pokaż)
18 czerwca 2013, 07:25
PoradaKomentuj | Lubię (0)

Linki których nie chce zgubić,
dużo czytania, wiele do myślenia. Chce wyrobić sobie własne, wyważone zdanie.

http://ekomama.pl/?p=2729
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=8877&postdays=0&postorder=asc&start=0


Wiadomość wyedytowana przez autora 18 czerwca 2013, 07:26

0 komentarzy (pokaż)
3 lipca 2013, 08:48

Trzepotanie na dole, Czy to mały astronauta eksploruje coraz ciaśniejszą kapsułę?

6 komentarzy (pokaż)
14 lipca 2013, 09:57

Wczoraj przyszedł do nas znajomy, ma kłopoty, którymi dość mocno się przejęłam, a...astronauta zaczął nerwowo uderzać w kapsułę, choć tym razem pomyślałam, że to mały karateka walczący o spokój i dogodne warunki w swoim lokalu. Bunt okazał się skuteczny, bo ucieszyłąm się tak bardzo z tego że to co czułam wcześniej nie jest jednak nadinterpretacja zachowania mojego organizmu tylko sygnałami z lokum na dole, że przyszło rozbrojenie, rozluźnienie. Zabawne, tak sobie istniejemy trochę razem, trochę osobno.

Intelektualnie jest mi coraz bliżej do naszego kota i psa. Zlecenia leżą, bo nie jestem sie w stanie ani skoncentrować na pracy, ani zmobilizować. Lecę na programie minimum, tryb oszczedzania energii... moje główne zajęcie teraz - życie. Stwierdziłam ze widocznie tak ma być, może zbieram siły po całym roku, a wrzesień znowu będzie pracowity, nawet nie chce mi się tym moim dryfowaniem teraz przejmować.


Wiadomość wyedytowana przez autora 14 lipca 2013, 14:25

0 komentarzy (pokaż)
26 lipca 2013, 19:53

Astronauta okazał sie byc silną zdrową dorodną i długonogą dziewczynką. Uff i hura. Różyczko lub Zosiu:
http://www.rp.pl/artykul/925742.html

6 komentarzy (pokaż)
8 sierpnia 2013, 14:45
PoradaKomentuj | Lubię (0)

Parę dobrych wskazówek i informacji od mojego stomatologa:

Ciąża nie jest najlepszym czasem na likwidowanie ubytków, więc dziewczyny, które planuja ciążę - warto zadbać o zęby już teraz - wyleczyć co jest do wyleczenia, usunąć kamień i płytkę,

w ciązy działaja hormony, progesteron i sprawia że często dziasła rozpulchniają się, krwawią czasem tworzą się guzki, które jednak po porodzie znikają same - nie trzeba się tym przejmować , ani martwić, ale dobrze nie mieć własnie kamienia i płytki, bo bakterie mogą doprowadzic do zapalenia a to już nie dobre dla nas i dziecka, jeśli zapalenie doszłoby do okostnej, zgorzel itp

trzeba używać nitek dentystycznych, koniecznie.

Nie martwić się o nic :)

Mówi że mitem, jest jedna ciąża = - jeden ząb, że jeśli zęby się psują to przez wymioty lub zmianę diety, ogólne osłabienie organizmu, ale to w cale nie jest tak częste.

jeśli leczenie zębów to najlepiej w II trymestrze.

3 komentarze (pokaż)
29 sierpnia 2013, 07:57

Głowa mi płonie! wszystko przez jedno krótkie określenie znalezione w pamiętniku Dorjany.
Ciąża trwa 10 miesięcy księzycowych. MIESIĄC KSIĘZYCOWY. Kalendarz luarny.Fascynujące, wyobraźnia eksploduje. Miesiąc księzycowy to ŚREDNIO 28 dni, Według jednych 27 według innych 30. Jakie to bliskie kobiecej naturze. Rytm przpływów odpływów. To czego przewidziec do końca się nie da, co ciągle próbujemy zgłebić i ogarnąć wytężonym umysłem, a i tak umyka w swoje tajemnice. Az chce się wiedzieć więcej i więcej. Większość dzieci rodzi sie podobno nocą. Nasza maleńka powstawała w momencie gdy księzyc dążył ku swojej pełni i najprawdopodobniej w tej samej fazie będzie sie rodziła. Kosmos czuwa.
Księzyc dzisiaj:
ksiezyca_th_0_44.jpg


Wiadomość wyedytowana przez autora 29 sierpnia 2013, 09:11

0 komentarzy (pokaż)
29 sierpnia 2013, 07:57

Lunar_libration_with_phase2.gif
"Dr Jonas [czeski lekarz] ustalił, że niezależnie od cyklu miesiączkowego dni płodne następują wówczas, kiedy Księżyc znajduje się w fazie, w jakiej był on w momencie narodzin danej kobiety, i że cykl ten przez całe życie jest niezmienny. Utrzymuje on również, że w momencie zapłodnienia o przyszłej płci dziecka decyduje pozycja Księżyca w znaku męskim lub żeńskim.[...]
Kontynuując swoje poszukiwania zaczął on gromadzić wszelkie dostępne dane, a także dogłębnie przeanalizował astronomiczno-astrologiczne oraz ginekologiczne uwarunkowania odkrytego przezeń zjawiska. Później nastąpiła faza obliczeń, szeregowania wyników w tabelkach i ich interpretacji. Na końcu dr Janas dokonał niemalże epokowego odkrycia: oprócz znanego nam cyklu miesiączkowego ponad wszelką wątpliwość istniał jeszcze drugi, indywidualny cykl płodności, który ustalał się w momencie narodzin kobiety i precyzyjnie wybijał rytm przez wszystkie jej płodne lata. Ten drugi cykl jest wyznaczony przez fazę Księżyca w chwili, kiedy kobieta przyszła na świat. Każde ponowne wejście Księżyca w tę fazę oznacza czas płodny i możliwość poczęcia.
Późniejsze obszerne badania przyniosły zaskakujący wynik: jeśli w celu poczęcia zostaną wykorzystane dni najbardziej płodne z obydwu cykli (cyklu miesiączkowego i cyklu "księżycowego"), wówczas 85% poczęć przypada na cykl "księżycowy, a tylko 15% na znany nam cykl biologiczny. Prawdopodobieństwo poczęcia jest największe, kiedy oba cykle się zbiegają.
Należy przypuszczać, że w czasach, kiedy ludzie w znacznie większym stopniu żyli w wewnętrznej harmonii z rytmami Kosmosu, comiesięczna owulacja pokrywała się z właściwą fazą Księżyca tak, że na ogół nie było wtedy dwóch cykli. U niektórych kobiet zjawisko to ma miejsce także dzisiaj. Inne z kolei zauważyły, że ich cykl miesiączkowy przestawił się na cykl "księżycowy", gdy przez pewien czas żyły w większej zgodności z rytmem przyrody."

U mnie się to póki co zgodziło, chociaz nie wiem kiedy dokladnie mialam owulacje i czy płec w zwiazku z tym sie zgadza, bo w zaleznoc czy dzien wczesniej czy pózniej to byłby zna zenski (ryby) lub meski (baran) zabawne i fascynujące, naprawdę, mimo tego ze tyle ile teorii na temat wpływu księżyca na ludzki organizm, tyle teorii które je chcą obalić.

http://www.astro.uni.torun.pl/~kb/Efemerydy/Cykle.htm


Wiadomość wyedytowana przez autora 29 sierpnia 2013, 09:55

14 komentarzy (pokaż)
2 września 2013, 10:27
PoradaKomentuj | Lubię (0)

http://portal.abczdrowie.pl/naturalne-wywolywanie-porodu
aby pozbyc sie obaw o zbyt mała ilośc naturalnej oksytocyny w organizmie i podanie kroplówy +KTG


"Naturalne metody wywoływania porodu są stosowane z wielu względów. Należy do nich między innymi chęć uniknięcia medycznych, inwazyjnych metod wywoływania porodu. Poród indukowany, kiedy kobieta jest hospitalizowana i podaje się jej kroplówkę z oksytocyną – hormonem przyspieszającym poród – należy do metod ostatniego wyboru. Kiedy ciąża jest przenoszona, a stan wód płodowych i łożyska ulega pogorszeniu, wówczas lekarze zazwyczaj decydują się na wydobycie dziecka z łona matki poprzez cesarskie cięcie. Poniżej znajdziesz naturalne sposoby na wywoływanie porodu:

Chodzenie. Może się to wydać nieprawdopodobne, ale intensywne chodzenie w końcowym okresie ciąży może przyspieszyć akcję porodową. Chodzenie może pomóc wyciągnąć dziecko w dół miednicy zgodnie z siłą grawitacji i przyspieszyć skurcze porodowe. Zaleca się zwłaszcza szybki marsz lub chodzenie po schodach. Oczywiście wysiłek fizyczny należy dozować, ale może on pomóc przyspieszyć akcję porodową.
Seks. To kolejny sposób, który może się okazać skuteczną metodą przyśpieszenia porodu. Sperma zawiera prostaglandyny – hormony, które mogą pomóc w rozszerzeniu szyjki macicy. Orgazm wyzwala hormon miłości zwany oksytocyną, która może wywołać skurcze.
Olej z pierwiosnka. Wiele położnych poleca ten olej do przyjmowania doustnego. Może on pomóc w wywołaniu porodu. Niektórzy praktycy zalecają przyjmowanie kapsułek, inni zalecają wcieranie oleju bezpośrednio w szyjkę macicy.
Olej rycynowy. Działa przeczyszczająco, powoduje skurcze jelit, które z kolei drażnią macicę. Metoda ta nie powinna być stosowana bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.
Akupresura. Kolejną metodą jest akupresura, w tym przypadku masaż konkretnych punktów na ciele mających za zadanie stymulację macicy do skurczów.
Masaż sutków. Stymulacja sutków wykonywana przez co najmniej dwie godziny dziennie może przyspieszyć akcję porodową. Wszystko to za sprawą uwalniania się oksytocyny przyspieszającej skurcze porodowe.
Liście maliny. W tabletkach albo w formie naparu – nie jest on zbyt smaczny, ale podobno skuteczny! Picie herbat z liści malin może pomóc wywołać poród.
Zmiana diety. Niektóre owoce tropikalne, takie jak mango, kiwi i ananas, zawierają enzym, który może przyspieszyć poród.

Nie powinno się stosować żadnej z powyższych metod bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Niektóre z nich mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku, dlatego należy być ostrożnym. Przyspieszanie porodu określonymi metodami powinien zalecić lekarz prowadzący ciążę. W przypadku ciąży przenoszonej często wykonuje się badanie KTG, by monitorować stan płodu oraz czynność skurczową macicy. Poród po terminie nie jest jakąś tragedią, ale należy zachować ostrożność i mieć na uwadze zdrowie dziecka"


Wiadomość wyedytowana przez autora 2 września 2013, 10:27

0 komentarzy (pokaż)
5 września 2013, 09:02

26 tydzień ciąży, 7 miesiąc, 3 trymestr, 100 dni do porodu.

6 komentarzy (pokaż)
10 września 2013, 17:43
PoradaKomentuj | Lubię (0)

Ziele pokrzywy może być przyjmowane pod wieloma postaciami: nalewki, soku, wyciągu, herbaty, dodatku do potraw. Do przyrządzenia różnych postaci zielarskich pokrzywy zwyczajnej wykorzystuje się zazwyczaj liście rośliny. Liście pokrzywy doskonale nadają się na płukanki do włosów i napary. Soki i nalewki z pokrzywy najlepiej przygotowywać z kłącza rośliny i łodyg. W wielu aptekach i sklepach zielarskich herbata z pokrzywy jest dostępna w postaci gotowej mieszanki herbacianej. Jakie lecznicze związki zawiera wyciąg z pokrzywy? Na uwagę zasługuje superlektyna UDA, która hamuje rozwój wirusów. Cenne są również łatwo przyswajalne przez organizm mikroelementy, takie jak: wapń, fosfor, żelazo, siarka, potas, sód i jod. Ze względu na to, że regulują one przebieg wielu procesów metabolicznych, są bardzo istotne dla kobiet w ciąży.

Jeśli przyszła mama cierpi na krwawienia w ciąży lub ma problemy z krzepliwością krwi i bólami kości bądź stawów, powinna pić herbatę z pokrzywy. Pokrzywa zwyczajna obfituje bowiem w witaminę K, garbniki i flawonoidy, które działają przeciwkrwotocznie, ułatwiają wchłanianie wapnia oraz pomagają w usuwaniu toksyn z organizmu. Ważnymi witaminami w składzie wyciągu z pokrzywy są również witaminy C oraz B2. Witamina C wzmacnia odporność i chroni przed infekcjami w ciąży, a witamina B2 zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i zapobiega stanom zapalnym błon śluzowych. Ponadto, kwas pantotenowy działa przeciwzapalnie i przyspiesza proces regeneracji tkanek. Inne cenne składniki pokrzywy zwyczajnej, to: beta-karoten, olejki eteryczne, fitosterole, karotenoidy oraz serotonina.
2. Właściwości pokrzywy

Pokrzywa zwyczajna poprawia stan włosów, paznokci i cery. Wypadanie włosów w ciąży czy nieestetyczne zmiany skórne nie muszą być twoją bolączką, jeśli będziesz popijała raz na jakiś czas herbatę z pokrzywy. Napój z pokrzywy może również być pomocny w leczeniu dny moczanowej, ponieważ oczyszcza organizm z toksyn i kwasu moczowego. Ponadto, jest szczególnie zalecany w przypadku obniżonej odporności, gdy kobieta jest narażona na działanie wirusów i bakterii – np. w porze jesienno-zimowej. Gdy masz zatkane zatoki, a obrzęknięta śluzówka nosa utrudnia ci oddychanie, pij herbatę pokrzywową – ponieważ ma działanie przeciwalergiczne. Pomaga leczyć katar sienny. Pokrzywowe napoje warto też pić, gdy masz cukrzycę ciążową, ponieważ ziele pokrzywy wpływa na emisję enzymów z trzustki, obniżając poziom glukozy we krwi.

Anemia w ciąży także może być leczniczo wspomagana herbatą z pokrzywy. Dostarcza mnóstwa żelaza i przeciwdziała niedokrwistości, gdyż zwiększa poziom hemoglobiny i czerwonych ciałek we krwi. Ponadto, pokrzywa zwyczajna pomaga w leczeniu zakażeń dróg moczowych – szczególnie niebezpiecznych w czasie ciąży. Wspomaga trawienie i pobudza żołądek do produkcji soków trawiennych, jednocześnie zapobiegając wrzodom. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych w ciąży, pokrzywa pomaga w odkrztuszaniu flegmy. Herbata z pokrzywy przeciwciała chorobom wątroby, śledziony i dróg żółciowych. Liście pokrzywy pomagają łagodzić obrzęki ciała i bolesne skurcze, np. skurcze łydek. Regularne picie herbaty pokrzywowej zmniejsza ryzyko zapalenia nerwów, rwy kulszowej i lumbago.
3. Przeciwwskazania do stosowania pokrzywy

Przeciwwskazania do picia herbaty pokrzywowej i wykorzystywania innych preparatów zielarskich z pokrzywy stanowią:

cysty na macicy,
nowotwory macicy,
krwotoki z dróg rodnych spowodowane polipami,
choroby leczone chirurgicznie,
przewlekłe choroby nerek,
stosowanie leków przeciwcukrzycowych.

Herbatę z pokrzywy można pić w czasie ciąży, czasami nawet jest ona zalecana przez lekarzy propagujących medycynę naturalną. Warto jednak pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku. Nie przesadzaj zatem z piciem herbaty pokrzywowej w ciąży, ponieważ, jak głosi mądre powiedzenie: co za dużo, to niezdrowo. Zaleca się picie herbaty z pokrzywy na czczo, bez cukru, maksymalnie trzy razy tygodniowo. Zniechęcać może lekko cierpki smak napoju, jednak można się do niego przyzwyczaić. Większa ilość wypijanych herbat może wpływać na organizm przeczyszczająco i wzmagać uczucie pragnienia. Wniosek jest jeden: możesz wspomagać się w ciąży zielem pokrzywy, ale z umiarem.

1 komentarz (pokaż)
13 września 2013, 07:31
PoradaKomentuj | Lubię (0)

kolob.jpg

WIELORAZÓWKI

PLUSY: znam tylko z opisów, przekazów
+ brak chemii
+ nie przegrzewaja tyłka maluchowi -to u chłopaków zwłaszcza podobno wazne
+ brak odparzeń, alergii,
+ oddychają
+ one-size - jedna pielucha przez system napów ogarnia cały okres pieluchowania 3-16 kg
+ nie trzeba ich prasowac, uzywa sie podobnie jak pampersów, ale zamiast na wysypisko trafiają do pralki
+ na wielu stronach zrobione sa wyliczenia porównujace ogólny koszt pieluchowania (pielucha+ koszty prania) z jednorazówkami - wychodzi taniej
+ nie zasmieca sie swiata ( 300 pieluch miesieczni przy jednorazowkch trafi na wysypisko 3600 rocznie* 1,5-2 lata? na 400 lat )
+ moga przejsc w spadku na koleje dzieci
+ są specjalne celulozowe bibułki na "grubsze sprawy" które pomagaja uniknąć masakry w gaciach - wywala sie je ze smrodliwym problemem do toalety a pielucha wolna od niego trafia do prania lub przy odrobinie szczescia spowrotem na tyłek

MINUSY
- jednorazowy dość znaczący wydatek
- trzeba prać, nie ma rady :D
- niektóre ciekną (hmm... ale podobne historie mówi się i o niektórych jednorazówkach)
Będziemy testować póki co pieluchy:
* Babyyetta - polskie średnia cena + wkłady ( w jednym był gratisowy wkład którym okazał sie... ręcznik frote ikea:D:D za 1 zł - w sumie jeśli się sprawdzi to czemu nie)
* pupusie - "polskie-chińskie" tanie ale nie kupuje wkładów chłonnych)
* milovia - polskie wyższa cena + multum wkładów chłonnych - bo cena podobna, a róznica w jakości na oko gigantyczna
* bobo land - cholera wie obstawiam ze tez polsko-chińskie- tanie - gratis dodają wkłady, pewnie dziadowskie więc znowu dokupię milovię.

JEDNORAZÓWKI
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=503
Wygląda na to że o dziwo tanie pieluchy tesco mimo że brak im atestów wychodzą przyzwoicie w tym porównaniu. Trochę szczęka mi opadła na wiadomość że jednorazówki wykonane sa z ropy naftowej, mają w sobie Ołów, Kadm, Nikiel itd, cholera, do tego jakies enigmatyczne są - składu człowiek nie doczyta na opakowaniu.

Alternatywa sa jednorazówki ekologiczne, drogie jak cholera, ale warstwy chłonnej pieluszki nie wykonano z plastiku, lecz z bawełny i kukurydzy, maja tylko minimalną ilość kulek żelujących z poliakrylanu sodu – gwarancja nieprzemakalności do 12 godzin, Celuloza bielona nadtlenkiem wodoru, a nie chlorem,nie zawierają:

• perfum, wybielaczy optycznych i substancji nawilżających,
• szkodliwych związków chemicznych takich jak: MBT (monobutiltin), DBT (dibutyltin), TBT (tributyltin),
• formaldehydu,
• ftalanów,
• chloru,
• lateksu

Najtańsza ale też wymagającą od nas najwięcej skupienia i uwagi na dziecku metodą jest Naturalna Higiena Niemowląt, czyli obserwuje się rytm dnia dziecka kiedy zwykle siusia, jakie daje sygnały ciałem przed taka czynnościa i zanim zdazy zlać sie w portki wysadza na toalecie. Jesli dodatkowo przyzwyczai się dziecko do jakieos sygnału dzwiekowego towarzyszącemu czynnosci po pewnym czasie jest szansa ze zacznie sikać na ten dzwięk co daje nam czas na znalezienie toalety, sciagniecie dziecku portek no i omija się etap nocnika... W teori brzmi fajnie, ale czy mnie się bedzie chciało tyle czasu zajmowac oaletą dziecka? Zwłaszcza ze niektóre egzemplarze są bardzo odpowrne na tego rodzaju współpracę.

Patrząc na wszystko co jest do ogarnięcia, szybciutko muszę się zorientowac w temacie i zabierac za jakieś lektury o innej tematyce, żeby nie zrobić się ekspertem od dzieci, kompletenie nie mogącym porozumieć się ze światem bezdzietnych, czyli upraszczając - żeby w oczach znajomych bez dzieci nie zgłupieć do reszty, bo lubie ich strasznie, i nie chce sie odkleić całkiem.


Wiadomość wyedytowana przez autora 20 września 2013, 07:32

4 komentarze (pokaż)
14 września 2013, 11:07

Książka - Zabawna, lekka, z przymróżeniem oka. Praktyczne rady podaje skrótowo, sumująco, przejrzyscie i na temat fajne na poczatek do ogarnięcia całości i jako baza do rozwiniecia. I to co dla mnie mega istotne: zero straszenia, komplikowania, odciąża temat. Czytam i myśle - TAK - dam radę zacząć a potem się zobaczy co i jak jeśli coś zacznie sie kompikować. Po co martwić się na zapas.
bobas-instrukcja-obslugi-b-iext7134420.jpg

Coś się we mnie zmieniło. Byliśmy wczoraj na wernisażu. konfrontacja z dużą ilościa osób. Przyniosła dwa wnioski:
Nie chce mi się niczym martwic na zapas w żadnej dziedzinie życia.
Nie chce mi się na nic narzekać - więc ciut trudniej znaleźć wspólny język, przecież nic tak nie jednoczy jak wspólne narzekanie.
Lgnę do ludzi którzy upraszczają sprawy i mają dystans. Bez spłycania, bez powierzchowności ale tez bez komplikowania.
Czy to jest ta sławetna zmiana perspektywy i priorytetów?

6 komentarzy (pokaż)
24 września 2013, 21:28
PoradaKomentuj | Lubię (0)

Porada od Suzy Lee na temat szczepień
"- Nie szczepic zaraz po urodzeniu
- Zaczac szzcepienia około 3-4 miesiaca życia, nie wczesniej.
- unikać panstwowych szczepionek, bo czesto probuja w utajony sposob pozbyc się jeszcze zapasów, które oficjalnie były wycofane z użytku rok temu, bo cos tam w nich wykryto
- Szczepić najpierw na to co najważniejsze, resztę odłożyć w miarę możliwości na później.
- Szczepić max na 3 wirusy na raz
- Szczepić ABSOLUTNIE zdrowe dziecko, gdzie TY JAKO MATKA masz pewność, że nic go nie bierze,a nie że lekarka ci wmawia, że taki katarek to pikuś...
-Jeśli chorowaliście- mieć pewność, że minęły minimum 2 tygodnie od potencjalnie przebytej choroby i że dziecko jest w dobrym stanie ogólnym zdrowia
- Nie wystawiać dziecka na grupowe kontakty przez pierwszy rok, jeśli szczepimy w swoim tempie - do wykonania na lajcie, bo i tak mało sie wychodzi do ludzi na spotkanka.
- Wybrac sobie raz a dobrze pediatrę, żeby raz a dobrze się potłumaczyć i będzie z głowy, razem ustalicie sobie tryb szczepien i bedziecie sie tego trzymac.

* jeszcze raz podkresle co jest bardzo istotne - szczepic majac pewnosc ze dziecko w tym czasie jest zdrowe!"

Brakuje mi jeszcze jakiś informacji jak znależć lekarza który rozsądnie ułoży kalendarz szczepień i jak zdecydować co kiedy jest dobrym pomysłem.

- Infanrix DTaP około 60 zł za sztukę, czyli * 4 w sumie
- W medicover HiB (hemophilius infuenzae chyba tak to idzie w rozwinieciu :P) kosztuje około 50zł
- Polio 83zł i to chyba 2 razy sie robi, ale mi sie juz miesza, wiec może 3, z czego jak przewaznie to jest, ta ostatnia dawka po dłuższej przerwie
- WzWb (żółtaczka) chyba 62zł, ale to też * 3 w sumie wychodzi
- MMR - nie znam jeszcze ceny

i dalej kilka lektur na wolną chwilę

"http://www.stopnop.pl/

Dorzucę do zestawu coś takiego, dla tych którym chce się zgłębiać temat
http://vaccgenocide.wordpress.com/tag/prof-maria-dorota-majewska/

http://www.gramzdrowia.pl/prof-maria-dorota-majewska/szczepienia/dzieci-szczepione-vs-nieszczepione.html

http://dziecisawazne.pl/popularne-szczepionki-2/

http://www.biomedical.pl/aktualnosci/szczepienia-rtec-i-autyzm-skutki-szczepien-582.html

http://dziecisawazne.pl/wp-content/uploads/2010/01/Szczepienia.-List-prof.-Majewskiej..pdf"


Wiadomość wyedytowana przez autora 10 czerwca 2015, 10:13

0 komentarzy (pokaż)
28 września 2013, 17:31
PoradaKomentuj | Lubię (1)

SKURCZE BRAXTONA HICKSA
Czyli o tym co sporadycznie odczuwałam nawet nie zdając sobie z tego sprawy wcześniej a teraz coraz częściej się pojawia i nie da sie tego nie zauważyć. Może przyda sie to którejś z Was?Przed rozpoczęciem akcji porodowej, organizm będzie się do niej przygotowywał.
Dlatego po 20. tygodniu ciąży można odczuwać skurcze Braxtona-Hicksa.

Ponizej fragment artykułu na ten temat, a z innych zródeł wiem; ze nie ma powodu do niepokoju jeśli tych skurczy nie ma więcej niż 4 na godzinę

Z no-spą co prawda nalezy uważać, ale jeśli już brac jakieś medykamenty które złagodzą skurcze to magnez (ewentualnie magnez w połączeniu z potasem) No-SPA.

Bardzo ważne jest pilnowanie przyjmowania odpowiadniej ilości płynów w ciągu dnia - 8 szklanek musi być, bo odwodnienie może prowokować skurcze.

Jeśli skurczom nie towarzyszy ból a lekarz nie stwierdza otwierania i skracania sie szyjki macicy, to kolejny dowód że nie ma powodów do niepokoju.

Teraz już można brac ciepłe ale nie gorące kąpiele! i to fajna wiadomość!

Te skurcze można też wykorzystać aby poćwiczyć prawidłowe oddychanie- aż wejdzie w krew i automatycznie będziemy tak oddychać - co bardzo jest przydatne w sytuacji porodu:)


Przed rozpoczęciem akcji porodowej, organizm będzie się do niej przygotowywał. Dlatego po 20. tygodniu ciąży możesz odczuwać skurcze Braxtona-Hicksa.

Chociaż skurcze przepowiadające nie są na tyle skuteczne, by wypchnąć płód, w dziewiątym miesiącu ciąży mogą zapoczątkować proces skracania i rozwierania się szyjki macicy. Da ci to przedsmak porodu, jeszcze zanim się na dobre zacznie.

Każdy skurcz czy nawet lekkie twardnienie brzucha powodują, że zaczynasz się niepokoić. Szczególnie wtedy, gdy coś takiego dzieje się na długo przed terminem rozwiązania. Ale spokojnie! Zazwyczaj takie objawy są całkiem naturalne i nie stanowią zagrożenia dla ciebie i maleństwa. To tylko trening macicy przed zadaniem, jakie będzie musiała wykonać, gdy nadejdzie godzina zero.
Skurcze Braxtona-Hicksa - brzuszek pod napięciem
Delikatne napinanie brzucha możesz odczuwać przez całą ciążę. Na przykład podczas dłuższego spaceru, gładzenia lub jego masowania. Jednak to jeszcze nie są skurcze mięśnia macicy. Te mogą się zacząć po 20. tygodniu ciąży. Są to skurcze przepowiadające, nazywane skurczami Braxtona-Hicksa. Mięsień macicy napina się, przygotowując się do prawdziwych skurczów porodowych, które wypchną twoje dziecko, gdy nadejdzie termin rozwiązania.
Skurcze Braxtona-Hicksa - jak odczuwają je kobiety?
Czasem ból przypomina wyjątkowo dokuczliwą miesiączkę, albo nagły ucisk uniemożliwiający wyprostowanie się. Są też i takie przyszłe mamy, które twierdzą, że skurcze łapią je po kilkanaście razy dziennie i właściwie nie mogą przez nie chodzić. Jednak dla większości ciężarnych są bezbolesne, chociaż odczuwane przy nich napięcie mięśnia macicy może być nieprzyjemne.
Skurcze Braxtona-Hicksa - mocno, coraz mocniej
Skurcz zaczyna się od dna macicy (które znajduje się u góry twojego brzucha), powoli przesuwając się ku dołowi. Trwa około 30 sekund. Im bardziej zaawansowana ciąża, tym skurcze przepowiadające są silniejsze. W 8–9. miesiącu mogą występować nawet co 20–30 minut i trwać do dwóch minut. Nic więc dziwnego, że łatwo wziąć je za sygnał rozpoczynającego się porodu. Jest jednak kilka istotnych różnic...
Skurcze Braxtona-Hicksa - różnice między skurczami przepowiadającymi a porodowymi
Skurczom przepowiadającym nie towarzyszą żadne dodatkowe objawy (takie jak np. biegunka, plamienie, odejście czopu śluzowego lub wód płodowych) ani uczucie rozpierania, ból pleców czy brzucha. I najważniejsza ich cecha, która uniemożliwi pomyłkę: nie stają się coraz mocniejsze ani częstsze. Wręcz przeciwnie, maksymalnie w ciągu godziny łagodnieją i całkowicie ustępują.

Skurcze Braxtona-Hicksa - dobra pozycja
Przede wszystkim zmień ułożenie ciała. Jeżeli skurcz złapał cię w trakcie spaceru – usiądź. Jeśli akurat leżałaś czy siedziałaś, wstań i pospaceruj przez chwilę. Skurcz powinien dzięki temu ustąpić. Dobrym sposobem jest też kąpiel w ciepłej wodzie. Jeżeli wyjątkowo mocno odczuwasz skurcze przepowiadające, powiedz o tym lekarzowi prowadzącemu. Zapewne zaleci ci łykanie leku rozkurczającego. Gdy skurcze rozpoczną się nagle i z dość dużą siłą, dostosuj się do wyżej wymienionych rad i odczekaj godzinę. Jeśli masz problem z rozpoznaniem skurczy porodowych, a one nie przejdą (wręcz będziesz miała wrażenie, że się nasilają) – jedź do szpitala.
Skurcze Braxtona-Hicksa - macica na start
Na 3–4 tygodnie przed porodem twoja macica obniży się. Jest to jeden z pierwszych objawów rozwiązania. Towarzyszą temu niekiedy dość lekkie skurcze. Wraz z obniżeniem się macicy główka dziecka również obniża się w kanale rodnym i przypiera się do wchodu miednicy, czyli do części kostnej. Może uciskać pęcherz moczowy i mimo że łatwiej się w tym czasie oddycha, zauważysz pewnie, że częściej oddajesz mocz. Obniżenie macicy ma też inne skutki. Zdarzają się np.: ucisk w okolicy miednicy, bóle pachwin i krzyża, bolesne dźgnięcia w okolicy nerwu kulszowego i imitujące rwę kulszową (obok kości ogonowej). To jednak jeszcze nie początek porodu, lecz tylko skutek niskiego usadowienia główki dziecka.
Skurcze Braxtona-Hicksa - rozluźnij się przed porodem
Jesteś zestresowana? Twoje mięśnie są napięte? Naucz się technik relaksacyjnych. Polegają one na rozluźnianiu mięśni, uspokajaniu oddechu i skupianiu myśli na pozytywnych tematach. Siedem minut relaksu wystarczy, by się odprężyć.


Wiadomość wyedytowana przez autora 28 września 2013, 19:38

4 komentarze (pokaż)
30 września 2013, 09:57

8 szklanek płynu wypitych w ciągu dnia okazuje sie jednak wyzwaniem.

2 komentarze (pokaż)
8 października 2013, 21:36

Leżałam spokojnie, cicho, poczułam jakieś zamieszanie na dole, położyłam rękę na brzuchu... ooo... a co to? zamknęłam oczy, sprawdzam, i dociera do mnie - przecież to pośladek biodro i udo małej! Po raz pierwszy taki konkret... zdumienie.


Wiadomość wyedytowana przez autora 8 października 2013, 21:44

3 komentarze (pokaż)
10 października 2013, 13:41

dla równowagi:
Bardzo fajne zdarzenie wczorajszego poranka - kot który połozył się i przytulił do brzucha włączył mruczenie niczym dobrze rozpędzony motor, leżę i patrze co się dzieje?:D A tu nagle mała wędruje grzbietem w kierunku kota, widac że wypina plecki, tyłek - cały brzuch przechylił sie w tamta stronę a z prawej płasko... :D Za chwile się zmęczyła chyba opadła i znowu powtórka - komedia!

6 komentarzy (pokaż)
UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK