X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio
Odpowiedz

Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio

Oceń ten wątek:
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 27 lutego 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem po dwóch poronieniach i nowy lekarz przypisał mi zastrzyki w brzuch clexane x1, nospe forte x3, aspiryn cardio x1 i duphaston x3 jakie macie doświadczenia z tymi lekami. Do którego tygodnia stosowałyście?




    1a3ceb932aeb2f807776a783ec22555a.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2014, 11:15

    Layla.
  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 27 lutego 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla a dlaczego dostajesz clexane? Ja miałam to zapisane po wizycie w szpitalu jak miałam podejrzenie zakrzepicy w nodze. Jednak nie do codziennego stosowania, a w razie czego, jakby mi znowu noga napuchła. nospa to przeciw skurczom to nigdy nie zaszkodzi, aspiryn, nie mam pojecia, chyba, że masz problem z ciśnieniem? albo sercem? duphaston jest często zalecany po poronieniu, ja brałam do 18 tc. Tyle mogę Ci powiedzieć, z mojego małego doświadczenia.

    Aneczka0911 lubi tę wiadomość

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Clexane, jestem po ciąży obumarłej. Lekarz stwierdził, że zastrzyki są na lepsze ukrwienie aby ciąża nie obumarła.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla. wrote:
    Witam jestem po dwóch poronieniach i nowy lekarz przypisał mi zastrzyki w brzuch clexane x1, nospe forte x3, aspiryn cardio x1 i duphaston x3 jakie macie doświadczenia z tymi lekami. Do którego tygodnia stosowałyście?
    Ja biorę tylko acard i luteine :P
    Z tego co wiem clexane powinnaś brać do kilku dni/tygodni po porodzie a acard bierze się gdziś do 37 tc.
    Masz refundację na clexane?

  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 27 lutego 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz tak załatwił że mam refundowane zastrzyki i płace niecałe 13zł :)
    Zuzia tak właśnie czytałam że na lepsze ukrwienie. Lekarz przypisał tyle leków żeby znów nie dopuścić do poronień :) powiedział że trzeba zadziałać z grubej rury :) A przede wszystkim pytam Was dziewuszki czy któraś ma te leki i w jakim celu zostały przypisane ps wizyte mam we wtorek 4 marca dopytam gina :) ale piszcie swoje opinie jak najbardziej się przydadzą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 11:06

    Layla.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla na lepsze ukrwienie wystarczają leki typu acard a clexane w ciąży jest podawany po to żeby nie tworzyły się ewentualne zakrzepy oraz na osłabienie odpowiedzi immunologicznej organizmu na płód.

    A miałaś robione jakieś badania?

  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 28 lutego 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Layla na lepsze ukrwienie wystarczają leki typu acard a clexane w ciąży jest podawany po to żeby nie tworzyły się ewentualne zakrzepy oraz na osłabienie odpowiedzi immunologicznej organizmu na płód.

    A miałaś robione jakieś badania?

    Miałam robioną glukoze, morfologie krwi i mocz teraz we wtorek jadę do szpitala klinicznego do tego samego lekarza na jakieś badania drogie, które w przychodni nie robia tam gdzie chodzę. Oczywiście wszystko bezpłatnie więc dopiero we wtorek dam znać co i jak
    I tak czytam na różnych forach to dużo kobiet bierze zastrzyki właśnie po poronieniach nawykowych więc chyba tak ma być :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 10:56

    Layla.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak ma być :)
    Dobrego masz lekarza :)

  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Tak, tak ma być :)
    Dobrego masz lekarza :)


    Mam nadzieję bo wcześniejszy to porażka- Ordynator za dyche
    Byłam u niego 30 stycznia że nie mam okresu (test ciążowy tydzień wcześniej robiłam-negatywny) i wiesz co nawet mnie nie przebadał przypisał luteine na wywołanie okresu :/ i jak zapytałam kiedy na następną wizytę się zapisać to powiedział że nie ma takiej potrzeby :( Parę dni później nie wiem co mnie podkusiła zrobiłam test i już po paru sekundach dwie krechy były. Popłakałam się z przerażenia i odrazu następnego dnia byłam zapisana na wizytę do innego lekarza w całkiem innej miejscowości. Na wizyty chodzę narazie co tydzień bo jestem pod wysokim ryzykiem utraty. Nawet nie wiem który dokładnie to tydzień bo lekarz bardzo nie chce "grzebać" żebym nie zaczęła plamić. Sprawdził tylko że żyje i mierzy 1,7cm <3

    a63627631a.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 15:22

    Fidelissa lubi tę wiadomość

    Layla.
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 28 lutego 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla ja biorę acard i zastrzyki fraxiparine(to pochodna heparyny), które działają tak jak te co Ty bierzesz, do tego utrogestan (czyli progesteron) Jestem po dwóch poronieniach. Mimo że miałam robione badania po poronieniu typu kardiolipinowe, beta glikoproteina i wszystko wyszło ok to i tak lekarz zapobiegawczo przepisał mi powyższe leki na krzepliwość. Zastrzyki ponoć mam brać do końca ciąży, akard odstawił mi w 20 tygodniu a progesteron (który biorę mimo wysokiego progesteronu własnego od początki ciąży) mam barć do 32 tygodnia ciąży.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 28 lutego 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla.: ja biorę od 5 tyg. ciąży clexane 0,6, acard, encorton, globulki dopochwowe z progesteronem 400mg dziennie, Utrogestan (czeski progesteron) doustnie 300mg dziennie więc dawki końskie,
    Też jestem po dwóch poronieniach, tez zmieniłam lekarza , ufam mu w 100% choć mój brzuch obecnie wygląda jak sito ale wiem że warto.
    Dodatkowo robię co 10 dni konieczne przy heparynie badania na krzepliwość krwi żeby sprawdzić czy dawka jest odpowiednia i czy wyniki nie odbiegają w żadną stronę od normy.Życzę Ci wytrwałości i powodzenia z całego <3

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 28 lutego 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rety dziewczyny przeraża mnie sama myśl że tak długo mam brać te wszystkie leki :( nie dość że nie mam wogule apetytu i mąż się martwi że zagłodze dziecko to na domiar tego wszystkiego kompletny brak sił


    Aniołek[*] 31.05.2013
    Aniołek[*] 12.12.2013

    Layla.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2015, 11:36

  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 28 lutego 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Layla ja w poprzedniej ciąży nie miałam na nic siły. Problemem było nawet uczesanie włosów bo mnie to męczyło. Okazało się że to najprawdopodobniej przez tarczycę więc radzę ją dokładnie przebadać ;)


    Tsh miałam robione 2stycznia 2014 roku 1,5 uIU/ml [0.27-4.2] więc wszystko oki :) a o obiedzie to mój "M" może narazie zapomnieć :) wszystko mi śmierdzi, ale wolę się męczyć z tymi objawami niż wogule ich nie mieć i się martwić czy oby napewno jest OK z kruszynką <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 20:05

    Layla.
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla a w którym tygodniu ciąży jesteś, bo ja w pierwszym trymestrze też była mega zmęczona, przychodziłam z pracy i szłam spać a w pracy ledwo wysiedzieć mogłam, ale minęło wszystko jak ręką odjąć gdzieś w 11-12 tygodniu. Będzie dobrze :)

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz zobaczyłam w którym jesteś tygodniu, tak więc jeszcze kilka tygodni i też poczujesz się lepiej. Powodzenia :)

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 1 marca 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zozol wrote:
    Teraz zobaczyłam w którym jesteś tygodniu, tak więc jeszcze kilka tygodni i też poczujesz się lepiej. Powodzenia :)



    Och mam nadzieję, bo jestem nie do życia cały dzień mogę przeleżeć. A w rodzinie jeszcze nikomu nie mówiliśmy czekam do skończenia 12tyg.
    I gratulacje widzę że Ty coraz bliżej końca :) chłopak czy dziewczynka? <3

    Layla.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2015, 11:36

  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 1 marca 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie chłopak.
    Dziewczyny na pewno będzie dobrze :)

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • Strażaczka90 Autorytet
    Postów: 1830 2365

    Wysłany: 2 marca 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę Clexane.Bo mam noge unieruchomiona....Też w brzuch i codziennie wieczorem mam brać...30 zastrzyków mam

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ