X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio
Odpowiedz

Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio

Oceń ten wątek:
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 13 marca 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamierzam robić dopóki mi nie urośnie brzuch i będzie dało się złapać za ten faud skórny :) potem trzeba będzie się przerzucić

    Layla.
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 13 marca 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz mówił że ąz do końca można dawać do brzucha że zawsze sie znajdzie jakiś tłuszczyk gdzie mozna się wbić no zobaczymy jak to będzie, wewnętrzna strona uda? Boshe jak to musi boleć :( ale dla dzidzi zrobimy wszystko prawda? Ja się zastanawiam jak to później będzie przed porodem, przecież one rozrzedzają krew żeby nie doszlo do jakiegoś krwotoku? Przed porodem trzeba je odstawić ale kiedy mamy wiedzieć że urodzimy? Nad tym sie zastanawiam...

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 13 marca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzi wrote:
    Mój lekarz mówił że ąz do końca można dawać do brzucha że zawsze sie znajdzie jakiś tłuszczyk gdzie mozna się wbić no zobaczymy jak to będzie, wewnętrzna strona uda? Boshe jak to musi boleć :( ale dla dzidzi zrobimy wszystko prawda? Ja się zastanawiam jak to później będzie przed porodem, przecież one rozrzedzają krew żeby nie doszlo do jakiegoś krwotoku? Przed porodem trzeba je odstawić ale kiedy mamy wiedzieć że urodzimy? Nad tym sie zastanawiam...


    A wiesz że też nad tym ostatnio dużo myślałam. Kurcze żeby w razie co dostać znieczulenie przy porodzie trzeba odstawić przynajmniej na 12godzin przed, ale skąd mam wiedzieć kiedy urodze. Na szczęście jeszcze mamy trochę czasu na przemyślenia :) i też okropnie boje się żeby nie dostać żadnego krwotoku :/

    Layla.
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 13 marca 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jeszcze troszkę czasu zostało ale kiedy znaleźć ten moment czy można już odstawić? Ja teraz jak nie raz mam jakiegoś pryszczyka czy strupek zdrapie to krew sie leje nie chce się zatrzymać a co przy takim porodzie ? Nie wiem, jak już tak daleko będzie to będe pytać lekarza co dalej z tym robić :D

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane proszę powiedzcie mi może któraś z Was wie na co lekarz przepisuje "encorton" co on ma pomóc przy ciąży?
    Otóż jestem po 3 poronieniach (2008,2013,2013) i jednej szczęśliwej ciąży (2009) dodam,że wszystkie ciąże obumierały w 8 tyg. od kilku dni test pozytywny biorę acard już od 3 miesięcy 75 teraz po pozytywnym teście gin.kazała brać 150 i zastrzyki clexane 40mg dodam,że wyniki mam ok oprócz dodatniego ana 1 i 2. ( plus luteina dopochwowo i dupek)
    Ale tak czytam i widzę,że niektóre kobiety oprócz tego zestawu biorą jeszcze ten encorton. Zastanawiam się czy i ja nie powinnam.

  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 15 marca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia na co jest ten encorton ale zastanawiam sie dlaczego kazał Ci zwiększyć acard na 150 skoro w ciąży można tylko brać 75!! 150 może zaszkodzić dziecku :/ duzo czytałam o tej kombinacji na necie acard clexane i duphaston i każda dziewczyna brala 75 ale nie 150 hmm. A miałaś robione badania czy masz zespól antykardiofosfolipidowy ? Ja miałam i badania wyszły ok choć lekarz mowi że czasem te wyniki nie dokońca pokażą ten zespól, podejrzewa go u mnie bo tez jedna ciążą obumarła i dlatego stosuje tą mieszankę .

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 15 marca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maaadziaaa87 wrote:
    Cześć kochane proszę powiedzcie mi może któraś z Was wie na co lekarz przepisuje "encorton" co on ma pomóc przy ciąży?
    Otóż jestem po 3 poronieniach (2008,2013,2013) i jednej szczęśliwej ciąży (2009) dodam,że wszystkie ciąże obumierały w 8 tyg. od kilku dni test pozytywny biorę acard już od 3 miesięcy 75 teraz po pozytywnym teście gin.kazała brać 150 i zastrzyki clexane 40mg dodam,że wyniki mam ok oprócz dodatniego ana 1 i 2. ( plus luteina dopochwowo i dupek)
    Ale tak czytam i widzę,że niektóre kobiety oprócz tego zestawu biorą jeszcze ten encorton. Zastanawiam się czy i ja nie powinnam.
    Ja biorę Encorton od początku ciaży - mam odstawić go w przyszłym tygodniu. Encorton jako steryd "oszukuje" trochę organizm i nie pozwala mu odrzucić ciąży. Przynajmniej tak mi gin wytłumaczył. Teraz na tym etapie na ostatnim USG powiedział że wycofujemy encorton i progesteron, do końca ciąży zostaję na clexane 0,6 i acardzie.

    maaadziaaa87 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 15 marca 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi ale nigdy nie słyszałam o Encorton ale jest też na tej stronie http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=69224 może coś pomoże :)

    Layla.
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 15 marca 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla myślę że do końca ciąży dasz radę robic zastrzyki w brzuch mimo dużego brzucha. Ja też myślałam że może jednak przerzucę się na udo ale ból spory i nie dałam rady zrobić ani jednego zastrzyka-zdecydowanie lepiej w brzuch się robi. Też się nad tym zastanawiał co w chwili porodu, bo już teraz po zwykłym pobraniu krwi krew leci długo a kiedyś nie miałam ani kropelki. Podpytam dokładnie lekarza na następnej wizycie.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robilam badania te podstawowe na antykoagulant tocznia i kardiolipinowe wyszly ok jedyne co to ana sa dodatnie mi w szpitalu po kolejnym poronieniu powiedzieli ze kolejna ciaza bez heparyny sie nie obedzie. Kurcze nie wiem czemu zwiekszyla mi dawke acardu wizyte mam dopiero 25 marca to zapytam do tego czasu moze rzeczywiscie zostane przy 75 w sumie tez sie nie spotkalam by dziewczyny 150 braly tym badziej ze ten acard od grudnia biore.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jovi81 wrote:
    Ja biorę Encorton od początku ciaży - mam odstawić go w przyszłym tygodniu. Encorton jako steryd "oszukuje" trochę organizm i nie pozwala mu odrzucić ciąży. Przynajmniej tak mi gin wytłumaczył. Teraz na tym etapie na ostatnim USG powiedział że wycofujemy encorton i progesteron, do końca ciąży zostaję na clexane 0,6 i acardzie.

    Apowiedz mi czemu bierzesz ten encorton? Mialas wczesniej problemy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi dziewczynki jest moze jakas masc ktora szybko niweluje siniaki po zlym wkuciu;-)

  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 15 marca 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam o maści, siniaki dość szybko schodzą a z czasem nie będą wcale wychodzić. Ja już nie mam od kilki miesięcy siniaków. Powodzenia :)

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 16 marca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jest naprawde jakaś maść na te siniaki to ja poprosze :D moje schodzą z 2 tygodnie brzuch wygląda jakby jakąś bitwe przeszedł nie wiem dlaczego raz wychodzą raz nie :(

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś musiałam się wkłuć znów z lewej strony bo z prawej mega siniak i boję się tam wkuwać dlatego chyba dopóki nie zejdzie będę wkuwać się w lewą stronę czemu tylko te igły są takie tępe ;( zastanawia mnie tylko co się może stać jak wkuję się w miejscu gdzie mam siniaka hmm? jak myślicie? a powiedzcie mi jesli chodzi o brzuszek w którym miejscu dokładnie sie wkuwacie ewidentnie z boku czy bardziej po środku między pępkiem a bokiem?

  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 17 marca 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blisko pępka boli mocniej i większe prawdopodobieństwo siniola :)
    Ja robię bardziej po bokach narazie bez znacznych siniaków ale mam dwa i schodzą bardzo długo :/


    maaadziaaa87 ale chyba siniak nie rozlał Ci się na cały brzuch? Zaraz przy siniaku jak zrobisz nic się nie stanie no i najlepiej robić na przemian raz z lewej raz z prawej

    Layla.
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 17 marca 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zozol wrote:
    Layla myślę że do końca ciąży dasz radę robic zastrzyki w brzuch mimo dużego brzucha. Ja też myślałam że może jednak przerzucę się na udo ale ból spory i nie dałam rady zrobić ani jednego zastrzyka-zdecydowanie lepiej w brzuch się robi. Też się nad tym zastanawiał co w chwili porodu, bo już teraz po zwykłym pobraniu krwi krew leci długo a kiedyś nie miałam ani kropelki. Podpytam dokładnie lekarza na następnej wizycie.


    Narazie brzuch mi nie rośnie więc nie mam problemu z zastrzykiem ale boje się że jak urośnie aby dzidziusiowi krzywdy nie zrobić jak nie będzie sie dało fałdy skórnej złapać :/ no okaże się w praktyce :) ale jeśli mówisz że w udo tak boli to ja jestem słaba jeśli chodzi o ból

    Layla.
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 17 marca 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obecnie robię tylko z lewej strony pępka bo z prawej zrobiły mi sie 2 siniaki i tak sie rozlały ze nie ma miejsca :/ są czarne. Miałam nadzieje ze do jutra znikną ale raczej nie ma szans. jak doktorek je zobaczy to za głowie się złapie :D Tak najlepiej raz z jednej strony raz z drugiej na lini pępka po boczkach. Gdzieś czytałam ze niektore dziewczyny robią w udo ale jaki to musi być ból. Fakt te igły czasem wydają mi się tępe :/

    AA a ja raz zrobilam koło siniaka tego dużego to zrobił mi się kolejny więc nie wiem czy warto przy siniakach robic :/

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Dzisiaj zrobiłam sobie pierwszy zastrzyk Clexane 0,4. Będę brała zastrzyki do końca ciąży. Robiłam badania na przeciwciała antykardiolipinowe, wynik był dobry, ale moja siostra miała poronienia z powodu zakrzepicy, a w rodzinie jest trombofilia. Do wczoraj brałam Aspirin Cardio 100 mg, od dzisiaj już Clexane.Do tego luteina 2x100mg i Glucophage XR 750.

    suzi lubi tę wiadomość

  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 19 marca 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maaadziaaa87 wrote:
    Apowiedz mi czemu bierzesz ten encorton? Mialas wczesniej problemy?
    Jestem po dwóch wczesnych poronieniach - organizm z jakiegoś powodu odrzucał ciążę i dlatego lekarz wprowadził m.in. steryd.

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ