X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2017
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • Dreamy Autorytet
    Postów: 549 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iza776 wrote:
    dziewczyny co sądzicie o detektorze tetna plodu? Ja zastanawiam sie nad tym Angel sound, moja znajoma juz od 9tc umiala znalezc tetno malucha. Myśle, ze uspokoil by mnie miedzy wizytami, czasami poprostu bior mnie takie dziwne mysli, czy wszystko z maluchem dobrze. A do poczucia ruchow jeszcze dluga droga.

    Oczywiscie mam tez obawy. Bo co jezeli z jakiegos powodu nie znajde tetna? Maluch sie pupa odwroci? Albo sprzet nawali, czy moje umiejatnosci. Juz widze to panike. Moja kolezanka nigdy nie miala co prawda takiej sytuacji.

    No i kolejna kwestia, czy to napewno na 100% bezpieczne, wkoncu to fale ultradzwiekowe, a i tak na usg chodze czesto.
    hmmmm jakie jest wasze zdanie ? :)
    Też się nad tym zastanawiam ale jeszcze nie zaglebialam się tak w temat czy to na pewno jest bezpieczne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 13:51

    Nasz okruszek
    IruBp2.png
  • aleksandrazz Autorytet
    Postów: 1736 1899

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wymiotowalam od 7 do 18 tygodnia. Co chwilę ladowalam przez to w szpitalu. Moim zdaniem takich wymiotow nie da się normalnie "przeżyć " Ja powiedziałam e pewnym momencie ze umrę bo tak się czułam

    f2w3skjoz38r27ux.png
    ug37p07wdm3008n6.png

    "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni."
    J 15, 7
    Dziękuję za groszka ;)
  • shelby* Autorytet
    Postów: 583 616

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azorczynka wrote:
    Kurcze ale lipa :/ ten lekarz do którego chciałam się przepisać ma terminy dopiero na koniec marca :/ albo na już, ale prywatnie :/ Nie mogę czekać tyle :/

    Nie wiem co robić :/ prowadzić ciąże prywatnie (?)
    A nie możesz się zapisać na wizytę w marcu na NFZ i w miedzy czasie chodzić prywatnie?

    zubii lubi tę wiadomość

    74709jcgjiz14w6b.png
  • Gdziejestmieszko Autorytet
    Postów: 454 509

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, melduję się po wizycie.
    Pęcherzyk 20,5 mm, zarodek 8 mm, serduszko bije, kosmówka spoko, wszystko jest na dobrej drodze :) wg usg jest 6t4d, jutro umawiam się na kolejne usg na za 2 tygodnie. Dostałam profilaktycznie dupka i czekam na wyniki tsh.

    zakocona, shelby*, Dreamy, Cameline, zubii, MoNaKo, Saori, ⚘Kwiatuszek, Annie1981, buka03, natty85, Bacardi90, espoir, smeg, majju, stay, Bąbelek1980, Suri_, justa., Gosiaczek, nowamamusia lubią tę wiadomość

    Mieszko 29.08.2017 3400g 51cm <3

    Aniołek 25.08.2016 [*]
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdziejestmieszko wrote:
    Cześć, melduję się po wizycie.
    Pęcherzyk 20,5 mm, zarodek 8 mm, serduszko bije, kosmówka spoko, wszystko jest na dobrej drodze :) wg usg jest 6t4d, jutro umawiam się na kolejne usg na za 2 tygodnie. Dostałam profilaktycznie dupka i czekam na wyniki tsh.
    Gratki serduszka bijącego <3 oby tak dalej najważniejsze ze wszystko ok według USG trzymam kciuki za dobre wyniki TSH a jaka suplementacje dupka masz zalecona ??

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ⚘Kwiatuszek wrote:
    W ciąży z Synkiem wymiotowalam non stop, o każdej porze i po wszystkim od 6tc do 14tc. :( jednego dnia mi coś pasowało i nie zwróciłam więc szczęśliwa zaczynalam od tego dzień w nadziei ale niestety następnego dnia już to nie pasowalo. Czopki, jedzenie jeszcze w łóżku, nic nie pomagało kompletnie. Trzeba to przeżyć po prostu choć jest ciężko znaleźć siłę na minimalne funkcjonowanie. Pocieszające są badania że im silniejsze mdłości tym ciąża silniejsza,koreluje z wysokim poziomem hormonów odpowiedzialnych za utrzymanie. Obecnie od ok tyg mam mdłości ale jaka radosna byłam do dziś bo jak cześć z Was cieszyłam się że łagodnie się ze mną tym razem obchodzi a fasola a dziś co??? Rzuca mnie odruch wymiotny. Próbuję herbatę z imbirem, wmawiam sobie ze to dobry znak że u fasoli wszystko ok :) nie wiem jak Wy ale ja mam gorsze samopoczucie i mdłości codziennie od 17. Nadaje się tylko do leżenia wieczorami... :(

    kwiatuszek, a co to za badania odnośnie tych mdłości- że im silniejsze to ciąża silna? Bo co jeśli nie ma mdłości? Chętnie się z tym zapoznam tylko podpowiedz gdzie to znaleźć :)

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iza776 wrote:
    dziewczyny co sądzicie o detektorze tetna plodu? Ja zastanawiam sie nad tym Angel sound, moja znajoma juz od 9tc umiala znalezc tetno malucha. Myśle, ze uspokoil by mnie miedzy wizytami, czasami poprostu bior mnie takie dziwne mysli, czy wszystko z maluchem dobrze. A do poczucia ruchow jeszcze dluga droga.

    Oczywiscie mam tez obawy. Bo co jezeli z jakiegos powodu nie znajde tetna? Maluch sie pupa odwroci? Albo sprzet nawali, czy moje umiejatnosci. Juz widze to panike. Moja kolezanka nigdy nie miala co prawda takiej sytuacji.

    No i kolejna kwestia, czy to napewno na 100% bezpieczne, wkoncu to fale ultradzwiekowe, a i tak na usg chodze czesto.
    hmmmm jakie jest wasze zdanie ? :)

    iza bardzo poważnie rozważam kupno detektora. Czyam wątek o sierpnióweczkach i tam kilka dziewczyn już korzysta. Chwalą sobie. Tylko jak u mnie ciąża bliźniacza to zastanawiam się czy jest sens bo i tak nie będę wiedzieć którego malucha teraz słucham :( I to jest jedyny powód jaki mnie powstrzymuje- czy w bliźniaczej ciąży ten detekto ma sens...?
    Muszę chyba na tamtym forum napisać niech mi podpowiedzą dziewczyny które u zywają :)

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Cameline Autorytet
    Postów: 1177 1069

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azorczynka nie wiem czy rozsądne jest chodzić do 2 ginekologów, każdy lekarz ma zawsze swoje zdanie i co wtedy, gdy będą różne, albo z usg (bo każdy ma inny sprzęt, albo dziecko akurat tak się obróciło) będą wychodziły inne wymiary i już się będziesz denerwować. Wybrałabym jednego, najlepiej gdyby ten lekarz przyjmował na NFZ i prywatnie bo chyba tak u Ciebie jest.

    Ja też myślę o zmianie lekarza - była raz z powodu bólu brzucha u tego co chodziłam kiedyś i wtedy byłam zadowolona - teraz sytuacja się zmienia, bo zamknęli porodówkę, gdzie był ordynatorem. Miałam wybranego innego lekarza, dziś dzwoniłam i terminy na kwiecień, a jak prywatnie do niej to koniec marca dopiero :( Też mam mętlik w głowie bo na wiosce nie ma tylu lekarzy dobrych do 30km

    zubii lubi tę wiadomość

    ckaidqk39a8l7x61.png
  • buka03 Autorytet
    Postów: 734 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iza776 wrote:
    dziewczyny co sądzicie o detektorze tetna plodu? Ja zastanawiam sie nad tym Angel sound, moja znajoma juz od 9tc umiala znalezc tetno malucha. Myśle, ze uspokoil by mnie miedzy wizytami, czasami poprostu bior mnie takie dziwne mysli, czy wszystko z maluchem dobrze. A do poczucia ruchow jeszcze dluga droga.

    Oczywiscie mam tez obawy. Bo co jezeli z jakiegos powodu nie znajde tetna? Maluch sie pupa odwroci? Albo sprzet nawali, czy moje umiejatnosci. Juz widze to panike. Moja kolezanka nigdy nie miala co prawda takiej sytuacji.

    No i kolejna kwestia, czy to napewno na 100% bezpieczne, wkoncu to fale ultradzwiekowe, a i tak na usg chodze czesto.
    hmmmm jakie jest wasze zdanie ? :)
    Dla mnie to zbędny wydatek, wydaje mi sie że z tym detektoren bardzuej bym sie schizowała niż bez niego, ale w pierwszej ciąży przed porodem kupiliśmu snuza go! Mobilny monitor oddechu i moim zdaniem to byla dobra inwestycja, aby raz sie wlączyl w nocy, nie potrafie powiedziec czy bylo to uzasadnione, ale moglam spac jak zabita i wiedzialam że w razie czego włączy sie alarm :-)

    zubii lubi tę wiadomość

    w5wq9vvjr1d812zs.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz witam sie i ja i zaczynam od gratulacji pięknych serduszek :)

    Dziewczyny u mnie od wczoraj ból żołądka...raczej nie od jedzenia- może od tabletek. Na początku nie kojarzyłam tego jako objaw ciąży ale teraz już nie wiem- zauważyłam że często muszę coś zjeść żeby tego nie czuć. Ale to raczej nie są mdłości...?

    Co do clexane- ja też biorę, ze wzg na mutację genetyczną.

    Odnśnie piersi- miałam ból sutków na początku ciąży który później ustąpił całkowicie. Teraz czasem się pojawia ale bardzo rzadko.

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Dreamy Autorytet
    Postów: 549 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dzisiaj rozsmieszyly słowa Lewandowskiej która twierdzi, że brak symptomów i objawów w ciąży to zasługa diety. To ja z chęcią poznam taka dietę cud która zadziała na wszystkie kobiety w ciąży z mdłościami i innymi dolegliwościami ;)

    Ale swoją drogą jestem ciekawa tych ćwiczeń które zaproponuje kobietom w ciąży. Coś tam podobno nagrywa na DVD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 14:13

    ⚘Kwiatuszek, Bacardi90 lubią tę wiadomość

    Nasz okruszek
    IruBp2.png
  • buka03 Autorytet
    Postów: 734 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamy wrote:
    Mnie dzisiaj rozsmieszyly słowa Lewandowskiej która twierdzi, że brak symptomów i objawów w ciąży to zasługa diety. To ja z chęcią poznam taka dietę cud która zadziała na wszystkie kobiety w ciąży z mdłościami i innymi dolegliwościami ;)
    Ja mam bardzo mało dolegilwosci, aby ze 2-3 dni mialam takie że liepsko sie czulam, i moge tez napisac co ja jem, mam super diete :-D jem wszystko co mi wpadnie w ręce :-D

    Dreamy lubi tę wiadomość

    w5wq9vvjr1d812zs.png
  • buka03 Autorytet
    Postów: 734 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczulam sie jak Lewandowska :-D

    Dreamy, ⚘Kwiatuszek lubią tę wiadomość

    w5wq9vvjr1d812zs.png
  • Dreamy Autorytet
    Postów: 549 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdziejestmieszko wrote:
    Cześć, melduję się po wizycie.
    Pęcherzyk 20,5 mm, zarodek 8 mm, serduszko bije, kosmówka spoko, wszystko jest na dobrej drodze :) wg usg jest 6t4d, jutro umawiam się na kolejne usg na za 2 tygodnie. Dostałam profilaktycznie dupka i czekam na wyniki tsh.
    Gratki :* a ty w Pl byłaś czy w UK ci się udało tak wcześnie na wizytę umówić?

    Nasz okruszek
    IruBp2.png
  • Saori Przyjaciółka
    Postów: 112 175

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdziejestmieszko wrote:
    Cześć, melduję się po wizycie.
    Pęcherzyk 20,5 mm, zarodek 8 mm, serduszko bije, kosmówka spoko, wszystko jest na dobrej drodze :) wg usg jest 6t4d, jutro umawiam się na kolejne usg na za 2 tygodnie. Dostałam profilaktycznie dupka i czekam na wyniki tsh.
    Gratulacje :)

    Ciąża bliźniacza dwujajowa. 30.01 - <3 <3 serduszka
    wPUap1.png
  • karm3lka Autorytet
    Postów: 1217 1248

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niespokojna M wrote:
    Ja już po wizycie, serduszko jest, obywatel 16mm. Jestem teraz w 9 tygodniu ( chciaż mój gin mówi, że liczą się skończone tyg, czyli niby teraz jest 8 tydz i 5 dni). Kosmówka delikatnie się odkleja i mam torbiel w lewym jajniku. Podobno to dosc częste przypadki. Biorę teraz Duphaston.

    Też mam fragment kosmowki odklejony i biorę duphaston.
    Prenatalne umówione :)

    2014 <3
    2017 <3
    'wizyta 13.12
    f2w3s65gs62rzre2.png
  • Saori Przyjaciółka
    Postów: 112 175

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie nadal męczą mdłości. Jem same lekkostrawne rzeczy, dużo warzyw, owoców a mdłości i tak są...

    Ciąża bliźniacza dwujajowa. 30.01 - <3 <3 serduszka
    wPUap1.png
  • Saori Przyjaciółka
    Postów: 112 175

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze tydzień do wizyty i dowiem się czy będą bliźniaki czy jednak nie. Chyba zwariuje....

    Ciąża bliźniacza dwujajowa. 30.01 - <3 <3 serduszka
    wPUap1.png
  • Dreamy Autorytet
    Postów: 549 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka wrote:
    My tez tylko rodzicom u rodzeństwu powiedzielismy. W rodzinie wszyscy mowia jak dopiero widac im brzuchy wiec postapie tak samo. Chociaz tak naprawde chcialabym wykrzyczec calemy swiatu :)

    Dziewczyny mialam juz drugą noc ciężka. Tzn. Dopadl mnie koło 3 okropny bol dolu brzucha ciągnący az do pleców. Poszłam do łazienki bo nie wiedzialam czy ładnie mowiac chce mi sie dwojke czy co. Pozniej siedzialam na toalecie dodatkowo z miska. Bo zeby było malo mdlilo mnie. Bylo mi strasznie slabo i nie mialam sily wrocic do lozka. Bol okropny i myslalam, ze zemdleje. Mialam wrazenie jakby miało stac sie cos złego. Doczlapalam sie po nospe i szybko do lozka. Po jakims czasie minęło. A poprzedniej nocy jak brzuch przestal rwac to serce zaczeli kluc. Chociaz raczej mi sie to nie zdarza na codzien. Myslicie, ze to nornalne ciazowe objawy. Czy powinnam może skonsultowac to z lekarzem? :(( martwi mnie to :(
    Lanka ja bym zadzwoniła do gina. Klucze serca to nie jest raczej objaw ciąży. A brałam jakąś nospe albo tabletkę na ten brzuch?

    buka03 lubi tę wiadomość

    Nasz okruszek
    IruBp2.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny.
    Gratuluje dzisiejszych serduszek. Ja tez juz nie moge sie doczekac, ale jeszcze 2 tygodnie.

    Kimmy. Mnie bola piersi od owulacji do dzis.

    W nocy spie normalnie, nie mam z tym problemow.

    Suri_, Dreamy lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ