X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2017
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 25 września 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :) Podczytuję Was na bieżąco ale jakoś nie mam czasu napisać :P U nas z dnia na dzien coraz lepiej choć Ignaś daje popalić w nocy :/ Taki z niego nocny terrorysta :P

    To która z Was dziś rodzi? Piszcie co tam u Was? :)

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 25 września 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shelby, w ogóle powinszowania z powodu uniknięcia wszelkich obrażeń! :) To był Twój kolejny poród czy pierwszy?

    Czy Was też boli pupa po porodzie? Minęło kilka dni, a nadal czuję.

    Milenka i inne nierozpakowane mamy, trzymam kciuki! To już niedługo :)

    My zaraz wybieramy się na pierwszy spacerek :)

    Milenka~11 lubi tę wiadomość

    jgf871u.png

    t6748sh.png
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 25 września 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się martwię, że dzidziuś wciąż wysoko i jakoś na ukos. Wbija mi pupę(?) w żebra a falowanie brzucha widzę tylko nad pępkiem(łokieć?). I tak już jest od tygodnia. Brzuch pobolewa, gęba zapuchnięta i nie mam żadnego humoru, wyglądam jak neandertalczyk...z pozytywów w środę jedziemy odebrać wózek, chyba, że urodzę, to wyślę kogoś innego;-).
    Teściowa dzwoni kontrolnie co rano, niby z jakimś innym pytaniem ale sprawdza, czy to już...nawet położna pisze smsy, czy to już.
    Moja najmłodsza kuzynka urodziła w piątek, miała termin na październik. Zaczynam jakąś dziwną presję czuć. Przecież jakby był gotowy, to by się urodził? Widocznie ma powód, żeby tam jeszcze posiedzieć. Dzięki Setti.

    dqpri09k6uedld97.png
  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 25 września 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka, tak to bywa. Mój się urodził równo tydzień po terminie (a miałam termin wg usg, czyli miarodajny), a położna powiedziała, że wygląda jej na ukończony 38. tydzień. (Rozbraja mnie jego meszek płodowy na plecach :) ciemne, milutkie włoski poniżej karku i powyżej pupy.)
    Doskonale wiem, co czujesz. Ja w ostatnich dniach unikałam sąsiadów, a na pytania w stylu "kiedy" odpowiadałam bardzo wymijająco.

    W lidlu promocja na pieluchy - paczka (24 szt.) 7,19 przy zakupie dwóch paczek. Kupiłam od razu cztery i mam zapas na dwa tygodnie.

    Ale ten czas pędzi... Aż nie mogę uwierzyć, że jeszcze tydzień temu był w brzuchu...

    jgf871u.png

    t6748sh.png
  • shelby* Autorytet
    Postów: 583 616

    Wysłany: 25 września 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To był mój 3 poród. Największe dziecko i pierwszy bezkolizyjny poród :)

    aswalda, Niesia86, perfectangel85, Lisa85 lubią tę wiadomość

    74709jcgjiz14w6b.png
  • Niesia86 Autorytet
    Postów: 291 445

    Wysłany: 26 września 2017, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Setti ja ospe przechodziłam więc mam przeciwciała, ale boję się o małego. Dopiero 2 tyg ma. Mam nadzieję że ma jakieś przeciwciała jeszcze no i ze z moim mlekiem dostaje, oby tylko się nie zarazil :(

    mjvyhdgeeq171665.png
    74dipiqv7w09jy2t.png
  • mnk Autorytet
    Postów: 913 622

    Wysłany: 26 września 2017, 02:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje ze dzis o.8mej rano stawiam sie w szpitalu (w Pl bedzie 10:d) dostane czopka, podlacza ktg I wysla dodo.domu pewnie do rozkrecenia.akcji albo do nastepnego czopka :D

    perfectangel85, baassiia, MrsKiss, Karooolcia :), Princesska, Lisa85 lubią tę wiadomość

    201601051762.png
    mhsvi09k6j9c3g8t.png
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 26 września 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny - witam Was (nie wiem czy mnie pamiętacie ale byłam tu z Wami w styczniu, niestety skończyło się cp...)

    Gratulacje dla tych już trzymających swoje cuda w ramionach i powodzenia dla tych przed którymi nadal poród - będzie dobrze :)



    Miałam Wam dać znac co u mnie i widzę, ze nie napisałam nic oprócz tego, ze zaczniemy się starać - więc udało sie znów w 1 cs i jutro zaczynamy 25tc. Planowany termin porodu 22.01.2018 :) Bedziemy mieć Syna :D na razie pięknie sprzedaje mi kopniaczki. Ostatnio na połowkowych miał 409 gram :D dziś znów idziemy do ginki to podpatrzymy co tam u Dziecia słychać :)


    Pozdrawiam Was wszystkie :)

    mnk, MrsKiss, Hagne, aswalda, Niesia86, Karolka12345, Matka Rocku, Lisa85, justa., Annie1981, Brave lubią tę wiadomość

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 26 września 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnk, powodzenia! Fajnie, że możesz czekać w domu :) Masz już jakieś rozwarcie czy coś?

    K01, gratulacje! Tym razem musi być dobrze! :) U nas niestety wątek umiera, bo prawie wszystkie przeniosły się na fb :(

    jgf871u.png

    t6748sh.png
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 26 września 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno się nie odzywałam.Gratulacje dla mamuś.Ja już dwa dni po terminie.Dzisiaj delikatnie różowy śluz.Brzuch pobolewa.Jak myślicie jechać już??Gin mówił że w razie plamienia jechac.Ale to takie delikatne teraz czysto.Bezbarwny czop wypadł tydzień temu.

  • Hagne Koleżanka
    Postów: 58 77

    Wysłany: 26 września 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesia, u mnie to samo. Ignas się rozchorował. Ma wirusowe zapalenie jamy ustnej! To ponoć ten sam wirus co ospy. Tylko rzucił się akurat na zeby. Ewakuowałam się wczoraj z małą do mamy, ale czy już czegoś nie złapała...?

    zem36iyeidfqcl88.png
    ex2btgf6n08qf43o.png
  • aswalda Autorytet
    Postów: 668 757

    Wysłany: 26 września 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitk4 ja bym pewnie czekała na jakieś skurcze ale jak się bardzo niepokoisz możesz jechać zobaczyć, najwyżej Cię odeślą. Powodzenia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 15:22

    Córcia Natalia <3
    3i499vvjjclnxoyh.png
    Synuś :)
    mhsvj44jvon684q5.png
    Aniołek maj 2012 10tc <3 [*]
  • Jagodka17 Koleżanka
    Postów: 38 173

    Wysłany: 26 września 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siemka, jutro o 9:30 mam sie zglosic do szpitala i mam nadzieje, ze o tej godzinie bede juz tulic coreczke :), trzymajcie kciuki, zeby ten trzeci porod byl szybki i bez komplikacji

    Lisa85 lubi tę wiadomość

    f6c5777f09.png
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 26 września 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    setti wrote:
    mnk, powodzenia! Fajnie, że możesz czekać w domu :) Masz już jakieś rozwarcie czy coś?

    K01, gratulacje! Tym razem musi być dobrze! :) U nas niestety wątek umiera, bo prawie wszystkie przeniosły się na fb :(

    Mam nadzieje, ze będzie ok :)

    widzę, watek styczniówek na belly też chyba umiera - ja nie lubię budowy forum i ciężko mi nadrabiać więc juz jakiś czas temu przestałam sie tam udzielać.. zreszta dziewczyny też na fb sie przeniosly z tego co wiem.

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • buka03 Autorytet
    Postów: 734 596

    Wysłany: 26 września 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj mamy już 5 tyg :-D o matko ale to leci, u mnie troche kiepsko ze snem, oczy bym podpierala na zapalki najlepiej, gdyby synek nie wstawal codziennie o 6:00 to pewnie bylo by o niebo lepiej ;-) powodzenia dla reszty wrześniówek, lada moment wszystkie juz bedziemy rozpakowane :-D

    Lisa85, justa., aswalda, Princesska lubią tę wiadomość

    w5wq9vvjr1d812zs.png
  • Karolka12345 Autorytet
    Postów: 1047 1167

    Wysłany: 26 września 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K01 Gratulacje :) Rośnij zdrowo :)

    U nas nocka delikatnie mówiąc kiepska. Całe szczęście udało mi się odespać trochę w ciągu dnia bo sąsiad, który ma remont dziś nie wiercił :P

    Ogólnie Szymuś ma co raz więcej aktywnych momentów, zwłaszcza w nocy :P

    justa. lubi tę wiadomość

    f2wlpiqv9u7j05yh.png

    860ix1hpayv09dze.png
  • mnk Autorytet
    Postów: 913 622

    Wysłany: 26 września 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Setti jestem w domu od 11, 5 tabletek za mna ale jeszcze nic nie rusza. Mam jeszcze 3 tabletki (21,23,1) I jak nic nie ruszy to rano znowu na szpital I pewnie od nowa tabletki

    201601051762.png
    mhsvi09k6j9c3g8t.png
  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 26 września 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też cisza.
    Byłam wczoraj na ktg i badaniu w szpitalu, wszystko dobrze, rozwarcie 1 max 1,5 cm, główka wysoko, wody przejrzyste. Kazali się zgłosić na kolejne ktg w środę i potem jak mniemam w piątek.
    A dziś byłam na ostatniej wizycie nfz-towej, o dziwo ważę na wadze u położnej 1 kg mniej niż 3 tygodnie temu, czyli niniejszym mogę uznać przybieranie na wadze za zakończone na 13 kg. Dokładnie jak w mordę strzelił tyle samo co z pierwszym synkiem.
    Według aparatu usg mojego nfz-towego gina dzidź waży 3920.
    Ja tego w ogóle nie przyjmuję do wiadomości. Nie nie nie. 14.09 ważył według jednego usg 3500, a godzinę później według drugiego usg 3420 i tego się trzymajmy!
    (Czy to możliwe, żeby w 12 dni tyle przypakował...?)
    Dostałam skierowanie na piątek do szpitala i jak sam się nie zreflektuje, to zaczną go chyba wypędzać.
    Czuję się dobrze, w sensie psychicznie. Mój kochany duży synuś nigdy nie pozwala mieć złego humoru. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 22:30

    Lisa85, MrsKiss, perfectangel85 lubią tę wiadomość

  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 26 września 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za wszystkie jeszcze nie rozpakowane dziewczyny i życzę Wam żeby dzieciaczki się szybko urodziły.

    U nas niestety temat podwyższonej bilirubiny powrócił. Dzisiejsze kontrolne badanie wykazało bilirubinę o wartości 10 przy normie dla 3 tygodnia poniżej 1 :(
    Dostaliśmy skierowanie do poradni neonatologicznej. Mam nadzieję że nic poważnego nie dolega małemu a przedłużająca się żółtaczka związana jest wyłącznie z karmienie piersią. Niestety czeka nas pogłębiona diagnostyka i kolejne kłucie małego.

    Miłego wieczoru.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • mnk Autorytet
    Postów: 913 622

    Wysłany: 27 września 2017, 01:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem na porodowce, pod ktg, mam wanne, kosmos, no I czekam zobaczymy co dalej bo w domu mialam regularne co 2 minuty, teraz troche ustaly ale nadal trwaja.minute I sa moze co 3 minuty. Ale nie boli mocno to chyba nir.to

    Lisa85 lubi tę wiadomość

    201601051762.png
    mhsvi09k6j9c3g8t.png
‹‹ 1283 1284 1285 1286 1287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ