X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 4 października 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    Kurde właśnie mi uśwuadomiłyście jak to już niedużo czasu zostało. :)


    Hehe ja sie wkoncu musze za wyprawke wziasc , bo jakos ciagle mysle ale nie moge sie zabrac :) albo pczekam juz do listopada i zaczne :)
    A czas leci strasznie :)

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 4 października 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elize wrote:
    Dzisiaj pełnia? Bo się dziewczyny hurtowo na patologii rozpakowują ;)
    Chyba tak. A w pelnie zawsze wysyp na porodowkach.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 4 października 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest pełnia Elize :)

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 4 października 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i moja Zuzka już zaliczyła pobudkę z płaczem. Chyba pójdę spać bo to będzie ciężka noc.
    Jeszcze katar jej nie chce odpuścić i sapie biedna.
    Ja też smarkam już tyle czasu. O losie. ;)

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 5 października 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz pol godziny po drineczku i teraz czekam na kolejne wkucia.
    Mloda skacze jak szalona po takim zastrzyku glukozy.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 5 października 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zagadka wyjaśniona.Moja corka się obudziła w nocy i musiałam koło niej pół godziny leżeć i ja tulić bo zasnąć nie mogła.Ma lekka gorączkę i katar.Ja się naszprycowalam wieczorem czosnkiem bo b.sie boje ze mnie zarazi.Powiem Wam że ciąża przy małym dziecku to armagedon ;)
    Nici z planów zawiezienia jej do dziadków przez tą gorączkę.Teraz liczę że przyjadą jutro do nas bo ja kiedyś muszę się wyspać ;)

    Polaj powodzenia.

    Ja muszę kupić proszek do prania dla niemowlaków,bo pełna torba ciuszki w czeka przed pralka.Najlepsse mój maz- po co je prać skoro były prane te 3 lata temu...
    Wymieklam...

    A córka już mi zakomunikowała że będzie się bawić z braciszkiem jak się urodzi i będzie go karmić.Strach się bać ;) Ogólnie bardzo się cieszy i ciągle gada do brzucha i głaszcze i mówi "mój kochany braciszku".Przynajmniej ten problem z głowy ;)

    Krokodylica, Gosiak, emi2016, Polaj, Paula_29 lubią tę wiadomość

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 5 października 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAAAAA moje dziecko pierwszy raz poszło do przedszkola bez płaczu!!!!!
    Szczęśliwa ja!!!! (Jak to matce niewiele trzeba do szczęścia ;) ).
    Powiedziałam jej że dzisiaj w przedszkolu na śniadanie będą parówki, a ona że lubi z keczupem i pomaszerowała do przedszkola na parówki!
    Jak weszłyśmy do sali to stała ze mną za rączkę (zawsze był płacz już przy wchodzeniu) i rozmawiałam z wychowawczynią chwilę, a ona niby do mnie ale do Zuzi że jest z niej dumna, bo pięknie sama je, nie płacze, pięknie sobie radzi, no to ona już uśmiechnięta stała. Oczki miała zaszklone ale ogólnie genialnie. Oby tak dalej.


    Muska padłam z Twojego męża i jego prania 3 lata temu. :D
    Mój się nie odzywa, na początku fuczał że po co ja tak szybko to szykuję, czyszczę wózek itd.
    Ale np. przy Zuzi darł się po co mi tyle tych łachów dla dziecka, cała komoda, bla bla bla
    A potem jak zobaczył ile razy dziennie się dziecko przebiera, jak mu siku z pieluszki wyjdzie, albo uleje, itd itd. to się przestał rzucać i jeszcze powiedział że całe szczęście że dostaliśmy trochę ubranek od szwagierki, bo jak by to wszystko trzeba było samemu kupić to byśmy zbankrutowali. :)

    Polaj, BlackCatNorL, Muska, Gosiak, annaki, Mama-Ali, Szmaragdowa, kasha86, Myszk@, ktosiowa, helagazela lubią tę wiadomość

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 5 października 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i życzę powodzenia na dzisiejszych drineczkach, bo chyba sporo dziewczyn się wybierało. :)

    Polaj lubi tę wiadomość

  • MagO31 Ekspertka
    Postów: 133 75

    Wysłany: 5 października 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :)

    Ciężka noc miałam, w środku nocy obudził mnie silny bół głowy.. myślałam, że nie zasnę..
    A od 6 pies biegał za kotem po całym domu.. eh te zwierzeta

    U mnie była glukoza cytrynowa i mały bardzo się po niej ruszał :)

    Karol 1.09.2010
    Gosia 21.11.2012
    Wojtek 21.12.2017
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 5 października 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana az za slodko a ja tak lubie slodycze jednak glukoza nie wchodzi jak kawalek czekolady czy ciasta.

    Kroko normalnie jestem dumna z Twojej corci byle tak dalej.

    Dzieki za kciuki jeszcze tylko 30 minut i mozna sie ruszyc.

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • BlackCatNorL Autorytet
    Postów: 760 959

    Wysłany: 5 października 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Chłopy to czasami jak coś powiedzą to ręce i cycki opadają :) Mój się na szczęście nie mądruje, ufa mi w 100% w kwestii przygotowań. Dzisiaj po pracy pojedzie po wyprawkę do Ikea typu łóżeczko, wanienka, przewijak, kolderki, pościelki itd. Sam zaproponował! :) Zrobiłam mu listę elektroniczną co tam sobie życzę i ma ogarnąć :)
    Kurczę, ale domek powoli robi się zagracony przez te bobasowe szpargały :) Ale i tak mi jakoś tak fajnie :) A już zapach loveli unoszacy się wszędzie (o ile mój pies się nie spierdzi ;/)... ach ... już nie mogę się doczekać malusiej! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 09:09

    Krokodylica, Muska lubią tę wiadomość

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 5 października 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska ja chodze na masaze co 3 tygodnie ale na odcinek ledzwiowy moj masazysta chcial zaswiadczenie od gina ze nie ma przeciwskazan.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 5 października 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powodzenia na wizytach, przebrnięcia przez gluzkozy i cała resztę :). Ja tez dziś mam wizyte ale dopiero wieczorem.

    No i dołączam sie do tych z nieprzespaną nocą. Młoda sie budziła cała noc. Skopała mnie po plecach. Po brzuchu skopał synek, chyba też cała noc nie spał...

    A ja miałam przerwe od 1.30 do 3- nawet zastanawiałam się czy nie wstać...
    Mężu też nie spał, kombinowałam czy nie skorzystać jakoś z tego czasu :D, ale chce sie dziś upewnić że szyjka mi sie nie skraca i wtedy szalejemy! Jeśli tylko zdołam wytrwać dłużej niż do 20, bo ostatnio to moja godzina spania...

    Ja już też nie mogę się doczekac małego! Dziś ma przyjść zamówiona paka ubran ze strony szykowna mama :D. Jeszcze w tym miesiącu dokupuje jakieś duperele, w nastepnym kolejna porcja. Ech, już bym chciała żeby pokój był gotowy, ale dopiero w listopadzie, po remoncie łazienki...

    Dobrego dnia dziewczyny!

    P.S.- Kroko- super wieści z małą! Mam nadzieję ze to u Ciebie początek tego lepszego czasu w przedszkolu :)

    Krokodylica, kate88:) lubią tę wiadomość

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 5 października 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że moje żyły się zbuntowały i zatrzymały przepływ krwi. Już proponowałam Pani,żeby mi ze stopy pobrała materiał. Zamiast 3 wkuć miałam 5 :( najgorzej,że pod koniec myślałam,że omdleję stałam się już blada - kobieta otworzyła okno dała wody do picia i dochodziłam do siebie przez 10 minut. Oby teraz wyniki były ok ale na nie muszę czekać do 14.30.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 5 października 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamuski!

    U nas przygotowania do wylotu :P Polska :D
    Jedziemy porobic paczki i dokupic jeszcze troche rzeczy a reszte w UK, Ja mam juz prawie cala szafe zawalona w malym pokoju moja mama juz jej kupila takie butki baletki na maj :O hehe babcia zwariowala ;P mimo ,ze to bedzie jej 4ta wnuczka :P.

    Krokodylica, Szmaragdowa, ktosiowa lubią tę wiadomość

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 5 października 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja :) drink wypity, ale gdybym nie miała cytryny to ciężko byłoby mi przełknąć. Dzieć miał spadek formy chyba wtedy co ja, bo mi też się mega zachciało spać, a potem jakoś się rozbudziłam i Dzieć też zaczął buszować. Ogólnie nie było źle, tylko przy drugim pobraniu pielęgniarka przy wyciąganiu igły mnie drasnęła i mam strupka jakbym się przecięła, więc trzecie pobranie było z drugiej ręki i już była ostrożna.
    Mnie zaskoczyło jak wczoraj napisałyście jak mało czasu zostało, powiedziałam to małżowi, też się zdziwił i stwierdziliśmy że czas najwyższy macać wózki póki mam siłę biegać, bo łóżeczko i inne takie można przez neta zamówić, a wózek przydałoby się pomacać.

    Kroko, no z Zuzi się robi zuch-dziewczyna :D oby tak dalej.

    WhyMe, tylko pogode sobie weź, nawet ładna była przez kilka dni ale się zepsuła, więc to we własnym zakresie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 12:01

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 5 października 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszk@
    Tak zrobie! ;P Jesli bedzie slonce to zabieram! a jesli deszcz to nie bede dokladac hihi :P

    Myszk@ lubi tę wiadomość

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • Szmaragdowa Ekspertka
    Postów: 250 514

    Wysłany: 5 października 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziś jade po łóżeczko, wypatrzyłam na olx za małe pieniądze. Kobitka twierdzi, że materac też w super stanie, zobacze, w razie czego kupie nowy. Zależało mi, żeby właśnie jeden bok był całkiem odkręcany (bez uszczerbku na stabilności), żebym mogła dostawić je do naszego łóżka. Są łóżeczka typowo dostawne ale one są malutkie, starczają tak max do 7 mies, a to jest normalnych wymiarów no i drewniane więc w razie czego mogę sobie przemalować
    https://www.olx.pl/oferta/lozeczko-dzieciece-drewniane-z-materacem-gratisy-CID88-IDp9jnd.html

    Jagna <3 24.01.2018
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 5 października 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szmaragdowa, ja gdzieś czytałam, że materacyk powinno się mieć całkowicie nowy dla każdego dziecka, bo jednak każdy się delikatnie odkształca pod wpływem leżenia i to nie wpływa za dobrze na kolejne dziecko, jedno późniejszą postawę itp.
    To tak jak z butami - zawsze nowe, bo mała stopka się kształtuje dopiero i nie może mieć bucików noszonych przez inne dziecko.
    http://www.mjakmama24.pl/rodzice/dom-prawo-finanse/lozeczko-dla-dziecka-jak-wybrac-materac-dla-niemowlaka,569_931.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 13:10

    Szmaragdowa lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • kate88:) Autorytet
    Postów: 713 977

    Wysłany: 5 października 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Ali kciuki za wizytę ;) ps. Tez czekam na paczkę z szykowna mama ;)

    Mama-Ali lubi tę wiadomość

    19.01.2018 nasz skarb Natalka <3 3230g 54cm <3
    l22n8u69xb9092j8.png
    Aniołeczek 5.12.16 (*)
‹‹ 712 713 714 715 716 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ