X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe Mamusie 2017
Odpowiedz

Sierpniowe Mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • Młoda przyszła mama Koleżanka
    Postów: 57 48

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o dziwo śpię w nocy dobrze, chociaż zasypiam z wiatrakiem w sypialni. Właśnie jakoś wgl sie nie stresuje, mimo, że termin tuż tuż. Nie wiem czy to dobrze, że jestem taka spokojna :P

    Kornelia 13. 08.2017 <3
    hchypc0zgnaf1syx.png
  • Młoda przyszła mama Koleżanka
    Postów: 57 48

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na wizycie u lekarza i narazie nic sie nie dzieje :-\ ale lekarz zaniepokoił się moimi obrzękami, w dwa tygodnie przytyłam 6 kg i wyglądam jak beczka, cała opuchnięta, nie moge nawet zgiąć dłoni w pięść, kazał kontrolować ciśnienie i przepisał mi jakies tabletki na obniżenie ciśnienia jakby bylo powyżej 150/95. Coś czuje że urodzę jako ostatnia tutaj :(

    Kornelia 13. 08.2017 <3
    hchypc0zgnaf1syx.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula mi tez sie ciezko w nocy spi ja wiem ze prez stresik bo sny mam tez porodowe u mnie dziala duzo psychika aby wytrzymac do przyszlego czwartku, a najwikeszy problem jestbz zasnieciem pozniej jakos leci mimo ze sie budze kilka razy w nocy

    fb9ff5a806.png
  • MMadziula Autorytet
    Postów: 962 745

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda przyszła mama wrote:
    Byłam wczoraj na wizycie u lekarza i narazie nic sie nie dzieje :-\ ale lekarz zaniepokoił się moimi obrzękami, w dwa tygodnie przytyłam 6 kg i wyglądam jak beczka, cała opuchnięta, nie moge nawet zgiąć dłoni w pięść, kazał kontrolować ciśnienie i przepisał mi jakies tabletki na obniżenie ciśnienia jakby bylo powyżej 150/95. Coś czuje że urodzę jako ostatnia tutaj :(
    Ja też puchnę ale nie aż w takim stopniu , daj znać czy tabletki coś daja . Ja mam problem z dłońmi , prawym nadgarstkiem i nogami . Narazie lekarz kazał kontrolować gdyby coś niepokojącego się działo mam się zgłosić

    3BDap2.png
    04.01 - serduszko <3
    Synek Bartuś <3
    oar8dqk3g1y2zosd.png
    19 tc - 260 g
    20 tc - 346 g
    27 tc - 1045 g
    31 tc - 1758 g
    34 tc - 2508 g
    37 tc - 2850 g
    39 tc - 3650 g
  • dagaak Koleżanka
    Postów: 58 44

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez puchne.. tzn tylko stopy i jak wstaje rano to dłonie mam lekko opuchnięte, a tak to spoko. Ja zasypiam dobrze chociaz stresu juz mam co nie miara! We wtorek mam przyjęcie do szpitala i w środę cesarkę takze to juz lada dzien! Strasznie sie boje, ale mam nadzieje ze będzie wszystko ok takze rozumiem wszystkie Was dziewczyny które maja juz ustalone terminy przyjec do szpitala :)

    8599s65gda6rso0c.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja cale szczescie nie puchne nie wiem od czego to zalezy. a i zauwazylam ze dzisiaj na wadze ze schudlam prawie kilogram od zeszlego tygodnia . fakt jem lekko przy diecie watrobowej ale myslalaj ze nie chudne i brzuch mi sie jakby zmniejszyl

    fb9ff5a806.png
  • moniadi Ekspertka
    Postów: 222 202

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie ma większych problemów ze spaniem :) chyba, że mam bóle okresowe albo skurcze, to się nakrecam i zasnąć nie mogę :D no i oczywiście stres jest ogromny, ale chyba bardziej w ciągu dnia...
    Odpukać, ale na razie też nie puchnę. Trochę palce u rąk tak, że trudniej się je zgina, ale można normalnie funkcjonować :)

    zrz6p07wwctuqa9g.png
  • Asiula87 Koleżanka
    Postów: 57 32

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi troszkę nogi puchną przy tych upałach, ale to tak wieczorem.
    Może faktycznie stres mnie w nocy dopada. W ciągu dnia to nie mam czasu o tym myśleć przy moim trzylatku, tym bardziej teraz, jak jest chory.

    f2wlj44jo2vy18pr.png

    zrz6x1hpybeag722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie lekarz nigdy nie informował o stanie szyjki. Na ostatniej wizycie,która była 1,5 tygodnia temu powiedział tylko że miękka. Zawsze sprawdzał paluchami...

    Mi puchnie leciutko prawa stopa przy kostce. Tragedii nie ma :)
    Ze spaniem też nie mam problemów. Wstaje tylko na siku, bo przy twardnieniu brzucha czuję niezłe parcie na pęcherz i muszę lecieć do kibelka :)

    Dziewczyny, lekarz kazał mi się zgłosić do szpitala w dniu terminu, ale mi się zdaje że to bez sensu tak od razu lecieć. Chyba zadzwonię do szpitala i się zapytam. Na ktg trzeba mieć skierowanie, czy robią bez problemu?

  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie mi nigdy nie sprawdzal paluchami dlatego zastanawialam sie skad wie czy jest rozwarcie czy nie, chyba nie wie:P

    fb9ff5a806.png
  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lila2017 wrote:
    no własnie mi nigdy nie sprawdzal paluchami dlatego zastanawialam sie skad wie czy jest rozwarcie czy nie, chyba nie wie:P
    Lila wczoraj pisałaś, że siadasz na samolocie (fotelu) wiec skoro siadasz na nim na wizycie to musi Cie tam paluchai badać? I wtedy widzi czy jest rozwarcie czy nie.

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie u mojego lekarza na samolocie sie robi usg przrz brzuch w pozycji polsiedzacej , nie ma kozetki. i paluchami mnie tam nie bada

    fb9ff5a806.png
  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo to dziwne jeszcze się z tym nie spotkałam :) zazwyczaj wszędzie jest i kozetka :)

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem , ale to nawet jest wygodnijesze, bo do badania usg przez brzuch opuszcza tylko oparcie fotelu i pozniej podnosi automatycznie, nie trzeba sie samemu wysilac zeby sie podniesc, a juz z takim brzuchem wiemy ze ciezko czasami sie podnosic hehe

    fb9ff5a806.png
  • moniadi Ekspertka
    Postów: 222 202

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget, miękka szyjka to już początek do jej skracania i rozwierania :) od tego się zaczyna :) a z tym zgłoszeniem się do szpitala to dziwne. Może chcą wywołać poród jak już będzie po? Ale zawsze lepiej jak akcja sama się zacznie, więc nie kapuje. Na temat ktg nie wiem, nigdy nie miałam. Ale wydaje mi się, że potrzebne jest skierowanie, chyba, że coś się dzieje, słabsze ruchy albo cuś, to wtedy raczej robią bez skierowania. Ale w niektórych szpitalach wiąże się to z przyjęciem na oddział.

    Lila, dziwne, że lekarz na tym etapie nie bada szyjki. Może poproś go o to następnym razem?

    zrz6p07wwctuqa9g.png
  • Asiula87 Koleżanka
    Postów: 57 32

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewe_a85, mnie nie dziwi brak kozetki, bo kiedyś się już spotkałam z usg na koźle, ale co to za ginekolog co "tam" nie zagląda.

    ewe_a85 lubi tę wiadomość

    f2wlj44jo2vy18pr.png

    zrz6x1hpybeag722.png
  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula87 wrote:
    ewe_a85, mnie nie dziwi brak kozetki, bo kiedyś się już spotkałam z usg na koźle, ale co to za ginekolog co "tam" nie zagląda.
    Ja odwiedziłam w ciagu paru lat kilka gabinetów i zawsze była kozetka hyh
    Masz rację dziwne aby przez całą ciąże ginekolog ani razu nie zbadał paluchami tym bardziej przy końcówce ciąży :/
    Mój mi nie odpuścił na żadnej wizycie :)

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    raz jak wyladowallam w szptalu z bolem brzucha w 25 chyba tygodniu to inny lekarz zbadal mnie wlasnie tam recznie i to boalalo i powiedzial jaka szyjka, a jak powiedzialam pozniej na wizycie u tym lekarzowi to powiedzial ze tak sie nie bada juz bo mozna naruszyc i ze on tylko bada szyjke przez usg, takze taka szkola u niego... u mnie lekarz nie pracuje w szpitalu

    fb9ff5a806.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to u was wklada palce i mowi ile szyjka ma i czy jest rozwarcie? na dlugosc palca stwierdza?

    fb9ff5a806.png
  • MMadziula Autorytet
    Postów: 962 745

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogę powiedzieć, że badał ale nie na tej wizycie w środę teraz, tylko wcześniej. W sumie przez całą ciążę może ze 3 razy sprawdzał ;)
    U mnie spania ni ma ... jest tańcowanie :-D mały chyba jakieś zajęcia taneczne w brzuchu sobie zorganizował;)

    3BDap2.png
    04.01 - serduszko <3
    Synek Bartuś <3
    oar8dqk3g1y2zosd.png
    19 tc - 260 g
    20 tc - 346 g
    27 tc - 1045 g
    31 tc - 1758 g
    34 tc - 2508 g
    37 tc - 2850 g
    39 tc - 3650 g
‹‹ 824 825 826 827 828 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ