X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszamy na wątek wszystkie przyszłe mamy które są w dwupaku i wielopaku :) Takie szczęście często sie nie zdarza!

    Saori, Kredowa, rodzynka66, AllishiiA, w_oczekiwaniu_na_cud lubią tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Saori Przyjaciółka
    Postów: 112 175

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.:) Możliwe, że i ja będę w dwupaku. Dowiem się w poniedziałek. Na ostatniej wizycie w 5t+4d były dwa pęcherzyki 6mm i 9mm.

    Kredowa lubi tę wiadomość

    Ciąża bliźniacza dwujajowa. 30.01 - <3 <3 serduszka
    wPUap1.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saori o to cudownie :)
    A masz juz dzieci czy to będą pierwsze maluchy?
    Jeśli o mnie chodzi to bedzie mój macierzyński debiut!

    Napisz coś o sobie, skąd jesteś, czy długo się starałaś?

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Saori Przyjaciółka
    Postów: 112 175

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoNaKo wrote:
    Saori o to cudownie :)
    A masz juz dzieci czy to będą pierwsze maluchy?
    Jeśli o mnie chodzi to bedzie mój macierzyński debiut!

    Napisz coś o sobie, skąd jesteś, czy długo się starałaś?
    Na początek gratuluję bliźniaków :)

    Ja też nie mam jeszcze dzieci. To dla nas niespodzianka ;) Ale oboje się baaardzo cieszymy, że tak wyszło.
    Mam 22 lat i jestem z Ełku, a pochodzę z samej północy z ok.Suwałk :)

    Ja jeszcze w tą ciążę nie mogę uwierzyć a co dopiero w podwójne szczęście.

    malutka199922, Angel1982 lubią tę wiadomość

    Ciąża bliźniacza dwujajowa. 30.01 - <3 <3 serduszka
    wPUap1.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saori, to tak samo jak ja- też jszcze nie dowierzam :) Tym bardziej że u mnie objawów praktycznie brak. No może ostatnio czuje dyskomfort żołądka ale to może byc od ilości przyjmowanych leków.

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Kredowa Ekspertka
    Postów: 245 279

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahah w końcu jest dla nas wątek :)))) witam się i wszystkie mamusie w dwupaku :))))

    15.12 transfer 2 3 dniowe 8B
    11.01.2017 DWA PĘCHERZYKI CIĄŻOWE, DWA ZARODKI DWA PIĘKNIE BIJĄCE SERDUSZKA !!!!
    f2w39n73qzeihut4.png
  • Kredowa Ekspertka
    Postów: 245 279

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saori witaj :) i trzymam kciuki zeby w tych pęcherzykach rozwinęły sie piękne zarodeczki !!
    Monako wizyta w czwartek czyli jutro będziesz wariować :)) jak ja dzisiaj
    A ja dzis usnę spokojnie - patrzę cały czas na to zdjecie z dzis i nie mogę oka nacieszyć :)))
    Wiesz czego zapomniałam powiedzieć dr ?? O tej krwi w stolcu :( ale to powiem za tydzień u mojego gina :)

    Saori lubi tę wiadomość

    15.12 transfer 2 3 dniowe 8B
    11.01.2017 DWA PĘCHERZYKI CIĄŻOWE, DWA ZARODKI DWA PIĘKNIE BIJĄCE SERDUSZKA !!!!
    f2w39n73qzeihut4.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredowa u mnie wizya w piatek wiec jutro jeszcze względny spokój :)
    Uwielbiam to uczucie zaraz po wizycie kiedy dr mówi że wszystko jest w porządku tak więc zazdroszczę Ci dzisiejszj euforii i spokoju :)
    A ta krew w stolcu jeszcze sie pojawia?
    Bo jeśli było ale mineło to chyba nie trzeba sie martwić choc na pewno dr warto wspomnieć.
    Kredowa a przypomnij mi skąd jesteś?
    Mam też pytanie do ....Twojego męża :) Chodzi mi o to że ostatnio w lipcu jak miałam skaling to zrobił mi sie stan zapalny dziąsła i musiałam stosować Eludril do płukania. Pytanie czy taki stan zapalny nie bedzie groźny w ciąży jeśli wybiorę się w 2 trymestrze na skaling i znów by mi się zrobił?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2017, 18:59

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Kredowa Ekspertka
    Postów: 245 279

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to stresówka bedzie w czwartek :)
    3 razy miałam akcje z krwią w stolcu - zawsze jak miałam zaparcia. Rozmawiałam z kilkoma ciężarówkami które też miały takie akcje - to na pewno związane z zaparciami i problemem z wypróżnieniem i wrażliwa śluzówką / ale juz mi sie to nie pojawiło.
    Ja jestem z Gdańska :)
    Męża zapytam jak tylko wróci z gabinetu i dam Ci znać

    15.12 transfer 2 3 dniowe 8B
    11.01.2017 DWA PĘCHERZYKI CIĄŻOWE, DWA ZARODKI DWA PIĘKNIE BIJĄCE SERDUSZKA !!!!
    f2w39n73qzeihut4.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z tymi zaparciami to też miałam problem. Ale ja przy krwiaku muszę bardzo uważać na zaparcia. Zauważyłam że pomaga mi regularne jedzenie jabłek i picie soku z wyciskanych pomarańczy :)
    Będę wdzięczna za info od męża.
    A co do trójmiasta mieszkałam tam 3 lata ( w Gdyni) i mam wielki sentyment :)

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Kredowa Ekspertka
    Postów: 245 279

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monako mężuś mówi że teoretycznie nie jest to dobre jakby się zrobił stan zapalny nawet w 2 trymestrze - bo to wiadomo bakterie. Ale wystarczy że powiesz dr że już miałaś taką sytuację i jak zachowa odpowiednie środki bezpieczeństwa i bedzie delikatny to nie powinno Ci sie nic zrobić - dużo zależy od precyzji lekarza / higienistki
    Powiesz ze jesteś w ciąży to powinien o Ciebie zadbać.

    15.12 transfer 2 3 dniowe 8B
    11.01.2017 DWA PĘCHERZYKI CIĄŻOWE, DWA ZARODKI DWA PIĘKNIE BIJĄCE SERDUSZKA !!!!
    f2w39n73qzeihut4.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem!
    Kredowa mistrzowska fota z usg:) w ktorym Ty teraz jestes tc? Gdzie suwaczek?
    Saori czekam na dobre wiesci ze sa oba serduszka:)
    Dziewczyny a gdzie prowadzicie ciaze? Pewnie pisalyscie i mi umknelo..
    Ja nie chcialam w klinice bo musialabym placic za wizyty a lekarz ktory prowadzi ciaze jest dobrym specjalista, ale w szpitalu ktory ma tylko II stopien referencyjnosci. Moj gin z kliniki doradzil mi zebym zapisala sie do przychodni przyszpitalnej ale wlasnie dobrego szpitala. Takze jestem zapisana i bede miec 6.02 wizyte na patologii, bo ciaze mnoga prowadzi sie wlasnie na patologi. Mam jeszcze bardzo dobre ubezpieczenie prywatne z pracy i wybralam sobie lekarza ktory pracuje wlasnie w tym szpitalu. Chcialam prywatnie bo mam wszystkie badania za darmo, bez czekania dlugo na wizyty itd..i teraz mam rozkminke..czy mowic lekarzowi prywatnemu ze chodze tez na nfz do szpitala? Nie wiem czy to normalne i czy nie pomysli ze wykorzystuje szpital i powinnam komus zwolnic miejsce kogo nie stac na prowadzenie ciazy prywatnie..kurcze nie znam sie, a nie chce na pierwszej wizycie zraxic do siebie lekarza;)

    Saori lubi tę wiadomość

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreowa podziękuj mężowi. Trochę się właśnie tego obawiam ale porozmawiam ze stomatologiem i powiem żeby był bardzo ostrożny :)

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Kredowa Ekspertka
    Postów: 245 279

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Witaj Bizona :)) w końcu jesteś
    Suwaczki muszę ogarnąć dopiero - na komp bo na kom to wiecie jak jest :)
    Ja dziś zaczynam 1 dzien 8tc

    Ja chodzę prywatnie - do mojego gina od lat. On jest mega dobry w prowadzeniu ciąży a co ważniejsze ma chyba najlepszy sprzęt w województwie. Usg przeprowadza bardzo długo jest mega dokładny i wiele rzeczy juz wykrył przedwcześnie. Niestety jest też mega drogi - 320 zł wizyta usg
    Ale dodatkowo chodzę do kliniki do innej ginki podglądać maluchy - bo mój prowadzący wyznacza mi za długie wizyty - teraz prawie miesiąc :( w klinice ( to nie ta sama co robiłam w niej IVF - tylko nasza lokalna w Gdańsku ) jej przedstawiłam sprawę jasno - ze ciąża z IVF z innej kliniki w Białymstoku - ze mam juz prowadzącego ale potrzebuje czasem przyjść podejrzeć skonsultować - nie miała nic przeciwko. Płace wymagam. Wizyta 120 zł wiec luz z usg
    Ja sie do przychodni nie zapisuje bo mój prowadzący był tam kiedyś położnikiem i zastępcą ordynatora - i zna tam wszystkich wiec jak jest bliżej porodu on dzwoni i załatwia mi wszystko - łóżko położną lekarza - znajomego :) tak to u mnie wyglada
    A tak jak piszesz Bizona robia wszyscy - od lat tylko właśnie nie wiem czy sie to mowi czy ukrywa

    15.12 transfer 2 3 dniowe 8B
    11.01.2017 DWA PĘCHERZYKI CIĄŻOWE, DWA ZARODKI DWA PIĘKNIE BIJĄCE SERDUSZKA !!!!
    f2w39n73qzeihut4.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to ja mu napomkne. Zobaczymy co on na to..mam prawo nie wiedziec jak prowadzic ciaze bo to moj pierwszy raz i wszystko jest dla mnie nowe;)
    Fajnie bo we 3 jestesmy na tym samym etapie;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Bizona :)
    Ja jestem z Poznania i tu jest szpital na Polnej który ma III stopień referencyjnośći. Maja też klinikę gdzie podchodziłam do in vitro. A mój lekarz pracuje i na oddziale i w klinice i w prywatnym gabinecie. Tak więc chodzę do niego prywatnie ale o nic sie nie martwię. Wizyty 200 zł ale nie żałuję, zapisuję mnie na wizyty wtedy kiedy mi pasuje czyli na moje życzenie często dla "zdrowia psychicznego" Recepty na clexane tez mi pisze z refundacją.
    Ważne żeby szpital miał oddział neonatologiczny.
    Wybór lekarza jest bardzo ważny a jeśli Ty chcesz chodzić do dwóch to ja temu prywatnemu bym powiedziała że mam jeszcze wizyty w ramach NFZ chociażby ze względu na badania refundowane. Lekarze różnie reagują, jeden to zrozumie a inny niekoniecznie ;/ Z drugiej strony- czy musisz mówić? Na innym wątku jest dziewczyna która ma dwie różne karty ciąży bo też chodzi do dwóch. I jeden nie wiem o drugim.
    Nie myśl że wykorzystujesz szpital bo masz prawo skorzystać z państwowej opieki. Nie ważne czy stać Cię na prywatnego lekarza czy nie :)

    Kasiek94 lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na badaniach na nfz nue zalezy bo wszystkie mam w pakiecie..no oprocz usg 3/4D i Pappa..zalezy mi poprostu na dobrym szpitalu i chcialam zeby mnie tam "znali" mieli maja karte itp..moglabym nie mowic, ale lekarz z tego samego szpitala ;) dobra..napomkne mu i mam nadzieje dobrze zareaguje. Na dodatek ja nie za bardzo umiem klamac;) dam Wam znac w czwartek jak mi poszlo;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie umiesz kłamać to tym bardziej nie narażaj siebie ani tym bardziej dzieci na dodatkowy stres :) Bedzie dobrze!! Czekamy na Twoje wieści z wizyty w czwartek a ja zdam relacje z piątku :)

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    I ja się melduję:)
    Jestem z Białegostoku, mam 32 lata i to moja pierwsza ciąża. Nie dość, że była zaskoczeniem, bo udało się od razu w pierwszym cyklu to jeszcze w 12 tygodniu na drugim usg pokazały się bliźniaki:)

    Saori, Blondik, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • Kredowa Ekspertka
    Postów: 245 279

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Pat :) i rozgość sie na naszym świeżo założonym wątku :))
    12 tydzień to tez jesteś wcześnie wiec wszystkie jesteśmy na podobnym etapie
    Monako Miałaś nosa że taki wątek sie przyda założyć :)
    Pat ty juz po prenatalnych czy przed ??? :)

    15.12 transfer 2 3 dniowe 8B
    11.01.2017 DWA PĘCHERZYKI CIĄŻOWE, DWA ZARODKI DWA PIĘKNIE BIJĄCE SERDUSZKA !!!!
    f2w39n73qzeihut4.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ