X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 26 maja 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny powiem Wam jak u mnie było z dietą po urodzeniu córki.oczywiście jak to bywa przy pierwszym dziecku byłam mega przewrazliwiona na poczatku,wiec zero jakichkolwiek produktów ciezkostrawnych,buleczki zamiast chleba,zero pieczonego tylko duszone,nie jadłam też pomidorow i ogórków,które uwielbiam,no i zero cytrusów,bo uczulaja,tak jak truskawki.Ale szybko zaczęłam powoli testować i wprowadzalam nowe produkty do diety i moja córka wszystko tolerowala.ogólnie to uważam,ze wszystko zależy od dzieciaczkow i ich brzuszkow.często dzieci są na coś uczulone od małego i wtedy też jest problem.także uważam że każda sama dojdzie do tego co może jeść a czego nie.A nawet mimo restrykcyjnej diety i tak żadna z nas nie uniknie sytuacji,ze maluszka będzie bolał brzuszek.będziemy się tym martwić,jak urodzimy☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 17:47

    3i498u69fq9q84na.png
  • jolka15 Ekspertka
    Postów: 178 108

    Wysłany: 26 maja 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monako dziękuję za podzielenie sie wskazowkami od poloznej :) gratuluję udanej wizyty super ze wszystko ok z dzieciakami i wspaniale ze dostalas zielone swiatlo na wyjscie!!! Koniecznie to wykorzystaj, na pewno poprawi to atwoje samopoczucie :)

    MoNaKo lubi tę wiadomość

    j.34bwdqk3op08o95j.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 26 maja 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dieta bez truskawek w sezonie truskawkowym??!! No nie dam rady - już na nie czekam z niecierpliwością ;) mogę zrobić ustepstwo i porządnie je myć, bo do tej pory uważałam, że niemyte najlepsze :)
    A tak poważnie to widzę po koleżankach, że większość je w zasadzie normalnie jak karmią, ograniczają na pewno wzdymające, ale to tez ze względu na siebie i obserwują czy coś nie szkodzi. I raczej wszystko przechodzi gładko. Mam też takie co przez pół roku jechały na pulpetach gotowanych z indyka...
    Uważam, że wszystko jest dla ludzi, ale bardzo ważny jest zdrowy rozsądek. I na pewno dieta, której bazą jest pizza + cola nie będzie dobra ani dla mamy ani dla malucha, ale z drugiej strony raz na jakiś czas mały grzeszek żywieniowy powinien być wybaczony :)

    a5707df13e.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 26 maja 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a takie poduszki dla dzieci w kształcie motylka to od kiedy są potrezbne i czy wogóle?
    Czy do fotelików samochodowych potrzebne jest cś po dupkę albo główkę?

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • bulkaasia Autorytet
    Postów: 1019 1431

    Wysłany: 26 maja 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :D
    Cioteczki kochane, witają Was na świecie moje księżniczki!!!
    Dostałam najpiękniejszy prezent na Dzień Matki!!!
    O 10:45 urodziła się Klara 1570g <3 a o 10:46 Roma 1950g <3.
    Klarcia oddycha samodzielnie natomiast Romcia jest podłączona do tlenu, ma problemy z ciśnieniem krwi i oddychaniem. Obie stabilne :D


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4498811f9dc7.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/af5c24fd0c23.jpg

    pirelka, Bella93, MoNaKo, gabi 7, Anuśka, Pat85, joaska1985, czarnulka24, AllishiiA, Nefe, Tosia80, Karo-Linka, bizona lubią tę wiadomość

    J5KMp1.png
    wlknlir.png

    neh5snh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoNaKo wrote:
    Dziewczyny a takie poduszki dla dzieci w kształcie motylka to od kiedy są potrezbne i czy wogóle?
    Czy do fotelików samochodowych potrzebne jest cś po dupkę albo główkę?
    Ja nie kupowałam w ogóle motylków.
    A do foteliki miałam z wkładką dla noworodka, ale i tak dzieci fatalnie w nich siedziały :/ jakoś mnie nie przekonuja takie foteliki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkasia gratulacje, cudne księżniczki :)

    bulkaasia lubi tę wiadomość

  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkasia, gratuluję!!! Cudne dziewczynki!!!
    I najpiękniejszy prezent na dzień matki :)
    A w tym wszystkim najważniejsze że córcie stabilne!!!
    Normalnie napatrzeć się nie mogę :)
    Napisz nam w wolnej chwili jak Ty się czujesz?
    :*

    bulkaasia lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkaasia prezent rzeczywiście najpiekniejszy☺gratuluję i trzymam kciuki,żebyście jak najszybciej w komplecie wróciły do domu.dziewczynki urocze☺

    bulkaasia lubi tę wiadomość

    3i498u69fq9q84na.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkaasia piękne księżniczki <3 Dużo zdrówka i siły dla Was :) Szybko wracajcie do domku :)
    Ale w takim wypadku już KP odpada, prawda?

    Ja nie miałam żadnych wkładek dla noworodków ani żadnych motylków. Jakoś nie czułam potrzeby kupowania takich gadżetów.

    Co do diety to warto unikać cebuli i czosnku w potrawach bo zapach i smak mleka się zmienia i ssak się buntuje i nie ssie :D

    bulkaasia lubi tę wiadomość

  • bulkaasia Autorytet
    Postów: 1019 1431

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samopoczucie już lepsze. Po cc wymiotowalam dwa razy, były zawroty głowy ale rana nie boli. Zasługa leków przeciwbólowych.
    Udało mi się wycisnąć 2 ml mleka/siary. Podadzą dziewczynkom przez sondę. Mam pobudzić laktacje by było czym karmić moje panny.
    Na chwilę obecną Klara oddycha samodzielnie a Roma z maszyną. Obie są na etapie naświetlania.

    Pat85 lubi tę wiadomość

    J5KMp1.png
    wlknlir.png

    neh5snh.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 27 maja 2017, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkaasia gratuluję pięknych coreczek i wszystkiego najlepszego z okazji dnia mamy :) mam nadzieję, że niedługo Roma też będzie samodzielna, obie ładnie urosna i szybko pojdziecie razem do domu.

    bulkaasia lubi tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • megilejn Koleżanka
    Postów: 43 2

    Wysłany: 27 maja 2017, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po czym poznac czy skraca sie szyjka? Wizyta w srode ostatnio byla dwa tyg wstecz w srode tzn 10 dni temu czy 9 i bylo ok wiec doktor sprawdzi ale mozna samemu to poznac? I czy wy duzo lezalyscie badz lezycie teraz w ciazy? Bierzecie cos na podtrzymanie mi doktor kazal zaprzestac juz progesteron i od poczatku tego tyg nie zazywam. Prosze o wasza pomoc jak to u was jest? Powinnam wiecej lezec? Pracuje biurowo od 9-5 praca siedzaca. W domu staram sie robic to co konieczne czyli oboad pranie jakies lekkue sprzatanie.

    czekamy na corcie i synka

    fbe4e53146.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 27 maja 2017, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megilejn, każda z nas przechodzi tu ciąże zupełnie ineczaj wiec trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ja leżę cała ciąże, No teraz mogę nieco więcej ruszać się po domu i maks 15 minutowy spacer. Do tego biorę sporo leków. Ale są dziewczyny które są aktywne i żadnych leków nie biorą.
    Podstawowe pytanie, czy masz zaufanie do swojego lekarza i czy specjalizuje się w prowadzeniu ciąż mnogich? Jeśli tak to znaczy ze jesteś w dobrych rękach i musisz mu zaufać.
    Skoro odstawił Ci progesteron to znaczy ze jesteś szczęściara i nie musisz go brać.
    Co do szyjki- sama nie wyczujesz czy się skraca, trzeba robić usg i paplpacyjnie lekarz powinien sprawdzać czy jest twarda czy miękka. Ja na szyjce mam założony pessar.

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • joaska1985 Ekspertka
    Postów: 223 350

    Wysłany: 27 maja 2017, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkaasia gratulacje :)
    Śliczne dziewczyny :)

    bulkaasia lubi tę wiadomość

    Moje dwa szczescia <3 <3 Nina i Nela
  • agula1983 Autorytet
    Postów: 289 430

    Wysłany: 27 maja 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkaasia gratuluję ślicznych córeczek :-)
    Życzę dużo zdrówka dla Was :-)

    bulkaasia lubi tę wiadomość

    syy28iik833b36lq.png
  • agula1983 Autorytet
    Postów: 289 430

    Wysłany: 27 maja 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megilejn tak jak pisze Monako sama nie wybadasz skracającej się szyjki i każda z nas będzie miała inaczej: jednej nie będzie się skracać nawet do 36tc innej w ciągu miesiąca się skróci na tyle że będzie musiała leżeć itp, każda z nas będzie miała też inne objawy albo nawet ich brak.
    Mój lekarz nie odstawił mi luteiny bo woli dmuchać na zimne i ostatnio na wizycie mi zapowiedział że będę już ją brać do końca, do tego pomimo że moja szyjka ma jeszcze ok 4cm, jest twarda i pozamykana to mam często polegiwać i się nie przemęczać. Na zwolnienie wysyłał mnie już od 3 miesiąca bo też mam pracę biurową siedzącą i uważał że przy ciąży bliźniaczej tak długie siedzenie nie wpływa dobrze na kręgosłup i właśnie szyjkę szczególnie przy coraz wyższej ciąży.

    Monako jak byłaś w szpitalu to jak ci wychodziło ktg?
    Dziewczynki były grzeczne podczas zapisu?
    Jak mnie tylko podpinali to moje maluszki tak się buntowały że musieliśmy powtarzać zapis, ciągle się wierciły, kopały i często uciekały - położne co chwilę do mnie zaglądały i poprawiały, ale to było na chwilę.
    Skurcze na spokojnie pisały mi się na 0-3%, ale jak się kręciły to nawet 15-20%, ale położne mówiły że jest ok bo jak się ruszają to pobudzają macicę.

    syy28iik833b36lq.png
  • AllishiiA Autorytet
    Postów: 263 335

    Wysłany: 27 maja 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkasia wielkie gratulacje ;) sliczne sa ;) zycze szybkiego powrotu do domu;)

    Megilejn dokladnie tak jak dziewczyny pisza, kazda z nas jest inna, trzeba zaufac lekarzowi on wie co robi;) oczywiscie mowie o dobrym i zaufanym lekarzu;)

    Mi raczej nic sie z szyjka nie robi powiedzial, ze nie jest najdluzsza, ale trzyma to jego slowa,a dokladniej nie wnikalam, bo w tedy jeszcze nie wiedzialam, ze ta szyjka taka wazna;) Kazal tylko prowadzic oszczedzajacy tryb zycia;)

    bulkaasia lubi tę wiadomość

    5b09j44jyxysjiql.png
    zrz6sg180mhigqmf.png
    bfarxzdvnmgxujgk.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 27 maja 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megilejn jak widzisz co ciąża i co lekarz to inna rada na szyjkę. Ja właśnie mam luteinę brać do samego końca profilaktycznie, natomiast mój lekarz uważa, że najnowsze trendy pokazują, że leżenie (przynajmniej dopóki nic się nie dzieje) w niczym nie pomaga i nie mam zakazu ruchu. Oczywiście mam się ograniczać i nie szaleć, ale leżenie też mi nie służy (tak samo jak długie siedzenie), bo wtedy juz wszystko mnie boli. Jak funkcjonuję normalnie - spacer, małe zakupy, spotkanie z koleżanką w cukierni ;) czy wizyta u rodziców, a nawet do zeszłego tygodnia fitness dla ciężarówek to jestem w dużo lepszej formie.

    A ja dzisiaj wybieram się na wesele, a jutro na komunię. Więc ciężki weekend przede mną ;) Pewnie skończy się na maks 2 godzinach i wrócę do domku, ale zawsze to jakaś rozrywka.
    A i dostałam wino bezalkoholowe - będę testować z mają karmiącą szwagierką :) nawet nie wiedziałam, że takie cuda są :)

    I życzę Wam wszystkim udanego i spokojnego weekendu :)

    Anuśka lubi tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • jolka15 Ekspertka
    Postów: 178 108

    Wysłany: 27 maja 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkasia gratulacje ogromne i duzo zdrowka dla Was dziewczyny, szybkiego powrotu do domku :) !!!
    Megilajn ja powtorrze za dziewczynami u kazdej z nas jest inaczej :) u mnie szyjka ok i nie biore nic nawet profilaktycznie, funkcjonuje dosc aktywnie i jest ok. Wszystko wiec zalezy i od Twojego organizmu jak sobie bedzie radzic i od lekarza jak bedzie chcial prowadzic ciaze :)

    Pat zawsze dobre 2h tu 2h tam, jedno ciastko jedno tam :D same plusy, zapowiada sie udany weekend i takiego wam wszystkim zycze!

    bulkaasia lubi tę wiadomość

    j.34bwdqk3op08o95j.png
‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ