X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2017
Odpowiedz

Październikowe mamy 2017

Oceń ten wątek:
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 27 maja 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A orientujecie się może ile kosztuje prywatna położna?

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 27 maja 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    Wydaje mi się, że stawiająca się macica to nie powód do śmiechu.
    Czy ja w ktoryms momencie sie zasmialam ? Jesli tak to prosze mi wskazac gdzie ?
    Po prostu sie zapytalam odnosnie rozwarcia czy na to samo nie lezy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2017, 18:19

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 27 maja 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśka19 wrote:
    3 :-D
    ufff a myslalam ze cos z moim brzuchem nie tak :D

    6sutskjolve431gm.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 27 maja 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    A orientujecie się może ile kosztuje prywatna położna?
    chodzi Ci o taka przy porodzie czy po? u nas w szpitalu chyba nie ma opcji prywatnej podczas porodum dowiem sie jak zapisze sie do szkoly rodzenia w koncu. ale jakos mi sie nie spieszy :P

    6sutskjolve431gm.png
  • KasiaHaBe Ekspertka
    Postów: 208 187

    Wysłany: 27 maja 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że położna na wyłączność to koszt 500-2000 zł w zależności od miasta. A niektóre szpitale maja ograniczenie 1 osoby towarzyszącej czyli albo ojciec dziecka albo wykupiona położna :/

    h84f9vvjsvbexmo0.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 27 maja 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melduję się po grillu na działce i po pierwszym opuchnieciu kostek! masakra takie dwa baloniki mi się zrobily :-/ teraz leżę z nogami w górze...

    age.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 27 maja 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też dziś pyszne jedzonko z grilla :) uwielbiam grillowanie a to pierwszy rok w naszym domu z ogródkiem. Przyjaciele wpadli na godzinkę :) żyć nie umierać:) nawet zgaga tak nie męczy :).

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • KarolaFasola Autorytet
    Postów: 572 290

    Wysłany: 27 maja 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    A na co lezysz w szpitalu jesli mozna wiedziec bo nie czytalam poprzednich watkow. Ja tez obecnie leze na "twarda macice " xd

    Skrocila mi sie szyjka :(
    Ale mam nadzieje ze lezenie i luteina pomagaja.
    Czasami tez robi mi sie taki twardy brzuch ale tak do 4 razy dziennie i to trwa kilka sekund.

    16udgov3pp3xggo2.png
    Marcysia i Julek <3 <3 22.08.2017.-1780g 43cm, 1550g 42cm


    26tyg+0dni ok. 780g 770g
    27tyg+4dni ok. 950g 970g
    29tyg+5dni ok.1100g
    31tyg+6dni ok.1300g(ch) 1500g(d)





    10.10.2014. Aniołek 11 tc [*]
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 27 maja 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Czy ja w ktoryms momencie sie zasmialam ? Jesli tak to prosze mi wskazac gdzie ?
    Po prostu sie zapytalam odnosnie rozwarcia czy na to samo nie lezy

    Emotka taka była. Jeśli nie taki był przekaz to przepraszam, źle odebrałam.

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 27 maja 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    chodzi Ci o taka przy porodzie czy po? u nas w szpitalu chyba nie ma opcji prywatnej podczas porodum dowiem sie jak zapisze sie do szkoly rodzenia w koncu. ale jakos mi sie nie spieszy :P

    Przy porodzie. Chciałabym mieć swoją położną, taką z którą będę miała kontakt przed porodem i która faktycznie będzie się tylko dzieckiem i mną interesować w czasie porodu. Daj znać jak sie czegoś dowiesz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2017, 20:39

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 27 maja 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaHaBe wrote:
    Ja słyszałam, że położna na wyłączność to koszt 500-2000 zł w zależności od miasta. A niektóre szpitale maja ograniczenie 1 osoby towarzyszącej czyli albo ojciec dziecka albo wykupiona położna :/

    A nie jest tak, że zamiast szpitalnej położnej ma się swoją a mąż inną drogą? Jeśli jednak jest tak jak mówisz to trudno ale wolę żeby Mój był przy mnie.

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 27 maja 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaFasola wrote:
    Skrocila mi sie szyjka :(
    Ale mam nadzieje ze lezenie i luteina pomagaja.
    Czasami tez robi mi sie taki twardy brzuch ale tak do 4 razy dziennie i to trwa kilka sekund.

    Twardy brzuch to skurcze macicy. Jeśli lekarz o tym wie, to jest Okej. Jeśli będą stawały się częstsze i mocniejsze to konieczne od razu informuj lekarza. Ja takie delikatne też miewam, czasem raz dziennie czasem kilka. Trzymam mocno kciuki za Ciebie i maleństwo :*

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 27 maja 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    Twardy brzuch to skurcze macicy. Jeśli lekarz o tym wie, to jest Okej. Jeśli będą stawały się częstsze i mocniejsze to konieczne od razu informuj lekarza. Ja takie delikatne też miewam, czasem raz dziennie czasem kilka. Trzymam mocno kciuki za Ciebie i maleństwo :*
    ja twardu brzuch mam non stop ale to moze wzdecia sama nie wiem. lekarz wie i narazie bez paniki asmag biore szyjka dluga 4.5cm :)
    bardziej ciekawi mnie gdzie moje ruchy dzidzi? tak byn chciala juz poczuc jak kopie...

    6sutskjolve431gm.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 27 maja 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    Przy porodzie. Chciałabym mieć swoją położną, taką z którą będę miała kontakt przed porodem i która faktycznie będzie się tylko dzieckiem i mną interesować w czasie porodu. Daj znać jak sie czegoś dowiesz :)
    wiesz co mam ciotke polozna na noworodkach musze ja dopasc i Ci dam znac ;)

    6sutskjolve431gm.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 27 maja 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    wiesz co mam ciotke polozna na noworodkach musze ja dopasc i Ci dam znac ;)

    Daj znać, będę czekać na info ;)

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 27 maja 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawy artykuł o skutkach nie karmienia piersią u dziecka, o czym się nie mówi a powinno. Polecam :)

    http://karmicielka.pl/index.php/2016/01/29/skutki-niekarmienia-piersia-u-dziecka/

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • mimi87 Autorytet
    Postów: 304 192

    Wysłany: 27 maja 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na zgagę bardzo polecam maalox mi jedynie on pomaga albo lody śmietankowe (tylko same śmietankowe bez niczego ) teraz już mam straszną nawet po wodzie ... z synem pod koniec ciąży spałam na siedząco tak mnie paliło.

    co do twardnienia brzucha to koniecznie zgłaszaj lekarzowi bo ono sprawia że szyjka się skraca. jak będzie dużo skurczów podłączą ci kroplówkę i się wyciszy

    synuś ma już 18 miesięcy a w brzuszku Madziunia <3
    zi13sek22ff6wp77.png
    nasz Bartuś
    ex2bwn156t8mofjo.png
  • patulla Autorytet
    Postów: 2533 2103

    Wysłany: 27 maja 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, nie zawsze twardnieniu brzucha towarzyszy skracanie szyjki. Nie ma co straszyć wszystkich. Prędzej czy później twardnienie brzucha każdej się przytrafi, a szyjka skraca się zwykle dopiero pod koniec ciąży.
    Niemniej jednak zgadzam się, że trzeba to zgłosić lekarzowi.

    dqprj44jb8yg6zfw.png9f7jx1hpfxfexs93.png
    l22ne6ydz3bwmwg9.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 27 maja 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patulla wrote:
    Mimi, nie zawsze twardnieniu brzucha towarzyszy skracanie szyjki. Nie ma co straszyć wszystkich. Prędzej czy później twardnienie brzucha każdej się przytrafi, a szyjka skraca się zwykle dopiero pod koniec ciąży.
    Niemniej jednak zgadzam się, że trzeba to zgłosić lekarzowi.

    Uff... Bo już się zaczęłam stresować. Skurcze zaczęły mi się pojawiać około tygodnia po ostatniej wizycie czyli prawie 3 tygodnie temu i jeszcze nie byłam u lekarza, wizytę mam w środę. Ale w między czasie się dowiedziałam, że skurcze przepowiadające się zdarzają.

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 27 maja 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady co do zgagi. Jutro zaopatruję się w Renni, mleko już leży koło mojego łóżka przygotowane do popijania wieczorową porą. Mam nadzieję, że to pomoże.

    Co do skurczów toooo.. ja nie wiem jak one wyglądają? Jak to jest z tym twardniejącym brzuchem. Mój często wieczorem robi się twardszy.. ale bez przesady. Myślałam, że to normalne. Zgłaszać też lekarzowi? Dopiero byłam na wizycie a następna dopiero za miesiąc 22 czerwca. Pierwszy raz nie będę miała tak długo żadnej wizyty. Nie wiem jak przetrwam. Teraz z różnych przyczyn wypadały co ok. 2-3 tyg.

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
‹‹ 792 793 794 795 796 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ