X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Październikowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 22 marca 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwilka84 wrote:
    Kubusiowi nie poprawiły się wyniki, a niektóre wskaźniki są jeszcze gorsze :-( jutro idę do pediatry, zobaczymy co zdecyduje.

    Chwilka daj znać co zalecił pediatra.

    l54t4dr.png
  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 22 marca 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz po wizycie lekarza w domu. Maly w nocy mial taki kaszel odrywajacy nie wiedzielismy od czego. Lekarz go zbadal i osluchowo maly jest czysty, uszy i gardlo zdrowe. Chyba mu katarek splywal i dlatego kaszlal. Lekarz nie kazal sie martwic i jakby cos sie pogorszylo to dzwonic. Odetchnelam z ulga bo balam sie ze ten kaszel jest gdzies z pluc albo oskrzeli. Znowu matka przewrazliwiona byla.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 22 marca 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwusia dobrze że wszystko ok. Lepiej sprawdzić raz za dużo niż za mało.

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • Chwilka84 Autorytet
    Postów: 965 904

    Wysłany: 22 marca 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy u pediatry, dała inne żelazo i witaminy i w dużo większej dawce, kontrola za 2 tyg i jak nie będzie lepiej to skierowanie do poradni hematologiczna lub gastrologicznej bo może to być jakiś zespół złego wchłania :-( dostaliśmy skierowanie do poradni kardiologicznej bo jakiś szmer wysluchala i dzwonie do poradni przy szpitalu i uwaga, terminy są... na przyszły rok!!!! Umówiłam się gdzie indziej prywatnie i mamy już w piątek, a co by było gdyby nie było nas stać?? No jakąś masakra, żeby z niemowlakiem czekać rok do kardiologia.

    ex2bi09komf7ydjp.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwilka, jeśli szmeru wcześniej nie było, to istnieje szansa, że to szmer związany z anemia i po jej wyleczeniu minie. Tak czy siak sprawdzić trzeba, dobrze, że idziecie do specjalisty. Kardiologow dziecięcych jest mało, a jeszcze mniejsze są kontrakty przyznawane przez NFZ, także stąd takie kosmiczne terminy :( Nie martw się na zapas. Przy dawce, która Kubuś przyjmował, nie można było liczyć na spektakularna poprawę. Teraz, jeśli macie zlecony dobry preparat i w dobrej dawce, to już niedługo powinno być lepiej.

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Chwilka84 Autorytet
    Postów: 965 904

    Wysłany: 22 marca 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie powiem Ci kalika tak szczerze, że nie panikuje, bo wczoraj napisałaś że to dawka profilaktyczna a nie lecznicza i wierzę w to bardzo że za 2 tyg będzie lepiej, musi być.
    Nie wiedziałam, że anemia może powodować szmery ale tak może być jak piszesz, bo wcześniej ich nie było.

    ex2bi09komf7ydjp.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 22 marca 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwilka, to dobrze, że podchodzisz do tego na spokojnie :)

    Dziewczyny, czy któraś z Was już zmieniła wózek na spacerówke? Ja się zastanawiam, bo podczas wczorajszego spaceru stwierdziłam, że Miki mieści się w gondoli już na styk. Mamy spacerówke rozkładana na płasko i zastanawiam się, czy już jej nie wyciągnac.
    Pytanie nr 2 ;) Dojrzałam, żeby kupić Mlodemu kurtkę. Te wiosenne, które macie, to tylko materiał z podszewka, czy raczej ocieplane?

    Chwilka84 lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 22 marca 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwilka to smutne, że w tym kraju trzeba mieć kasę, żeby dostać się do specjalisty. Dobrze, że możecie sobie na to pozwolić. Trzymam kciuki za pomyślne wyniki Kubusia. Na pewno się poprawią. Daj znać po piątkowej wizycie.

    Chwilka84 lubi tę wiadomość

    l54t4dr.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 22 marca 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwilka oby za 2 tygodnie wyniki były lepsze.

    Kalika jak Miki sie nie mieści to ja bym przeszła na spacerówkę. U nas gondola z tych większych a też dużo miejsca juz nie ma ;) Pewnie jeszcze z miesiąc i będziemy zmieniać

    Kurtkę też planuje kupić ale właśnie nie wiem jaką. Raczej będę szukać takiej na jakimś lekkim polarku zeby to nie był sam ortalion

    kalika, Chwilka84 lubią tę wiadomość

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 23 marca 2017, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika, ja też się zastanawiam nad spacerówką. Nasza też rozkłada się na płasko, więc powinna być ok pomimo że Adaś jeszcze nie siada. Myślę, że najdalej za miesiąc się przesiądziemy.

    kalika lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 23 marca 2017, 04:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropos spacerowek, nasza rehabilitantka zwracala uwagę, że dobrze aby spacerówka była mało zabudowana dla dziecka ktore nie umie siadać, tak aby nie miało za co chwytać i nieprawidlowo podciagac się do siadu. My mamy mutsy igo i jest właśnie z tych bardzo mało zabudowanych. Mysle, że jakoś w kwietniu się przesiadziemy

    kalika lubi tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 23 marca 2017, 05:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez obstawiam kwiecien na zmiane wózka na spacerówkę. Mala juz na styk jest...

    Chwilko mam nadzieję że wszystko sie ułoży i wyniki faktycznie po dwóch tygodniach będą znacznie lepsze. Trzeba wierzyć! Co do kardiologa to faktycznie masz prawo być oburzona. Aczkolwiek mam nadzieję też że tak jak kalika pisze szmery miną jak wyniki się poprawią <3

    Sylwusia lepiej sprawdzić niż żałować później :) <3 też jestem matka wariatka w.takich sprawach :)

    Kalika ja kupilam Basi kurteczke dość cienką ale na polarku od środka i rękawy też ma ocieplane. Chodzimy a niej od poczatku marca i jeszcze mi nie zmarzła.

    kalika, Chwilka84 lubią tę wiadomość

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 23 marca 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, a jak ubierasz mała pod kurtkę? Przy kombinezonie mam ten komfort, że ubieram Mikołaja na to, co ma na sobie w domu, czyli np. body i spodenki. Przy kurtce raczej trzeba będzie zmienić taktykę ;)

    Kkkaaarrr, wydaje mi się, że stopień zabudowania naszej spacerówki jest podobny do Twojej (mamy Cybex Priam). Niemniej myślę, że nasze dzieci są na tyle sprytne, że i tak znajdą sposób, żeby się podciągnąć i zobaczyć trochę więcej świata ;)

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Adasia ubieram w bawełniany kombinezon na body i spodenki, i do tego owijam kocykiem. W zimowym kombinezonie było mu już za gorąco, pocił się i złościł. Jak zrobi się jeszcze cieplej, pewnie dalej będę używać tego bawełnianego kombinezonu, tylko już bez kocyka.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam właśnie czwartą chustę... to już uzależnienie :D

    kalika, Blu, NiecierpliwaKarolina, Sylwia91, Chwilka84 lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byliśmy na szczepieniu, mała waży 7400 :)

    Chwilko trzymam kciuki za poprawę wyników!

    u mnie w gondoli jest jeszcze ciut miejsca,choć raczej mam z tych mniejszych. nie mam rozkładanej na płasko, więc optymalne byłoby poczekać aż usiądzie, zobaczymy czy da radę :)

    kupiliśmy krzesełko do karmienia :) za 3 tyg będziemy próbować :)

    kehlana ładnie się wkręciłaś :) do mnie w sobotę przychodzi doradca i mam nadzieję, że mi się spodoba i wbrew opinii męża będziemy chusty używać :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2017, 09:11

    Reni@, Blu, kehlana_miyu, NiecierpliwaKarolina, Jutysia, Sylwia91, Chwilka84 lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 23 marca 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzień rozszerzania diety zaplanowany na przyszłą sobotę. Jestem bardzo ciekawa, co z tego będzie. Wydaje mi się, że Miki powoli dorasta do tego. Wydaje się być mocno zainteresowany jak my jemy, śledzi każdy ruch podczas naszego posiłku, a jeśli przystawiamy mu np. kubek do buzi, to obejmuje wargami jak do picia. Zobaczymy. W każdym razie jestem gotowa mentalnie na płycie marchewka i latające po kuchni jedzenie ;)

    Chwilka84 lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Blu Autorytet
    Postów: 1523 1693

    Wysłany: 23 marca 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie zapomniałam umówić nas na szczepienie :/ no nic podejdziemy w przyszłym tygodniu.

    Do wózka ubieram małego w gruby sweter i przykrywam nóżki kocykiem. Mam kurtkę taką z podpinaną bluzą ale jeszcze trochę za chłodno jest na nią.
    O spacerówce podobnie jak Wy pomyślimy w kwietniu.

    A Leon nadal śpi przez noc na brzuchu :/ nie ważne czy w łóżku, czy w gondoli przez sen się przekręca. No więc ja w zasadzie nie śpię, bo się denerwuję. Mąż mi gada żebym odpuściła, bo L ma dużo siły i w razie czego się podniesie. No właśnie najbardziej przeraża mnie to "w razie czego" :/

    CBx2p2.pnglEw8p2.pngV23dp2.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 23 marca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blu, długo tak nie pociągniesz, musisz odpoczywać w nocy. Skoro tak Cię to stresuje, to może pomysl o monitorze oddechu.

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 23 marca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blu wiem co czujesz bo ja juz druga noc czuwam nad malym. Chociaz malo kaszle to ja i tak sie boje.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
‹‹ 1221 1222 1223 1224 1225 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ