X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 27 maja 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze ... a moj brzuch jak twardy tak twardy :/

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 27 maja 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co lekarze mowia ? Nie przejmuj sie, moze niedlugo po magnezie bedzie lepiej. Ja bylam trudnym przypadkiem, ale dziewczyny co lezaly ze mna, po pewnym czasie czuly sie o wiele lepiej :). Podlega to zazwyczaj wiekszej obserwacji ale nie zawsze oznacza wieksze problemy :)

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 maja 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no u mnie jest okej. Wyszlam dzis ze szpitala. Dostalam nowe zelazo bo anemia mi sie utrzymuje..brzuch chyba mam nadal taki jaki mialam wg mnie twrdy nie jest albo po prostu taki moj ciazowy urok z tym brzuchem . Dostalam luteine zapobiegawcza na szyjke. Szyjka 3,64 wiec chyba jest okej :) dobrze ze dzis wypuscili jestem mega nie wyspana ,a znowu moj naluch chyba dzis leniuchuje sie wgl pokrecic dzis nie chce :p

    A jak tam u was dziewczyny ? Jak sie czujecie ?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 maja 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim ;)

    Chcebardzobycmama, super ze wyszliście ze szpitala, nie ma nic gorszego niż tam leżeć.. No ale jak trzeba to trzeba. Dostałaś leki, to teraz pewnie będzie tylko lepiej ;) co do anemii.. z ostatnich badań krwi tez mi wyszła i biorę żelazo :)

    U nas ogółem cydownie, pogoda piękna, maleństwo jest cały czas bardzo ruchliwe, już nawet ma swoje pory "brojenia" w brzuchu :D w piątek przed wyjazdem wizyta i potem czekamy na usg :)

    A jak wam minął weekend i co u was i waszych maluszków ? ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana dzis byla u mnie polozna I powiedziala ze zeby zelazo sie wchlanialo bardziej to trzeba brac je 3h przed posilkiem i popijac szklanka wody z cytryna.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Diana dzis byla u mnie polozna I powiedziala ze zeby zelazo sie wchlanialo bardziej to trzeba brac je 3h przed posilkiem i popijac szklanka wody z cytryna.

    Ja mam brać rano 30min przed jedzeniem i nie razem z tabletka na tarczyce która tez mam brać 30min przed posiłkiem. 3 godziny przed i woda z cytryna.. to trochę za duże poświęcenie dla mnie bo musiała bym się około 4-5 budzić żeby to brać :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Rose16 Debiutantka
    Postów: 14 7

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się po tygodniowej nieobecności :)
    Co tam u was słychać?

    U nas jest wszystko oki czekamy na wizytę która ma być 13 czerwca i w końcu po raz pierwszy odwiedzi nas 5 czerwca pani położna, szczerze mówiąc nie wiedziałam, że w czasie ciąży położna też przychodzi na wizyty do domu bardzo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało ;)

    8p3o90bv4uwpk2w6.pngthgfyx8dxoujkcq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :) znowu mnie nie było chwilę ale doczytałam.
    chcebycbardzomama - dobrze że Was już wypuścili. Jak się ogólnie czujesz? :) mam nadzieję że sytuacja się unormowała i już brzuszek mięciutki :)
    u nas weekend minął szybko - za szybko ;) siedzieliśmy u moich rodziców :) łyknęłam trochę witaminki D.
    W czwartek mam wizytę, ciekawe jak tam sytuacja wygląda z moją szyjką :D tym bardziej że dziś rano idąc do łazienki mąż zwrócił mi uwagę, że brzuch mam jakby niżej :D i w sumie jak tak spojrzę to faktycznie - i jakoś łatwiej oddychać ;) dziewczyny, czy to oznacza że poród się zbliża? ;)
    sallvie, maniaaa - jak to u Was wyglądało? ile przed porodem i czy w ogóle obniżył się brzuszek czy zaskoczyło Was bez wcześniejszych objawów? :)

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 30 maja 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi- mnie sie nie pytalas w sumie o zdanie, ale odpowiem. Wtrace sie :P U mnie brzuch ogolnie byl nisko, ale opadl mi jeszcze bardziej okolo 35 tc. W 37 urodzilam.

    gabi544 lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza - przepraszam że pominęłam, ale ne mam pamięci do nicków, a tu są zarówno dziewczyny w ciąży (na różnych etapach) jak i te które uroodziły. Z tej drugiej grupy właśnie te dwie dziewczyny kojarzyłam, bo spotkałam je już wcześniej na belly :) ale dzięki za odpowiedź ;) czyli to może oznaczać przygotowania do porodu? :D ojejku.. chyba zaczynam się bać :D

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 30 maja 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie szkodzi, tak sie zasmialam tylko :P

    Z tego co wiem to niektorym brzuch sie obniza miesiac przed porodem, innym tydzien lub dwa przed, jeszcze innym wcale. Nie ma regoly :). U Ciebie to dopiero 34 tc wiec spokojnie masz jeszcze czas, ale skoro widzisz u siebie jakies symptomy to jak widac organizm juz sie przygotowuje :).

    gabi544 lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie juz leci 35 tydzien :) zostalo mi 17 dni do donoszonej ;)
    Jeju, jaka jestem zmeczona. Dostałam dzis kopa energii i spożytkowałam ją. Kurcze mieszkanie lśni na błysk. Zostalo mi jeszcze w sumie tylko poprasować świeże pranie, ale dzis juz odpuszczam. Siedzę i raczę się bavarią 0% ;) tylko chyba troche przeszarżowałam bo teraz plecy mnie rypią strasznie i juz chyba nie wstanr dziś :D
    A Wam jak minal dzien? :)

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 31 maja 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki jak tam u was ? Jak tam maluchy broją troszeczkę?

    U mnie dzis tak szaro na dworzu,ale to dobrze bo od kilku dni leze caly czas w lozku,zeby jakos na swoim slubie funkcjonowac,brzydkiej pogody nnszkodaie szkoda mi :P gorzej jest wylezec w domu jak slonce swieci. No i calymi dniami wpierniczam suszone owoce i pietruszke ,chce chociaz troche w ciagu dwoch tygodni podciagnac to zelazo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2017, 08:40

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki ja nadal mam ograniczpny dostep do internetu :(
    U nas wszystko dobrze mala pojutrze konczy juz 2 miesiace !! :)
    Obecnie chyba przechodzimy jakis skok rozwojowy.

    Gabi kochsna pamietam jak dzis jak w 36 (35+iles) opadl mi brzuszek i smialam sie ze za dwa tygodnie rodze bo gdzoes wyczytalam ze opadniecie brzuszka u pierworodki = dwa tygodnie do porodu. Oczywiscie nie wzielam tego do serca i tak sobie zartowalam do rodzicow i narzeczonego ze za dwa tygodnie rodze. Koniec koncow urodzilam w 37+2 czyli na prawde po dwoch tygodniach :)
    Ale ja juz w 18 tygodniu sobie ubzduralam ze urodze w 38 bo mi sie w 18 ( 17+ iles ) siara pojawila :)

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim ;)

    U nas nagła zmiana pogody, z mega upałów dzisiaj bez słońca i troszkę chłodniej. Ale to dobrze, czasami fajnie odpocząć od takich gorączek :)
    Maleństwo moje cały czas szaleje w brzuszku, nie ma ani dnia przerwy.. ostatnio zauważyłam jak kopała ze widać gołym okiem na brzuchu jak się porusza. Oczywiście nie zawsze, przy mocniejszych ruchach :)
    Narzeczony dzisiaj ostatni dzień w pracy i urlop, w końcu bo już czekałam na to od dawna, on tak rzadko bierze wolne..

    Gabi,, to teraz będziemy wyczekiwać wiadomości od Ciebie ze jedziesz na porodówkę. :D nie chce się wierzyć, ze niedawno były same początki, a tu już tylko półmetki i końcówki ciąży ;) za szybko ten czas leci kochane, aczkolwiek ja mimo strachu nie mogę się doczekać!

    Chcebardzobycmama, to ile u Ciebie jeszcze do ślubu zostało? Wszystko dopięte na ostatni guzik? :D

    gabi544 lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Hej dziewczynki ja nadal mam ograniczpny dostep do internetu :(
    U nas wszystko dobrze mala pojutrze konczy juz 2 miesiace !! :)
    Obecnie chyba przechodzimy jakis skok rozwojowy.

    Gabi kochsna pamietam jak dzis jak w 36 (35+iles) opadl mi brzuszek i smialam sie ze za dwa tygodnie rodze bo gdzoes wyczytalam ze opadniecie brzuszka u pierworodki = dwa tygodnie do porodu. Oczywiscie nie wzielam tego do serca i tak sobie zartowalam do rodzicow i narzeczonego ze za dwa tygodnie rodze. Koniec koncow urodzilam w 37+2 czyli na prawde po dwoch tygodniach :)
    Ale ja juz w 18 tygodniu sobie ubzduralam ze urodze w 38 bo mi sie w 18 ( 17+ iles ) siara pojawila :)

    Kochana ucałuj malutką od cioci forumowej ;) daje Wam popalić?
    Wiesz co - siara u mnie też pojawiła się gdzieś w 18 tygodniu :D ciekawe cy powtórzę Twoją historię :D


    diana - to super że już widać gołym okiem ruchy :) u nas jest tak, że jak mąż przykłada rękę to ona się ucisza. Tak samo jest np z nagrywanniem - wywija harce, a jak tylko biorę telefon i włączam nagrywanie to nagle aniołek :D złośnica mała ;)

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana to jednak corcia ?:)

    Zostalo 3 tygodnie brakuje mi tylko sukni w domu ,za tydzien jade na przymiarke by mogly mi wrazie powiekszyc :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha a z tym nagrywaniem to chyba duzo dzieci tak ma :) moj maluch wczoraj tak szalal az mI brzuch skakal ,chcialam nagrac i wyslac narzrczonemu ktory byl w pracy i tylko wyciagnelam tel-cisza,schowalam-znowu wariowala ,znowu probowalam nagrac -przestala i w koncu zrezygnowalam

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 31 maja 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobycmama, nie córcia, jeszcze nie wiem :D telefon mi literówki robi xd
    Co do nagrywania u mnie jest identycznie.. co wezmę telefon to cisza xd albo jak narzeczony w domu i chce żeby na ręce poczuł albo zobaczył.. No tez cisza xd może czuja się obserwowane :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 31 maja 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj pogoda w kratke, straszyli burzami i deszczem a tu cisza. Aby od wczoraj okropnie wieje i jest pochmurno ale jakos duszno. Nawet nie wiem czy z mala wychodzic bo boje sie ze nas jakas ulewa zlapie, patrzac na te chmury :/.

    Kalinka przechodzi bunt co do jedzenia, wcina jedynie puddingi waniliowe z joggolino, troche owocow i herbatki. Mleko jest coraz bardziej na nie, obiadki tez jedynie te bardziej plynne je. Nie wiem czy to wina tych upalow czy ja zeby mecza czy co ? :/. Ogolnie to jest mega wesolym dzieckiem ale i bardzo nerwowym. Smieje sie a za sekunde krzyczy :P. Typowa kobieta. Coraz trudniej jej dogodzic, szybko sie nudzi, chce byc wszedzie i non stop na rekach. Kreci sie w kolko ale nie raczkuje. Rozmawia po swojemu non stop, nawet jak zasypia :D Ladnie siedzi. Z dnia na dzien jest fajniejsza ale i bardziej wymagajaca.

    Marzy mi sie wypic ciepla kawe haha, poki co ciagle cos i zawsze wystygnie xD
    Cieszcie sie blogim lenistwem ! :D

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ