X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć nie było mnie kilka dni, bratanice były u mnie przez tydzień, troszkę mnie wykończyły, mała szkoła przed swoim baby.

    Witam nowe przyszłe mamusie
    Współczucie tym którym się nie udało.

    Fajnie się czyta te Wasze opisy o badaniach prenatalnych ja jeszcze 10 dni muszczę czekać.

    anouk11, Eklerka13579 lubią tę wiadomość

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 23 lipca 2017, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    Witam się z wami z Dąbek nad morzem :) samodzielnie dowiozłam mamę z dziadkami i jestem z siebie dumna!

    Dziękuję za wszystkie słowa otuchy, mój mąż i tak sceptycznie podchodził do bliźniaków, więc jakoś bardzo mocno nas to nie zabolało. Najważniejsze, że jeden maluch jest cały i zdrowy, i ma się bardzo dobrze :) 14 sierpnia idę na prenatalne. Dostałam skierowanie na NFZ, zrobią mi USG i badanie z krwi.
    Gdzie robicie prenatalne? :) Też mamy na 14.08 :) u dr Sodowskiej piętro niżej ;)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Monic88 Autorytet
    Postów: 401 255

    Wysłany: 23 lipca 2017, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam również u Sodowskich, bardzo chwaleni, mam nadzieję, że slusznie ;-) Sprzęt sprzętem, to jest najważniejsze, ale podejscie lekarza tez, zeby cos mowil, cos opowiadal sam z siebie i zeby zrobil to dokładnie. I po cichu liczę, że bedzie musiał dluuuugo badać, żebym się w koncu napatrzyla na dzieciaczka :-D

    km5sp07weqrpj7bl.png
  • Katowiczanka Ekspertka
    Postów: 203 119

    Wysłany: 23 lipca 2017, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też Sodowscy 3 sierpnia.

    Aniołki: 01.2010 11tc; 04.2017 11tc
    Córcia 12.2010 <3
    h44e90bvwvskzf25.png
  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 23 lipca 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Gdzie robicie prenatalne? :) Też mamy na 14.08 :) u dr Sodowskiej piętro niżej ;)
    W CM Graniczna na Granicznej :) dostałaś od dr C. Skierowanie piętro niżej?

    Powiem ci, że przesadzili u nas pod kliniką z tym parkingiem. Nie wiem czy kolejna wizyta nie będzie moja ostatnią u nich. Muszę się przy okazji prenatalnych podpytać jakie są u nich ceny z wizyty.

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 23 lipca 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :)
    Co do segregatora mam i sobie chwale :) kupic go mozna na mamaginekolog.pl
    Wczoraj praktycznie caly dzien przesiedzialam na dworzu. Wieczorem bylismy u dwoch moich rodzin z zaproszeniami :) a wieczorem jak sie polozylam spac to taki bol mnie złapał zaraz pod karkiem ze glowa mala :/ nie wiem czym to bylo spowodowane juz myslalam ze mnie jakies chorupsko rozklada bo czesto mam taki objaw ale dzis spokoj.
    Ostatnio to i ja mam cos problemy ze snem... Budze sie kilka razy w nocy. Nawet potrafie sie obudzic po to zeby przekrecic sie na drugi bok.
    Dzis zauwazylam ze piersi przestaly mnie bolec. Sciskalam je i nic. Mam nadzieje ze to objaw zblizajacego sie II trymestru. Bo urosly mi strasznie. Juz zaczynaja mi wyplywac ze stanika ktory juz byl ciut za duzy dla mnie :D
    No to sie rozpisalam na kobiec zycze milej niedzieli mamusie :*

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 23 lipca 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Gdzie robicie prenatalne? :) Też mamy na 14.08 :) u dr Sodowskiej piętro niżej ;)

    Ja natomiast w Diagenie u dr Bilara w Szczecinie:)

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam ostatnio cos problemy ze snem,dziś w nocy się obudzilam na sikanie i przez godzinę nie mogłam usnać.Ale przez te upały w dzień nadrabiam w postaci drzemki ;)
    Mnie mdłości minęły i ten paskudny metaliczny posmak w buzi,apetyt wrocil wiec moze w koncu cos przytyje,ale piersi bola dalej i sa twardsze i sterczące :D
    Miłej niedzieli, cieszę się ze ten tydzień ma być chłodniejszy... :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • stokrotka30 Ekspertka
    Postów: 199 97

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Polecam basen :) kręgosłupowi od razu ulży :) 2 razy w tygodniu staram się dreptać na pływalnie i zrobić minimum 10-15 długości. :)
    A czy chlor jest bezpieczny dla kobiet w ciąży? Bo coś gdzieś słyszałam, ale już nie powtórzę, że nie koniecznie..


    f2w3rjjg3x6jcgze.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    W CM Graniczna na Granicznej :) dostałaś od dr C. Skierowanie piętro niżej?

    Powiem ci, że przesadzili u nas pod kliniką z tym parkingiem. Nie wiem czy kolejna wizyta nie będzie moja ostatnią u nich. Muszę się przy okazji prenatalnych podpytać jakie są u nich ceny z wizyty.
    Chodzi Ci o płatność za parking? Hmmm ja skierowanie u mojej drugiej lekarki wydębiłam, bo C. nawet się słowem nie zająknęła na temat prenatalnych :( i wkurzyła mnie bo od tygodnia próbuję się dowiedzieć, czy z emkiem możemy podjechać na usg do niej na Medyków w weekend, bo w tygodniu nie ma go w Polsce i nie ma jak ze mną podejsc na podglądanie malucha, to mimo 200 smsów z przypomnieniem nie była łaskawa do tej pory odpisać. To w międzyczasie załatwiłam to samo u lekarki z Gliwic, do której chodzę i odpisała mi w 5 minut. :P

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotka30 wrote:
    A czy chlor jest bezpieczny dla kobiet w ciąży? Bo coś gdzieś słyszałam, ale już nie powtórzę, że nie koniecznie..
    Basen jest ozonowany :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Anne92 Autorytet
    Postów: 489 269

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) Ja wczoraj jak zasnęłam o 18:00 to wstałam w nocy dopiero. To przez ten upał chyba. Dobrze, że dziś chłodniej.

    Paula, mnie też piersi nie bolą już tak bardzo jak na początku, ale są większe ;-)

    Stokrotka, podobno basen jest polecany w ciąży. Są nawet specjalne zajęcia dla kobiet w ciąży. Co do chloru to nie wiem, nie spotkałam się z przeciwskazaniem.

    Miłego dnia, ja idę na śniadanko, bo już czuję mega głód :-)

    thgf3e3kgrhlqiqj.png
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Ja zdecydowanie polecam femibion natal 1 ze względu na zmetylowaną, lepiej wchlanialną i niegroźną dla babek z mutacją mfthr zmetylowaną formą kwasu foliowego. Pregna plus dobrze rozreklamowana, ale formy witamin jakie zawiera słabowchłanialne przez organizm.

    W Femibionie jest pół na pół zwykły i zmetylowany, chyba tylko w evenal pregnal jest cały zmetylowany. Dla osób z metylacją Femibion zdecydowanie nie.
    W ogóle to warto zbadać poziom kwasu foliowego i zobaczyć co najlepiej łykać.

    Ja brałam od 13 tygodnia OmegaMed, ma naturalne DHA z alg i kwas pół na pół. Synek urodził się 3150 więc nie wierzę w teorię, że witaminy powodują szybszy przyrost dziecka.

    Kozamonia - tulę mocno, drugi maluch na pewno jest silny i będzie dobrze!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 09:50

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • Monic88 Autorytet
    Postów: 401 255

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie nie zaleca się pływać dzien w dzien po pare godzin, ale mysle ze dwa razy w tygodniu po godzince nie zaszkodzi :-) Ja tez mam zamiar od drugiego trymestru odnowic chodzenie na basen, ale oczywiscie zapytam lekarza co o tym sądzi. Na pewno trzeba uważać na infekcje wtedy. Ale dla mnie basen to najprzyjemniejesza i najbezpieczniejsza forma ruchu :-)
    Piersi bolą mnie nawet ciut mocniej, ale wydaje mi sie Paula, że to tez moze byc chwilowe, wiele dziewczyn pisalo, ze piersi odpuszczaly na chwile, potem znowu wracal ból, takze nie przyzywczajalabym się tak mocno do braku bolu ;-)

    Paula. lubi tę wiadomość

    km5sp07weqrpj7bl.png
  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Chodzi Ci o płatność za parking? Hmmm ja skierowanie u mojej drugiej lekarki wydębiłam, bo C. nawet się słowem nie zająknęła na temat prenatalnych :( i wkurzyła mnie bo od tygodnia próbuję się dowiedzieć, czy z emkiem możemy podjechać na usg do niej na Medyków w weekend, bo w tygodniu nie ma go w Polsce i nie ma jak ze mną podejsc na podglądanie malucha, to mimo 200 smsów z przypomnieniem nie była łaskawa do tej pory odpisać. To w międzyczasie załatwiłam to samo u lekarki z Gliwic, do której chodzę i odpisała mi w 5 minut. :P
    Mi dopiero na tej piątkowej wizycie powiedziała o prenatalnych, a wcześniej też się słowem nie odezwała, więc może by na kolejnej wizycie by Ci wspomniała :)

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • Elaa.1234 Przyjaciółka
    Postów: 93 42

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja tez od jakiś 2-3 dni nie czuje piersi i co dziwne, mogę na nich spać i nie bolą :o oczywiście zaczynam sobie wkręcać ze coś jest nie tak ale wizytę mam w czwartek i już odliczam dni. Mam nadzieje, ze tak jak napisałaś to przez zbliżający sie 2 trymestr. Jedyny objaw który mi zostawił to częste chodzenie do łazienki a tak czuje się jakbym w ogóle nie była w ciąży ...
    Wcześniej nawet jak leżałam rozciągnięta na plecach to brzuch mnie ćmił, lekko bolał a teraz nic i tak sobie myśle czy Wy tez tak macie ? zero bólu, ciągnięcia itp ... :(

    1t69dfh.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 23 lipca 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ela ja tam nie wiem jak z tymi bolami brzucha. Jakie powinny byc jak nie. Mnie dzis cos kuje po lewej stronie tak ciut nizej. Pierwszy raz tak mam. No oczywoscie jak kazda z nas juz martwienie się. Staram się jakos ogarnac bo ten bol jest tylko przy siedzeniu.

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Monic88 Autorytet
    Postów: 401 255

    Wysłany: 23 lipca 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to u każdego inaczej chyba jest, ja mam bole macicy do teraz, nawet mi sie w ostatnich dniach nasilily, ale tez mi lekarz powiedział, że przy przegrodzie moge mocniej odczuwas rozciaganie macicy. A znowu moja znajoma miala na poczatku mega mega mocne bole, a potem juz calkiem jej przeszło. Takze co kobieta to inne odczucia i nie ma się co porównywać bo jak widze, to nie ma żadnej reguły na objawy ciążowe ;-)

    km5sp07weqrpj7bl.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    Mi dopiero na tej piątkowej wizycie powiedziała o prenatalnych, a wcześniej też się słowem nie odezwała, więc może by na kolejnej wizycie by Ci wspomniała :)
    Na razie jestem śmiertelnie na nią obrażona i jutro w godzinach jej pracy napiszę, że bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, bo czuję się olana z góry na dół. :P

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Promyczek_91 Ekspertka
    Postów: 138 69

    Wysłany: 23 lipca 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja nie czuje w ogole podbrzusza za to bola mnie plecy miejscowo glownie po lewej stronie ale dzisiaj poboluje tez lekko po prawej. Czasem ciezko sie wyprostowac... Chyba ktoras z Was pisala niedawno ze ma podobnie. Mimo dolegliwosci takie objawy jednak ciesza :-)

    Kacperek <3
    zrz6j44jjz79nrpx.png
    Aniolek [*] 04.04.17
    2nn3e6hhxf8nkpcs.png

    Nadzieja umiera ostatnia :-)
‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ