X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 22 lipca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_kawa wrote:
    Dzień dobry Dziewczyny!

    Kozamonia,przykro mi z powodu jednego malucha,oszczędzaj się i zbieraj siły dla drugiego,niech się mocno trzyma i bezpiecznie siedzi w brzuszku :*

    Kuzka,super,ze Cię wypuścili i ze się dobrze czujecie :)))

    Kolka,aaa kupiłaś detektor!Jestem bardzo ciekawa jak wrażenia i czy łatwo było znaleźć serdunio czy chwile to trwało?

    Szwesta,cudna reakcja młodego :)

    Jak reszta się czuje Ciężarówek :)?Ja znowu mam problemy ze spaniem i budzę się w nocy milion razy,a w pon idę po dłuższej przerwie do pracy...

    Ja się czuję genialnie :) jakby nie w ciąży ;) nawet trądzik odpuścił. Co do miliona pobudek podzielam ten ból - wiecznie pełny pęcherz daje się we znaki. :P

    W związku z brakami urlopowymi w tym roku korzystamy ile się da z kąpieliska Ruda w Rybniku. Polecam babkom ze śląska! Genialna i czysta miejscówka. :)

    Czarna_kawa lubi tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 22 lipca 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asasa wrote:
    Eklerka co do bólu kości ogonowej, pośladków i krzyża to ja też tak mam, a to podobno rozrastająca się macica, która może uciskać na jakiś nerw.
    Mój mąż też już powiedział swojej mamie, ale w mojej obecności, uściskała mnie i się popłakała. A w niedzielę planujemy powiedzieć mojej rodzice.
    tez o tym czytalam, pozostaje mi wierzyc ze to ustapi i cwicze kocie grzbiety;) Mysle o zakupie pilki...

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 22 lipca 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam Doppelhertz Aktiv Mama Premium, ma dodatkowo magnez i żelazo w składzie :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka13579 wrote:
    tez o tym czytalam, pozostaje mi wierzyc ze to ustapi i cwicze kocie grzbiety;) Mysle o zakupie pilki...
    Polecam basen :) kręgosłupowi od razu ulży :) 2 razy w tygodniu staram się dreptać na pływalnie i zrobić minimum 10-15 długości. :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Ja się czuję genialnie :) jakby nie w ciąży ;) nawet trądzik odpuścił. Co do miliona pobudek podzielam ten ból - wiecznie pełny pęcherz daje się we znaki. :P

    W związku z brakami urlopowymi w tym roku korzystamy ile się da z kąpieliska Ruda w Rybniku. Polecam babkom ze śląska! Genialna i czysta miejscówka. :)

    Ja to mam od paru dni jakiegoś ciągłego ,,zmęcza'',brak sił chwilowo i nie wiem czy to akurat taki tydzień ciążowy,czy zmiany pogodowe na mnie tak wpływają :( mam nadzieje,ze z przypływem II ego trymestru wrócą mi siły :) już się nie mogę doczekać :)

    Co do urlopu,to raczej spacerowo i wizytowo u przyjaciół bez spektakularnych wyjazdów póki co...jedne co mam w planie za niedługo jakoś w sierpniu podjechać wreszcie do mamy i podzielić się wiadomością o ciąży...mieszka 230 km od nas i wolałam poczekać na wszystkie wyniki,żeby jej wcześniej nie martwić,bo wiem,ze bardzo to będzie przezywać :)

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • meggi90 Autorytet
    Postów: 631 266

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marmi wrote:
    Meggi, ja wczoraj omawiałam to z moją lekarką. Od początku biorę pregnę plus, ale tam jest dość mało dha. W zwiazku z tym, że jem bardzo mało ryb (max 1 raz na msc), mogę brać dodaykoeo pełną dawkę dha, czyli 2 tabletki. Choc oczywiście lepiej byłoby jeść ryby ;)
    Ja staram się jeść raz na tydzień ryby. Ale ja lubię z tym że smażone :-) w takim razie za miesiąc zmienię witaminy na inne, bo szkoda mi wyrzucić. Tym bardziej że lekarz skoro polecał dwa to się na tym zna. Także ja ufam swojemu lekarzowi.

    Jesteśmy małżeństwem od 20.06.2015
    xnw4skjo49k4p9mf.png
    ckaidqk3t2grx5um.png
  • kolka Autorytet
    Postów: 376 350

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna kawa za pierwszym razem łatwo znalazłam, ale za kolejnym w ogóle nie mogłam znaleźć :) moje dziecko chyba sie wkurza i się odwraca tyłkiem jak czuje że mama chce podsłuchiwać :P potem znów znalazłam. Wiem dokladnie do którego miejsca przyłożyć, ale nie za każdym razem słychać :) i bardzo będę się pilnować, żeby nie słuchać za często :)

    Czarna_kawa lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgqu35wkgy.png

    starania od 2015 roku
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marmi wrote:
    Witam nowe Dziewczyny :)

    Kozamonia, tulę mocno. Niech drugie Maleństwo rośnie silne :*

    Kuzka, myślę, że przy pominięciu 1 dawki nic się nie stanie. Mi też się zdarzyło ze dwa razy.

    A przez Ciebie Szwesta i reakcję Młodego się poryczałam. Piękna reakcja <3

    Ja też już po genetycznym wczoraj wieczorem. Dzidzia miała 6,3 cm i z USG wyszło, że to 12t5d, więc mogę być styczniówką, ale trzymam się terminu z om:) Serduszko pięknie biło, wszystkie parametry w normie i Dzidzia tak fajnie machała do nas rączka, kopała nóżkami i wierciła się niesamowicie. Mąż był ze mną cały czas i był zachwycony, pierwszy raz widział nasze Maleństwo w akcji :)

    Co do płci będzie pewna za 3-4 tyg, więc przy kolejnej wizycie. Ale póki co, pani doktor obstawia dziewczynkę :)

    Cudownego dnia Wam życzę i samych powodów do radości :)

    Marmi to pewnie dzisiejsza rozmowa też Cię wzruszy:
    Ciociu a ty na pewno będziesz miała dziecko?
    Tak. I urodzi sie gdzieś w twoje urodziny. Chciałbyś Tak?
    No. To byłby dodatkowy prezent od Ciebie i taty i moglibyśmy 5mi3c razem przyjęcia urodzinowe.

    meggi90, Czarna_kawa, marmi lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • sunset06 Autorytet
    Postów: 345 220

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marmi wrote:
    Meggi, ja wczoraj omawiałam to z moją lekarką. Od początku biorę pregnę plus, ale tam jest dość mało dha. W zwiazku z tym, że jem bardzo mało ryb (max 1 raz na msc), mogę brać dodaykoeo pełną dawkę dha, czyli 2 tabletki. Choc oczywiście lepiej byłoby jeść ryby ;)
    Ja znalazłam stronkę porównującą suplementy i kupiłam Mama Premium z Doppelherz...będę brała od 13 tygodnia.

    podsyłam stronkę:http://kopalniamamy.pl/witaminy-dla-ciezarnych/

    06.05.17 - IUI Gameta, 16.06.17 - okruszek z serduszkiem:)
    bl9cbd3mc2mh06nf.png[/url]
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozamonia bardzo mi przykro. Najważniejsze, że drugie maleństwo walczy dalej. Trzymam kciuki.

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze przed ciążą brałam Pregna Plus. Na ostatnich badaniach wyszło mi za mało żelaza jako iż do mięsa za bardzo mnie nie ciągnie. Lekarka kazał a uzupełniać innymi składnikami: orzechy, rodzynki, ryby.

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • Anieńka Autorytet
    Postów: 604 610

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 1 ciazy bralam mama dha premium, nigdy nie mialam anemii w ciazy, ale w sumie to ja nigdy nie mialam anemii. Tak naprawde nie wiadomo jaki wplyw maja te witaminy na nasze dzieci. Ja bralam do okolo 32tyg, jak robilam ost usg 3trym to mi lekarz powiedzial ze mam duze dziecko i moze nie powinnam juz brac witamin. Moja prowadzaca powiedziala ze jak mnie to uspokoi to zeby odstawic, ale to tylko witaminy i nie maja wplywu na dziecie. Ile lekarzy tyle opinii, lepiej juz jesc czesciej ryby i po prostu sie zdrowo odzywiac. ;)

    Teraz tez biore, ale tylko dlatego, ze mialam ciaze, karmienie i od razu kolejna ciaze i przynajmniej teorettcznie mam oslabiony organizm. Lykam jedna rano do sniadania i druga na pozna kolacje przekaske przed snem.

    bl9czbmhptcbgwug.pngatdci09krpu5v7i5.png
  • meggi90 Autorytet
    Postów: 631 266

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szwesta80 wrote:
    Marmi to pewnie dzisiejsza rozmowa też Cię wzruszy:
    Ciociu a ty na pewno będziesz miała dziecko?
    Tak. I urodzi sie gdzieś w twoje urodziny. Chciałbyś Tak?
    No. To byłby dodatkowy prezent od Ciebie i taty i moglibyśmy 5mi3c razem przyjęcia urodzinowe.
    Co za Kochane dziecko :-) ile on ma lat?

    Jesteśmy małżeństwem od 20.06.2015
    xnw4skjo49k4p9mf.png
    ckaidqk3t2grx5um.png
  • Monic88 Autorytet
    Postów: 401 255

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chyba sie zdecyduje na ten z doppelherza, ma fajny skład, wszystko co najwazniejsze, wit d3 w duzej dawce, a na tym tez mi zalezy no i na necie dobra cena ok 30zl za miesieczne opakowanie :-)

    km5sp07weqrpj7bl.png
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam siec aptek Gemini, tam wg mnie sa najtansze leki, przynajmniej zdecydowana wiekszosc:) A doppelherz kosztuje tam ok 24zl:) a za Duphaston placilam tam dwadziescia pare zlotych...

    innamorata88 wrote:
    Polecam basen :) kręgosłupowi od razu ulży :) 2 razy w tygodniu staram się dreptać na pływalnie i zrobić minimum 10-15 długości. :)
    Daleko mam na basen, ale dzwonilam u siebie do Calypso i maja ponoc jakies zajecia dla kobiet w ciazy, chyba sie tam wybiore;)

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggi90 wrote:
    Co za Kochane dziecko :-) ile on ma lat?

    8. Od dwóch i pół roku mieszka z nami.

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • jomi81 Autorytet
    Postów: 2157 1288

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozamonia, bardzo mi przykro, ale ważne, że drugi maluch ma się dobrze. Z tego co czytałam 30% wczesnych ciąż bliźniaczych tak się kończy i co najwazniejsze nie wpływa to na drugiego malucha.

    Olga 05.01.2013
    IMSI 27.09.16 punkcja; 02.10.16 zamrożono 5 blastocyst (Gameta Rzgów)
    10.16 fet 4aa (+), 04.17 fet 4cc (+), cb; 12.16 fet 4aa (+), poronienie zatrzymane 8tc
    24.05.17 fet 3bc, 3cc (+); 22.06.17 biją dwa serduszka :)
    Nela i Tymon 09.01.2018
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kolka wrote:
    Czarna kawa za pierwszym razem łatwo znalazłam, ale za kolejnym w ogóle nie mogłam znaleźć :) moje dziecko chyba sie wkurza i się odwraca tyłkiem jak czuje że mama chce podsłuchiwać :P potem znów znalazłam. Wiem dokladnie do którego miejsca przyłożyć, ale nie za każdym razem słychać :) i bardzo będę się pilnować, żeby nie słuchać za często :)


    Haha,Kolka słodziak-wstydzioch już ,,od brzuszka'',nie chce,żeby mama podsłuchiwała :) ja tez mniej więcej wiem,gdzie mój bąbelek ,,stacjonuje'',bo specjalnie pytałam lekarza na badaniu i mi pokazywał gdzie jest :) i znając życie jakbym miała ten detektor,to tez z ciekawości podsluchiwalabym to serduszko :)

    Kochane dziewczynki! A propos aktywności,u mnie basen odpada,bo pływać nie umiem ;p ale zastanawiałam się nad jogą w domku,tak,żeby popracować nad oddechem,porozciągać się,wzmocnić trochę...któraś z Was ćwiczy :)?

    kolka lubi tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 22 lipca 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z wami z Dąbek nad morzem :) samodzielnie dowiozłam mamę z dziadkami i jestem z siebie dumna!

    Dziękuję za wszystkie słowa otuchy, mój mąż i tak sceptycznie podchodził do bliźniaków, więc jakoś bardzo mocno nas to nie zabolało. Najważniejsze, że jeden maluch jest cały i zdrowy, i ma się bardzo dobrze :) 14 sierpnia idę na prenatalne. Dostałam skierowanie na NFZ, zrobią mi USG i badanie z krwi.

    anouk11, Paula. lubią tę wiadomość

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • Katowiczanka Ekspertka
    Postów: 203 119

    Wysłany: 22 lipca 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    ja jakoś nie miałam weny ostatnio żeby pisać, jakoś wyczerpujecie wszystkie wątki :)

    Gratuluje i cieszę się z wszystkich udanych wizyt i wyników badań, ale macie szczęście że już po. Ja ostatnio żylam w małym stresie, bo na kilka dni zaniknęły mdłości i bałam się, że bedzie jak ostatnio gdy zaniknęły. Ale uff wrociły wczoraj :)
    No i w temacie detektorów.
    Jak w ostatniej niedawnej ciązy kupiłam AngelSounds, taki niedrogi, pełno go na allegro. Nie zdazyłam uzyc nawet. Teraz zaczełam próbować tydzien temu i nic, tylko różne warianty mojego tętna w różnych miejscach. Trochę podejrzewałam, że dziadostwo ten detektor.
    A przed chwilka udało mi się złapać maluszka, ewidentnie, nie do pomylenia.
    Kamien z serca i chwila taaakiej radości :)
    I ze spokojem mogę czekac na wizytę :)

    Kozamonia, fajnie że macie takie podejście, jeden maluch to i tak kupa szczęścia i obowiązków, więc cieszę się, że nie masz niepotrzebnego stresu. Udanego urlopu :)

    Aniołki: 01.2010 11tc; 04.2017 11tc
    Córcia 12.2010 <3
    h44e90bvwvskzf25.png
‹‹ 194 195 196 197 198 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ