X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesforna, co dermatologi powiedział na te czerwone plamki?

    Nasze dzieci są coraz bardziej kontaktowe, to wszystko tak super cieszy :).Dziś odwiedzili Artura moi rodzice, śmiał się tak bardzo na ich widok, że aż go nosiło :).

  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika, sprawdzilam, bo mam sloiczek z malinami z rossmana z babydream, i o dziwo mimomalin nie ma cukru, takze chyba wszystko zalezy od firmy.

    Karola sciskam, mnie tez kazda taka historia przyprawia o mega megasmutek, niestety:( ale tez zwykle przytulam Lukasza az ma nerwy i troche pomaga.

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatko, my sie w tej kwestii doskonale rozumiemy...

  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolino nie chciałam uderzyć specjalnie w ten punkt naprawdę. Nie w ten sposób ani żaden inny. Chciałam pokazać ze mimo wszystko potrafimy się cieszyć i ze powinniśmy znajdować jak najwięcej plusów w swoim życiu.

    Koniec tematu. Powiedz lepiej jak swoje ślicznotki ubieracie na święta?

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisak, rozumiem. Przeciez nie czuje sie w zadem sposob dotknieta. Mimo ze takie wspomnienia bola to i tak sa nieuniknione bo mysle o tym kazdego dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2014, 16:47

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 28 listopada 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna na brzuchu na piłce.
    Anna lubiąca leżenie na brzuchu.
    Anna lubiąca rehabilitację.
    Anna może leżeć na macie na podłodze.

    Anna MISZCZ. <3

    karolina1990, Martynika, Bea_tina, Limerikowo, weronikaipola, Mucha, excella, Niesforna, alexast, MonikaS, evas, Agusia2312, Galanea lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 28 listopada 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka wrote:
    Anna na brzuchu na piłce.
    Anna lubiąca leżenie na brzuchu.
    Anna lubiąca rehabilitację.
    Anna może leżeć na macie na podłodze.

    Anna MISZCZ. <3


    Anula<3 :):):):):):):):)

    Nalka lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 28 listopada 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka wrote:
    Anna na brzuchu na piłce.
    Anna lubiąca leżenie na brzuchu.
    Anna lubiąca rehabilitację.
    Anna może leżeć na macie na podłodze.

    Anna MISZCZ. <3

    Go, go, go, Ania!!!!!! :)

    Matka, daj fotę :).

    weronikaipola, Nalka lubią tę wiadomość

  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 28 listopada 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    focie! Focie! I niech się tylko nie skończy na jednej:)

    evas, Nalka lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu! bravo!!!! :)

    Nalka lubi tę wiadomość

  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 28 listopada 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cisza-prądu nie macie?:)

    Natalia to jakie ciacho robisz?

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 28 listopada 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh, dziś miałam koszmarny dzień. Dobrze, że już się praktycznie skończył.

    Jeśli chodzi o plamki na skórze Jasia, to pani doktor stwierdziła, że jest to ewidentne uczulenie na COŚ. Wg niej to na 99% nie jest gluten, gdyż alergia na gluten objawia się raczej w przewodzie pokarmowym (biegunka, wymioty). Więc to prawdopodobnie ta nieszczęsna drożdżówka z makiem :| (w masie makowej mogły być zmielone orzechy czy migdały, a to bardzo silnie uczula). GŁUPIA MATKA! zachciało jej się bułki z makiem :(
    No ale dostaliśmy syropek, wapno i w ciągu 3-5 dni powinno przejść. Na wszelki wypadek gluten mam odstawić i jak zejdą te plamki, to znowu zacząć wprowadzać.

    Natomiast z bioderkami nie jest dobrze :(
    Pani doktor stwierdziła, że są "luźne"? A w tym wieku już raczej być nie powinny. Ale stwierdziła to tylko poprzez badanie ręczne. Usg powiedziała że już się nie robi, bo badanie niczego nie wnosi :|
    Dała skierowanie na rtg bioderek. No i teraz nie wiem, co mam myśleć... Wszyscy mówią o usg, robią usg, a ta mi wyjechała z takim tekstem. Nie wiem czy to rtg jest konieczne, a nie chciałabym go bez potrzeby naświetlać... Mam czas do czwartku się zastanowić.
    Zawsze coś, jak nie kolki, to ząbki, to skoki rozwojowe, to bioderka. Kiedy wreszcie będzie trochę spokoju? :(

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 28 listopada 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna dzielna panna! Brawo! :)

    Weronika jeśli chodzi o aparat to tak, lustrzanki już wszystkie mają stabilizację. Ale Aisak pisała, że mają budżet do 1500 zł, więc za taką kwotę to dobrej lustrzanki raczej się nie kupi... Więc zwykły kompakt, ale ze stabilizacją :)

    U nas z fotelikiem problem jest podobny... Moje auto jest do zmiany, na wiosnę miałam czegoś szukać. No ale większy fotelik pewnie wcześniej będę musiała kupić. A żeby wcześniej auto zmienić raczej nie wyrobię się finansowo. Więc później chyba będę szukać samochodu, do którego będzie pasował fotelik :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2014, 21:18

    weronikaipola, Nalka lubią tę wiadomość

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesforna wrote:
    Anna dzielna panna! Brawo! :)

    Weronika jeśli chodzi o aparat to tak, lustrzanki już wszystkie mają stabilizację. Ale Aisak pisała, że mają budżet do 1500 zł, więc za taką kwotę to lustrzanki raczej się nie kupi... Więc zwykły kompakt, ale ze stabilizacją :)

    U nas z fotelikiem problem jest podobny... Moje auto jest do zmiany, na wiosnę miałam czegoś szukać. No ale większy fotelik pewnie wcześniej będę musiała kupić. A żeby wcześniej auto zmienić raczej nie wyrobię się finansowo. Więc później chyba będę szukać samochodu, do którego będzie pasował fotelik :D
    Niesforna, tęz się ciągle pytam kiedy to się skończy, to łażenie po lekarzach, oby jak najszybciej, skonsultowałabym to rtg z innym ortopedą, bo to jednak naświetlanie..
    Z tym samochodem fajnie napisałaś, hehe :)Przypomniało mi się jak kupowałam mój pierwszy samochód w salonie, szukałam i szukałam, zrobiłam nawet dwa zadatki, ciągle nie wiedziałam co, az tu zobaczyłam moją czarną strzałę, wsiadłam (byłam w szpilkach) i mówię do Pana ale super wygodne pedały do szpilek, a On, że strzeliłam w dziesiątke, okazało się, że ten model był zaprojektowany dla kobiety i pedały pod szpilki hehe napisane jest to w opisie auta i co? i kupiłam auto do szpilek hehehehe do dziś się smieje, a tak na powaznie to było moje ukochane auto i trochę żałuję że sprzedałam.. ;)ale nie miałam wyboru, to był sportowy model, nie do wożenia dziecka.
    Ide spać, miłego weekendu wszystkim, udanej imprezy Natalii.


    Niesforna lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 28 listopada 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestań, Niesforna, jaka głupia matka. Karmisz 5,5 miesiąca, zjadłaś sobie raz bułkę, była reakcja, już wiesz, żeby tego nie jeść, nic się przecież takiego nie stało. Nie ma się czym chwalić, ale ja dziś wpałaszowałam tabliczkę białej czekolady z orzechami, jak jutro Artura wysypie to będzie wiadomo od czego :P. Choć nie sądzę, bo już robiłam próby z czekoladą i orzechami i raczej nic go nie rusza (nie jem tego często, żeby nie było ;) ). Także spokojnie, matka też człowiek :).

    A co do bioderek... masz możliwość to jeszcze z kimś skonsultować? Ja chyba w środę mam kontrolę u ortopedy z Bielańskiego, starej dobrej znajomej mojej mamy ze sporym doświadczeniem, pracowały tam razem wiele lat na chirurgii dzieci, mogę zapytać o postępowanie w takim wieku dziecka w przypadku "luźnych bioder".

    Niesforna lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 28 listopada 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie, przepraszam, ortopedę z Bielan mam dopiero 9 grudnia, a w środę idziemy do tej z Szajnochy, ale ona wydaje mi się jakaś dziwna. Poproszę mamę, czy by nie mogła przedzwonić, tylko to będzie raczej w poniedziałek/wtorek.Ok?

    Niesforna lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 28 listopada 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama odpisała mi tak:

    "Nie ma się nad czym zastanawiać. Rtg . Usg jak sa jakiekokwiek odchylenia od normy w wieku 6 mcy się nie robi, nie moźna ocenić dobrze. Rtg jest z osłoną na gonady, mała dawka, nic sie nie stanie . Moja rada - rtg ."

    Uważa, że jej znajoma ortopeda będzie miała taką samą opinię (mama naoglądała się 20 lat jak bada biodra ;) ).

    Niesforna lubi tę wiadomość

  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 28 listopada 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika dzięki! Jakbyś mogła zapytać mamy, to byłabym wdzięczna.
    Spróbuję jeszcze jutro zapisać się do jakieś ortopedy w Lux Medzie, tylko nie wiem czy do czwartku znajdzie się jakiś termin.
    W ostateczności chyba znów będę musiała wydać kasę na prywatną wizytę gdzieś... :|

    Lecę spać, bo padam na twarz. W sumie to nie spać, tylko poleżeć, bo przecież zaraz Jaś obudzi się na cyca... :]

    Dobrej nocy!

    Martyna bardzo dziękuję! :)
    Jak się nie uda w tym Lux Medzie z wizytą do czwartku, to w takim razie zrobię to rtg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2014, 22:04

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 28 listopada 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do luźnych bioderek na pierwszym usg w 8tyg były lekko luźne. Kobieta w poradni dzieci też to zauważyła. Trzeba okrakiem dziecko nosić i pozycja zabki. 2 mc temu w poradni dziecięcej stwierdziła ze ok, 13.12 mamy wizytę kontrolna u ortopedy. Zobaczymy co powie.
    Wiadomo lepiej skontrolować wszystko.
    Moja lala juz śpi od pol godz zobaczymy czy znowu będzie przerwa na zabawę.

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 28 listopada 2014, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:

    A tutaj chciałam się pochwalić szalem dla siostry. Taki będzie na szerokość (lubi szerokie, będzie mogła go zarzucić na ramiona, albo złożyć i mieć grubszy szalik), teraz idę w długość.

    8722a6a76e0c93f3med.jpg

    Cudo, ja poproszę o schemat, a najlepiej nagraj film instruktażowy. Już dawno gdzieś widziałam taki szal, ale nie wiem jak się do niego zabrać.

    Martynika lubi tę wiadomość

    9bsp388.png
‹‹ 1793 1794 1795 1796 1797 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ