X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 21 października 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znalazłam Bobovity bezmlecznej bez cukru Monia, widziałam tylko mleczne bez cukru, a mój syn ma alergię. Sprawdzę sobie te kaszki holle, bo nie mam ochoty faszerować małego czymś, co w składzie cukier ma na drugim miejscu. Póki co kleik rządzi. Mały wcinał błyskawicznie, chociaż dodałam naprawdę niewiele do mleka i podałam butlą, tylko z większym smoczkiem.
    Ignacy póki co odrzucił tylko kalafiora, za to zrobił to z fasonem. Jeszcze czuję zapach we włosach ;)

    Limerikowo, MonikaS lubią tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 października 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie może, ile się tego podaje objętościowo na początek? Tzn.chodzi mi o kaszę mannę i próbę glutenową.I czy raz dziennie codziennie, czy co parę dni?

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 października 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podam Arturowi pojutrze na równe 5 miesięcy :).Poobserwuję reakcję, a po badaniu słuchu w poniedziałek będziemy kontynuować.

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 21 października 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to prawda, to te mleczne bez cukru sprzedają. To tez nowość bo jak Michaś był mały to nie było bez cukru :) teraz staram się piotrusiowi właśnie te bez cukru kupować, ale jak nie ma innej to i z cukrem kupuję. Jak raz na jakiś czas zje to nic mu się nie stanie :)
    ale się przejadłam bleah

    a propos okresu to grom wie co się u mnie dzieje. okresu nie mam, ale dzisiaj pojechałam na zakupy i coś czuję za przeproszeniem, że mokro w majtkach. Akurat w rossmanie byłam to oczywiście pierwsza półka to z podpaskami bo nie miałam przy sobie. Szybko do samochodu i do oszołoma do kibla - bo tam musiałam zajechać hehe a że kibel mają... a tu co? to nie krew tylko jakieś dziwne grom wie co upławy czy co? jakieś plamienia... podpaskie założyłam żeby nie było niespodzianki. Ale to dziwne bo jakby miałsię okres zacząć to by jakieś oznaki były? w sensie zawsze jajniki bolały a tu nic tylko brzuch jak balonale to w sumie z mojej winy bo nic a nic nie piję w dziń bo nie mam do tego głowy i sobie obiecuję pamiętać i nie pamiętam :] po ciąży z michasiem po prostu okres przyszedł bez żadnych komedii a teraz grom wie co się dzieje...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 21 października 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Wiecie może, ile się tego podaje objętościowo na początek? Tzn.chodzi mi o kaszę mannę i próbę glutenową.I czy raz dziennie codziennie, czy co parę dni?
    na bobovicie jest napisane 22g czyli 3 lyzki stolowe
    ja podaje do kolejnych karmien po lyzce juz 2tydz czyli 3 na dzien
    zaczynalam od 1 lyzeczki herbaty i sprawdzalam czy ok reakcja brzuszka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2014, 21:48

    Martynika lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 21 października 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jak u was z tym okresem pierwszym było? też jakieś plamienia zamiast okresu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2014, 22:15

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 21 października 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaS wrote:
    dziewczyny a jak u was z tym okresem pierwszym było? też jakieś plamienia zamiast okresu?
    u mnie normal po 3mch okres ale przed wlasnie plamienia brazowe z pare dni na alarmy he he powodziowe
    a te pierwsze 3dni to gonilo na czeste zmiany

    MonikaS lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 21 października 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie okresu brak, ale za to potok ale śluzu... Hmmm jak w ciąży:-/

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 21 października 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK to tak jak u mnie. Dzisia jspanikowałam, że poza domem okresu dostałam a tu ałszywy alarm :)

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 października 2014, 02:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie normalnie przyszedł okres, bez żadnych wcześniejszych plamień, ale za to bez żadnych dolegliwości bólowych (jak to miało miejsce przed ciążą :) ).Właśnie wczoraj dostałam już drugiej miesiączki, równo miesiąc po pierwszej.

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 22 października 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nigdy do glowy nie przyszlo zeby czytac etykiety kaszek itp, jak jest dla dzieci to wybieram tylko smak i biore.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola hmm...w dzisiejszych czasach naprawde powinno sie chociaz troche zerkac na sklady. Szczegolnie jesli chodzi o produkty dla dzieci,nie dajmy sie zwariowac ale... przykladem jest kaszka malinowa. Ostatnio patrzylam na sklad, jednej z "lepszych" firm. A w skladzie co? Czerwien koszenilowa. Barwnik robiony z koszenili. A co to sa koszenile? Robaki,ktore sie suszy i uzywa do zabarwiania na kolory czerwono-podobne. Sorry ale dziecku tego nie podam,sama bym tego nie zjadla wiec Frankowi tego nie zaserwuje rowniez. To taki przyklad. Ze jak chociaz troche sie znamy na polproduktach na etykietach to lepiej zadbav zeby dziecku nie podawac takiego shitu. Kiedys nie trzeba bylp czytac bo i nie stosowano takich ulepszaczy.


    Ale jestem ogarnieta...
    Jade dzis z mezem odwiezc Franka do ciocio babci i mowie:
    Ja:"Obrone mam 27 paz to sroda,wiec na spokojnie sie wyrobie z nauka!"
    M: "hmmm..Natalia..27 paz to poniedzialek.."
    Niewem co mi sie ubzduralo z ta sroda...masakra...wiec nie mam w ogole czasu i lece sie uczyc!!!;-(

    Martynika lubi tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 22 października 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz Natalia, ja i tak sie nie znam. Jakbym przeczytala o tych koszenilach to i tak bym nie wiedziala co to jest. Ja patrze na sklad deserkow pod tym wzgledem ze chce aby to byly same owoce bez dodatku np kleikow. ale jakies barwniki, ulepszacze?- na tym sie nie znam. a cos malej musze dac. Oczywiscie gdybym wiedziala co jest lepsze, zdrowsze to bym wlasnie to kupowala wiec jesli znacie cos sprawdzonego to chetnie poprosze o nazwy :)
    Ps. Jestescie zalogowane na stronie Hipp w Klubie Maluszka? Ja dostalam stamtad paczke z lyzeczka, obiadkiem, ksiazkami o zywieniu i kuponami do rossmana w tym na kolejne pudelko- z obiadkiem i soczkiem Hipp

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 22 października 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NALKA:
    "Cześć. Najszybciej w piątek wychodzimy. Anna dzisiaj była rehabilitowana i pani mówi, żejuż są postępy po ostatnim dniu. wczoraj miała tyle badań, że nie mogliśmy wykonywać ćwiczeń głównie przez punkcję. Dzisiaj Anna ma odpoczywać i nie mamy żadnych badań. Tyje powoli ale tyje. Waży 4370 a w zeszły wtorek 4200".

    Limerikowo, Agusia2312, Martynika, alexast lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 października 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaczęłam patrzeć na składy.A ponieważ się na tym nie znam, to wyznaję zasadę: im mniej pozycji w składzie tym lepiej.

    Artur dzisiaj poszedł na rekord:od 1 budził się równo co... pół (!!!!!!) godziny (a wcześniej zasnął o 20.30, obudził się o 23, a potem właśnie o 1)... po 4 wylądował u taty.Gdyby nie to, że z przerwą na jedno karmienie spałam potem do 9, to bym chyba zeszła.W nocy w ogóle nie opłacało mi się zasypiać.Wyglądało to tak jak zawsze-zaczyna kwilić, potem płakać, trzeba go przytulic, zasypia od razu, nie budzi się odkładany do łóżeczka.Nawet bez karmienia.Trwa to nie dłużej, niż 5 minut, chyba, że karmię, to z 10.Ale czemu co pół godziny? czy to zęby, czy wrażenia z całego dnia? Czy potrzeba bliskości, czy ja robię jakiś błąd? Nie rozumiem powodu i to mnie frustruje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2014, 11:50

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 22 października 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna jest zuch dziewczyna :)
    Karolina mi wczoraj przysłali ale z Bobovity :P

    Ja szukam dobrej kaszki bezmlecznej i bezsmakowej. Narazie nie chce dawaca jakis smak bo boje sie ze Marcel odrzuci mleko;/ Kupie tez kaszke Sinlac ale oma jest droga i tylko sie ja robi na wodzie ;/

    My wczoraj mielismy szczepienie, Marcel plakal wyjątkowo mocno heh
    Waży 7300g. Kolejne szczepienie jak bedzie miał rok:)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 22 października 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mi sie wydaje czy eta nagle zniknela?

    Musze wam powiedziec, ze moim wielkim szczesciem jest to ze Maja przesypia cale noce, bo przy tym bolu niedajacym spac wstawanie do malej chyba by mnie zabilo.

    Maja dzisiaj konczy 4 miesiace :)

    Martynika, Agusia2312, NataliaK, Limerikowo lubią tę wiadomość

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 października 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim wielkim szczęściem jest to, że przy tym wszystkim nic mi (tfu tfu) nie dolega, bo faktycznie byłaby bieda... każdy ma jakieś swoje radości i smutki, ale czemu nie może być po prostu perfekcyjnie? ;)

    Etaa, gdzie jesteście?

    Mucha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eta miala chrzciny teraz w weekend,hmmmmm gdzie jestesss mamuska?;-)
    <tak tak,ucze sie,tylko czasami zagladam :D>

    Martynika cos czuje ze Twojemu Arturowi lada dzien zab wyjdzie,zobaczysz :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2014, 12:44

    Martynika lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 października 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nic tam spuchnięte nie jest, nawet białego nie widać pod dziąsłem. .. byłabym ciężko zdziwiona, jakby się okazało, że to ząb.

‹‹ 1677 1678 1679 1680 1681 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ