X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    excella wrote:
    Weronika, a oglądalas sukienki może na.str dawanda.com? Bo ja szukam stroju dla mojego krasnala, i widze ladne sukieneczki. Np
    http://pl.dawanda.com/product/58851883-Michelle---sukienka-do-chrztu-sesja---r-92
    Excella nie uwierzysz ale właśnie tam weszłam 3 min temu :)) dzięki, za tip :))

    excella lubi tę wiadomość

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 25 lipca 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam największy możliwy błąd - zaczęłam czytać w internecie o naczyniakach, a do tego natknęłam się na zdjęcia :/ Coś strasznego. Najgorsze, że to może duże rosnąć i lekarka też mówiła, że to będzie rosnąć razem z dzieckiem :((( Nie wyobrażam sobie, żeby jakaś wielka bulwa miała rosnąć w ustach :( Załamka.

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 25 lipca 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam płynu mum and me a później smaruje oliwka bambino. Prędzej używałam Johnsona ale strasznie skórę wysuszala.
    Pampersy 2 używamy od 3 dni dopiero :)
    Prędzej kupiłam takie Tesco ale wyszło uczulenie.
    U nas kaja ma 2 małe krwiaczki jeden na karku drugi na rączce. Mi powiedziano ze to są urodzeniowe i do roku będą rosnąć a późnie mają malec jeśli nie to dopiero będą reagować. Mam nadzieje jednak ze znikną.

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 lipca 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea, zapomnij, proszę Cię o mądrościach z Internetu.Wg nich po infekcji cmv Artura miały spotkać wszystkie nieszczęścia tego świata, włączając to upośledzenie, głuchotę i wodogłowie, a mam zdrowe, dobrze rozwijające się dziecko.Obserwuj, słuchaj lekarzy, w razie czego zgłaszaj wątpliwości.Naczyniak będzie pod kontrolą.Nie myśl już o tym, wyłącz wyszukiwarkę :).Ja jestem przekonana, że zniknie, sama miałam na powiece jak się urodziłam-nie ma po nim śladu.

    Limerikowo, Galanea lubią tę wiadomość

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 25 lipca 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Galanea, zapomnij, proszę Cię o mądrościach z Internetu.Wg nich po infekcji cmv Artura miały spotkać wszystkie nieszczęścia tego świata, włączając to upośledzenie, głuchotę i wodogłowie, a mam zdrowe, dobrze rozwijające się dziecko.Obserwuj, słuchaj lekarzy, w razie czego zgłaszaj wątpliwości.Naczyniak będzie pod kontrolą.Nie myśl już o tym, wyłącz wyszukiwarkę :).Ja jestem przekonana, że zniknie, sama miałam na powiece jak się urodziłam-nie ma po nim śladu.

    Dziękuję :) Już nie czytam :)

    evas lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 25 lipca 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas tez plaski naczyniaczek z tylu glowy, nie martwie sie, nie googluje, nie steryduje malej jak znajomi, czekam i tyle, mi nie przeszkadza dziecku tez nie wg lekarzy
    jak bedzie zle to pomysli sie jak mala podrosnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2014, 16:07

    Galanea lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • azi Ekspertka
    Postów: 163 381

    Wysłany: 25 lipca 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to chyba oszaleje kolejny raz byłam z mala u lekarza... No jak wariatka latam ale w nocy kupy zielone mała nadal charczy i doszedł jeszcze kaszel plus szorstka skóra na buzi.. No i wielki ryk przy cycu..
    No i niby wszystko ok. Znowu żegnamy się z mlekiem itp. Wszystko czysto osluchowo profilaktycznie dostałam skierowanie na badania moczu i kupki zobaczymy czy w tym nic nie ma.
    U nas tez naczyniaki. Na czole i na powiekach i z tyłu głowy tez. Jak dostane się do komputera to wrzucę zdjęcie.
    Wszystkie dzieciaczki słodkie :)
    Weroniko a sprawdzałas mayoral? Tez maja fajne ciuszki. Sklep internetowy w którym sprzedają nazywa MI-TU.
    Pozdrawiam

    weronikabp lubi tę wiadomość


    3jgxyx8d08x508h1.png
    l22n6iye5ll34so8.png
    1k3xegz2f74add0s.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 25 lipca 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój też ma naczyniaczki z tyłu głowy. Galanea - głowa do góry! nie czytaj madrosci z neta bo to jeszcze nigdy nikomu nie pomogło. teraz jest tak zaawansowana medycyna że z takim naczyniakiem, nawet bąbelkiem, lekarze bez problemu sobie radza! ale jestem pewna ze naczyniak zniknie bez śladu!

    Galanea lubi tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 25 lipca 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pieluchy dada z biedrony tez polecam! juz 2 używamy :) waga Ignacego z wczoraj 4650 g :D
    uzywalismy pampersów białych przez pierwsze 2 dni zycia ale dostał uczulenia!
    ale wiadomo - kazda pupa woli co innego! ;D

    weronikabp lubi tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • sunset Autorytet
    Postów: 456 778

    Wysłany: 25 lipca 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Wczoraj w końcu wzięliśmy Asię do domu! Dziś zaliczony pierwszy spacer :-)

    Jesteśmy pod opieką hospicjum domowego, wszystko lepsze od szpitala!
    Pozdrawiam

    dba, alexast, DeLaCruz, eta, kambel, weronikabp, Niesforna, Martynika, mirka14, Tusia84, Nalka, misia_k1, Paulina1986, Mucha, Galanea, nutka, azi, Bea_tina, Effcia28, MonikaS, Edyta84, madamama, evas lubią tę wiadomość

    c55fflw1uez1iz08.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 25 lipca 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunset bardzo się cieszę, że jesteście już w domku i jak Asienka się miewa??

    u nas była położna, Olek waży 4600 :)
    On jest tak słodki, że najchętniej bym go schrupała. Tak bardzo go kocham.
    W poniedziałek idziemy na bioderka, we wtorek na usg główki, proszę pomódlcie się za mojego szkraba i trzymajcie kciuki, żeby wszystko wyszło dobrze. W środę idziemy na szczepienie a potem do poradni patologii noworodka z wynikami usg.

    eta, weronikabp, Tusia84, Galanea, Edyta84 lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 25 lipca 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunset - super! w domu zawsze najlepiej:) jak Asia? podoba jej się w domu :) ?

    alexast - trzymam kciuki za wyniki badań! Oluś da rade! a jak Twoja cukrzyca? znikła ? ja jeszcze nie robiłam obciążenia glukozą, do końca lipca planuję zrobić.

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • mirka14 Autorytet
    Postów: 842 817

    Wysłany: 25 lipca 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My używamy wszystkich kosmetyków z hippa i jest ok, pieluchy na dzień pomarańczowe pampersy a na noc zielone te pomarańczowe dostałam i mam wrażenie że mniej siuśków się w nich mieści, a rossmanowe Eweline strasznie odparzaly więc już nie eksperymentuje na jej pupie, a do pupy alantan w masci jest rewelacyjny :)

    Aniołeczek 08.05.2013
    jwzh2b5.png
    mbm7spn.png
  • Paulina1986 Autorytet
    Postów: 455 804

    Wysłany: 25 lipca 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunset super, że jesteście już w domku!!!

    My używamy od urodzenia Pampersów Premium Care 2 i póki co się sprawdzają. Ale jak skończą nam się zapasy to spróbujemy Dadę skoro tyle osób zachwala :)

    Co do kosmetyków, to u nas króluje Nivea - do kąpieli mamy płyn z oliwką, po kąpieli smaruję małą oliwką, a na pupcię idealnie sprawdza się u Ali puder bo po kremach na odparzenia w pachwinkach zaczęła jej schodzić skóra.

    Co do wagi, to nasza Ala mimo iż sporo je to słabo przybiera - przez ostatnie 10 dni tylko 170g, dzisiaj waży 3600g. Położna kazała zwiększyć częstotliwość karmienia. Mała sama budzi się co ok.4 godziny a w nocy nawet rzadziej. Mamy ją więc wybudzać na karmienie co 2 godziny i zobaczymy za tydzień jaki będzie efekt.
    Poza tym często ulewa, a wydaje mi się, że częściej po moim mleku niż po mm. Być może będzie trzeba zadziałać tym preparatem zagęszczającym - chyba Bebilon Nutriton. Może któraś z Was go używała lub używa i podzieli się wrażeniami?

    Buziaki dla wszystkich majowo-czerwcowo-lipcowych bobasków :)

    iv09io4pj4q7bsdv.png

    Moje Aniołki- ukochany synek 23.01.2013 (13tc) i 16.09.2013 (7tc) [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzis maskara z zaśnięciem, jeszcze nie śpi nasz Lobuziak :-(

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 25 lipca 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas za to kaja przespala prawie cały dzień jak nigdy. A dziś czy spacer czy w domu to śpi. Tylko budziła się na cyca i kupę. Ciekawe jak nocka będzie wyglądać.

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Pola właśnie tez przespała 2 dni ciurkiem i teraz zasnąć nie moze

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 26 lipca 2014, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jednak nocka przespana :) i pochwale się wam kaja zaczyna gaworzyc :)! Tak mnie rano zagadala ze byłam w szoku. Dziubek uśmiechnięty, małe radosne krzyki tak jakby mi odpowiadała na wszystko o co pytam a na koniec jak juz się nudziło to całkiem inaczej się skarzyla wiec dydka dostała i poszła ładnie spać :) kolejny postęp za nami :)

    Tusia84, Nalka, Agusia2312, evas lubią tę wiadomość

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 26 lipca 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas właśnie od wczoraj troszkę gorzej. Mały bardzo dużo ulewał od wczoraj, prawie przy każdym karmieniu. Widać, że chciał pozbyć się gazów, ale mu nie szło. Kupiłam Windi ale nie wiele pomogło, kilka bączków poszło. Rano znów chciałam mu pomóc to ociupinka kupki. Teraz godzinkę temu podałam mu koperek z lekarstwem(niemieckie jakieś, kuzynka mi razem z Sab Simplexem przysłała) i jak pił to kilka bączków puścił. Teraz pospał z tatusiem na brzuszku i włożyłam go do bujaczka z wibracją i w końcu puszcza bączki. Maleństwo moje;( Tak mi przykro jak widzę, że mu źle. Płakał wczoraj trochę, dziś nie płacze z bólu brzuszka, ale widać, że chciałby się pozbyć bączków i kupki... Ale teraz już jak to piszę to widzę, że troszkę mu się udaje, to dobrze. No i potem jak zje, to mam nadzieję już w brzuszku zostanie... Bo w sumie jak o północy zjadł i nie ulał to potem 2 kolejne karmienia ulewał bardzo dużo, a 3 karmienie zastąpiłam tym koperkiem z glukozą. Już mi cycek stwardniał, odciągnęłam ocipinkę żeby nie bolał i czekam aż moje maleństwo będzie miało pusty brzuszek...:)

    Kurcze, w szpitalu jak mały miał gazy to pani wzieła taką długą cieniutką rureczkę, wsadziła w dupkę i wyszły wszystkie w kilka sekund...

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 26 lipca 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przypomniała mi się dzisiaj historia naszej Anielki. Pamiętacie, zdecydowała się na przedwczesne zakończenie ciąży z powodu zespołu Patau u jej dziecka... Znalazłam kilka stron o dzieciach z tą wadą. Jedna dziewczynka żyła ponad rok, druga ma 11 lat... Ech... okropnie trudne to, ale przecież jej dziecko też mogło żyć;(


    Wiem, miałyśmy już nie poruszać tego tematu. Ale to wciąż we mnie tkwi. Nie mogę tego zrozumieć... Szczególnie patrząc teraz na moje dziecko nie wyobrażam sobie jak można podjąć taką straszną decyzję... Gabryś dzięki Bogu jest zdrowy i wierzę, że Pan da mu zdrowie na całe życie... Ale gdyby tak nie było to właśnie rodzice powinni być z dzieckiem w chorobie i trwać przy nim...

    Tusia84, DeLaCruz lubią tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
‹‹ 1445 1446 1447 1448 1449 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ