X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 24 marca 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mietata no dylematy słuszne :p u nas też trzeci pokój na górze stoi pusty i wiadomo, że kiedyś będzie dla drugiego dziecka, ale wiadomo też, że przez pierwsze pół roku dziecko i tak będzie z nami w sypialni wiec nie spieszę się i narazie po prostu nic tam nie robię :p ot, prasowanie i pranie :D

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 24 marca 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jacky88 wrote:
    Cześć dziewczyny. Wczoraj byłam na wizycie u ginekologa. 5tydz+3 dni. Brak widocznego pęcherzyka w macicy. Jak sam stwierdził "nie potwierdza nie zaprzecza" - być może ciąża jest młodsza niż wynika z miesiączki (wg moich obserwacji tak może być), jako rozpoznanie napisał "wstrzymanie miesiączki" a nie ciąża. Dostałam skierowanie na cito na betę - wczoraj wyszła 6502, mam powtórzyć w poniedziałek, bo niestety w weekendy u nas laboratoria zamknięte. Z wynikami prosto do lekarza. Mam jeszcze nadzieję, że być może sprzęt nie był najnowszy (wizyta w przychodni, na nfz). Co nie zmienia faktu, że lekarz rzeczowy, to co mówi jest logiczne. Czekam na drugi wynik. Mam nadzieję tylko, że ciąża będzie prawidłowa, a nie biochemiczna czy pozamaciczna.

    Nie jestem specjalistką, ale wg mojej wiedzy to przy tak wysokiej becie pecherzyk powinien być już widoczny na USG. Byc może wina sprzętu... albo ja się mylę.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 24 marca 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata - poczekaj z remontem ;) za trochę Twoje wątpliwości się rozwieją :)
    My też będziemy remont mały przeprowadzać jak bobas będzie się rozwijać. Ale to w lipcu dopiero :)
    Już mąż z moim tatą są umówieni :p a ja sobie do teściowej na wieś pojadę :p

    A co do tych nieszczęsnych objawów lub ich braku - natura mogła to jednak lepiej wymyślić. Nie wiem, może przy prawidłowej ciąży duży palec u stopy mógłby być zielony :p a jak by coś było nie tak to fioletowy ;)
    Człowiek by przynajmniej nie schizował ;)

    A jeszcze co do tego nieszczęsnego pęcherza - mojej mamie zdarzało się w późniejszej ciąży popuszczać, bo tak jej cisnęłam. Mam nadzieję, że nie pójdę w jej ślady :p bo zamiast pampersy dla dziecka to sobie będę musiała kupić :p

    Lilly_Ana lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jacky88 wrote:
    Cześć dziewczyny. Wczoraj byłam na wizycie u ginekologa. 5tydz+3 dni. Brak widocznego pęcherzyka w macicy. Jak sam stwierdził "nie potwierdza nie zaprzecza" - być może ciąża jest młodsza niż wynika z miesiączki (wg moich obserwacji tak może być), jako rozpoznanie napisał "wstrzymanie miesiączki" a nie ciąża. Dostałam skierowanie na cito na betę - wczoraj wyszła 6502, mam powtórzyć w poniedziałek, bo niestety w weekendy u nas laboratoria zamknięte. Z wynikami prosto do lekarza. Mam jeszcze nadzieję, że być może sprzęt nie był najnowszy (wizyta w przychodni, na nfz). Co nie zmienia faktu, że lekarz rzeczowy, to co mówi jest logiczne. Czekam na drugi wynik. Mam nadzieję tylko, że ciąża będzie prawidłowa, a nie biochemiczna czy pozamaciczna.
    Hej kochana przy becie powyżej 1000 pęcherzyk powinien być widoczny w macicy a u Ciebie to już ponad 6tys...
    pozostają moim zdaniem 2 opcje - może faktycznie bardzo kiepski sprzęt i lekarz który tylko sprawia dobre wrażenie ale nie umie do końca czytać obrazu usg , albo niestety ciąża pozamaciczna...
    Daj znać kochana jaki będzie drugi wynik. Trzymam kciuki żeby to była jednak niekompetencja lekarza :*

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co do dupka i luteiny to powiem Wam z mojego doświadczenia z dluuugimi staraniami ze to generalnie co lekarz to opinia i co pacjentka to opinia. Fakt może i luteina jest naturalna a dupek syntetyczny ale nie świadczy to o tym które jest lepsze a które gorsze. Ja podczas starań brałam i dupka i lutke i mi zdecydowanie bardziej dupek pasował. Nie miałam po nim ŻADNYCH skutków ubocznych mimo ze brałam 3x1 i mimo brania go do samego końca cyklu miesiączka przychodziła w terminie. No ale znam tez tu na forum mnóstwo dziewczyn które się źle czuły po dupku i wolały luteinę wiec serio to bardzo indywidualna sprawa.
    Z lekarzami jest tak samo, jak byłam w Inivimedzie na inseminacji to najpierw pierwszy lekarz zalecił mi dupka a w następnym cyklu drugi lekarz powiedział ze woli luteinę. :)
    Także każda z Was sama musi wyczuć co jej bardziej odpowiada i o to prosić lekarza :)

    Ps. A ja się witam w 8tc :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 09:10

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mam typowych ciążowych objawów (mimo brania i dupka i luteiny). Poza zmęczeniem :) Może wymyślmy sobie taką teorię: te które męczą mdłości będą miały córeczki, a te które mdłości nie mają będą mieć synków :D I tyle :D

    Mietata ja też mam brytyjczyka niebieskiego :) Ale mój, aż taki aniołek nie jest jak Twój :D W zabawie jak dasz rękę to będzie za nią chwytać :D No i lubi być wysoko :) Wskakuje sobie np. na mnie, a potem hops na drzwi i sobie tam siedzi nieudolnie :D Ale agresywna nie jest. Wybierałam rasę pod kątem właśnie stosunku do dzieci, a te koty ponoć nic dzieciom zrobić nie powinny. Ale wiadomo, że pilnować i tak trzeba będzie, przynajmniej na początku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 09:15

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nasz brytyjczyk był czasem tu i ówdzie pociągnięty przez małą jak była mniejsza i nigdy jej nic nie zrobił. Za to raz jak sie wkurzyl to jej się skasztanil do łóżka... chyba musiała mu nieźle dokuczyc :p

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Anetta31 Przyjaciółka
    Postów: 113 49

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja Was przebije mam 3 ,w pazdzierniku je uratowalismy bylo 5 ale 2 oddalismy . Mamy tez psa I rybki ;) Antonna mojemu mezowi teroria by sie spodobala ,obstawia dziewczynke :D

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    Anetta31
  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie współczuję dziewczyny tych smutnych wiadomości. Doti, musisz znależć dobrego lekarza. Wierzę, że będziesz mamusią.

    A odnośnie badań prenatalnych. Dziewczynom ze Śląska polecam klinikę Gyncentrum (badania wykonują odpłatnie jak i na skierowanie nfz), to ta klinika naprzeciw Silesii. Polecam zapisać się do dr Ilskiego na to badanie. Jest przesympatyczny, bardzo dużo opowiada i wszystko wyjaśnia.

    ja wczoraj wymiotowałam ok 15 razy...nie upominajcie się o objawy, naprawdę nie warto

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondik wrote:
    ja wczoraj wymiotowałam ok 15 razy...nie upominajcie się o objawy, naprawdę nie warto

    To już naprawdę nie dobrze. Musisz bardzo uważać żeby się nie udowodnić. Koleżanka ostatnio dużo wymiotowala w ciagu dnia, do tego doszła biegunka i pojechała na kroplowki.

    Ja wymiotuje max 1 raz dziennie, ale nie zawsze.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis wrote:
    Ale ja na tym zestawie leków jestem od pozytywnego testu, więc już trochę czasu...a mdlosci dopiero od 6tyg. moja obecna gin śmiała się że pan dr ktory mi pomógł zajść w ciążę i zlecił pierwsze leki potraktował mnie jak po Invitro z tymi dawkami (może dlatego że pracowal w klinice przy Invitro? :p) w każdym razie oboje stwierdzili ze mam max zabezpieczenia. Co do Lutki dopochwowej jak narazie nie zlapalam zadnej infekcji na szczęście ale wierzę że nie trudno o to. Z drugiej strony ciężko byłoby mi lykac az tyle tabletek.

    Ja od momentu zrobienia drugiej bety mam duphaston 3x1 i luteinę 100, 2x1. Mam to brać do końca 1 trymestru. Moja ginekolog jest bardzo przezorna, zresztą to taka babka od ciąż "beznadziejnych", czyli jak ktoś ma źle, to idzie do niej jako do ostatniej deski ratunku. Bardzo dmucha na zimne. Ja szczerze mówiąc spokojniej się czuję, jak biorę te wszystkie leki (chociaż ona sama na początku chciała mi dać tylko duphaston, ale dorzuciła też luteinę na wszelki wypadek), a zagwarantowała mi, ża w żaden sposób nie szkodzą dzidziusiowi :)

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka objawów nie miała i urodziła zdrową córkę. Moja mama to gdyby nie brak @ to też by nie wiedziała, że jest w ciąży (z bratem, bo ze mną przeżywała gehennę) :) więc ten brak objawów nie jest taki zły.
    Ale trochę uspokaja :P

    Co do kotów to ja mam zwykłego/niezwykłego dachowca :) To jest pierwszy kot, który daje się miziać po brzuszku, nie skacze po meblach, nie drapie ścian/drzwi/mebli. Grzeczny aż za bardzo!

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis w poprzedniej ciąży też tak miałam, także wiem co mnie czeka :)

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dołączę się do dyskusji. Brak objawów to też dobry objaw. Z córeczka jak chodziłam w ciąży to gdyby nie ból piersi i senność to bym nie czuła że jestem w ciąży. Potem jak mi przeszło po 8 tyg to czułam się rewelacyjnie :) teraz jest trochę gorzej bo mam mdłości ale za to piersi mnie nie bolą :) senność powoli zaczyna się pojawiać :)

  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 24 marca 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam na wsi więc wszystkie zwierzaki na dworze niestety. Ale mamy kotkę i 3 psiaki :D no i dodatkowo bydło, kury, króliczki <3

    Byłam wczoraj u mamy to się poprzytulałam z moim pieskiem i kocurem <3 tak mi brakuje zwierzaka w domu.

    Mnie cały czas męczą mdłości w sumie. Najgorzej z rana. Muszę coś zjeść, a jednocześnie nie mogę bo na sam dźwięk otwieranej lodówki mi niedobrze. Na nic nie mam ochoty, nie mam co jeść :) Najlepiej to mi wchodzą takie bardziej płynne rzeczy, typu zupy, jogurty, lody :D


    Co do wczorajszych wiadomości: dziś jestem trochę spokojniejsza. Naczytałam się w necie że czasem i ok 8-9tc zaczyna być widoczne serce więc może i u mnie tak będzie? Chcę się nie stresować, bo to chyba najgorsze. A i tak nic nie zrobię.. :)

    mietata lubi tę wiadomość

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Anetta31 Przyjaciółka
    Postów: 113 49

    Wysłany: 24 marca 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly wierze ze bedzie dobrze , u mnie serduszko pokazalo sie w odstepstwie 2-dni .Nie ma co martwic sie na zapas .

    Lilly_Ana lubi tę wiadomość

    Anetta31
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 24 marca 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj się wystraszyłam. Ale dziś już jest lepiej. Mam nadzieje że i u mnie tak będzie :)

    IZA92 lubi tę wiadomość

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 24 marca 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_Ana najważniejsze to się nie stresować, myśleć pozytywnie.

    Czytalyscie może artykuł na blogu mamaginekolog "Usg wczesnej ciąży"? Jeśli nie, to łatwo można wygooglowac wpisując ten tytuł. Moim zdaniem jest tam duzo przydatnych informacji no i chyba sprawdzonych, skoro pisane przez samą Panią ginekolog :)

    Lilly_Ana, Wojcinka lubią tę wiadomość

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 24 marca 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - już nie jesteśmy najmłodszym miesiącem na forum!! Grudzień się pojawił ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 10:36

    Lilly_Ana, Wojcinka, Blondik lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Jooozefka Autorytet
    Postów: 349 414

    Wysłany: 24 marca 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkim forumowym aniołkom (*)(*)(*)

    Ja też zaczynam schizować dziewczyny...nie mam objawów...do wizyty jeszcze ponad 2 tygodnie...no nic...grzecznie łykam kwas foliowy i czekam na rozwój sytuacji...

    Malamii26 lubi tę wiadomość


    Mama: c 2010; s 2011; c 2012 c 2017;
    i aniołków (*) 2009;2014
‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ