X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalala wrote:
    Ja na HIV miałam robione na samym początku praktycznie i cytomegalię chyba tez o ile pamiętam. Krzywa cały czas przede mną :)
    Co do urazów, zauważylam u sobie moje stawy szczególnie skokowy zrobiły się mniej stabilne, na prostej drodze potrafi mi się noga wykręcić :O
    Pierścionki nosze dalej bez problemów tak jak przed ciążą co mnie cieszy bo jakoś dziwnie się czuję bez...

    U nas dzisiaj też duchota straszliwa, że nie ma czym oddychać :(
    A to my dzisiaj :D

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8fdbf74c2b8a.jpg

    Też czujecie ruchy dość nisko? Bo ja zazwyczaj na lini majtek.
    Ja teraz malego czuje i na linii majtek i wyżej, czasem jednocześnie :) szpera czesto przy moim pecherzu. Ruchy staja sie coraz mocniejsze :)

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalala - no ja przeważnie czuję ruchy nisko :) czasami jakieś pojedyncze w okolicach bliżej pępka.

    Jutro już wracamy do domku :) tak się cieszę!! U teściowej dobrze, ale u siebie najlepiej :) no i w końcu po tygodniu męża zobaczę :D

    A jeszcze co do badań - jestem zdania, że każdy jest dorosły i odpowiada za siebie i swoje życie. I to on będzie ponosić wszelkie konsekwencje. Więc się nie wtrącam i nie umoralniam :)

    Natalala lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pieluszkowa ale sama pisałaś we wczesniejszym poście że lekarz wczoraj nie dał skierowania na krzywą mówiąc że widzi, że glukozę już piłaś i że go nie wyprowadzałaś z błędu. Widocznie spojrzal na sam wynik na czczo standardowy i mu się porypało, więc nie lepiej byłoby go skorygować że obciążenia glukozą nie miałaś robionego? To jest badanie obowiązkowe, ostatnio o obowiązkowych i tzw.zalecanych mieliśmy w szkole rodzenia, i tak jak mówią dziewczyny, konsekwencje odczuje dziecko a nie Ty. Da się przeżyć, dwie godziny w miarę szybko zleciały, po powrocie do domu i śniadaniu odespałam z 1,5 h i jest git.

    HIV też miałam w tym dużym pakiecie badań w 1.trymestrze.

    Aasienkaa lubi tę wiadomość

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ratunku. Znów zaczęłam brać żelazo i zaparcia na maxa parcie jest ale jak przyjdzie co do czego to nie wyjdzie :( pije dużo i jem dużo owoców. Jak odstawiam żelazo to problem mija a jak biorę to po kilku dniach znów problem.
    Boje się ze przez te zaparcia szyjka będzie mi sie skracać albo pessar sie zsunie

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też robiłam HIV na samym początku. Cytomegalie wydaje mi się, że też. Staram się sama pilnować, i w razie czego wspomnieć na wizycie. Chociaż moja gin zaleca wszystkie badania.
    Ktoś ostatnio pisał, że cukrzyca lubi uaktywniać się na późniejszym etapie ciąży. Ja mam już zrobioną i tak się zastanawiam czy nie za wcześnie.
    Moje wyniki to: 79, 134 i 110.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 13:59

    Aasienkaa lubi tę wiadomość


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Dziewczyny ratunku. Znów zaczęłam brać żelazo i zaparcia na maxa parcie jest ale jak przyjdzie co do czego to nie wyjdzie :( pije dużo i jem dużo owoców. Jak odstawiam żelazo to problem mija a jak biorę to po kilku dniach znów problem.
    Boje się ze przez te zaparcia szyjka będzie mi sie skracać albo pessar sie zsunie
    mi póki co przeszło, jem śliwki, więcej piję wody niskozmineralizowanej( dodatkowo moja pani w aptece podpowiedziała, abym rano na czczo wypiła ciepłą wodę ), jem więcej jogurtów, jabłek, mniej słodyczy. Może porozmawiaj z lekarzem. i wiesz jak miałam zaparcia pod nogi podstawiałam stołek mały. poczytaj na necie na ten temat, ostatnio dużo publikacji jest na ten temat :)

    czarnulka24, Pani Moł lubią tę wiadomość

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    mi póki co przeszło, jem śliwki, więcej piję wody niskozmineralizowanej( dodatkowo moja pani w aptece podpowiedziała, abym rano na czczo wypiła ciepłą wodę ), jem więcej jogurtów, jabłek, mniej słodyczy. Może porozmawiaj z lekarzem. i wiesz jak miałam zaparcia pod nogi podstawiałam stołek mały. poczytaj na necie na ten temat, ostatnio dużo publikacji jest na ten temat :)
    Dziękuję. Musze coś zrobić bo mnie to wykończy

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka, i kup sobie płatki owsiane, zalewaj sobie je czym lubisz: mlekiem roślinnym , jogurtem greckim, do tego jablko, jakies truskawki/borówki/ananas - jakies ze dwa owoce, zblenduj to i taką dobrą szklankę sobie tego wypij, a wczesniej szklanke wody z cytryną. To ma tyle blonnika, ze nie ma opcji, zeby sie zatory w jelitkach robily :) ja sobie robie czesto ze swiezym jarmużem, ananasem i suszoną morelą, no i do tego płatki owsiane i nasiona lnu lub chia. Pyszne, zdrowe i utrzymuje regularnosc w toalecie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 14:13

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak stwierdził ze piłam jak stwierdzi ze ejdnak nei piłam to wtedy da skierowanie chociaz watpie czy 4 podejscie skonczy sie sukcesem. Trzy razy probowalam to badanie zrobic i kicha nie da sie poporstu sie nei da ja po 10 max 15 minutach zwracam. Lekarz rodzinny stwierdził ze jestem ta osoba co nei da rady przejsc tego badania.

    Ja cytomegalie mialam za drugimi badaniami bo tak jak pisalam laborantka pominela je. Ale HIV nie mialam za to mialam dwa razy grupe krwi.

    Na cukrzycy znam sie troszke bo moj dziadek byl cukrzykiem i jako 6 letnie dziecko przechodzilam szkolenie co i jak bo z nim zostawalam sama jak mama pracowala. Czasami sobie mierze glukometrem ale zawsze w normie. Takze cukrzyca sie nie martwie. u mnie tez 22 tydzien wiec jak cos mam jeszcze kupe czasu na to badanie.

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ten stołek pod nogi rzeczywiście pomaga :p nigdy nie stosowalam, ale kiedyś wspominalyscie że jest jakis syrop na zaparcia. To może warto podpytac w aptece.

    Natalala uroczy brzuszek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 14:19

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pieluszkowazabawa wrote:

    A na HIV miał ktoś robione bo tez widze w karcie ciazy ale ja jeszcze nie dostalam tego skierowania. To obowiazkowe badanie czy tylko jak lekarz cos podejzewa???


    Hiv miałam na samym początku i w każdej ciąży, na cytomegalie czy jak jej tam mam przeciwciała bo chorowałam po ostatniej ciąży prawdopodobnie za to nie mam na toxo przeciwciał i będę robić teraz 3 raz .

    cukier 1 może być ok a po obciążeniu już nie wiec warto to sprawdzić. jest na liście obowiązkowych skierowań od lekarza ale można robić do np. 28 tc więc może da ci na następnej wizycie. Jeśli nie to warto się upomnieć bo to bardzo ważne badanie.

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do zaparć to zależy co masz na myśli.... załatwianie się w ciąży np. co 3 dni jest normą a tym bardziej przy np. progesteronie, leżącym trybie itp. zwalnia cała perystaltyka i przemiana materii jak nie jesteś w ruchu

    po wstaniu rano można też ciepłą wodę z cytryną,

    mi śliwki, jabłka, błonnik , kawa , owoce, woda itp. w ogóle nie pomagają :( kończy się bólem brzucha i gazami a w toalecie jestem i tak co 3 dni

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka - ja mam potworne zaparcia i od jakiegoś czasu przed śniadaniem piję 2 łyżki Laktulozy i jem bułkę z powidłami śliwkowymi i jakoś żyję.
    Dobre jest też zjeść do śniadania jabłko ze skórką.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po suszonych śliwkach to w przeciągu kilku godzin jest super reakcja u mnie :)

    Hiv i cmg miałam na poczatku, toxo też, teraz powtarzałam toxo i cytomegalię

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka a nei mozesz pic lactulosy (jakos tak ) moja siostra to pila w ciaży i jej ruszyło jelita trosze i nie bylo zaparć.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 lipca 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pieluszkowazabawa wrote:
    czarnulka a nei mozesz pic lactulosy (jakos tak ) moja siostra to pila w ciaży i jej ruszyło jelita trosze i nie bylo zaparć.

    No właśnie o tym pisałam - ja piję od jakiegoś czasu i jest lepiej. Może bez rewelacji, ale widać poprawę :)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 22 lipca 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka wrote:
    Pieluszkowazabawa - ja miałam na HIV na samym początku. Na cytomegalię nie. To chyba nie jest obowiązkowe.

    Ja miałam i HIV i cytomegalię w pakiecie badań pierwszego trymestru (razem z toxo, WZW itd.).

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 lipca 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytomegalii nie ma w karcie ciąży, więc chyba nie jest obowiązkowe to badanie. Zwłaszcza, że ponoć się tego nie leczy w ciąży.
    Mi tego nie zlecił ani jeden ani drugi ginekolog :)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 22 lipca 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam cytomegalię w karcie ciąży - hmmm... Ps. podzielę się dobrymi wieściami - my nadal leżymy, ale i posiew z kanału szyjki, mocz, toxo i krzywa cukrowa wyszły idealnie - oby tak dalej :)

    Kaczorka, Aasienkaa, Pani Moł, Asia_89, wichrowe_wzgórza, jacky88, Jooozefka, Sunshine_111 lubią tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • NIEPOKORNA Autorytet
    Postów: 3559 1459

    Wysłany: 22 lipca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W UK krzywa cukrowa nie jest obowiązkowa. Zlecają ją tylko, gdy są wskazania. Ja mam już wyznaczony termin jakoś na sierpień, bo moja mama jest cukrzykiem od dawna.

    Ja codziennie jem jabłka i nie mam żadnych kłopotów z zaparciami. No i kawa mi też pomaga.

    linia-podzialu-ruchomy-obrazek-0012.gif
    2nn3vfxm0x0qzs5t.png
‹‹ 603 604 605 606 607 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ