X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oszczędzam się oszczędzam ważne że pracować mogę bo bym zwariowała chyba.
    Będę pracować godzinkę potem pół przerwy to będzie najbezpieczniejsze tym bardziej ze nie muszę nic nosić.

    Niepokorna to faktycznie mając dziecko w tym wieku ciężko odpoczywać koleżance.

    Ale nie załamuje się przecież jest wszystko dobrze a mniej ruchu no cóż kiedyś musiał nastać ten moment w życiu:) Potraktuje to jako pół urlopu poprostu

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja na glukozie siedzę. Pani nie chciała mi pozwolić na cytrynkę! Mowi, że się od tego odchodzi i że jeśli bardzo nie będę mogła wypić to wtedy troszkę cytryny mi doda. Myślałam, że jestem twardziel, ale targa mi żołądkiem ostro! I odbija mi się tym słodkim tak, że aż mnie ciarki przechodzą, brrr... Ale za pół godziny ostatnie pobranie i idę coś wszamać :D

  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Moł u nas tez na cytryne nei pozwalaja. Mój lekarz wczoraj spojzal w moja karte ciazy i mowi o glukoze Pani piła (a nie piłam ale po co mam go wyprowadzac z błędu) no to teraz morfologia mocz i przeciwciala.

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c93773aa830e.jpg

    Pomyślności na weekend :)

    Karola___, Invis, Pani Moł, Kaczuszka86, agagaga, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no Pieluszkowa, lepiej zrobić to badanie! Przyjemne nie jest ale jednak dość istotne.

  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 22 lipca 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pieluszkowa, a czemu nie robisz krzywej?
    Ale u nas dzisiaj duchota. U nas w domu jeszcze dosyć chłodno, ale i tak ledwo żyję. Może później będzie lepiej...

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 22 lipca 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pieluszkowa nie rób na zasadzie " na złość babci odmrożę sobie uszy", to bardzo nieodpowiedzialne. Twoje dziecko poniesie konsekwencje ewentualnej cukrzycy ciążowej. To może nie jest przyjemne badanie ale szalenie ważne. Po co w ogóle się badać? dla lekarza?

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 22 lipca 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukier mam w normie badalam ostatnio sie na czczo. Póki lekarz nie widzi potrzeby to po co mam to robic. NA wadze przybralam tylko 6 kg od poczatku wrazie czego mam glukometr w domu i moge sobie zmierzyc co jakis czas. Ufam lekarzowi prowadzacemu

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • jacky88 Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy krzywa cukrzycowa nie jest obowiazkowym badaniem dla kobiet w ciazy? Nie spotkalam jeszcze sie z sytuacja w ktorej kobieta by jej nie robila, jakis czas temu robili przesiewowe a teraz to chyba hurtem wszystkim?

    Zuza91 lubi tę wiadomość

    c55fflw18twvhf6h.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jacky88 wrote:
    A czy krzywa cukrzycowa nie jest obowiazkowym badaniem dla kobiet w ciazy? Nie spotkalam jeszcze sie z sytuacja w ktorej kobieta by jej nie robila, jakis czas temu robili przesiewowe a teraz to chyba hurtem wszystkim?
    Chyba nie ma czegoś takiego jak obowiązkowe nie? Nikt przecież oprócz Ciebie tego nie dopilnuje, ani nikt nie zmusi. W kwestii przyszłej mamy powinno być aby nie pominąć niczego, dopilnować. Ja w Polsce nie mam robionych wszystkich badań, bo dużą część robie w Niemczech, i nikt n to nie zwróci uwagi.

    Aasienkaa lubi tę wiadomość

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis nie??? Mój lekarz mi ostatnio zwrócił uwage ze nie mam cytomegalii a on przeciez to zaznaczal a ja nawet nei spojzalam na wyniki bo odebralam i wchodzialam do gabinetu okazalo sie ze laborantka przeoczyla to badanie w tej stercie co mi dal wtedy. Ale zrobilam na kolejna wizyte. Takze moje podejscie jest takie ufaj swojemu lekarzowi prowadzacemy bo inaczej zwariujesz.
    Zreszta on wie ze rok temu mialam podejsca do tego badania i nie dalam rady za kazdym razem byl mega paw po wypiciu. Moze dlatego mialam tylko na czczo teraz. Zobaczymy jak bedzie koniecznosc i sobie przypomni o tym to zrobie inaczej spróbuję zrobic a jak nie bedzie konieczne to nei bede robic.

    A na HIV miał ktoś robione bo tez widze w karcie ciazy ale ja jeszcze nie dostalam tego skierowania. To obowiazkowe badanie czy tylko jak lekarz cos podejzewa???

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nic ogarnelam w domu troszke pranie odkurzanie mycie garów. Teraz odpoczynek i wezme sie za szycie mam kilak rzeczy do zszycia pospinanych.

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pieluszkowazabawa - ja miałam na HIV na samym początku. Na cytomegalię nie. To chyba nie jest obowiązkowe.

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale musze pochwalić mojego (hehe wkońcu) przejął sie tym łożyskiem i zakazał mi robienia czego kolwiek w domu i zakupów. A juz mialam wrazenie ze srednio go obchodze odkad jestem w ciazy.

    wichrowe_wzgórza, NIEPOKORNA lubią tę wiadomość

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mi tez sie wydaje ze to w naszym interesie jest dopilnowanie. owszem zaufanie zaufaniem, ale mamy teraz taka wiedze,że mozemy też troche pilnowac lekarzy nie wariujac przy tym :) Ale jesli stanowisko przyszlej matki jest takie, że nie przytyla duzo i glukoza na czczo jest w normie i ma glukometr w domu...podziwiam odwagi i pewności w tą tezę :) sorry pieluszkowa ale te argumenty wg mnie sa słabe. Daj Boże abys cukrzycy nie miała,bo chyba nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji z nia zwiazanych. Ale jestes dorosła i to Twoje dziecko :)
    Co do badania w kierunku HIV jest to badanie zalecane.

    KasiaHaBe, Jooozefka lubią tę wiadomość

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAczorka mozeliwe ja mam praie wszytskie jzu z tej ksiazeczki dlatego tak sie zastanawialam czy nie mam ich bo sa zbedne czy nei mam ich bo lekarz zapomnial poprostu.

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jacky88 wrote:
    A czy krzywa cukrzycowa nie jest obowiazkowym badaniem dla kobiet w ciazy? Nie spotkalam jeszcze sie z sytuacja w ktorej kobieta by jej nie robila, jakis czas temu robili przesiewowe a teraz to chyba hurtem wszystkim?
    Krzywa jest wciagnieta na liste badan obowiazkowych w Polsce.

    Karola___ lubi tę wiadomość

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Natalala Ekspertka
    Postów: 163 72

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na HIV miałam robione na samym początku praktycznie i cytomegalię chyba tez o ile pamiętam. Krzywa cały czas przede mną :)
    Co do urazów, zauważylam u sobie moje stawy szczególnie skokowy zrobiły się mniej stabilne, na prostej drodze potrafi mi się noga wykręcić :O
    Pierścionki nosze dalej bez problemów tak jak przed ciążą co mnie cieszy bo jakoś dziwnie się czuję bez...

    U nas dzisiaj też duchota straszliwa, że nie ma czym oddychać :(
    A to my dzisiaj :D

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8fdbf74c2b8a.jpg

    Też czujecie ruchy dość nisko? Bo ja zazwyczaj na lini majtek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 12:45

    Jooozefka, wichrowe_wzgórza, Zuza91 lubią tę wiadomość

    f2w33e3k8e2wdta9.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zarówno cytomegalie jak i HIV miałam robione na początku ciąży w tych pierwszych badaniach.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Madziula Autorytet
    Postów: 434 294

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale mnie nie było...nie nadrobię na pewno :) duszno strasznie fakt.
    ja na hiv tez mialam na poczatku krzywa tez przede mna jeszcze.

    zrz6anlirst3bnij.png
    ijpbcwa141osr42x.png
‹‹ 602 603 604 605 606 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ