X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Asikk Koleżanka
    Postów: 36 50

    Wysłany: 28 maja 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Wiecie czy możemy pić czystka? Może któraś z Was lubi zielsko i pytała lekarza? Słyszałam, że jest ok, ale profilaktycznie na razie nie piję, a ochotę mam...
    ja tak średnio co drugi dzień zaparzam sobie mieszankę ziół: czystek, mięta, melisa i zielona herbata, do tego miód i jest pysznie :)

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    gann3e3k6upvynn2.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 28 maja 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Charlutek wrote:
    Czytalyscie, ze mamaginekolog poronila? w 24 tyg chyba :( smutne to strasznie

    O Boże! A byłam przekonana, że będzie OK... :(

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 28 maja 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które zażywacie magnez- jaki? W tabletkach, czy do picia? Mi jedna ginekolog przepisała do picia, inna mówiła że może być w tabletkach i biorę w tabletkach.

    Jeśli chodzi o brzuszek, to ja odczuwam takie ciągnięcia w dole i lekki ból kiedy wstaję nagle, kiedy mocno kichnę itd.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 28 maja 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis wrote:
    Dziewczyny, które zażywacie magnez- jaki? W tabletkach, czy do picia? Mi jedna ginekolog przepisała do picia, inna mówiła że może być w tabletkach i biorę w tabletkach.

    Jeśli chodzi o brzuszek, to ja odczuwam takie ciągnięcia w dole i lekki ból kiedy wstaję nagle, kiedy mocno kichnę itd.

    Mi ginekolog polecił magne B6 ale mi nie podchodził wybrałam z 2 op i nie czułam różnicy powieka dalej skakał ale kupiłam chela mag b6 mama i jest super do tego jest łatwo przyswajalny

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 28 maja 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, właśnie widziałam... na tym etapie to już chyba nawet nie poronienie, przedwczesny poród :( coś strasznego, dlaczego to się dzieje... Wiadomo właściwie dlaczego? Nie śledzę jej prywaty za bardzo, ale wiem że już w II trymestrze była w szpitalu.
    slicznie wyglądała, jakoś tak dotknęło mnie to...

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 28 maja 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis wrote:
    Dziewczyny, które zażywacie magnez- jaki? W tabletkach, czy do picia? Mi jedna ginekolog przepisała do picia, inna mówiła że może być w tabletkach i biorę w tabletkach.

    Jeśli chodzi o brzuszek, to ja odczuwam takie ciągnięcia w dole i lekki ból kiedy wstaję nagle, kiedy mocno kichnę itd.

    Ja biorę do picia, lepiej się wchłania podobno. I przy okazji wodę piję ;)
    O, mam taie właśnie podobne te bóle.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 28 maja 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    Leczyła się, wspierana przez rodzinę, wszystko wyglądało dobrze, że wychodzi z tego, a pewnego dnia postanowiła odejść. Moja mama też choruje wiele lat, ale nigdy nawet zapowiedzi takich sytuacji nie było i pod kontrolą lekarzy już od wielu lat żyje z chorobą (nie da się z niej całkiem wyleczyć) i ma się dobrze. Także nie ma jednego scenariusza, może być też dobrze :)
    :(
    depresja to nadal jedna z najbardziej śmiertelnych chorób na swiecie :(

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 28 maja 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta mama ginekolog bodajże już od 13 tc miała problemy, nie chcę sklamac, ale nie wiem czy nie chodziło o przedwczesne sączenie się wód plodowych chyba... eh...

    Dziewczyny ja piję teraz mega dużo wody, z plasterkiem cytryny i wciąż mnie suszy. W wiele moich spodni już się nie dopinam. Wczoraj nie czułam ruchów przez cały dzien i dzisiaj poszedl w ruch detektor tętna- serducho bije mocno. Zauważyłam, że maluch wciąż jest bardzo nisko, nadal w okolicach wysokości linii włosów. Ciekawe kiedy pójdzie trochę wyżej :)

    Co robicie dziś na obiad? Ja bez wymysłów, schabowe, ziemniaczki i mizeria. Chciało mi się bardzo, a rzadko robię taki obiadek :D

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 28 maja 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zastanawia jak działają te domowe detektory tętna? U mnie dziś 16+0 a niestety w szpitalu detektorem nie da się złapać :( dwa dni temu myślałam że się udało położnej bo coś tętnilo,pulsowal ale uświadomiła mnie ze to tętnienie pepowiny i była przekonana na 100% i tętna nie udało się chwycić. Oczywiście wszystko ok bo dziś było usg.niestety lekarz nie pokazał mi ekranu i niewiele mówił :/

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 28 maja 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak siedzicie na polu w upalny dzień to jak jesteście w koszulce to nakładacie coa na brzuszek. . Jakiś sweter czy coś żeby go za bardzo nie przegrzac

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 28 maja 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczuszka86 wrote:
    Mnie zastanawia jak działają te domowe detektory tętna? U mnie dziś 16+0 a niestety w szpitalu detektorem nie da się złapać :( dwa dni temu myślałam że się udało położnej bo coś tętnilo,pulsowal ale uświadomiła mnie ze to tętnienie pepowiny i była przekonana na 100% i tętna nie udało się chwycić. Oczywiście wszystko ok bo dziś było usg.niestety lekarz nie pokazał mi ekranu i niewiele mówił :/
    To mi teraz udaje sie bez problemu . Nawet minuty nie szukam bo wiem gdzie są. . Moze ten detektor jakis słaby ?ja dałam za swój 240 zl. Ale warto było. Dźwięk słychać naprawdę dobrze .
    Dobrze ze na usg wszystko oki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2017, 13:01

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 28 maja 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Dziewczyny jak siedzicie na polu w upalny dzień to jak jesteście w koszulce to nakładacie coa na brzuszek. . Jakiś sweter czy coś żeby go za bardzo nie przegrzac

    No chyba sweter w taką pogo∂ę można odpuścić :) chodzi chyba o to, żeby brzucha nie wystawiać na słońce, zwykła 100% bawełna będzie najlepsza,
    a z przegrzewaniem, to nie da się chyba brzucha nagrzać a siebie nie ;) także dozujcie sobie kochane słońce odpowiednio i pamiętajcie o nakryciu głowy :)

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Karola___ Ekspertka
    Postów: 129 90

    Wysłany: 28 maja 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak przeczytałam dziś o mamieginekolog to aż mi łzy poleciały. Przykro mi bardzo.
    Wczoraj sama byłam na izbie przyjęć, bo łapały mnie takie jakby skurcze i strasznie bolało, że tak powiem "w środku". Pojechałam dopiero o 21, bo najpierw myślałam, że przejdzie i doczekam normalnie do poniedziałku i w poniedziałek podjadę do gin.
    Prawie nie było ludzi, z wyjątkiem dwóch babek, które zaczęły rodzic :) fajnie obserwować z boku.
    Gin na żelaznej mnie przebadała i powiedziała, że wszystko ok, ale jak mam się denerwować to dobrze, że przyjechałam. Zbadała szyjkę, długość odpowiednia, nie widać aby się otwierała i zamykała. Poza tym zrobiła mi ranka, tam właśnie, skórę mam widać bardziej wysuszoną i to mnie tak bardzo boli. Mam stosować alantan, aby mi się szybciej wygoiła i to podobno jedyne co mi dolega. Oprócz tego magne b6, bo od tego mogę mieć uczucia jakby skurczy, bo za łydki w nocy tez mnie łapie.
    Więc dolegliwość bolącą i wyjątkowo nieprzyjemna, ale w żaden sposób nie zagraża dziecku. Pani badała Zosię i wszystko w jak najlepszym porządku.
    Dzisiaj jak doczytałam o mamieginekolog to cieszę się podwójnie, ze wczoraj podjechałam na izbę, bo już napewno dorobilabym sobie teorii i przypisała wszystko do siebie.

    w4sqflw1pp6mhaw2.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 28 maja 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do detektora to działa bodajże na zasadzie dopplera tylko dużo słabsze niż te lekarskie, położne chyba mają jakiś inny sprzęt bo dużo osób mi mówiło, że położne miały problem ze znalezieniem tętna itp. Ja mam najprostszy Angelsouds i jestem zadowolona :)

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko boska, nie słyszałam o mamieginekolog, jakiś dzień z dala od neta i dopiero na forum przeczytałam! Szok! Aż mi się słabo zrobiło! Wiadomo czemu??

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 28 maja 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko to coś strasznego w tak późnym tygodniu stracić dziecko. A gdzie to w ogóle jest napisane DziewCzyny ?

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 28 maja 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez dopiero dzisiaj od Was się dowiedziałam, a później sprawdziłam na instagranie. Strasznie smutna i przykra wiadomość. Sama jest ginekologiem, pod najlepsza opieka i coś tak strasznego ja spotkało. Nie rozumiem tego.
    Z tego co zdążyłam wyczytać to chyba miała problem z wodami płodowymi.


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 28 maja 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia2312 wrote:
    O matko to coś strasznego w tak późnym tygodniu stracić dziecko. A gdzie to w ogóle jest napisane DziewCzyny ?
    Na instagramie


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 28 maja 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    Leczyła się, wspierana przez rodzinę, wszystko wyglądało dobrze, że wychodzi z tego, a pewnego dnia postanowiła odejść. Moja mama też choruje wiele lat, ale nigdy nawet zapowiedzi takich sytuacji nie było i pod kontrolą lekarzy już od wielu lat żyje z chorobą (nie da się z niej całkiem wyleczyć) i ma się dobrze. Także nie ma jednego scenariusza, może być też dobrze :)

    Ja doswiadczylam krotkiego okresu depresyjnego po porodzie. To byly najczarniejsze gidziny mojego zycia. Pomyslalam pozniej ze jesli tak czuja sie zawsze osoby z depresja to jest to absolutnie przerazajaca choroba.

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 28 maja 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    To mi teraz udaje sie bez problemu . Nawet minuty nie szukam bo wiem gdzie są. . Moze ten detektor jakis słaby ?ja dałam za swój 240 zl. Ale warto było. Dźwięk słychać naprawdę dobrze .
    Dobrze ze na usg wszystko oki

    Mój 130 zeta. Od 10 tygodnia nie było momentu, żenym nie złapała, tylkp teraz to moment i nawet dociskać nie trzeba, za to ucieka szybko ;)

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


‹‹ 339 340 341 342 343 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ