X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Zuza2323 Autorytet
    Postów: 386 238

    Wysłany: 27 maja 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agagaga wrote:
    Co do teściowej to mogłabym książkę napisać. Mój mąż nie ma z mamą najlepszego kontaktu. Kobieta jest bardzo specyficzna. Wtrąca się we wszystko, wszystko wie najlepiej. Bylismy zmuszeni mieszkać z nią 3 lata i to była dla mnie tragedia. Posądzała mnie o kradzież, podburzanie córki przeciwko niej i nie będę pisać co jeszcze. A ja próbowałam cały czas złagodzić sytuację. Nikt mi nie chciał wierzyć, że to tak wygląda. Aż pewnego pięknego dnia pokazała co potrafi przy moich rodzicach. Pomogli nam kupić mieszkanie. Rozmawiam z nią tylko wtedy jak zechce zobaczyć wnuczkę.
    Ja mam z moja tesciowa podobnie tylko na szczescie nie musialam nigdy z nia mieszkac... Jest to strasznie przykra i zgorzkniala kobieta. Niejednokrotnie mowila mi, ze mnie nienawidzi jak jeszcze mnie nie znala, co chwile wypomina, ze mojego meza musiala wychowywac i ze zyczy mu zeby dzieciak dal mu sie we znaki i takie tam... Strasznie to przykre tym bardziej, ze z moimi rodzicami mamy bardzo dobry kontakt. A jesli chodzi o tescia to tesciowa tak go totalnie zdominowala, ze borok woli sie nie raz nie odzywac ale jest spoko.

    atdc6iyemt9e9h2r.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 27 maja 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście nie polecam stresowania się w ciąży, absolutnie, ale mogę od siebie dodać, że w ciąży z córką miałam bardzo stresujący czas, chodziłam ciągle zdenerwowana i w ogóle, a dziecko urodziło się bezproblemowe, dość spokojne, dziś jest bystrą i zrównoważoną prawie 5-latką która nie ma zbytniego problemu z nerwami :P a ciąża naprawdę nie należała do przyjemnych, przez to jak wyglądało moje życie (całkowicie nieustabilizowane, ciąża z przypadku, dużo pracy żeby były jakieś pieniądze i dupowaty ojciec dziecka - mój mąż nie jest biologicznym ojcem córki). No ale nie ukrywamy tego.

    Byłam wczoraj z córką na urodzinach jednej z jej kolezanek z przedszkola. Oczywiście ja siedziałam z mamuśkami, a dzieciaki latały po sali zabaw. Obok mnie siedziała kobietka z 4 dzieci- pierwsze planowane, a cała reszta to wpadki :D Powiedziałam jej wprost, że niezła z niej szczesciara kurde... coniektore to są super płodne, a inne się nastarają latami... :)

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 maja 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis, ja to raczej tak żartem ze znerwicowanym dzieckiem ;) acz nadmiar kortyzolu faktycznie nie sluży.
    Zuza, a rodzice teściowej żyją? Zastanawia mnie, co złego musiało spotkać w życiu taką osobę, że aż tak jest dokuczliwa...
    Moja mama ma depresję, niby się leczy, ale...ojj potrafi być przykra, tylko ja nauczyłam się separować od tego swoje emocje...

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 maja 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sobie czasem wyobrażamy nasze dziecko, które z każdego z nas weźmie najgorsze cechy :D i wychodzi niezly potworek, do tego brzydki jak diabli :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • agagaga Autorytet
    Postów: 295 168

    Wysłany: 27 maja 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis trójka z wpadki? To takie rzeczy są możliwe? ☺

    f2w3vfxm1kp3ovpn.png
    zem3uay3hlrrfik1.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 27 maja 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agagaga wrote:
    Invis trójka z wpadki? To takie rzeczy są możliwe? ☺

    Tamta kobitka otwarcie się do tego przyznała ;P a chyba nie ma się czym chwalić, więc moim zdaniem nie miała powodu aby kłamać :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2017, 14:22

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 maja 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadka to jest jak guma pęknie albo nie zadziała tabletka ;) a jak ktoś się wcale nie zabezpiecza? Bo 3 razy to chyba nie peszek? ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 27 maja 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, w każdym razie nie były planowane :P Ja się z mojej "Wpadki" bardzo cieszę :) Do dziś zastanawiam się, czy gdybym nie miała mojej córki, czy chciałabym mieć w ogóle dzieci, kiedy itd. Odkąd zaszłam z nią w ciążę życie całkowicie mi się przewartościowało, ale gdybym wtedy nie zaszła... no nie lubiłam dzieci i raczej na myśl o ewentualnej ciąży wpadałam w panikę :) Bardzo uważałam, byłam zabezpieczona na dwa sposoby a mimo to wyszło jak wyszło- to musi być przeznaczenie.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 27 maja 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam wpaść, z moim nastawieniem do posiadania dzieci trudno było mi się zdecydować świadomie. Po latach widać, że mogłam z 10 lat wpadać a i tak by mi się nie udało...
    Szczerze to decyzja o dziecku teraz to było przyparcie mnie do muru przez efekty operacji, po prostu skończyły mi się prawie komórki w jajnikach...i serio, myślę, że gdyby nie było tak źle, to ja bym odkładała jeszcze ze 2-3 lata ;) no już taki typ ze mnie, co to wiecznie za młoda na dzieci jestem hihi.
    I oczywiście nie nastawiałam się że się uda, miałam raczej od początku IVF do końca 1 trymestru pesymistyczne nastawienie...to się jednak zdziwiłam :)


    Jeszcze a propos rodziców, wydaje mi się, że w naszym społeczeństwie jest serio problem z pępowiną...Rodzice traktują dorosłe dzieci jak podrostki, którym można ustawiać życie jak w wieku 5 lat. Ja z moimi rodzicami żyję bardzo po partnersku, nie wtrącają mi się do życia, bo wiedzą , że jestem odpowiedzialna, zaradna i już prawie 18 lat sama się utrzymuję i żyję.Bardzo się lubimy i szanujemy. Chciałabym swoje dziecko też tak wychować, już stwierdziłam, ze na studia wykopiemy go za granicę, niech poznaje świat i samego siebie. Ja w połowie studiów przeniosłam się do innego kraju i to była najlepsza rzecz jaka mi się w życiu przytrafiła, zyskałam dużo pewności siebie, wyszłam z mentalnego grajdołka, jestem dzięki temu bardziej otwarta i tolerancyjna, chciałabym żeby mój syn też taki był.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2017, 15:12

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Zuza2323 Autorytet
    Postów: 386 238

    Wysłany: 27 maja 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Invis, ja to raczej tak żartem ze znerwicowanym dzieckiem ;) acz nadmiar kortyzolu faktycznie nie sluży.
    Zuza, a rodzice teściowej żyją? Zastanawia mnie, co złego musiało spotkać w życiu taką osobę, że aż tak jest dokuczliwa...
    Moja mama ma depresję, niby się leczy, ale...ojj potrafi być przykra, tylko ja nauczyłam się separować od tego swoje emocje...
    Nie ojca nie znala wiec nie wiadomo czy zyje a matka nie zyje. Zyje tylko pozniejszy partner jej matki. Ona nie potrafi sie z nikim dogiadac z kazdym wojne prowadzi jak ktos tylko sie z nia w czyms nie zgadza albo jak sie jej cos nie spodoba. Dlatego nie wyobrazam sobie zeby miala brac jakikolwiek udzial w zyciu mojego dziecka.

    atdc6iyemt9e9h2r.png
  • agagaga Autorytet
    Postów: 295 168

    Wysłany: 27 maja 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie polecić jakis dobrze wchłaniający się krem z filtrem? Nigdy takich nie używałam. Zauważyłam właśnie, ze skóra mi z dekoldu schodzi. Wakacje pod parasolem mnie czekają ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2017, 15:30

    f2w3vfxm1kp3ovpn.png
    zem3uay3hlrrfik1.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 maja 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis wrote:
    Nie wiem, w każdym razie nie były planowane :P Ja się z mojej "Wpadki" bardzo cieszę :) Do dziś zastanawiam się, czy gdybym nie miała mojej córki, czy chciałabym mieć w ogóle dzieci, kiedy itd. Odkąd zaszłam z nią w ciążę życie całkowicie mi się przewartościowało, ale gdybym wtedy nie zaszła... no nie lubiłam dzieci i raczej na myśl o ewentualnej ciąży wpadałam w panikę :) Bardzo uważałam, byłam zabezpieczona na dwa sposoby a mimo to wyszło jak wyszło- to musi być przeznaczenie.
    Jak moi teściowie - gumki na raz z tabletkami nie pomogły.
    ale jak patrzę na "wpadkowe" mamy - żadna normalna nie żałuje ;) nawet jak bywalo ciężko, ,nawet jak z facetem nie wyszło, to nie zmieniłyby tego za nic :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 maja 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agagaga wrote:
    Dziewczyny możecie polecić jakis dobrze wchłaniający się krem z filtrem? Nigdy takich nie używałam. Zauważyłam właśnie, ze skóra mi z dekoldu schodzi. Wakacje pod parasolem mnie czekają ☺
    Ja filtrów nie używam -raz, źe nienawidzę slonca i chodze ubrana, dwa - jakoś nie lubię kremu na sobie w upał, wyobrażam sobie jak się rozpuszcza na mnie :P ALE jak już musze...chyba soraya miała (zresztą każda firma ma chyba teraz) takie mleczka-psiukadelka,,to się super wchlanialo i nie zostawiało tego tłustego paskudztwa.
    i zainteresował mnie jako naturalny filtr olej z pestek malin, ale jeszcze nie testowałam

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 maja 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza, a może wnuk ją odmieni...? Czasem się dzieją takie cuda ;)

    Mietata, zazdroszczę takich układów z rodzicami. Marzy mi się takie mieć ze swoim dzieckiem. Chciałabym, żeby...lubiło mnie, po prostu ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Zuza2323 Autorytet
    Postów: 386 238

    Wysłany: 27 maja 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mowiac to nie wierze w to po prostu. Do swoich dzieci nigdy milosci nie miala to co dopiero do mojego. Ona wogole ma straszne problemy psychiczne moim zdaniem jest chora i przez to nieobliczalna wiec na pewno z dzieckiem sama nie zostanie. Az mi wstyd, ze tak o tym wszystkim mysle ale dobro dziecka jest najwazniejsze

    atdc6iyemt9e9h2r.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 27 maja 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od kilku dni zaczęłam brać żelazo i mam okropny problem z wyproznianiem . Jakie znacie sposoby na poprawienie pracy jelit? Może jakieś specjalne produkty?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Zuza2323 Autorytet
    Postów: 386 238

    Wysłany: 27 maja 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wystarcza owsianka na mleku na sniadanie i wszystko ok ;)

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    atdc6iyemt9e9h2r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, ja staram się codziennie wypijać koktajl owocowy z płatkami owsianymi, otrębami, chia albo nasionami lnu: z bananów, truskawek, ze szpnakiem świeżym i awokado. Nie dość, że wypróżnianie na luzie, to jeszcze witaminy dla dzidzia. A ostatnio mam fazę zup - ogórkową i buraczkową na zmianę ładuję, ewentualnie leczo (wege) i wówczas zastój w jelitach już w ogóle nie grozi, wręcz bywa na odwrót.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 27 maja 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Dziewczyny od kilku dni zaczęłam brać żelazo i mam okropny problem z wyproznianiem . Jakie znacie sposoby na poprawienie pracy jelit? Może jakieś specjalne produkty?
    Jeżeli zmiana diety nie pomoże, to na noc zalej jedną lub dwie śliwki suszone wrzątkiem, a rano wypij ten kompot na czczo.
    Piłam to po cc, bo miałam problem z napięciem mięśni ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2017, 19:21

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 maja 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Dziewczyny od kilku dni zaczęłam brać żelazo i mam okropny problem z wyproznianiem . Jakie znacie sposoby na poprawienie pracy jelit? Może jakieś specjalne produkty?
    Suszone owoce, warzywa, mniej cukru i białej mąki, owsianka, a do tego mnooooostwo picia. Pomogło.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


‹‹ 337 338 339 340 341 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ