X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2017
Odpowiedz

Lipiec 2017

Oceń ten wątek:
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też miałam kiepską noc, najpierw nie mogłam zasnąc bo gorąco, niewygodnie, siku co 20 minut i tak zeszło chyba do 2, a od 6 rano sasiad zaczął robic podjazd i mnie obudził. Ale to nie ważne bo dzisiaj zaczynam 33 tydzień ciązy i jak tylko mąż wróci z pracy to zaczynamy świętować moje urodzinki :D

    eMZetka mam nadzieję, że ta szyjka jednak wytrzyma jeszcze ze 4 tygodnie, nogi krzyżuj i leż !!! :)

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hello :D ja KTG będę mieć od przyszłego tygodnia a dzisiaj witam się w 9 miesiącu czyli 36 tc !!! :) ale czad ! za miesiąc będę trzymać moją córeczkę - cudnie :)
    PannaNatalia proszę Cię nie jedz już tej kremówki ! :D
    odnośnie łóżeczka to ostatnio w piwnicy znaleźliśmy łóżeczko mojego męża !! zdecydowaliśmy że odmalujemy dla malutkiej na biało i teraz to będzie jej łóżeczko tylko materac kupimy :)))

    sisi, PannaNatalia lubią tę wiadomość

    [img][/img]
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja KTG miałam tylko w szpitalu. A i ostatnio jak się mojemu ginekologowi nie podobały przepływy to chciał sprawdzić jak pracuje mu serduszko i czy wszystko jest ok. Ale takto nie będę mieć go wykonywanego, także pewnie dopiero jak pójdę rodzić to mi zrobią. :) chyba że, odpukać, znowu coś by sie działo.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naunia ja mam w domu jeszcze swoje łóżeczko :D z naklejoną kartką "wyprodukowana 3-ego maja 1987 roku" :D W użyciu będzie u moich rodziców, tak w razie czego :)

    Panna Natalia wygrałaś z tą kremówką! A co Ci do głowy przyszło, żeby nagle datę sprawdzać? :D

    Ja to bym chciała urodzić chwilę przed terminem, ale jak znam moje szczęście, to przenoszę :) No nic.. Będziemy próbować naturalnej indukcji :D

    O KTG póki co nic nie wiem :( A sama jestem ciekawa jak to tam wygląda...

    Zimowa stokrotka! To tak właśnie jest - najmądrzejsze jesteśmy póki dzieci nie mamy, a w praniu spojrzenie na wiele spraw się zmienia! ;) No ale jakieś założenia warto mieć, no nie? ;)

    zimowa stokrotka lubi tę wiadomość

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa dziewczyny czy robiłyscie juz wymazy z pochwy i odbytu na GBS? ja już mam wyniki - pochwa okay, ale z jelit wyszedł mi dodatni ://// masakra :/ wie że się podaje antybiotyk podczas porodu ale mimo wszystko się boję :/

    [img][/img]
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Alimak, naczytałam się teraz o tym sporo i konsekwencje są przerażające :(

    [img][/img]
  • Marzenie27 Ekspertka
    Postów: 242 126

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ujemny GBS, ale koleżanka która rodziła w tamtym roku miała dodatni, podali jej antybiotyk i wszystko było ok.

    Nalunia lubi tę wiadomość

    2nn3vfxm7v9y72dw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalunia wrote:
    dzięki Alimak, naczytałam się teraz o tym sporo i konsekwencje są przerażające :(

    Mój lekarz mówił, że mniej więcej u 25% ciężarnych wychodzi dodatni i żeby się nie stresować w razie czego. Właśnie podczas porodu podają antybiotyk i maleństwu chyba też po urodzeniu :) Będzie dobrze. Ja czekam na wynik.

    Nalunia lubi tę wiadomość

  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalunia, nie martw się, co 4ta z nas ma-ja jestem tą szczesciara. Podali mi przed cc i tyle ;) mamy 21 wiek i antybiotyki, wiec luzik ;) mojej córce nie dawali

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • eMZetka Autorytet
    Postów: 302 240

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na wynik GBS i spodziewam się dodatniego, zwłaszcza, że już wcześniej w wymazie z pochwy wyszedł mi paciorkowiec. Mój organizm lubuje się we wszelakich infekcjach. Ale ginka mówiła, że po prostu podczas porodu dostaje się antybiotyk i tyle. Nie ma co się martwić jeszcze tym dodatkowo :)

    Nasz Synuś ❤ 23.06.2017 r. 2280 g

    Aniołek 8tc 24.08.2016 r.
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eMZetka wrote:
    Ja czekam na wynik GBS i spodziewam się dodatniego, zwłaszcza, że już wcześniej w wymazie z pochwy wyszedł mi paciorkowiec. Mój organizm lubuje się we wszelakich infekcjach. Ale ginka mówiła, że po prostu podczas porodu dostaje się antybiotyk i tyle. Nie ma co się martwić jeszcze tym dodatkowo :)

    też tak słyszałam, zwłaszcza, że GBS dotyka bezobjawowo wiele kobiet :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny, u mnie całe szczęście biocenoza pochwy super wyszła i gbs z pochwy wyszedł ujemny, tylko ten drugi dodatni, wiem że antybiotyki działają ale przeraża mnie myśl że coś mogłoby pójsc nie tak..chyba oszalałabym na dobre.. no nic muszę zacząć pozytywnie myśleć, miłego wieczoru Brzuchatki :)

    [img][/img]
  • DTEM Autorytet
    Postów: 719 852

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej- dawno mnie u Was nie było więc nie dam rady do wszytkiego sie "ustosunkować" :) u nas już z górki- imię wybrane oczywiście od połowy ciąży, gdyż najpierw była Alicja a teraz jest Ignacy :) torba nie tknięta palcem- ale jest jeszcze czas, od dziś równe 3 tygodnie do porodu :)

    Pozdrawiam WAS cieplutko...

    5djy9n73ddhyjn9b.png 9.110heart.gif.
    9f7je6ydpsf0hnxs.png
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam się ostatnio położnej czy zrobi mi wymaz na GBS i oni tutaj tego nie sprawdzają, a mam w rodzinie przypadek śmiertelny po niedopatrzeniu. Mogę tylko miec nadzieję, że u nas będzie wszystko dobrze.

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech. Sobota a ja już na nogach. Co do GBS, to mi ostatnio zrobili jak w szpitalu leżałam. Tylko że pobrali mi wymaz z pochwy i pępka, jak odbierałam wyniki to powiedzieli mi że u nich to wystarczy, ale na następnej wizycie u ginekologa będę miała pobrany z okolic odbytu. Znając moje szczęście akurat ten jeden może być pozytywny. Najważniejsze że w razie czego przy porodzie dostanę ten antybiotyk tylko muszę do karty ciąży dołączyć jakąś krzykliwą karteczkę: uczulenie na ampicyline, bo nie wiem co on tam zawiera.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was w ten sobotni poranek.
    Noc ciężka, z kilkoma pobudkami na siku... Człowiek w sumie juz sie przyzwyczail do takich nocek ;)

    Mi jutro wybija 34+0 i jeszcze ani wymazu ani ktg nie mialam. W piatem mam wizyte to musze sie ginki podpytac o to i o badania, czy mnie jeszcze jakies czekaja...

    Mamy juz czerwiec. Upragniony czerwiec. Wiele z Was ma juz zaplanowane cesarki na druga polowe miesiąca a ja się modle aby Niki zechciala wyjść w okolicach 25 czerwca. BBF pokazuje mi wtedy ciaze donoszona więc śmiało moglabym rodzic. Ale kiedy ten uparciuszek wyjdzie? To tylko ona wie... Mam nadzieje ze nie urodzi sie po terminie :(

    Slonecznego dnia mamusie

    l22nhdgen92nqanl.png
  • DTEM Autorytet
    Postów: 719 852

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi- a nie ma możliwości samej poprosić o pobranie i zrobić prywatnie? zawsze to jakiś spokój, że zrobione.
    Zimowa- obowiązkowo, przypominaj jeżeli jesteś uczulona, bo często tak jest, że na początku wpiszą a potem lekarz nie doczyta i wychodzą niezłe klocki....

    5djy9n73ddhyjn9b.png 9.110heart.gif.
    9f7je6ydpsf0hnxs.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DTEM. No u mnie mogłoby niestety ale skończyć się po tamtej stronie jakby nie podali mi szybko jakiegoś odczulacza. Z drugiej strony może już wyrosłam z uczulenia, ale ryzykować nie bedę po tym jak mama mi mówiła że po antybiotyku z ampicyliną prawie się udusiłam. Najśmieszniejsze, że mogę brać wszystkie pochodne tylko nie ją i lekarze często mówią że na pewno coś pomyliłam. No tak, pokłóciłam się z ampicyliną i po prostu jej nie lubię xd już mi kiedyś wypisali antybiotyk z nią mimo informacji, dobrze że mama się zorientowała, bo jako nastolatka to po prostu bym wzięła i tyle. Więc teraz zawsze 10x upewniam się czy dany lek jej nie zawiera. Po co ryzykować życiem tak na prawdę.
    Tylko raz naraziłam swoje życie nieświadomie bo po truskawkach też się dusiłam i kiedyś zjadłam je nieświadomie. Jaki raban był w domu ;) wtedy dopiero okazało się że już wyrosłam z tego akurat uczulenia. Na szczęście bo to moje ulubione owoce xd

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej babeczki :) mnie rano skurcz złapał, ale minęło od niego już 35 minut więc pewnie nic się nie dzieje. Tak mi się wydaje, że to to. Brzuch twardy, spinanie po bokach i ból całego krzyża, aż mnie poty oblały przy śniadaniu.
    Zaraz wybieram się sprawdzić te moje biodra, bo zaczynam się już naprawdę martwić, że może faktycznie CC jest mi wskazane... oby nie... :)

    Życzę słonecznego dnia :D


    PS. i po co było wspominać o truskawkach???? :D muszę sobie wyczarować na dzisiaj parę kilo :D

    zimowa stokrotka lubi tę wiadomość

  • Junioer Autorytet
    Postów: 458 639

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Witam się w 9 miesiącu! Dzisiaj pakuję torbę, bo juz mnie strach obleciał ;) miłego dnia!

    Nalunia, Anga1989, Marciiik, cookiemonster, mamakejti, sisi, DarkPrincess lubią tę wiadomość

    6 nieudanych IUI, 2 nieudane IVF, 1 IVF z KD koniec w 8tc
    21.10. FET sukces!
    e6l0p2.png

‹‹ 743 744 745 746 747 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ