X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Szczęścia 2017
Odpowiedz

Kwietniowe Szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • aniołkowa mama Autorytet
    Postów: 1583 1461

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omon, może tak właśnie jest z moją małą czasami. Ostatnio u lekarza ssała kciuk i ziewała więc nawet badanie nie zrobiło na niej specjalnego wrażenia.

    Córcia jest z nami :)

    04.2016 Aniołek [*]
    11.2015 Aniołek [*]
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniolkowa mama- koniecznie musisz wyluzowac, Twoja upragniona ciazuni powoli dobiega konca, i zacznie sie najpiekniejszy etap Twojego zycia, bedziesz cudowna Mama <3 Nawet jesli teraz miewasz chwile zwatpienia i dopada Cie dolek to wiedz, ze nie jestes w tym wszystkim sama. Masz Meza, chetnych do pomocy rodzicow, masz rowniez Nas - to raczej nie ma innej opcji, bedzie gites :)

    Tak czytam, ze wiekszosc z Was ma ograniczona pomoca od innych osob/rodziny. U mnie jest calkiem podobnie, kilka razy w roku jedziemy do PL na krotkie urlopy, czasem przyjezdza tez moja Mama, zeby pomoc albo po prostu dotrzymac towarzystwa ;) bo Maz pracuje, i nieraz bywaly dni, ze wracal i przejmowal dziecko, a ja zaliczalam psychiczny nokaut ;) Teraz moim najwiekszym zmartwieniem jest jak sobie poradze z dwojka dzieci, jak rozegram podzial czasu na opieke i zabawe, kiedy bede sprzatac, i czy w tym calym balaganie znajde chociaz chwile czasu na swoje widzi misie ;)

    Do dziewczyn, ktore czuja zakwasy na bokach.. Coz, wywnioskowalam, ze to uczucie towarzyszy rozciaganiu skory i przybierania na wadze w tamtejszych miejscach ;) Co prawda po sniadaniu, ale waga dzisiaj pokazala 60,3 - hmm.. I powiem tak, popoludniu zamiast kanapki z nutella zrobilam wymianke na jogurt grecki z polowa banana, kiwi i zurawina ;)

    aniołkowa mama, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Karolczyk Autorytet
    Postów: 405 419

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilae- jasne, zapraszam :)

    8p3ougpjhoxgctvx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa mama wrote:
    Ojejku ja właśnie chciałabym taką szafę PAX o szerokości 100cm (wiem, ze są 50, 75, 100 a potem to już za duże dla mnie, będę miałą tylko tę szafę, bez komody). W środku chciałabym półeczki i jeden drążek (ale nie na całą wysokość szafy tylko na trochę sukieneczek,mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi, tę szafę można różnie zaplanować). Jeśli chodzi o koszt to taki duży bo nie mieszkam w Polsce i w przeliczeniu Ikea sobie liczy 400 zł za sam dowóz :P (Ikea jest może 20 minut samochodem od nas ale ani my ani nikt ze znajomych nie ma tak dużego auta żeby to samemu przewieźć, w końcu te 230cm to nie tak mało..).
    Zrobisz może zdjęcie wnętrza Waszej szafy?:)

    Już mi trochę lepiej. Zadzwoniłam do rodziców, popłakałam się a mama zaczęła mi opisywać jakie śpioszki i kaftaniki naszej małej dziś nakupowała... :D tata mnie za to "opieprzył" za to, że powiedziałam mu o istnieniu Aliexpress bo teraz siedzi i przegląda :D
    my tez komody nie będziemy mieć, z powodu braku miejsca zdecydowaliśmy się na szafę.
    Upewnij się co do kosztów transportu, bo tyle u nas kosztuje gdyby Ikea miała nam kompletować zamówienie, a jak pojechaliśmy sami i zawieźliśmy u nich skompletowane artykuły tylko do transportu, to za transport zapłaciliśmy 79zł.

    http://iv.pl/images/33497917349150445076_thumb.jpg http://iv.pl/images/05165782282855528730_thumb.jpg http://iv.pl/images/22764823114458952771_thumb.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 13:23

    Szczęśliwa Mamusia, Jagah lubią tę wiadomość

  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1247

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolczyk wrote:
    Ilae- jasne, zapraszam :)

    Przyjmij proszę zaproszenie do przyjaciółek :)

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omon wrote:
    Jedna z koleżanek opowiadała o swoich początkach - przez pierwszy miesiąc zagryzała wargi i ocierała łzy, bo tak bolały ją brodawki przy karmieniu. Tak wyglądał cały miesiąc, potem się wszystko uregulowało i jest szczęśliwa, że wytrzymała bo teraz bardzo sobie chwali.

    Według mojej wiedzy i doświadczenia w karmieniu piersią. Jeśli brodawki i sutki bolą po porodzie dłużej niż kilka dni to dziecko źle łapie pierś (brodawkę) jest źle przystawiane. My byliśmy 8 dni i jak wychodziłam to już zapomniałam co to ból piersi przy karmieniu. Wrócił później ale to właśnie już z jakiejś przyczyny.
    Bardzo fajnie wszystko napisałaś. Zgadzam się z Wami. Każda zrobi jak uważa. Ja pierwsze karmiłam i teraz też bym chciała jak się uda bo to że z pierwszym się udało to nie znaczy,że teraz też tak będzie.

    Jagah lubi tę wiadomość

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • aniołkowa mama Autorytet
    Postów: 1583 1461

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku, tutaj moja wesoła inwencja twórcza ze strony Ikei.
    185f524f08e508c2med.jpg

    Taką bym chciała mniej więcej :) z przesyłką policzyło mi ponad 1,5 tys. :(

    Nie nie, tutaj na pewno transport zawsze tyle samo :) niestety... Do 2m można zamówić pocztą ale ja też chciałabym jak już tę większą... a wtedy dowóz zawsze 99 Fr., jeśli ktoś zamawia dużo rzeczy to ok ale dla 1 szafy się nie opłaca...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 13:47

    Córcia jest z nami :)

    04.2016 Aniołek [*]
    11.2015 Aniołek [*]
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjopa3 wrote:
    Jeśli brodawki i sutki bolą po porodzie dłużej niż kilka dni to dziecko źle łapie pierś (brodawkę) jest źle przystawiane. My byliśmy 8 dni i jak wychodziłam to już zapomniałam co to ból piersi przy karmieniu. Wrócił później ale to właśnie już z jakiejś przyczyny.

    Zgadzam sie, mnie pierwsze przystawienie do piersi bolalo jak cholera, dziecko jadlo, ale sprawialo mi to ogromny bol. Myslalam, ze moze tak musi byc, zeby kanaliki sie odblokowaly i zrobily ujscie dla mleka. Potem przez caly pobyt w szpitalu, jak i nawal - kazali przystawiac dziecko, ale zaden doradca nie pokazal jak :/ Teraz jestem nastawiona na KP, ale jesli pojawi sie zapalenie piersi o takiej sile jak poprzednio to zrezygnuje, bo nie ogarne tego, a bylo juz tak zle, ze nacieralam piersi octem i owijalam sie bandazem, dramat w oczach.

    Jestem nastawiona pozytywnie, a co los przyniesie i jakie dziecko sie trafi to wtedy na biezaco bede podejmowac decyzje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 13:55

    Kjopa3 lubi tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Donia12 Autorytet
    Postów: 1374 1207

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Dupy że tak powiem nie urwało. Najpierw reprymenda za wagę że az +2kg od ostatniej wizyty. Mam wprowadzić dietkę i uważać na to co jem. Potem że brzuch za mały, ciśnienie za duże (120/90), wydzieliny za dużo (pobrała czystość) i na koniec za mało wód. Aaa i szyjka za miękka:/ Mam leżeć i pić dużo

    nqtkpx9ivveu20mb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa mama wrote:
    Ojejku, tutaj moja wesoła inwencja twórcza ze strony Ikei.
    185f524f08e508c2med.jpg

    Taką bym chciała mniej więcej :) z przesyłką policzyło mi ponad 1,5 tys. :(

    Nie nie, tutaj na pewno transport zawsze tyle samo :) niestety... Do 2m można zamówić pocztą ale ja też chciałabym jak już tę większą... a wtedy dowóz zawsze 99 Fr., jeśli ktoś zamawia dużo rzeczy to ok ale dla 1 szafy się nie opłaca...
    A może masz zaplanowane drzwi przesuwne, że tak sporo wychodzi? Na samym dole nie da rady szuflady mieć tylko kosz, bo są zawiasy w miejscu prowadnic (przy drzwiach otwieranych normalnie) i pociągnęłabym szuflady wyzej, bo dwie to może być mało, z reszta dostęp do rzeczy na półce głębokiej na 60cm jest utrudniony, a szuflada się sprawdza

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Donia- jakby mnie ktos poprawial w temacie wagi i narzucal zdrowsze jedzenie na przekor moim zachciankom to tez mialabym zanotowany skok cisnienia ;) Odpoczywaj i uzupelniaj plyny, bedzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 14:05

    Donia12, ojejku lubią tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Donia12 Autorytet
    Postów: 1374 1207

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No no. To ciśnie to jak nic od wagi ;)
    Z tym odpoczywaniem gorzej bo dziecko w domu bo mi w nocy kaszlał jakby miał zapalenie krtani

    nqtkpx9ivveu20mb.png
  • Teklaa Autorytet
    Postów: 1309 645

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Donia12 wrote:
    Ja już po wizycie. Dupy że tak powiem nie urwało. Najpierw reprymenda za wagę że az +2kg od ostatniej wizyty. Mam wprowadzić dietkę i uważać na to co jem. Potem że brzuch za mały, ciśnienie za duże (120/90), wydzieliny za dużo (pobrała czystość) i na koniec za mało wód. Aaa i szyjka za miękka:/ Mam leżeć i pić dużo

    Jak brzuch może być za mały? :> to ma się na to wpływ? ehhh te wizyty my mamy jutro i nie mogę się doczekać, ostatni raz byliśmy miesiąc temu.

    Nie wiem czy się denerwować wynikami FT4 zaczyna mi spadać w 3 trym 11.01 miałam 13.7, dziś 12,4

    mhsvhdgexfg3d4nx.png
    kolejna 30.03/36tc 16.03 3200/33tc 23.02 2297g/24.01 1447g/22.12 759g/połówkowe 05.12 wzorowo ❤️około 437g/24.11- ok/27.10 9-12cm/prenatalne 03.10.2016 - wszystko ok 6,5cm/19.09.2016 10tydz. 3,35 cm/5.09.2016 8tydz. 1,5cm serduszko 171
  • aniołkowa mama Autorytet
    Postów: 1583 1461

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tym koszem na dole to masz rację, wyskakiwał mi jakiś "error" ale nie chciało mi się tłumaczyć :D Dzięki za radę z szufladami :) Kolejne szuflady to niestety większy koszt. Tutaj półeczka 60 zł, szuflada 140 zł. To i tak tylko teoretyzowanie bo jak mówiłam raczej nas na to nie stać. Powiedz mi czy chociaż do tych szuflad są od razu prowadnice i inne potrzebne rzeczy czy to też osobny koszt?

    Drzwi mam na pewno wstawione w projekcie zwykłe a koszt taki bo tak jak mówię, to nie Ikea w Polsce i doliczyłam przewóz. Sama szafa ponad 1,1 tys. (z tymi 2 szufladami, więcej szuflad większy koszt). To i tak jest moim zdaniem bardzo dużo. Pomyślimy... jak będzie trzeba to będzie ;/

    Edit: z 4 szufladami wyszło jakieś 1250 zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 14:19

    Córcia jest z nami :)

    04.2016 Aniołek [*]
    11.2015 Aniołek [*]
  • Donia12 Autorytet
    Postów: 1374 1207

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teklaa wrote:
    Jak brzuch może być za mały? :> to ma się na to wpływ? ehhh te wizyty my mamy jutro i nie mogę się doczekać, ostatni raz byliśmy miesiąc temu.

    Nie wiem czy się denerwować wynikami FT4 zaczyna mi spadać w 3 trym 11.01 miałam 13.7, dziś 12,4

    Mało wód to i brzuch mały. Z synkiem też tak miałam. Widać taka moja uroda

    nqtkpx9ivveu20mb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa mama wrote:
    A z tym koszem na dole to masz rację, wyskakiwał mi jakiś "error" ale nie chciało mi się tłumaczyć :D Dzięki za radę z szufladami :) Kolejne szuflady to niestety większy koszt. Tutaj półeczka 60 zł, szuflada 140 zł. To i tak tylko teoretyzowanie bo jak mówiłam raczej nas na to nie stać. Powiedz mi czy chociaż do tych szuflad są od razu prowadnice i inne potrzebne rzeczy czy to też osobny koszt?

    Drzwi mam na pewno wstawione w projekcie zwykłe a koszt taki bo tak jak mówię, to nie Ikea w Polsce i doliczyłam przewóz. Sama szafa ponad 1,1 tys. (z tymi 2 szufladami, więcej szuflad większy koszt). To i tak jest moim zdaniem bardzo dużo. Pomyślimy... jak będzie trzeba to będzie ;/

    Edit: z 4 szufladami wyszło jakieś 1250 zł.
    Tak szuflady i kosze są od razu z prowadnica. Można zawsze dołożyć szuflady jak stwierdzisz ze są jednak potrzebne, na początek wystarczy ;)

    aniołkowa mama lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Donia12 Boże co za gin Cię badał , jak można powiedzieć że brzuch za mały :-\ , ja bym powiedziała a Pani ma za grubą du*** , leż kochana i dużo pij ;-) , może kogoś z rodziny poproś o pomoc mamę , siostrę . Ja jak leżę czy siedzę to nie widać , że jestem w 7 msc a jak wstaję to widać pokaźny brzuszek i nic mi gin takiego nie mówił , że za mały brzuszek czy dziecko .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Donia12 wrote:
    Mało wód to i brzuch mały. Z synkiem też tak miałam. Widać taka moja uroda
    A AFI jakie określiła? Jest mniej niż 5? Ja też mam mały brzuch, mało wód ale ciągle w normie

  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak czesto wam siw maluchy ruszaja ? Moja sie rusza non stop nie apmietam kiedy sie nie ruszala...to sa wzmozone ruchy?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wróciłam z galerii i zakupiłam kombinezon taki fajny cienszy wiosenny będzie dobry do fotelika i wózka.
    Kupiłam też kilka rzeczy dla siebie bo juz mi brakuje,w niektórych sprzed ciąży już wyglądam śmiesznie:)i znów w h&m pani w kasie poprosiła mnie jako pierwsza hahaha,to bardzo miłe:)

    Ja mam usg w czwartek,to 3 trymestru

    Meble będą w weekend więc zacznę układać i zaraz Wam prześlę kombinezonik

    ojejku, Korcia lubią tę wiadomość

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
‹‹ 1388 1389 1390 1391 1392 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ