X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • nataliamonika Autorytet
    Postów: 915 721

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    Nie rezygnuj! Ja mieszkałam 5 lat we Francji, i mimo że R nie zna tego języka, ja do Zuzi mówię po fr. Częściej po polsku, ale po fr też, i oglądamy bajki po fr. I chodź mówi po pl. To dużo rozumie po francusku.

    I od urodzenia mówiłaś do niej po francusku?

    Gaja <3
    7u22krntwp1p38lc.png

    27.09.2016 - Aniołek [*] 7tc
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataliamonika wrote:
    I od urodzenia mówiłaś do niej po francusku?

    Tak.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajomy mieszka w Norwegii, jego synek ma 2 latka i mówi i w domu rozmawiają po polsku a w przedszkolu się przestawia umówi po norwesku. Fajnie tak od małego mieć stycznośc z językiem, w przyszłości baaaardzo to zaowocuje

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    salenne wrote:
    Mojej koleżanki siostra jest żoną Niemca i ich córka jest dwujęzyczna ale czasem śmiesznie to wygląda jak się do małej mówi po polsku a ona odpowiada po niemiecku :)
    Mnie zawsze zastanawiało jak dzieci sobie z tym radzą . Wydaje się to trudne a jednak maluchy szybko rozrozniaja języki. Znajomy ma żonę brytyjke. Ich 14 miesięczne dziecko jak chce pić do ojca mówi "sok" do matki "juice"

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • Zołzimagic Autorytet
    Postów: 671 520

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mieszamy w Niemczech, w domu będziemy mówić i uczyć polskiego, pójdzie do przedszkola, zacznie mówić po niemiecku. Może na początku będzie mu się mieszać, ale dziecko szybko chlonie nowe języki, będzie dwujęzyczne z pewnością :) Nie wyobrażam sobie zeby nie umialo porozmawiac z babcią i dziadiem w Polsce.

  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B. Kuzynka Polka, ma meza Slowaka, mieszkaja razem w Czechach a poznali sie w niemaczech wiec czesto mowia do siebie po niemiecku. Dzieciaki maja 2 i 3 lata, od poczatku bylo mowione do nich i po polsku i po slowacku. Teraz wiedza do ktorej czesci rodziny maja mowic w takim jezyku a do ktorej w tym drugim. Opoznienia z mowa nie bylo, ale czsto mieszali ;)

    Jezu laski jak mi dzis slabo.... Ula wariuje za to w brzuchu jakby na basen sie wybrala. Co usiade to czuje jak mala glizda wariuje ;)

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj mąż jest Chorwatem mamy 3 dzieci 4 w drodze ja mówię do nich po polsku on po Chorwacku a w szkole i przedszkolu po szwedzku gdzie nie jesteśmy dzieci automatycznie odpowiadają w jakim języku się ich o coś zapytasz.Nie wyobrażam sobie żeby dzieci nie potrafiły naszych ojczystych języków dla mnie to wstyd.Na obczyźnie nikt nie nauczy tak dobrze języka jak rodzice a dzieci z przyswajaniem języka są chłonne jak gąbki

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, można dołączyć? :-)

    Wachciowa, magdzia26, Lady Savage lubią tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • malysmok84 Autorytet
    Postów: 367 371

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    T9 jest super sprawa miec wielojezyczne dzieci. Na starcie maja latwiej. Ale znam jeden przypadek gdzie synek pary pol/ang dlugo nie chcial mowic, a potem.mowil bardzo slabo. Chodzili po lekarzaxh i nikt nie wiedzial co jest. W koncu trafili i okazalo sie ze maly nie ogarnia dwoch jezykow na raz. Wybrali jeden i zaczal mowic w ciagu kilku tygodni. A potem rownie szybko nauczyl sie drugiego.On po prostu potrzebowal po kolei.

    Lilka <3
    f2w39jcge388wdve.png

    Endometrioza, Hiperinsulinemia, Hiperprolaktynemia
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha - oczywiście, że można :) napisz coś więcej o sobie :) i witaj :)

    Nataliamonika - nie mam zielonego pojęcia jeśli to tak określić o profilaktycznym dawaniu immunoglobiny w takim przypadku. Wydaje sie to troche nielogiczne jak dawanie progesteronu kiedy jest dobry poziom, wiec jeśli nie ma zagrożenia realnego ze strony twojego organizmu dla dziecka w postaci przeciwciał to czemu dawać tą immunoglobinę?

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    Cześć dziewczyny, można dołączyć? :-)

    Witaj, czuj się jak u siebie :)

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 22 lipca 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miło mi, jestem w 18 tyg ciąży, do tej pory mialam termin na sylwestra ale po ostatnim usg termin sie zmienil na 21 grudnia, dowiedzielismy się też ze w brzuszku jest nasz wymarzony i wyczekany synuś :-) to jest nasza pierwsza ciąża, staralismy sie niecałe dwa lata, jesteśmy ponad 2 lata po ślubie, od zawsze marzylismy o dziecku a nasz synuś zaskoczyl nas bo juz mialam umowiona laparo i insemimacje, w dniu w ktorym mielismy zawieźć dokumenty do szpitala zrobiłam test bo tego samego dnia mialam zabieg u kosmetyczki i dla spokoju zrobilam test a tu dwie krechy, oboje byliśmy z mężem w szoku i plakalismy ze szczęścia :-) Wybraliśmy imię Leoś ale jeszcze rozważamy inne opcje przed ostateczną decyzją

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 15:56

    Jacqueline, emikey, Jooozefka, nataliamonika, Iruletka, Szczesliwa_mamusia, Kamcia1988, Aztoria, Wachciowa, magdzia26, Lady Savage lubią tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Petitka Ekspertka
    Postów: 208 173

    Wysłany: 22 lipca 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie grudnióweczki! U mnie termin na 19go grudnia. Można się przyłączyć? ;)

    Jacqueline, Jooozefka, Iruletka, Kamcia1988, Aztoria, Wachciowa, magdzia26, Lady Savage lubią tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Petitka wrote:
    Witajcie grudnióweczki! U mnie termin na 19go grudnia. Można się przyłączyć? ;)

    Zapraszamy :) Co u Ciebie?

  • nataliamonika Autorytet
    Postów: 915 721

    Wysłany: 22 lipca 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    AiCha - oczywiście, że można :) napisz coś więcej o sobie :) i witaj :)

    Nataliamonika - nie mam zielonego pojęcia jeśli to tak określić o profilaktycznym dawaniu immunoglobiny w takim przypadku. Wydaje sie to troche nielogiczne jak dawanie progesteronu kiedy jest dobry poziom, wiec jeśli nie ma zagrożenia realnego ze strony twojego organizmu dla dziecka w postaci przeciwciał to czemu dawać tą immunoglobinę?

    Też tak uważam, ale mąż z racji zawodu jest przeczulony i na mojego pecha może mi sam tą immunoglobulinę przepisać i podać. Jeszcze jak mój ginekolog dał mu zielone światło, to i tak pewnie nie będę mieć nic do gadania. W innych krajach podanie profilaktyczne w 28 tc jest normalnym procederem, u nas nie jest obowiązkowe jeszcze. Podobno to lepiej zabezpiecza przed powstaniem przeciwciał, niż podanie tylko po porodzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 16:34

    Gaja <3
    7u22krntwp1p38lc.png

    27.09.2016 - Aniołek [*] 7tc
  • nataliamonika Autorytet
    Postów: 915 721

    Wysłany: 22 lipca 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    Tak.

    Skoro mówisz, że u Ciebie ten schemat się sprawdził i nie było żadnych problemów z późniejszą komunikacją, to muszę przemyśleć sprawę jeszcze raz :) Dziewczyny mieszkające za granicą albo mające męża obcokrajowca mają oczywistą sytuację. Ja używam tych języków tylko zawodowo i z nikim innym w rodzinie mała sobie nie pogada po francusku czy po włosku, więc w naszym przypadku byłby to raczej kaprys, choć wiadomo, że przyszłościowy.

    Lady Savage lubi tę wiadomość

    Gaja <3
    7u22krntwp1p38lc.png

    27.09.2016 - Aniołek [*] 7tc
  • Petitka Ekspertka
    Postów: 208 173

    Wysłany: 22 lipca 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ślicznie za ciepłe przyjęcie! :) U mnie wszystko w porządku. Mieszkam w UK i to moja pierwsza ciąża. Staraliśmy się ponad cztery lata i w końcu się udało :) Jutro zaczyna się 19 tydzień. Już nie mogę się doczekać skanu w 20tygodniu. Mam nadzieję, że uda się zobaczyć czy będzie synuś czy córcia, bo na pierwszym usg w 12 tygodniu dzidzia kompletnie nie chciała współpracować ;)
    Życzę Wam wszystkim kochane zdrowych i spokojnych ciąż! Jeszcze trochę przed nami, ale już niedługo! :D

    salenne, aga1402, Wachciowa, magdzia26, Lady Savage lubią tę wiadomość


  • Iruletka Autorytet
    Postów: 694 290

    Wysłany: 22 lipca 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, gardło mnie boli od wczoraj a jutro jadę w góry. Zawsze coś:-( Zażywam rutinoscorbin, psikam Hascoseptem, płuczę gardło roztworem wody utlenionej. Macie jakieś pomysły jak jeszcze mogę sobie pomóc? Ogólnie nie czuję się źle, nie mam gorączki i nie łamie mnie w kościach. Gardło na szczęście też nie jest anginowe. No chyba, że to dopiero początek. Choć mam nadzieję, że jednak nie.

    dhpclr4.png
  • Iruletka Autorytet
    Postów: 694 290

    Wysłany: 22 lipca 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataliamonika wrote:
    Też tak uważam, ale mąż z racji zawodu jest przeczulony i na mojego pecha może mi sam tą immunoglobulinę przepisać i podać. Jeszcze jak mój ginekolog dał mu zielone światło, to i tak pewnie nie będę mieć nic do gadania. W innych krajach podanie profilaktyczne w 28 tc jest normalnym procederem, u nas nie jest obowiązkowe jeszcze. Podobno to lepiej zabezpiecza przed powstaniem przeciwciał, niż podanie tylko po porodzie
    Jeśli nie zaszkodzi a może pomóc to ja bym się nie zastanawiała.

    dhpclr4.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 lipca 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataliamonika, znam małżeństwo romanistow, gdzie on się uparł żeby dziecko było dwujęzyczne. Do brzucha gadał po fr. Odkąd się urodziła mała, miał z żona umowę, ze z tata tylko po fr. Nawet w miejscach publicznych. Potem oglądał z nią bajki fr, przerabiał książeczki, cała podstawówkę czytał podręczniki fr do wszystkich przedmiotów. Jest teraz w gimnazjum w klasie francuskojęzycznej, do liceum planują ja wykopać do fr. No i ona chce, choć kosztowało to ich dużo pracy i były okresy buntu.

    A ja hociaz znam ang i niemiecki to sobie tak nie kwyobrażam :) do dziecka trzeba z serca, będzie w przedszkolu to wprowadzimy dzień angielski i dzień niemiecki w domku i już.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 20:15

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
‹‹ 761 762 763 764 765 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ