X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe Mamuśki 2014
Odpowiedz

Grudniowe Mamuśki 2014

Oceń ten wątek:
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 września 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie doczytalam ze herbata z lisci malin i wlasnie lipy moze powododwac skurcze a dziewczyny pisaly na forum ze zajadaly sie malinami jak byl sezon i oily robiony domowy sok z malin i bylo wszystko ok :)
    poza tym nie sadze ze 1-2 lyzeczki do hernaty az tak mocno wplywaly na skurcze... :)
    tak czy tak czyms sie trzeba kurowac a mleka nie znosze !!! Jedynie do kawy i platkow czekoladowych :P

    Daisy lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam...kochane moje sloneczko dalej pieknie sobie radzi :) jest na tlenie okolo 25% czyli niski bo taki nie szkodzi oczkom mojego okruszka :) dzisiaj nawet mial probe bez tlenu, ale nie dal rady...i tak sobie slicznie radzi...a dzisiaj znow troszke pokanguruje... :D

    kittykate, Pollyanna, Lola83, Malenq, Agusia ;), anka418, kasiakuzniki, Daisy, kanapa, Qrczak, Eve, Marimiko, Bogusiar80, HANA lubią tę wiadomość

  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 30 września 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też pije śpi z malin fakt ze nie dużo ale zawsze, do tego w sezonie jadłam maliny. Tez mi się wydaje ze sok z liści malin jest nie wskazany.

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • Ewka89 Autorytet
    Postów: 577 541

    Wysłany: 30 września 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola z dnia na dzień coraz lepsze wiadomości :) jeszcze troche i Marceliś nie będzie potrzebował tlenu w ogóle, a jedyne miejsce w którym będzie spędzał czas to Twoje objęcia :) fajnie że możesz go dzis też poprzytulac :) z jednej strony zazdroszcze Ci ze masz już go przy sobie, ale z drugiej tyle strachu co przezyłaś.... jeszcze troche i my będziemy tulic swoje maluchy :)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    4dbc34fc83.png
  • Pollyanna Autorytet
    Postów: 445 259

    Wysłany: 30 września 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eforts, dlatego pewnie ile osób-tyle opinii, jak z masą rzeczy w ciąży. Może są osoby, na które wpłynął negatywnie. W sezonie również jadłam maliny, chociaż mniej. Normalnie uwielbiam te owoce w każdej postaci.

    Córeczka :)

    km5smg7y28om81lj.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 30 września 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    ja sie doczytalam ze herbata z lisci malin i wlasnie lipy moze powododwac skurcze a dziewczyny pisaly na forum ze zajadaly sie malinami jak byl sezon i oily robiony domowy sok z malin i bylo wszystko ok :)
    poza tym nie sadze ze 1-2 lyzeczki do hernaty az tak mocno wplywaly na skurcze... :)
    tak czy tak czyms sie trzeba kurowac a mleka nie znosze !!! Jedynie do kawy i platkow czekoladowych :P

    Bo skurcze może powodować napar z LIŚCI malin, a nie z samych malin :)

    Daisy lubi tę wiadomość

  • Paula84 Ekspertka
    Postów: 247 262

    Wysłany: 30 września 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio tez zmagałam się z przeziębieniem. W aptece zaopatrzyłam się w syrop i tabletki na gardło Prenalen (dla babeczek w ciąży), z tej serii jest również środek na katar. Prócz tego piłam duże ilości herbaty malinowej słodzonej miodem (blee) i z cytrynką. Przeszło :) co do herbaty z liści malin to koleżanka piła by przyspieszyć poród, bo była po terminie :)

    hchykrntrxhsbb3c.png


    iv09vcqgvdf4oy0z.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej grudniówki:)

    Zaglądam do Was czasami bo mi się termin na 5stycznia przesunął, a gin dodatkowo kazał być gotowym na około 20grudnia:-/

    Karolaa tak bardzo mocno się ucieszyłam, jak doszły do mnie wiadomości, że przytulasz maluszka:) duuuuużo zdrówka i modlę się za Was:)

    dziewczyny a co do malin: mój gin: maliny tak, sok z owoców tak, NAPAR z liści, łodyg itp stanowczo NIE.....więc w sezonie (a mam swoich około 20krzaków) zjadałam po 300-400gr malin, narobiłam soków, zajadałam się dżemikiem:)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobra kochane ja uciekam sciagac pokarm i do mojego maluszka poprzytulac sie :)

    Malenq, eforts, Niespodzianek:), Qrczak lubią tę wiadomość

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 września 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarola super wiadomosci!!! :) Sciskam Marcelka i całuje w czułko <3

    Tak wlasnie o naparach z lisci malin wyczytalam ale ze sok z malin lub same maliny szkodzily to raczej pierwsze slysze...:)
    na internecie teraz rozne bzdury mozna znalezc :)
    na pewno z niego nie zrezygnuje bo jesienia i zima uwielbiam go dodawac wlasnie do herbaty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 14:02

    Kate

    np55zzc.png
  • aniar Autorytet
    Postów: 577 398

    Wysłany: 30 września 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak tu dziewczyny piszą, też mam potwierdzone info od położnej. Z malin pić można sok, syrop, wcinać maliny. Nie można jedynie z LIŚCI malin. Z tego co mówiła to też nie tyle na skurcze działa co zmiękcza szyjkę macicy, dzięki czemu mamy łatwiejszy poród, temu picie takiego naparu już z LIŚCI malin wskazane jest w 36 tyg ciąży. Na SR notowałam nawet jakie dawki są wskazane :)

    aga.just lubi tę wiadomość


    9f7c0714c72801dem.jpg
    - Mój blog :)
    Polub mnie na Facebooku:)
    3i492n0a68x5of6u.png
  • Pollyanna Autorytet
    Postów: 445 259

    Wysłany: 30 września 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I wszystko jasne :) Dobrze wiedzieć na przyszłość, bo coś czuję, że z taką pogodą przeziębienie nieraz jeszcze może się trafić.

    Córeczka :)

    km5smg7y28om81lj.png
  • aniar Autorytet
    Postów: 577 398

    Wysłany: 30 września 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może napiszę info, które dostałam na szkole rodzenia. Być może się komuś przyda :)

    Położna powiedziała, że statystycznie pierworódki przenoszą ciążę (czyli dojdziemy do 40 tyg.- być może nawet będziemy 2 tyg po terminie czyli 42 tydz)
    Powiedziała, że miłe to nie będzie, bo jednak na koniec jest już pewien dyskomfort i nie jedna z nas będzie chciała mieć ten poród za sobą.
    Jeśli chcemy się przygotować wcześniej do takiego porodu w terminie (37-40 tydz ciazy) (chociaż nie zawsze jest gwarancja, że te zabiegi pomogą) należy:

    - Od 36 tygodnia pić herbatę z liści malin (do zakupienia w zielarskich lub aptece) 3x 1 łyżeczka- zalewamy wrzątkiem
    - stosować olej z wiesiołka (OEPAROL- do kupienia w aptece) też od 36 tygodnia 2x2 tab. dziennie, od 37 tyg. 3x3 tab. dziennie

    - masaż szyjki stosować od 34 tygodnia 4 razy w tygodniu 1x10 min
    - wywołać poród i skurcze może również drażnienie brodawek- ale tego zbytnio nie polecała :)

    oczywiście wszystkie porady do skonsultowania z lekarzem/położna, ja tylko przekazuję info ze Szkoły rodzenia.

    Sama zamierzam zacząć pić herbatkę z liści malin od skończonego 36 tyg ciaży. Położna zapewniała, że poród jest szybszy i mniej bolesny. Z oeparolem bym już nie przesadzała- nie lubie łykać leków, bo uważam, że co za dużo to nie zdrowo.


    natomiast co do przeziębienia również mnie złapało i popijam herbatkę z sokiem z malin :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 14:11

    Pollyanna lubi tę wiadomość


    9f7c0714c72801dem.jpg
    - Mój blog :)
    Polub mnie na Facebooku:)
    3i492n0a68x5of6u.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 września 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniar dzieki za info! Dokladnie tak jest - pierworodki zadko rodza przed terminem czesto przenosza ciaze !!
    Dlatego ja od 36 tyg tez zamierzam pic ten napar z lisci malin i na pewno sie w niego zaopatrze ;)
    do tego zapytam moja ginke o te inne sposoby i co ona poleca...
    nie chce czekac do 42 tyg na pewno! dziecko rosnie caly czas i moja druga siostra 3 lata temu urodzila sn bez znieczulenia corke po terminie wazaca 4200 g !!!!! nie wyobrazam sobie tego:D no i oczywiscie nasze samopoczucie to juz naprawde jest dyskomfort, dziecko uciska wszystko, trudno juz nawet oddychac... nie mowiac juz o samej presji porodu :/
    jakby co moja ginka wie ze bede chciala kroplowe jak bede po terminie :)

    Kate

    np55zzc.png
  • aniar Autorytet
    Postów: 577 398

    Wysłany: 30 września 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wciąż cicho liczę, że się rozpakuję po 37 tygodniu, mam taką nadzieję :P Dlatego herbatkę będę popijać :D Kitty jak Twoja da jakieś porady to napisz koniecznie :)


    9f7c0714c72801dem.jpg
    - Mój blog :)
    Polub mnie na Facebooku:)
    3i492n0a68x5of6u.png
  • AsiaCh Autorytet
    Postów: 433 191

    Wysłany: 30 września 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się zaopatrzę w herbatkę, nie chciałabym przenosić maluszka ze względu na ryzyko infekcji. Z tym, że ja mam termin na 30 grudnia póki co, więc jak nie święta to sylwester wypadnie nam w szpitalu :D

    860ianliz3s2rxlo.png
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 30 września 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heloo moje drogie. My dzis jeszcze zostajemy w szpitalu.

    Co do tych malin jestem tego samego zdania co wy piszecie wiec nie bede sie powtarzac :) ja jestem anty lekowa, anty ziolowa i wogole wszystkie takie specyfiki za mna nie przemawiaja.

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • Ewka89 Autorytet
    Postów: 577 541

    Wysłany: 30 września 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hhehe moja kuzyneczka stosowała metodę szczypania sutków podczas ciepłej kąpieli i co? urodziła 11 dni po terminie :D

    Niespodzianek:) lubi tę wiadomość

    4dbc34fc83.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 września 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KURDE po 37 tyg sie rozpakowac to tez moje marzenie!!!ale jak bedzie to zobaczymy :)tez bym chciala !!!
    kurcze to Ty juz niedaleko bo 6 tyg ! u mnie jeszcze 8 ! ale nic to szybko zlecialo masakra dopiero jak dzis pamietam jak zaznaczylam zielonego kropka na ovu!!!!!! jejku az niewiarygodne a my juz do porodu sie bedziemy szykowaly!

    aniar, HANA lubią tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 września 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli mi da jakies porady moja gin to oczywiscie napisze tutaj :) spoko !

    aniar lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
‹‹ 950 951 952 953 954 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ