X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fuksiary stulecia :)
Odpowiedz

Fuksiary stulecia :)

Oceń ten wątek:
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 26 września 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruska wspaniale, gratulacje!!! <3 Ładne imię :)

    Lola 10 dni, cudownie! Trzymam mocno kciuki za sprawne i terminowe rozwiązanie! <3

    Lady daj znać po badaniach, jak ocenili w końcu łożysko. Może po jednym usg to jednak zbyt wcześnie, żeby wyrokować? Oby. Nie masz nadciśnienia?

    Moniczko po nieżycie żołądkowo-jelitowym tak generalnie może być. To często przyczyna zgłaszania się z mam z małymi pacjentami, że już niby przeszło, a ciągle brzuszek słabo działa. Śluzówka i flora jelitowa odbudowują się 2 tygodnie, a nawet dłużej. Bierz koniecznie dobry probiotyk, jak dicoflor lub enterol.

    AiCha a u Ciebie te łzy mam nadzieję spowodowane tylko hormonami, a nie żadnymi zmartwieniami ;)

    Annie uroczy suwaczek :)

    Ja dziś miałam chwilę porządnego stresu. Już nawet nie chce mi się tutaj drugi raz tego przerabiać. Od wczoraj też czuję okrutne zmęczenie. A w nocy nie mogłam spać, bo było mi bardzo gorąco. Przeczytałam gdzieś, że od 11 tyg zaczyna się tworzyć intensywnie łożysko, zwiększają się przepływy i zużycie energii i może tak być.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 18:53

    Annie1981, moniczko. lubią tę wiadomość

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 26 września 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi_lejdi wrote:

    Lady daj znać po badaniach, jak ocenili w końcu łożysko. Może po jednym usg to jednak zbyt wcześnie, żeby wyrokować? Oby. Nie masz nadciśnienia?


    Właśnie nie, mam książkowe.

    mi_lejdi lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 26 września 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah i kaka, bardzo ładne zdjęcie :) takie usmiechnięte :) Imię bardzo ładne. Jak mój tata z kolei ;)

    Nasze imiona pewnie wydadzą Wam się 'oryginalne', choć we Francji są zupełnie normalne ;)

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 26 września 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie wybraliście?

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 26 września 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruska gratuluje!!! Marysia to przesliczne imie :) Zazdraszczam, ze juz jestes po. Ta koncowka to juz naprawde jest do bani!

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • kaka470 Autorytet
    Postów: 1210 959

    Wysłany: 26 września 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za miłe komentarze :-)
    Fruska Gratuluję zdrówka dla Was Życzę :-)
    Lady powodzenia i trzymaj się , musi być dobrze
    Lola to teraz kolej na Ciebie i Piotruś będzie z Wami <3 Szczęśliwego rozwiązania
    mi lejdi też jestem ciekawa jakie imiona wybraliście ???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 23:15

    30.11.2015 <3 Laurka ,16.02.2017 Anołek 6tc[*], 01.01.2018<3 Tomuś

    201511304980.png

    201801011678.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 27 września 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lejdi akurat przeplakane po klotni z mezem po ktorej pojechał na delegację. Ale w sumie to nie poszło o nic ważnego. Dobrze ze mamy tylko takie problemy :-)
    Ja w okolicach 11 tyg twz bylam bardzo zmęczona. Do tego stopnia ze musialam (prosze sie nie śmiać) w pracy isc do kibla i sie położyć na choćby 15 minutowa drzemke :-\ po pracy jadlam obiad i staralam sie szybko cos ogarnąć zanim zasne, po obiedzie najczesciej zasypialam natychmiast na 2-3 godizny, a jak nie spalam to zasypialam okolo 20.00 i spalam do rana do 7. Ale to przejdzie uwierz. Staraj sie odpoczywać tak duzo jak tylko możesz. W koncu organizm tego nie bez powodu potrzebuje.
    Ja mam obecnie zalamke jedzeniowa. Wczoraj o 22.00 zjadlam swój dzisiejszy obiad bo bylam tak glodna po lekkiej kolacji. Rano tego dnia cwiczylam i mam ogromna nadzieje ze to jest powod takiego apetytu a nie norma od teraz bo jak tak dalej pójdzie to nie wiem ile ja przytyje ! :-D
    No i pochwal sie imionami mi lejdi :-)

    mi_lejdi lubi tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 27 września 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruska moje wielkie gratulacje :) Dużo zdrówka dla Ciebie i Marysi <3

    Kaka ślicznie wyglądasz :)

    Lady mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. Trzymaj się i nie daj się, bo jeszcze chwilę w dwupaku powinniście wytrzymać...

    Annie super, że z kp juz dajesz radę. Ja też mam zamiar walczyć z całych sił ;)

    Lola zazdraszczam że u Ciebie już tak blisko koniec. W każdej chwili może się zacząć :)

    Annie1981, mi_lejdi, kaka470 lubią tę wiadomość

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • moniczko. Autorytet
    Postów: 470 433

    Wysłany: 27 września 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruska, gratulacje, Marysia to przepiękne imię <3 :)

    Mi lejdi, dziękuję za polecenie probiotyku. Dzisiaj polecę do apteki, bo bezsensu, żebym co chwilę męczyła się z bólem żołądka, nawet witaminy prenatalne go podrażniają więc chwilowo nie biorę. Co do zmęczenia i ogólnie słabego samopoczucia to ja pamiętam, że też okolice badań prenatalnych I trymestru były ciężkie. Spać mi się chciało nonstop, humor też nieciekawy, bo się mega stresowałam, ale takie już uroki :) Na pewno wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki za USG. Też bym chciała poznać imiona, jeżeli chcesz się z nami tym podzielić oczywiście.

    Aicha, ja nie mam takich huśtawek, ale to normalne... ja wolałabym sobie chyba popłakać, niż cały czas zastanawiać się czy na pewno z ciążą wszystko OK. To mnie wykańcza :D

    Annie, piszesz tak spokojnie o pierwszych dniach z Emilką. Jesteś wspaniałą mamusią, to pewne :)

    Annie1981, mi_lejdi lubią tę wiadomość

    km5sjw4zdfxntaj3.png

    p19u3e3kx233tsme.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 27 września 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola trzymamy kciuki za Ciebie!

    Ja mam za tydzień wyniki, boję się cholernie.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 27 września 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka właśnie mialam pytac kiedy wyniki. Może zaplanuj sobie cos na wolne chwile w tym tygodniu zeby czas szybciej Ci zlecial , mocno trzymam za Ciebie kciuki, zebyscie mogli szybko wrocic do staranek

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 27 września 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha. Ja też w pracy chodziłam na drzemki do toalety ;) Po części to też była wina nużącej pracy, bo w domu nie chciało mi się spać.

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruska wpadłam Ci pogratulować!!! Super!!:)

    Wszystkie Was ściskam i dalej uciekam w swój swiat. :*

    Ps. czytam Was co jakiś czas więc wiem co się dzieję i z każdą jestem mentalnie, ale na pewno rozumiecie, szczególnie kilka z Was, że porzebuję dystansu. :)

    mi_lejdi, moniczko., kaka470, yvonneSW, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • moniczko. Autorytet
    Postów: 470 433

    Wysłany: 27 września 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka, skoro lekarz już ''na oko'' stwierdził, że zmiana jest łagodna - na pewno wszystko będzie dobrze! Trzymam mocno kciuki :)

    Dobuska, rozumiemy... ja miałam dwa razy akcję z usuwaniem konta tutaj więc rozumiem jak nikt. Buziaki!

    km5sjw4zdfxntaj3.png

    p19u3e3kx233tsme.png
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 27 września 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi, podoba mi się akacja z drzemkami w toalecie ;) Ja miałam/mam dobre układy z szefową i jak się źle czułam wychodziłam o 12 z pracy. Ale to z nudności. Śpiocha jakoś muszę wytrzymać, natomiast w domu padam... wczoraj zasypiałam nad talerzem ;)

    Imionami z przyjemnością się podzielę po prenatalnych, na razie mam jakąś blokadę ;)

    agulineczka mocno trzymam kciuki! Będzie dobrze, tak czuję :)

    Dobuska rozumiem doskonale oczywiście. Rób to co dla Ciebie najlepsze <3

    Fruska jak będziecie z córeczką gotowe, to my tu wiesz, uwielbiamy fotki :)

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • yvonneSW Autorytet
    Postów: 532 527

    Wysłany: 27 września 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 11:09

    Mój synek 💗
    zqh730k.png
    04.2019 Okruch 5tc 😔
    Moj drugi synek💜
    vgr00ts.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 27 września 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sie zaczynam zastanawiac czy zaczac cos drazyc w zwiazku z moim poronieniem. Czy robic jakies badania na wlasna reke w kierunku mutacji w genach (np na nieorzyswajalnosc kwasu foliowego czy z zaburzeniami krzepniecia). Moja pani doktor stwierdzila, ze juz jedno dziecko mam wiec te moje poronienie to pewnie przypadek (mowila, ze.moze wada genetyczna) i ze po jednym poronieniu nie zleca sie badań. Dostalam tylko na cytomegalie i toxo i tu jest ok.
    TSH 1,7 FT3 i FT4 ok.
    Z jednej strony mysle sobie, ze nie ma co przesadzac, bo poronienia sie przecież niestety zdarzaja,z drugiej strony, jakby nie daj Boze, sytuacja sie kiedys powtorzyla to bym byla zla na sama siebie...

    Jakis slaby dzien mam dzisiaj. Jakos wrocily te wspomnienia z drugiej ciazy, jeszcze piers (ta po biopsji) jakos mnie dzisiaj boli i zastanawiam sie czy to normalne po 2 tyg.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 28 września 2017, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka ja bym nie robiła badań. Podobno 25% ciąż się roni, a Ty masz już 1 zdrową ciążę za sobą. Moim zdaniem pech. Zrobisz jak zechcesz, ale te badania są drogie, poza tym mnóstwo osób ma mutacje i nawet nigdy się o tym nie dowie i może i lepiej.
    Razem ze mną w ciąży jest teraz dziewczyna, która po zdrowej, bezproblemowej ciąży miała 3 wczesne poronienia, od razu plamienia i słaba beta. Dziwiłam się, że nie robi badań, ale ona stwierdziła, że ma już zdrowe i tym razem będzie dobrze, no i wszystko idzie ksiazkowo, zero palmien i jest w 12/13 tyg :)
    Tu też ważna jest głowa. Moja dr opowiadała mi ciekawe badanie, gdzie duże grupa kobiet z nawykowymi poronieniami od początku miała ogromne wsparcie, usg co 2 dzień, głaskanie po rękach, że wszystko idzie świetnie. Druga grupa miała 'zwyczajną' opiekę. W pierwszej było 40% mniej poronień. Ta liczba jednak mówi dużo.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 28 września 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim, ja dziś w domu :)

    kaka470 lubi tę wiadomość

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 28 września 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka. Też myślę, że poronienia się zdarzają i jedno nie świadczy o tym, ze coś z Tobą jest nie tak. Zobacz, Lola po poronieniu od razu zaszła w zdrowa ciążę. Daj sobie czas i myśl pozytywnie.
    Z drugiej strony, ja jak tylko zaczęłam się starać to zapisałam się na podstawowe badania, zeby zobaczyć czy wszystko z nami ok także rozumiem Twoje wątpliwości

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 169 170 171 172 173 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ