X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Detektor tętna płodu- za i przeciw
Odpowiedz

Detektor tętna płodu- za i przeciw

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 1 lipca 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam przyszłe mamy :)
    Jak w temacie, prosiłabym o opinie głównie użytkowniczki detektorów, jak również o zdanie tych, które owego gadżetu nie używały, ale posiadają bezpośrednie opinie koleżanek.
    Przyznam, że sama jestem właścicielką takowego detektora (AngelSound Mini). Pierwszy raz użyłam go w 12 tygodniu - tętno znalazłam, ale było to trudne. Od 13 tygodnia znalezienie tętna nie sprawia już większych trudności i nie trwa dłużej niż minutę. Nie mylę tętna własnego (dużo wolniejszego) od tętna maluszka ani tętna z "przeplywów", gdyż zawsze tak ustawiam detektor, ze słysze mocne "pukanie", bez szumów czy "chlupania". Nie mam potrzeby używania go codziennie.
    Ku mojemu zdziwieniu lekarz prowadzący od razu odradził mi korzystanie z niego. Nie dlatego, ze mógłby byc szkodliwy, bo wg niego mozna takiego detektora używać bez wpływu na dziecko, ale ze względu na panikę w jaką mozna wpaść kiedy się tetna nie znajdzie, bo dzidziuś tak się obróci, ze będzie nieuchwytny.
    A jakie są Wasze opinie i doświadczenia z detektorem?

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 1 lipca 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo zainteresowania detektorem, to czego boję się najbardziej to właśnie nie znalezienie tętna bo dzieć się obróci/schowa itp. Zeszłabym na zawał...i dlatego nie kupię detektora....chyba ;)

    FITop1.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 1 lipca 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam detektor i jestem zadowolona. Używam go co drugi dzień. Dla mnie jest przydatny, bo jak tylko coś mi zaczyna dolegać, to sobie sprawdzam, czy wszystko ok. Jestem spokojniejsza.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja powiem tyle - w panikę to wpadłam jak na lekarki na nfz sprzęcie nie było słychać serca mojego dziecka... ale DZIĘKI BOGU miałam swój detektor w domu, więc od razu przyjechałam i bez problemu znalazłam serduszko dziecka...
    Jeszcze ANI RAZU nie zdarzyło mi się żebym nie znalazła sama serca maluszka, także o panice nie ma mowy. Wręcz przeciwnie. Uspokajało mnie to przy plamieniach i krawieniach, przy bólach itd.


    Teraz już raczej nie używam, bo czuję ruchy, kopniaki maluszka. Ale zanim tego nie czułam, to słuchałam serduszka co 2 dni i byłam zadowolona z zakupu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2014, 21:10

    aniafk lubi tę wiadomość

  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 2 lipca 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też używam tego cuda. Bez problemu znajduję serduszko i nie trwa to dłużej niż pół minuty.

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • renatkach Autorytet
    Postów: 558 633

    Wysłany: 2 lipca 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam i jestem zadowolona, zwłaszcza ze moje dziecię ma taki temperament że prawie się nie rusza albo tylko się przeciąga ;) dzięki temu jestem spokojna i wiem ze jest ok ;)

    3i49tv7325tdkkap.png
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 3 lipca 2014, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również używałam i jestem zadowolona :) położna jednak odradzila mi go pod koniec ciąży. Powiedziała ze nie mam się nim sugerować gdy słabiej czuje ruchy bo to ze znajdę tętno to nie oznacza ze wszystko jest ok.
    Wiec śmiało używaj sobie :)
    Same przyjemności w słuchaniu tak malutkiego serduszka :)

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 3 lipca 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kambel wrote:
    Ja również używałam i jestem zadowolona :) położna jednak odradzila mi go pod koniec ciąży. Powiedziała ze nie mam się nim sugerować gdy słabiej czuje ruchy bo to ze znajdę tętno to nie oznacza ze wszystko jest ok.
    Wiec śmiało używaj sobie :)
    Same przyjemności w słuchaniu tak malutkiego serduszka :)

    No własnie słyszałam, ze podstawa to ruchy dziecka i intuicja nawet jesli detektor wskazuje, ze wszystko jest ok. Ale teraz poki nie czuje jeszcze ruchów detektor bardzo mnie uspokaja. Nie wiem jak w poprzednich 2 ciązach nie sfiksowałam miedzy wizytami :P

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Czy możecie polecić jakiś konkretny model detektora? Zawsze to pewniejszy zakup jeśli ktoś wcześniej był już zadowolony.

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy wrote:
    Cześć :)
    Czy możecie polecić jakiś konkretny model detektora? Zawsze to pewniejszy zakup jeśli ktoś wcześniej był już zadowolony.
    Ja kupiłam Angelsounds (z serduszkiem) i nie narzekam :)
    Wiele razy mnie uspokoił i to począwszy od 2 trymestru a kończywszy na 37tc jak Maluch postanowił zażartować i przez całą noc nawet się nie przeciągnął ;)
    Z namierzeniem tętna nie miałam problemu, wszystko idealnie słychać, a i trudno pomylić tętno dziecka z własnym :P

    Izzy lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka wrote:
    Ja kupiłam Angelsounds (z serduszkiem) i nie narzekam :)
    Wiele razy mnie uspokoił i to począwszy od 2 trymestru a kończywszy na 37tc jak Maluch postanowił zażartować i przez całą noc nawet się nie przeciągnął ;)
    Z namierzeniem tętna nie miałam problemu, wszystko idealnie słychać, a i trudno pomylić tętno dziecka z własnym :P
    Właśnie nad tym się zastanawiałam bo ma dobre opinie i nie jest drogi. Dzięki. :)
    Boje się tylko czy ogarne obsługę tego..

    haen lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam angel saunds i polecał, wiele razy pomógł mi zachować zimna krew...

    Izzy lubi tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy, tam nie ma żadnej filozofii... Podłączasz słuchawki, przekręcasz pokrętło i przykładasz detektor do brzucha wysmarowanego żelem do usg (u mnie oliwka się nie sprawdziła) :) A potem to już tylko namierzanie :D

    polkosia, new begin lubią tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kupiłam ten detektor, ale na razie czekam na przesyłkę :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia dziewczyny :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam i nie żałuje wydanych pieniędzy. Niedługo będzie trzeba sprzedać :P

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjechał i od razu podłączyłam "się" pod niego :D Chwilkę szukałam, ale jest!!! Bardzo fajnie słychać :)

    Magnosia lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do dziewczyn w 12 Tc, gdzie szukacie dziecka, ja szukalam wczoraj, slyszalam tylko pukanie, nie mogłam znaleźć tętna, szukalam nisko

    km5st5odymuuq2ts.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po prawej stronie, ciut nad górną linią włosów łonowych :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • 26Asia Autorytet
    Postów: 358 814

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zamówiłam i czekam na przesyłkę :)

    mama Wiktorka i czterech aniołków :*
    relgh371wvtxbwmy.png
    oar8skjogda7iu2s.png





1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ