X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2017
Odpowiedz

Czerwiec 2017

Oceń ten wątek:
  • makatka Ekspertka
    Postów: 180 138

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dzieje się :) Drugi czerwcowy maluszek śpieszy się na świat. Caroline29, udało Wam się zdążyć z wyprawką i praniem? :) U nas remont salonu, na szczęście już wszystko pomalowane, ale szafki czekają na skręcanie. A wyprawka też jeszcze nie kompletna. Chyba w końcu czas finalizować zakupy... Trzymajcie się ciepło:*

    h84fanlifj6ps8sf.png
    h84fcwa1b8cv6fcl.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline jesteś pod świetną opieką, a dziecko jest już w bezpiecznym okresie :) Wszystko będzie dobrze, trzymamy kciuki!

    tb7382c324e9cpbx.png
  • 100noga Ekspertka
    Postów: 324 80

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline dużo zdrówka dla Ciebie i Maluszka, trzymam mocno kciuki żeby wszystko było ok.

    9f7janlii84l7liv.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline trzymaj się ciepło, dużo zdrowia dla was obojga

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makatka wrote:
    Oj dzieje się :) Drugi czerwcowy maluszek śpieszy się na świat. Caroline29, udało Wam się zdążyć z wyprawką i praniem? :) U nas remont salonu, na szczęście już wszystko pomalowane, ale szafki czekają na skręcanie. A wyprawka też jeszcze nie kompletna. Chyba w końcu czas finalizować zakupy... Trzymajcie się ciepło:*
    Czesc rzeczy ubrana i wypradowana, czesc sie pierze u morza siostry, wozek bedzie w połowie maja :( dzis przyszła paczka z ręcznikami, orzescieradelkami kocykami i rozem ale tez trzeba to wyprać moze tym zajmie sie moja mama. Buteleczki smoczki laktator trzeba wyparzyc, a jeszcze pieluszki wyprać, w weekend mąż zajmie sie łóżeczkiem, jeszcze materac i wanienke musze zamówić. Ochranacze pościel juz jest ale tez trzeba wyprać. Paczka z gemini przyjdzie pewnie po niedzieli.
    Wiec na top top nie zdążyliśmy :(

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Czesc rzeczy ubrana i wypradowana, czesc sie pierze u morza siostry, wozek bedzie w połowie maja :( dzis przyszła paczka z ręcznikami, orzescieradelkami kocykami i rozem ale tez trzeba to wyprać moze tym zajmie sie moja mama. Buteleczki smoczki laktator trzeba wyparzyc, a jeszcze pieluszki wyprać, w weekend mąż zajmie sie łóżeczkiem, jeszcze materac i wanienke musze zamówić. Ochranacze pościel juz jest ale tez trzeba wyprać. Paczka z gemini przyjdzie pewnie po niedzieli.
    Wiec na top top nie zdążyliśmy :(

    Spoko, ważne że masz ludzi do pomocy wokół siebie, ogarną i nie musisz się tym przejmować. Teraz najistotniejsze co jest to Ty i dziecko :) Materacyki i pościele to rzecz naprawdę nieważna.

    tb7382c324e9cpbx.png
  • Marijanu Ekspertka
    Postów: 210 108

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Czesc rzeczy ubrana i wypradowana, czesc sie pierze u morza siostry, wozek bedzie w połowie maja :( dzis przyszła paczka z ręcznikami, orzescieradelkami kocykami i rozem ale tez trzeba to wyprać moze tym zajmie sie moja mama. Buteleczki smoczki laktator trzeba wyparzyc, a jeszcze pieluszki wyprać, w weekend mąż zajmie sie łóżeczkiem, jeszcze materac i wanienke musze zamówić. Ochranacze pościel juz jest ale tez trzeba wyprać. Paczka z gemini przyjdzie pewnie po niedzieli.
    Wiec na top top nie zdążyliśmy :(
    Caroline ale jak wody są i z tego co piszesz nic się nie dzieje nagłego, złego, wszystko trzyma, zamknięte, sytuacja jest opanowana, to może na strachu się skończy i szczęśliwie odnosisz ciążę.

    Marijanu
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie nikt nic nie mówi o donoszeniu ciąż raczej słyszę pani 33'tydz do cc , wody sie sączą caly czas , mowil gin ze jutro po poludniu dopiero cos będzie wiadomo.

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline29 nie denerwuj się na zapas. CC będzie pewnie ze względu na ilość wód płodowych, bo jakby nie było mały nie będzie miał w czym pływać, leż, odpoczywaj, do WC tylko w ramach konieczności, jest jeszcze szansa, ze 2-3 doby się uda, więc i sterydy będą wszystkie.
    Wyprawką też się nie przejmuj, wszystko się załatwi

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam wizytę
    A więc tak: mały pupą w dół i nie potrzebuję teraz żadnego skierowania, bo mogę mieć nieprzyjemności ze strony ordynatora (nie robi nic przed terminem).

    Ważymy 2309 g.

    Cięcie będzie po skończonym ​39 tygodniu, żeby mniejszy był już gotowy. Dr powiedziała, że nie ma w ogóle dyskusji o próbie sn jupi!!!!! Uwielbiam ją...

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • makatka Ekspertka
    Postów: 180 138

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Czesc rzeczy ubrana i wypradowana, czesc sie pierze u morza siostry, wozek bedzie w połowie maja :( dzis przyszła paczka z ręcznikami, orzescieradelkami kocykami i rozem ale tez trzeba to wyprać moze tym zajmie sie moja mama. Buteleczki smoczki laktator trzeba wyparzyc, a jeszcze pieluszki wyprać, w weekend mąż zajmie sie łóżeczkiem, jeszcze materac i wanienke musze zamówić. Ochranacze pościel juz jest ale tez trzeba wyprać. Paczka z gemini przyjdzie pewnie po niedzieli.
    Wiec na top top nie zdążyliśmy :(

    To u mnie dokładnie ten sam etap. Też nie mam ani materaca, ani wanienki. I jeszcze nic nie prane. Ale widzę, że temat masz generalnie ogarnięty, a z praniem i prasowaniem na pewno rodzina pomoże. Resztę na bieżąco się zorganizuje. To teraz czekamy na rozwój sytuacji i powitanie Twojego Maluszka :*

    h84fanlifj6ps8sf.png
    h84fcwa1b8cv6fcl.png
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kupowaliście kocyki lub pościel z minky, jak praltzcie w 40 stopniach pewnie czy samo plukanie wystarczy, prasowanie to wiem ze tylko po stronie bawelny, musze mamie instrukcje przekazać !

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • ahisma Autorytet
    Postów: 399 240

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Czesc rzeczy ubrana i wypradowana, czesc sie pierze u morza siostry, wozek bedzie w połowie maja :( dzis przyszła paczka z ręcznikami, orzescieradelkami kocykami i rozem ale tez trzeba to wyprać moze tym zajmie sie moja mama. Buteleczki smoczki laktator trzeba wyparzyc, a jeszcze pieluszki wyprać, w weekend mąż zajmie sie łóżeczkiem, jeszcze materac i wanienke musze zamówić. Ochranacze pościel juz jest ale tez trzeba wyprać. Paczka z gemini przyjdzie pewnie po niedzieli.
    Wiec na top top nie zdążyliśmy :(
    Caroline, tak jak pisze Szaron - super, że masz bliskich, którzy mogą zająć się ogarnianiem reszty wyprawki, Ty nawet sobie nie zaprzątaj tym głowy. Trzymam mocno kciuki, żeby się poukładało!

    My dzisiaj po wizycie (33tc+4) - powtórzę się z info z fb ;)
    Mały przyładował od ostatniej wizyty (wtedy niecałe 1300g) i waży ok. 2100g.
    Ktg bez zarzutu, młody spał, bo tętno było równe. Szyjki nie sprawdzał. Według jego wagi od początku ciąży mam +5,5 na liczniku. Kolejna wizyta 18.05, no chyba że coś się będzie działo to wcześniej.
    No i synuś posłuchał mamusi, dał sobie cyknąć fotkę, jak śpi <3

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/57f73e536dec.jpg

    małaMyszka lubi tę wiadomość

    atdco7est7svlfak.png
    9ltfxzdv75wjz8un.png
  • ahisma Autorytet
    Postów: 399 240

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Dziewczyny kupowaliście kocyki lub pościel z minky, jak praltzcie w 40 stopniach pewnie czy samo plukanie wystarczy, prasowanie to wiem ze tylko po stronie bawelny, musze mamie instrukcje przekazać !
    Normalnie w 40 stopniach można prać.

    atdco7est7svlfak.png
    9ltfxzdv75wjz8un.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Dziewczyny kupowaliście kocyki lub pościel z minky, jak praltzcie w 40 stopniach pewnie czy samo plukanie wystarczy, prasowanie to wiem ze tylko po stronie bawelny, musze mamie instrukcje przekazać !
    Ja wczoraj pralam kocyk bawelna/minky w 40 st program "codzienne", a dziś prasowalam tylko po stronie bawełny tak jak piszesz :-)

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, zadam głupie pytanie, nie zabijcie mnie :)
    O co chodzi z tym całym prasowaniem wszystkiego dla dziecka? Po co się to robi? Tzn mam suszarkę do ubrań i najczęściej wyjmuję z niej rzeczy do strzepnięcia i zawieszenia na wieszaku, tzn mam tryb który praktycznie "prasuje" ciuchy w bębnie. Autentycznie prasuję tylko koszule, czy inne rzeczy których nie suszę w suszarce bębnowej. I tak myślę o co chodzi z tym prasowaniem dla dziecka? :)

    tb7382c324e9cpbx.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szaron ja prasuje rzeczy swoje czy męża może 2 razy w roku :-P. Jak pierzesz rzeczy dziecka w 95 st (u mnie jest taki program "dzieciece") to zabijasz wszystkie zarazki, czy bakterie. Ale jak pierzesz w niskich temperaturach to nie zabijasz wszystkiego i dlatego zaleca się prasować rzeczy dziecka do 3 msca. Potem jeśli pierzesz je osobno to już nie musisz, ale jeśli pierzesz że swoimi rzeczami to lepiej przeprasować :-). Tak nas na SR uczyli :-)

    Szaron lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:
    Szaron ja prasuje rzeczy swoje czy męża może 2 razy w roku :-P. Jak pierzesz rzeczy dziecka w 95 st (u mnie jest taki program "dzieciece") to zabijasz wszystkie zarazki, czy bakterie. Ale jak pierzesz w niskich temperaturach to nie zabijasz wszystkiego i dlatego zaleca się prasować rzeczy dziecka do 3 msca. Potem jeśli pierzesz je osobno to już nie musisz, ale jeśli pierzesz że swoimi rzeczami to lepiej przeprasować :-). Tak nas na SR uczyli :-)

    Ok, to w takim wypadku suszarka mi załatwia robotę, bo w niej jest temperatura w okolicy 80-100 stopni. Przyznam że z prac domowych prasowanie to jeden z największych koszmarów, no może po zmywaniu obślizgłych garów z przypalonym dnem ;)

    tb7382c324e9cpbx.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę :P

    Ja nie cierpię odkurzać, nie wiem dlaczego ale nienawidzę wręcz :D.

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • ahisma Autorytet
    Postów: 399 240

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY odkurzanie to działka mojego męża.

    Ale ścieranie kurzy... to jest dopiero głupiego robota!
    Podnieś wszystko, powycieraj, a za chwilę i tak nie wiadomo skąd kurz osiada :/

    Madllene lubi tę wiadomość

    atdco7est7svlfak.png
    9ltfxzdv75wjz8un.png
‹‹ 702 703 704 705 706 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ