X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zły przyrost hcg co dalej?
Odpowiedz

zły przyrost hcg co dalej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 3 marca 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, we wtorek 21 dpo byłam u mojego ginekologa ponieważ zaniepokoił mnie jednostronny ból jajnika i ciągnięcie w stronę tylko jednej pachwiny. Zrobił mi usg i stwierdził że jajnik wygląda ok, i niby widzi malutki pęcherzyk ciążowy w macicy o wielkości niecałych 3 mm czyli dużo mniejszy niż być powinien. Dał mi skierowanie na beta hcg. W 21 dpo beta wynosiła 507, natomiast dzisiaj 23 dpo tylko 653. Wiem,że przyrost jest dużo za niski a sama beta za niska ale co dalej? Na razie nie mam plamień ale czy to oznacza że nastąpi poronienie, jeśli tak to kiedy? Czy myślicie, że nadal może to być ciąża pozamaciczna? Niby pęcherzyk jest w macicy ale naczytałam się o jakiś pęcherzykach pozornych. Już raz poroniłam 5 miesięcy temu i strasznie boję się ponownego zabiegu. Czy któraś z Was zetknęła się lub słyszała o podobnym przypadku?

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Głowa do góry i na spokojnie. Po pierwsze jakie masz normy ?
    U mnie przy dwóch pecherzykach 1.8 mm i 2.4 mm beta wynosiła 1020. Z tego co sama już się naczytalam to każda ciaza jest inna. A stres nie służy nam dobrze. Zrób usg za parę i powtórz jeszcze raz betę :)bo może jednak ovu była później i pecherzyk tez długo podróżował.

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie niestety ciąża nie rozwijała się prawidłowo i w połowie marca poroniłam. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko skończy się szczęśliwie.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Antek Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!Jestem od kilku dni w małej rozterce .... chodzi o moje wyniki bety.Jestem po criotransferze dwóch 3 dniowych zarodków zabieg odbył się 14.06.Pierwsza betę robiłam w 10 dpt 4.63 (24.06) druga 13 dpt 12.08 (27.06)Zastanawiam się czy jeszcze jest szansa żeby ciąża się z tego rozwinęła ?

  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 1 lipca 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie było tak ze w 12dpt 3 dniowych beta była 7, wzrastała prawidłowo do 199 a potem spadek. Niestety nie pierwszy raz. Wiec taka pozna niska beta nie wróży dobrze. Ale różne cuda się zdarzają.
    W obecnym podejściu po w 10 dpt 2 dniowych zarodkow juz miałam betę 84.
    Trzymam kciuki!

    Antek lubi tę wiadomość

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • Antek Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 2 lipca 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź dzisiaj poraz ostatni lekarz zlecił mi betę i odstawiamy leki zobaczymy co dalej będzie zbieram siły do następnego podjścia.Trzymam kciuki za Ciebie :)

  • Lalu Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! To jest moja pierwsza ciąża. Udało się bardzo szybko, bo już za drugim podejściem, także bardzo się z mężem cieszymy. Cykle miałam zawsze regularne (23/24 dni), żadnych problemów z tarczycą - ogólnie jestem zdrowa jak koń. Ale ponieważ ciąża jest pierwsza, to i trochę panikuję jak coś się dzieje nie tak. Wracając do tematu. Tydzień temu zrobiłam betę i wyszła 5,63, po 48h 13,57 - bardzo młodziutka ciąża, jednakże teraz, po tygodniu, zrobiłam betę ponownie, żeby profilaktycznie sprawdzić czy ładnie przyrasta, zwłaszcza, że wizytę u lekarza miałam umówioną na 18.04. I ten wynik mnie właśnie przeraził, bo wyniósł 42,52. Czyli, wg super kalkulatorów internetowych, przyrost wyniósł zaledwie 30%. Oczywiście od razu buch za telefon do mojej Pani Doktor, która kazała mi przyjść do siebie jutro. Czekam cierpliwie, ale że jestem z tym sama - mąż wyjechał na 2,5 miesiąca (akurat nam się udało przed jego wyjazdem po prostu) to trochę mi nieswojo i chciałam Was spytać o zdanie. Nie plamię, nic mnie nie boli - tylko macica mi się rozciąga od jakiegoś czasu, ale naprawdę delikatnie, piersi są nabrzmiałe, ale nie jakoś wybitnie bolesne, dzisiaj rano miałam mdłości i ogólnie od trzech dni jestem osłabiona jakbym się przeziębiła (czyli wg logiki ciąży, czuję się rano tak sobie, ale to przecież dobrze), poza tym kocham śledzie, a wcześniej ich nie lubiłam. Czyli objawowo jest super, a beta HCG jest do bani. Miałyście takie doświadczenia z betą?

  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laiu, czasami zdarza się, iż przy złym przyrośnie beta hcg, ciąża rozwija się prawidłowo. Niestety o wiele częściej nie wróży to dobrze. Niestety jeśli ciąża nie rozwija się prawidłowo nic nie można zrobić.
    Musisz cierpliwie poczekać na jutrzejszą wizytę. Trzymam za Was kciuki!

    Na pocieszenie napiszę, iż pomimo, że u mnie niski przyrost beta hcg zakończył się poronieniem to teraz znowu jestem w ciąży i tym razem wszystko rozwija się prawidłowo :)

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Lalu Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa, bardzo dziękuję za odpowiedź. No nic, zobaczymy jutro co powie mój lekarz. Mam szczęście, że jestem pod dobrą opieką - Pani Doktor jest wspaniałą kobietą. Wychodzę z założenia, że jeśli nie jest mi teraz dane to po prostu trudno. Lepiej, żeby organizm odrzucił malucha teraz niż później jeśli coś jest nie tak... Najwyżej jak Misiek wróci to będziemy próbować dalej :).

    Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć! :)

    Dzięki wielkie za słowa wsparcia jeszcze raz!

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

  • Monika290191 Koleżanka
    Postów: 35 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pierwsze beta 6 po 48h 17 a dzisiaj też 48 po ostatnim 13... nic z tego prawda?

    Monika290191
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia beta spada niestety czekaj na @

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Monika290191 Koleżanka
    Postów: 35 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli duphaston odstawić? :( strasznie mi przykro.. Tak się poplakalam jak zobaczyłam ten wynik...

    Beti85 lubi tę wiadomość

    Monika290191
  • Monika290191 Koleżanka
    Postów: 35 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam pytanie czy już od nowego cyklu można się starać czy odczekać?

    Monika290191
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy tak niskiej becie można się starać już w następnym cyklu. Powodzenia :)

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ja bym odstawila duphaston przykro mi słonko a co do starań to możecie spokojnie od kolejnego cyklu

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Monika290191 Koleżanka
    Postów: 35 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny... smutno na maxa... Ale dziękuję bardzo dziewczynki:*

    Monika290191
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, jestem załamana jestem już po jednej ciązy pozamacicznej i jednymwymuszonym poronieniu,teraz jestemw 5-6 tyg ciąży robiłambetę i pierwszy wynik 1118 po 48 h 1550 ...na usg przy 1118 był widoczny pęcherzyk ale chyba nic z tego prawda???

  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulilu, przyrost rzeczywistością trochę mały, ale ja bym zrobiła jeszcze jedno badanie beta hcg. Czasami zdarzają się chwilowe spadki przyrostu. Trzymam kciuki aby kolejna beta była w normie.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ