X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zastój moczu u płodu II trym.
Odpowiedz

zastój moczu u płodu II trym.

Oceń ten wątek:
  • Donia12 Autorytet
    Postów: 1374 1207

    Wysłany: 24 lipca 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedactwo małe :( może juz mu się znudziło szpitalNe łóżko i więcej wolałby u mamusi na rączkach

    nqtkpx9ivveu20mb.png
  • izafox Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 28 lipca 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha proszę odezwij się na priv, leżę w iczmp z podobną wadą, jestem ze Szczecina i potrzebuję kilku informacji "organizacyjnych". Pozdrawiam! [email protected]

    Iza
  • Donia12 Autorytet
    Postów: 1374 1207

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha jak Maluszek się czuje? Jest troszeczkę lepiej?

    nqtkpx9ivveu20mb.png
  • smerfetka1987 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 5 sierpnia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co u was? Jak sytuacja?

  • kicia 123 Autorytet
    Postów: 453 967

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Wczoraj byłam na usg i okazało się że u mojej córki jest powiększona miedniczka nerkowa ma 7,5 mm lekarz mówił żeby się nie martwić bo to na granicy normy ale wiadomo jak jest bardzo się denerwuje tym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 00:25

    iv09cwa1rrl9vhg6.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicia najważniejsze teraz zeby malutką kontrolować. Nasze dzieci miały tez powiekszone ukmy i wszystko skończylo sie dobrze. Wierzę, ze sie denerwujesz. Czulam to samo. Pewnie przejrzalas nasze wpisy. Powiększone ukmy mają ogromną szansę na cofnięcie się do normalnego rozmiaru. Trzymamy kciuki!


    Agsha babo odezwij się no!

    kicia 123, kamenkaa lubią tę wiadomość

    f2wlepok51d0udm2.png
  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 04:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha daj znać kochana !!!

  • claudiuszek Autorytet
    Postów: 559 589

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha co u Was?


    Nasze ukm mają po 9 i 8. Mamy to zaraz po porodzie na usg skontrolować, wierzę, że mały się odsika porządnie i będzie dobrze.

    mhsvi09k4211dm8g.png

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wybaczcie milczenie. Czekamy na decyzje o operacji. Jestem u Malego codziennie od 6 do 24 i nie mam chwili nawet by napisac :( wybaczcie

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wazne ze sie odezwałaś. No my sie tu martwimy o tego żuka :)

    Agsha lubi tę wiadomość

    f2wlepok51d0udm2.png
  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    Kochane wybaczcie milczenie. Czekamy na decyzje o operacji. Jestem u Malego codziennie od 6 do 24 i nie mam chwili nawet by napisac :( wybaczcie
    Kochana mocno Wam kibicuję, dobrze, że napisałaś :)

    Agsha lubi tę wiadomość

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liley wrote:
    Agsha wazne ze sie odezwałaś. No my sie tu martwimy o tego żuka :)

    Wiem. Nie gniewajcie sie. Po prostu zyjemy w matrixie. Dzis/jutro postaram sie wiecej skrobnac. O ile dam rade. Postaram sie :):):)

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grunt ze walczycie dalej :) :) :)

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 01:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Oluś ma za sobą dwie infekcje układu moczowego. Jedna lekka - skończyło się na dwukrotnie przewyższonym CRP i antybiotyku - po 2 dniach nie było śladu. Jednak kilkanaście dni później przyszła druga - już mocna.

    Przyszłam na oddział (wciąż na OIOM) o 13:00 (bo o tej godzinie można wchodzić na OIOM), odkrywam kocyk z inkubatora a tam leży Oluś - totalnie nieprzytomny, blady jak ściana... Dotykam go lekko - zero reakcji, dotykam mocniej - też nic, w końcu ścisnęłam z całej siły stopę i nic... Pielęgniarka siedzi obok, ja pytam co z nim jest a ona nawet nie wstała. Pobiegłam po dr prowadzącą. Zbadała go, szybko dała skierowanie na masę badań. Naszą (moją i doktor) panikę skwitowała pielęgniarka opiekująca się Olkiem słowami "co się dziwić że dziecko blade, wystarczy spojrzeć na matkę". Super nie? Siedziała baba metr od niego od samego rana i nie zauważyła, że dziecko nie kontaktuje. Potem 2 razy pobierała badania bo jej laboratorium zwracało i w efekcie wyniki NA CITO, które były zlecone o 13 (a efekt powinien być o 15) przyszły o 23....
    Oluś miał CRP dziewięciokrotnie przekroczone, wysoką gorączkę. Okazało się, że ma bakterie w moczu, kale, krwi i płynie mózgowo-rdzeniowym. Dwa tygodnie był na ostrych antybiotykach :-(

    Do tego od 2 tygodni Oluś zaczął mieć okropne bóle brzuszka. Prawdopodobnie ma nietolerancję laktozy bo odkąd zaczęłam mu dawać DELICOL (na kolki spowodowane nietolerancją laktozy) to jest lepiej. Dziś natomiast 1 raz leku nie dostał i bóle były straszne....

    Dziś kolejny stres - wchodzimy o 23 (czyli przed chwilą) do Olka a on oddycha mega szybko... Tętno 198, oddech szybki i płytki. Temperatura ok. Saturacja też. Ale męczył się oddychając. Pielęgniarka wezwała lekarza prowadzącego. Dano mu inhalacje ze sterydami. Teraz już jest lepiej. Rano ma mieć pobrane badania znów: CRP, morfologia itp.

    Od 3 dni Olek też jest wprowadzony do programu leczenia hormonem niedokrwistości, bo mimo podawania krwi - ciągle się anemizuje.

    W środę będzie miał rezonans i w końcu decyzja KIEDY i CO dokładnie operujemy. Mieliśmy nadzieję, że operacja będzie "przyszłościowa" ale w obliczu zakażeń - może być różnie :/ Może będzie trzeba operować go JUŻ. Jednak mam cichą nadzieję, że odwleczemy to w czasie i będziemy mogli operować się w Centrum Zdrowia Dziecka....

    No dobra, zaczął post się źle to teraz dobre:

    - Olek równo od 2 tygodni NIE JEST na OIOMie :):):) Jest na tzw. boxach :)
    - Parametry nerkowe dalej bez zmian - czyli całkiem nieźle
    - Oddychamy już sami bez cpapu :)
    - Odstawione mamy leki na płucka :)
    - UCZYMY SIĘ JEŚĆ! Na razie różnie to wychodzi, ale codziennie jest lepiej. Wczoraj Olek obalił pierwszą 50-tkę mleka z butelki...
    - przekroczyliśmy 3kg :)

    No i tyle z grubsza u nas....

    A no i przepraszam, że tyle nie pisałam, ale na boxach możemy być od 6 do 24 więc cały dzień siedzę u Olka a jak dojadę do domu to już idę spać i zaraz wstaję... W ogóle nie wiem co się dzieje na świecie...

    kicia 123, Vanili, Donia12, cudek2, Agness27, agatia, zielarka, kamenkaa, _analiza, izulala lubią tę wiadomość

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha ja ci powiem co sie dzieje na świecie ;) a moze lepiej ! U swiata ;) ma ponad 3kg, objada sie jak smok i walczy zeby jak najszybciej noce spędzać z mamą ;)

    Podziwiam was za tą walke. Jak ty sie czujesz? I jak tatuś sie w tym wszystkim odnajduje? No bo wiadomo, ty w szpitalu a ktos musi pracować.

    Może te zakażenia nie wplyną na decyzje o operacj . Trzymamy kciuki!

    A to babsko to... jak bedziecie wychodzić powiedz jej co nieco.

    Ja sie chwale. Minęły nam kolki ;) wraz z nimi 3ci miesiąc. I kiedy to?!

    f2wlepok51d0udm2.png
  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha Oluś to już duży, dzielny facecik :-D pięknie sobie radzi z przeciwnościami losu, więc głowa do góry. Twój synuś to dzielniacha.
    A jak Ty sobie dajesz radę fizycznie i psychicznie? Ściskam Was mocno i ślę pozytywne fluidy.

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 8 września 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie milczenie ale powoli nie daje rady. Przenieślismy sie 2 tygodnie temu do CZD w Warszawie. Od przyjazdu Olek ma problem z kupkami. Nie robi ich.
    Olinek od kilku dni jest bardzo nieznosny. Kupek nie robil, plakal, nie spal. Wszyscy nas olewali. Dr prowadzaca dzis zaprosila na rozmowe mowiac w skrocie ze cos z nami nie halo. Ze Olinek ma sie dobrze a my wymyslamy. Ze ciagle cos nam sie w nim nie podoba i mamy sie uspokoic. Na nasza prosbe (mimo swojej wypowiedzi) wezwala chirurga zeby nas uspokoil. Jednak Olek tez mu sie nie podobal i zlecil usg. Na CITo. Ona chciala w trybie planowym. Ale on nalegal na JUZ. Kolo 18 przyjechalo usg na sale. Nas wyprosili. Co chwilę na sale przychodzili inni lekarze. Pielegniarki biegaly. W koncu poprosili nas na rozmowe. Olek ma przepukline i w nia wpadlo mu jelito grube. Jelito sie zapetlilo i zaczelo obumierac. Wypchneli mu recznie jelito i czekaja co dalej. Jesli znow wskoczy albo nie zacznie "odzywac" to PILNA operacja ratujaca zycie.... Olek lezy pod morfina. Powiedzieli ze jesli by przyszli godzine- dwie pozniej to by nie zyl. Jestem sina ze strachu. Chce mi sie wyc. Przerasta mnie to. Biora mnie ciągle za matkie idiotke ktora szuka chorob u dziecka. A jak jest??????

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Aagape Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 9 września 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Boże, kochana bądź silna,mama wie zawsze co dla dziecka najlepsze,a lekarze niech wykonują to co do nich należy! W końcu zaświeci słońce! Wierzę w to!

    Oliwia 15.04.2015
    Emilia 35tc, termin porodu 16.06.2016,czy dotrwamy?
  • smerfetka1987 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 10 września 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha czyli super mama z ciebie, twoje serce mówi Ci z e jest słabo to znaczy że trzeba szukać przyczyny takiego stanu rzeczy....wasz synus jest wczesniakiem więc potrzebuję więcej opieki i uwagi ale ma ogromną wolę życia a to najwazniejsze

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 18 września 2016, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha czytam Cie i podziwiam .....Jestes silna kobietka! trzymam za Olusia Kciuki!

    Agness27 lubi tę wiadomość

‹‹ 30 31 32 33 34
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ